Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (140. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
9.928
Cevap
186
Favori
769.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende 6 Kasımda ankaradan başvurdum. Eşim devlet memuru 9 gün kalacağız dedik. Ev tapusu araba ruhsatı banka hesap ekstreleri kredi kartı ekstreleri maaş bodroları izin yazıları ne bulduysak koyduk. uçak bileti otel rezevasyonu vs. Vukuatlı nufüs kayıt örneğini aman ha unutmayın.

2 aralıkta uçağımız var. Bakalım umarım olumlu sonuç alırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcsew2k3 -- 13 Kasım 2017; 13:40:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcsew2k3

Bende 6 Kasımda ankaradan başvurdum. Eşim devlet memuru 9 gün kalacağız dedik. Ev tapusu araba ruhsatı banka hesap ekstreleri kredi kartı ekstreleri maaş bodroları izin yazıları ne bulduysak koyduk. uçak bileti otel rezevasyonu vs. Vukuatlı nufüs kayıt örneğini aman ha unutmayın.

2 aralıkta uçağımız var. Bakalım umarım olumlu sonuç alırız.

Aynı gün uçuyoruz :) umarım vizenizi alırsınız
  • Arkadaş selamlar 3 arkadaş Almanya'dan giriş yapmak üzere avrupada 3-4 ülke gezeceğiz, Almanya'dan giriş yaptığımız için vizeyi Almanya'dan alacağız. 3'müzde üniversite öğrencisiyiz. Ben geçen sene Hollanda vizesi almıştım öbür arkadaşlarımın daha önce aldığı bir vize yok.

Merak ettiğim öğrenci belgesini e-devletten çıkartsak olur mu yoksa ıslak imzalı olarak okuldan mı almam lazım? Aynı şekilde nufus kayıt örneği de(aile toplum kağıdı) edevletten alınabiliyor fakat sanırım bunun mühürlü olması gerekiyormuş, e-devletten çıkartsam olur mu?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheTeknolojist

Arkadaş selamlar 3 arkadaş Almanya'dan giriş yapmak üzere avrupada 3-4 ülke gezeceğiz, Almanya'dan giriş yaptığımız için vizeyi Almanya'dan alacağız. 3'müzde üniversite öğrencisiyiz. Ben geçen sene Hollanda vizesi almıştım öbür arkadaşlarımın daha önce aldığı bir vize yok.

Merak ettiğim öğrenci belgesini e-devletten çıkartsak olur mu yoksa ıslak imzalı olarak okuldan mı almam lazım? Aynı şekilde nufus kayıt örneği de(aile toplum kağıdı) edevletten alınabiliyor fakat sanırım bunun mühürlü olması gerekiyormuş, e-devletten çıkartsam olur mu?

Teşekkürler.

Bu konuda fikrim yok ama tavsiye olarak, her belgenin kaşe ve ıslak imzalı götürmen daha yararlı olur bence.
  • TheTeknolojist kullanıcısına yanıt
    Öğrenci belgenizin Her ikisinide dosyaya ekleyin konsolosluğun işi hiç belli olmuyor aile vukuatlı nüfus kayıt örneğinide nüfüs müdürlüklerinden ıslak imzalı ve mühürlü şekilde alın fakat adresler yazsın bazı nufüs memurları adres bölümü olmayan kayıt örneği veriyorlar onlara dikkat edin sonra sıkıntı yaşarsınız bilginize

kafanıza takılan birşey olursa
    ekrem.aydinx@gmail.com
    adresinden bana ulaşırsınız elimden geldiğince yardımcı olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartveli52 -- 13 Kasım 2017; 18:16:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartveli52

Öğrenci belgenizin Her ikisinide dosyaya ekleyin konsolosluğun işi hiç belli olmuyor aile vukuatlı nüfus kayıt örneğinide nüfüs müdürlüklerinden ıslak imzalı ve mühürlü şekilde alın fakat adresler yazsın bazı nufüs memurları adres bölümü olmayan kayıt örneği veriyorlar onlara dikkat edin sonra sıkıntı yaşarsınız bilginize

ekrem.aydinx@gmail.com

Uçak rezervasyon olayını nasıl yaptınız arkadaşlar? THY sadece 10 saatlik rez. veriyor , o çıktı ile başvursak sorun olur mu acaba kağıtta gözüküyor rezervasyon olduğu ve ödeme yapılmadığı. Öğrenciliğim bittiği , çalışmadığım için ret yeme şansım var bu yüzden boşuna bin tl ödemek istemiyorum. Zaten bilet iptalindede %80 kesinti yapılıyormuş , kısacası hepsi gidiyor.

