Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.928
Cevap
186
Favori
769.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben itiraz dilekçemi almanya da misafir olarak gideceğim amcama yazdırdım . Bence sende öyle yap almancası iyi olan birine yazdır . Gönderdim ama bakalım sonuç ne zaman gelicek ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burcusaklaman

Ben itiraz dilekçemi almanya da misafir olarak gideceğim amcama yazdırdım . Bence sende öyle yap almancası iyi olan birine yazdır . Gönderdim ama bakalım sonuç ne zaman gelicek ..

İyi yapmışınız.Ben almanca bildiğimden kendim yazıyorum zaten.Vize başvurusunun başında evraklarınızın arasına kendi yazdığınız iyi niyet dilekçesini eklerseniz vize alma şansınız yükseliyor.yani (akraba ziyaretinde bulunup geri geleceğim tarzında)
  • TommyVialpando kullanıcısına yanıt
    Dilekçeye amcamın yanına yılbaşı İçin tatil için gitmek istediğimi belirttik . Gerçekten de amaç oydu yani sağolsunlar mahvettiler bir dünya plan çöpe gitti .. inşallah kısa süre içinde dönüş yaparlar da zararın neresinden dönülse kârdır deriz ..

• 2 gün önce yani 6 aralıkta başvurumuzu iData Kadıköy şubesinden 2 arkadaş birlikte yaptık. 2'mizde öğrenciyiz, benim geçen sene aldığım 2 aylık hollanda schengen vizem var arkadaşımın daha önce aldığı bir vize yok. 1 haftalığına gidiyoruz 3 gün Berlin'de kalıp oradan Amsterdam'a geçeceğiz, kopenhag'a uğrayacağız ve stockholm'den döneceğiz. Gidiş ve dönüş biletlerimizi satın aldık, otel rezervasyonları ve sponsor belgeleri de tamam. Başvurumuz şuan Başvuru dosyanız ilgili Elçilik/Konsolosluğa gönderilmiş, işlem süreci başlamıştır. şeklinde gözüküyor, bakalım ne kadar sürede sonuçlanacak.
  • Ben de bugün başvurdum. Sonuç alınca bilgilendir bizi

• 1 aralıkta başvurdum herşeyin tam olduğunu söyledi idata personeli otel rezarvasyonu banka hesap dökümünde sürekli para var 6 günlük tatil için 11 000 tl para gösterdim 2 haftalık seyehat sağlık sigortası yaptım 1 haftadır konsoloslukta cevabı bekliyorum inşallah red yemeyiz

• Nöfel izci N kullanıcısına yanıt
    Hangi idata şubesinden basvurdunuz? Çalışıyor musunuz?

• Antalya şubesinden başvurdum çalışıyorum izin yazısı SGK işe giriş bildirgesi 3 aylık maas bordrosu sundum

Hayırlısı olsun inşaallah

• Sağolun herşeyi tam teslim ettim 8 gün oldu basvuralı 5 gündür konsoloslukta İzmir’de

Bizde 4 kişilik bir aile olarak davetiye ile eksik evraksiz olarak 5 aralık günü bursa dan teslim ettik. Önümüz yılbaşı olduğu için süreç uzayabilir. Umarım olumlu olur herkes için.

• Hayırlısı olsun inşallah

• Ben de babamın içinde şu an para bulunmayan ama çok para girip çıkan hesabı ile başvuru yaptım Ankara'dan. Red yeme olasılığım yüksek ama bakalım, arkadaşın babası 500 TL göstererek onay aldıysa ben de alırım sanırım.

• Arkadaşlar yakın tarihte idata aracılığıyla başvurup vize alanlar kaç günde aldılar?

• Babamın yada düzenli olarak 3550 tl hesabını gösterdim ve red aldım 😂

• quote:

Babamın yada düzenli olarak 3550 tl hesabını gösterdim ve red aldım 😂

Ne demek istediğinizi anlamadım hocam ama? :D
  • Her ay düzenl 3350 tl giriş yapılan banka hesabını gösterdim red aldım 500 tl ile oluşsa yakarım Konsolosluğu 😂

• quote:

Her ay düzenl 3350 tl giriş yapılan banka hesabını gösterdim red aldım 500 tl ile oluşsa yakarım Konsolosluğu 😂

İçinde para var mıydı peki? Benim arkadaşım İsveçten başvurmuştu, içinde 500 TL olan ama düzenli para girip çıkan hesap göstermişti ve 6 aylık vermişlerdi sanırım.
  • quote:

Her ay düzenl 3350 tl giriş yapılan banka hesabını gösterdim red aldım 500 tl ile oluşsa yakarım Konsolosluğu 😂

Öğrenci misiniz acaba?
  • TheTeknolojist kullanıcısına yanıt
    Yeni mezun oldum

• 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.