Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
9.978
Cevap
189
Favori
775.302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ücretsiz üye olabiliyorsunuz ya büyütmeyin bu kadar gözünüzde. Rezervasyonun süreside önemli değil zaten 3 günden önce ulaşmaz pasaportunuz konsolosluğa o sadece tarih teyidi için lazım.
  • Kırcicek K kullanıcısına yanıt
    8.maddeden ben de red yemiş bulmaktayım sebebini anlamaksızın.... Neden diye sormak istyorum... Ve redler ne kadar sürede sonuçlanıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Srkyhsyn2 S kullanıcısına yanıt
    Inanin bende bilmiyorum. Ama benim evraklarda eksiklijler varmis. Acente eksik liste gondermis bana. Yada rez.larimi nas yapti bilmiyorum. Mesela pasaportumun fotokobisini nufus kayit ornegimi dahi katmamis. Bu ihtimaller soz konusu olabilir.

Ben ankaradan basvurdugum icin 26 gunde sonuclanmisti

Peki siz 8. Madde icin ne yapmayi dusunuyorsunuz

• suganday kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim. Ozaman denemekte fayda var. Aslinda gitmek istedigim tarih net. Gidis gelis biletlerini alsamda sorun yok . Ama iste red almak soz konusu.

Gidis donus Bileti almak vize incelemesinde daha pozitif bakis acisi saglayabilir diyorlar.
    Fikriniz var mi?

Ben itiraz dilekçesi verdim.. benim evraklarım da ankaraya gönderilmiş.. şırnakta görev yaptığım için.. ama ben itiraz için mail attım gidip itiraz dilekçesi veremem.. zaten maillere de bakmıyorlar.. 4 ocakta başvurdum daha bugün sonuçlandı.. o da ret. Sonuçlanacağını sanmıyorum.. zaten sonuçlanmasa daha iyi.. tatilim bitti zaten.. çok sinir bozucu bir durum.. napabilecegimi ben de bilmiyorum.. her sey tamamdı.

Ve 9.maddeden de ret yemişim... ne demek ya saçmalık

Hiç alakasıyok ben çok uzun zamandır bu gruplardayım 8 kere schengen vizesi aldım her türlüsünü denedim :) çok kişini parası boşa gitti. Satın almış olmanızı hiçbi önemi yok zaten öyle olsa bunu belirtirlerdi. Rezervasyonun süresi varmış geçmiş onada bakmıyorlar boşa para vermeyin ücretsiz thy den yapın. Vizeniz gelmeden bilet almayın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Gecmis olsun. Bende ayni sekilde 8 ve 9. Maddeden red aldim. Ama itiraz etmedim. Yeniden basvurmayi istedim. Geri donulecegine inanilmamis. Bunun nasil aksini idda edebilirim bende bunun icin ugrasiyorum. Umarim sizinde itiraziniz olumlu sonuclanir

• suganday kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkur ederim. Inanin buradan aldigim yardimlar icimi rahatlatiyor ve fikirler cok faydali oluyor :)

Ben çalışma evraklarımı göstermeme rağmen izin yazımı görev yazımı her şeyi göstermeme rağmen benim döneceğime inanmadılar.... allah yardımcınız olsun.. Ben pes ettim :)

• Symetnixx S kullanıcısına yanıt
    Sundum... öğretmenim.. 9.madde ret..

Kesinlikle vize sonuçlanmadan satın alma yapmayın hiç önemi yok.

Burdan aldigim bilgilerle artik kesinlikle almayi dusunmuyorum. Nekadar suredir calisiyorsunuz? Gidis amaciniz neydi?
    Vize acentrsinin biri yasimin genc olmasindan dolayi potansiyel multeci olarak bakildigindan 9. Maddeden bu yuzden red almis olabilecegimi soyledi. Ama bu sadece bir yorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: exclbr

Soyismim de Ü olduğu için vizenin alt barkod bölüminde soyismim ue şeklinde yazılmış. Yukarda name-surname bölümünde doğru yazılmış.Sorun olmaz değil mi ?

Konsolosluğu aradım ulaşamadım,ü yerine ue yazıldığını da biliyorum,garantiye almak lazım.
    Bilen var mı acaba ?
    2 yıldır çalışıyorum. Aile ziyareti amaçlı gidiyordum. Davetiyem dahil bütün evraklarım tamamdı üstelik ordan da burdan da sigorta yaptırılmıştı ama olmadı..

sana cıkmaması için hiçbir neden yok bence bi belgelerini düşün eksik yanlış yaptıgın bişey varmı ne bilim seyahat saglık sigortan gidiş tarihleri aransından bir gün önce veya bir gün sonramı? hesap hareketlerini gösteren belge imzalı kaşeli ve imza atana memurun imza sirküleri varmı? bunlar ince nüanslar ama bunlara bakılıyor.bi düşün ve o belgeleri tam koyarak posta yoluyla ingilizce veya almanca olarak itiraz et. emin ol olumlu sonuc alacaksın
  • uzman kurt U kullanıcısına yanıt
    5gunum kaldı zaten ise başlamak için... Artık yaza kaldı... Şimdi tek düşüncem yine ret verilir mi ya da bu ret olumsuz etkiler mi yeni başvurumu...

Hepsi günceldi.. Okuldan aldığım belgeler imzalı kaşeli muhurlu banka desek öyle.. Ki almanyada davetiye veren bayan burdan sigorta yaptirirsaniz verilmeme ihtimali yok dediği için garanti olsun diye oradan da sağlık sigortası yaptırılmıştı.. Görev yeri yazısı izin belgesi görev belgesi sgk

• uzman kurt U kullanıcısına yanıt
    Tavsiye için çok teşekkürler

Evraklarin tam ve istenilene uygun ise. Yeni basvuru yap ve turistik olarak basvur. Aile ziyareti demissin davetiye ile basvurdun sanirim iltica etmenden süphelenmisler ailevi baglarini ispat etmelisin sadece 9 maddeden takildiysaniz itirazda edebilirsiniz direk konsolosluga

• Symetnixx S kullanıcısına yanıt
    Belirtilen seyahat tarihi geçmiş,vizeye geç başvurulmuş , Belgeler turkiyede güvenilir bir geçim kaynağı olduğuna dair olumlu sonuç vermemiştir, türkiye ile ilgili ekonomik,maddi veya aile bağı gösterilmemiştir.. Türkiye de nasıl geçindiğini kanıtlamadı ve geri dönüş belgeleri kanıtlayıcı değil bunun gibi daha bir sürü şey....

Acenta aracılığyla yapmıştım..

Temmuz için başvuruda bulunacağım bir iki ay sonra.. Bu kez 3 ay önceden başvuruda bulunacağım bizzat..

Gerekli tüm evrakları sunmuştum. Erken başvuru yapmak önemli.. Ben acenta aracılığyla başvuru yapmıştım aslında evraklarım daha öncesinden hazırdı.. acenta 4 ocak a almış randevu seyhat tarihleri belli diye o tarihe kdr yani 18.01.2019a kadar verirler düşünceci ile her zaman olumlu dönüt verdiler ama sonuç ret.

Yetismeyecegini biliyordum ama onlarda ki özgüven bildikleri bir şey var herhalde düşüncesini oluşturdu zihnimde.

Bir kere ret verilmiş olması işi ne kadar zorlaştırır bunun için açıklama yapmak gerekir mi başvuru yaparken şimdi de bunu düşünüyorum .....

Ilginiz icin teşekkür ederim..

• 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.