• quote:

ekrem.aydinx@gmail.com

Teşekkürler cevabınız için, bir şey daha merak ediyorum. Biz Almanya, Hollanda, Danimarka ve İsveç olmak üzere 4 ülkeye gideceğiz, Almanya'dan giriş yapacağız, İsveç/Stockholm'den çıkış yapacağız. Almanya ve İsveç biletlerimizi aldık, vize başvurusunda bulunurken Hollanda ve Danimarka biletlerini de önceden alıp başvuruya eklememiz gerekir mi? Çünkü schengen başvuru formunda gideceğimiz ülkeleri yazacağız, o biletleri sonradan alsak sıkıntı olur mu? Çoklu giriş vermeme gibi bir ihtimal olur mu veya red yeme durumu? Dönüşü zaten farklı ülkeden yapacağımız için çoklu vermek durumunda olduklarını düşünüyorum. Böylece Hollanda ve Danimarka biletlerini önceden alıp başvuruya eklememizin gerekli olduğunu düşünmüyorum? Her ülke için otel rezervasyonlarını yaptım ve başvuruya ekleyeceğim. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheTeknolojist -- 13 Kasım 2017; 20:42:53 >

• TheTeknolojist kullanıcısına yanıt
    Size şunu söylemek isterimki vize başvurusunda bilet almak pek mantıklı değil çünki kimse için vize alacağı garanti değil benim size tavsiyem geçerli uçak rezervasyonları yapıp dosyaya ekleyin şayet inşallah olmaz ama vize reddi alırsanız biletleriniz yanmamış olur
  • quote:

Size şunu söylemek isterimki vize başvurusunda bilet almak pek mantıklı değil çünki kimse için vize alacağı garanti değil benim size tavsiyem geçerli uçak rezervasyonları yapıp dosyaya ekleyin şayet inşallah olmaz ama vize reddi alırsanız biletleriniz yanmamış olur

Rezervasyonu sadece THY yapıyor oda 10 saatlik veriyor , çıktıdada biletin alınmadığı sadece 10 saatlik rezerve edildiği gözüküyor. Bundan dolayı bir sıkıntı çıkartır mı acaba konsolosluk? Dediğiniz gibi bende turistik vize için başvuracağım ama biletimi alıp ret yersem ekstra üzülmek istemiyorum.
  • Konu ile alakalı değil ama bir sorum olacak.
    Almanya da telefon işinizi nasıl çözüyorsunuz? veya nasıl çözeceksiniz?
    Bilgisi olan varsa yazabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcsew2k3

Konu ile alakalı değil ama bir sorum olacak.
    Almanya da telefon işinizi nasıl çözüyorsunuz? veya nasıl çözeceksiniz?
    Bilgisi olan varsa yazabilir mi?

Avrupada pek çok firmanın ön ödemeli ucuz hatları var. Genelde 30 günlük oluyor. İçinde konuşma ve internet paketleri oluyor. Havaalanlarında gar yakınlarında ya da şehir içinde kolayca satın alınabiliyor. Hatta bazıları diğer schengen ülkelerinde de kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Büyük gsm firmaların da paketleri var (Orange vodafone vb.) ama pahalı. Lebara ve Lycamobile en ucuzları gibi.

https://www.lycamobile.de/en/bundle

https://mobile.lebara.com/de/en/all-in-one-plans/c/payg-all-in-one

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rhone -- 14 Kasım 2017; 18:26:24 >

• Başvuru yeri : Ankara / Almanya vizesi için
    Başvuru tarihi : 14.11.2017
    Ben devlet memuru eşim çalışan.Evraklar tas tamam eksik gedik birşey yok.Daha önce alınmış schengen vizeleri de var doğruda kullanıldı.Yamuk bir durum yok yani
    Bakalım ne olacak ne bitecek göreceğiz
  • LadyAmerica kullanıcısına yanıt
    Ona dikkat etmiyorlar ucuzabilet.com adresinden rezervasyonları yap PNR numarasıylawww.checkmytrip.com adresinden PNR numrasını ve soyadını girip ordan rezervasyon Teyidini çıkısını alıp dosyana ekle hiçbir sorun olmaz ben herzaman öyle yapıyorum hiçbir sorun olmuyor bilet almak çok mantıklı değil ama genede sen bilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tatangaist5454

quote:

Orijinalden alıntı: cleanton

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emir341907

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar, 19.10.2017 tarihinde Almanyaya vize başvurusunda bulundum.30.10.2017 tarihinde pasaportum geldi ve Almanya 3 yıllık vize vermiş.Çok mutluyum ve şaşkınım 3 yıl vize alan var mı aranızda ?

Hayırlı olsun vizeniz.Daha önce aldığınız vizeler varmıydı?
    Ticari mi yoksa turistik vizemi aldınız?

Merhaba, daha önceden 3 kere (Almanya) vize almıştım. Sırasıyla gidiş-geliş günü - 3 ay - 6 ay şeklindeydi.Sonuncu vizemde 3 yıllık olarak çıktı, bende çok şaşırdım 1 yıllık bekliyordum. Hepsinede turistik olarak başvurdum.

Bende ilkinde 6 ay ikincide 1 yıl aldım.Ama benimki ticari vize.İnşallah 3ncüde 3 senelik alırım.

Vize talep gününe mutlaka 3 yıl yazmanı tavsiye ederim.

Vize talep günü diye bir yer yokki nereye yazdınız? Formlarda kaç günlük istiyorsun diye sormuyor. Ancak belki başvuru dilekçesine kendiniz yazarsınız.

Dilekçe yazmadım başvuru formunun 25.maddesinde gün sayısı istiyor, oraya giriş çıkış gün sayısını ve parantez içerisinde 3 yıl yazın.

O madde "kalış süresi", vize süresi ile alakası yok. Yılardır o formu doldururum o maddeyi böyle yorumlayanına ilk defa rastlıyorum.

Ben kafamdan atıp sallamıyorum idata görevlisi arkadaşa 3 yıllık başvurmak istiyorum dediğimde o alana parantez içinde 3 yıl yazdırdı.Normalde oraya kalış günü artı istenen vize yazılıyor.

Atıyosun demedim zaten. Böyle bir yoruma ilk defa rastladım diyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba arkadaşlar, 19.10.2017 tarihinde Almanyaya vize başvurusunda bulundum.30.10.2017 tarihinde pasaportum geldi ve Almanya 3 yıllık vize vermiş.Çok mutluyum ve şaşkınım 3 yıl vize alan var mı aranızda ?

Hayırlı olsun vizeniz.Daha önce aldığınız vizeler varmıydı?
    Ticari mi yoksa turistik vizemi aldınız?

Merhaba, daha önceden 3 kere (Almanya) vize almıştım. Sırasıyla gidiş-geliş günü - 3 ay - 6 ay şeklindeydi.Sonuncu vizemde 3 yıllık olarak çıktı, bende çok şaşırdım 1 yıllık bekliyordum. Hepsinede turistik olarak başvurdum.

Bende ilkinde 6 ay ikincide 1 yıl aldım.Ama benimki ticari vize.İnşallah 3ncüde 3 senelik alırım.

Vize talep gününe mutlaka 3 yıl yazmanı tavsiye ederim.

Vize talep günü diye bir yer yokki nereye yazdınız? Formlarda kaç günlük istiyorsun diye sormuyor. Ancak belki başvuru dilekçesine kendiniz yazarsınız.

Dilekçe yazmadım başvuru formunun 25.maddesinde gün sayısı istiyor, oraya giriş çıkış gün sayısını ve parantez içerisinde 3 yıl yazın.

O madde "kalış süresi", vize süresi ile alakası yok. Yılardır o formu doldururum o maddeyi böyle yorumlayanına ilk defa rastlıyorum.

Ben kafamdan atıp sallamıyorum idata görevlisi arkadaşa 3 yıllık başvurmak istiyorum dediğimde o alana parantez içinde 3 yıl yazdırdı.Normalde oraya kalış günü artı istenen vize yazılıyor.

Atıyosun demedim zaten. Böyle bir yoruma ilk defa rastladım diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tatangaist5454 -- 15 Kasım 2017; 13:38:16 >

• quote:

Ona dikkat etmiyorlar ucuzabilet.com adresinden rezervasyonları yap PNR numarasıylawww.checkmytrip.com adresinden PNR numrasını ve soyadını girip ordan rezervasyon Teyidini çıkısını alıp dosyana ekle hiçbir sorun olmaz ben herzaman öyle yapıyorum hiçbir sorun olmuyor bilet almak çok mantıklı değil ama genede sen bilirsin

Hocam ucuzabilet.com'da uçuşum için yaklaşık bi 10-15 farklı opsiyonu kontrol ettim fakat hiç birinde rezervasyon yapılmıyor. THY üzerinden yaptım ondada "We are unable to find this reservation number. Please forward your booking confirmation email to trips@checkmytrip.com." rezervasyonu bulamıyor , bize mail atın falan diyor. Başınıza böyle bi durum geldi mi?

• Merhaba
    6 Kasımda başvurduk. Bugün vize geldi. 02 Aralık giriş 10 aralık dönüş.
    Evraklarınızı tam verince sorun olmuyor. Çalışan olmanız işinizi kolaylaştırır. Eşim devlet memuru onunda bir avantajı olduğunu düşünüyorum.

Herkese kolay gelsin.
  • Vizeye başvuruken seyahat tarihi aralığını gösteren otel,uçak bileti ya da rezervasyonu gibi evraklar isteniyor.Nitekim başvuru formunda da bununla ilgili sorulara öyle cevaplar yazıyoruz buna göre de seyahat sağlık sigortası yaptırıyoruz vs vs
    İlk başvuru yapanlara hadi ilk diye seyahat süresi kadar vize veriliyor o da tamam
    Forumda ve başka yerlerde de görüyorum 3 aylık 6 aylık 1 senelik vs vize alanlar var.Sonuçta istenen evraklar aynı seyahat süreleri de belli seyahat sağlık sigortalarıda belli.Nasıl fazla süreli vize alınabiliyor?Ekstra bir belge,dilekçe vs filan mı veriliyor uzun süreli almak için?Ya da görevli laan bu 10 günlük gidecek ama geçen seferlerde dediği şekilde gitti geldi sorunsuz.Buna bu sefer fazla mı verelim diyorlar?Hayır yani ne bu kriterler?Bilen varsa yeşillendirsin :)
  • LadyAmerica kullanıcısına yanıt
    uçak rezervasyonu istemesinin nedeni geri dönme ihtimalinizle ilgili genel olarak, almanyaya kardeşimle başvurduk ben çalışıyorum o çalışmıyor ve okumuyor, bana vize verdiler ona vermediler, uçak biletini de sunexpressten almıştım almadan önce defalarca aradım vize ret kağıdı olduğu zaman tamamının iade edileceğini ifade ettiler ancak sadece vergileri iade ettiler oda tabşrş caizse devede kulakkalıyor :( 980 TLye almıştım 280 TL iade ettiler yani.... çalışmıyor ve okumuyorsanız vize ret alma ihtimaliniz yüksek eğer almanya için başvuruyorsanız :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.Ş

uçak rezervasyonu istemesinin nedeni geri dönme ihtimalinizle ilgili genel olarak, almanyaya kardeşimle başvurduk ben çalışıyorum o çalışmıyor ve okumuyor, bana vize verdiler ona vermediler, uçak biletini de sunexpressten almıştım almadan önce defalarca aradım vize ret kağıdı olduğu zaman tamamının iade edileceğini ifade ettiler ancak sadece vergileri iade ettiler oda tabşrş caizse devede kulakkalıyor :( 980 TLye almıştım 280 TL iade ettiler yani.... çalışmıyor ve okumuyorsanız vize ret alma ihtimaliniz yüksek eğer almanya için başvuruyorsanız :(

Dediğiniz gibi bendede biraz o konuda endişe var. Yalnız kız arkadaşımın yanına gideceğim için kendisi bana davet mektubu yazdı + kimlik ve ikametgah fotokopisi gönderdi. Onunla birlikte başvuracağım ayrıyetten babam sponsor olacağı için ondanda tüm masrafları karşılayacağım ve geri döneceğinin garantisini veriyorum şeklinde dilekçe aldım. O yüzden bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum

• 
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.