Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (141. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9.875
Cevap
185
Favori
765.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rognug

Vizeye başvuruken seyahat tarihi aralığını gösteren otel,uçak bileti ya da rezervasyonu gibi evraklar isteniyor.Nitekim başvuru formunda da bununla ilgili sorulara öyle cevaplar yazıyoruz buna göre de seyahat sağlık sigortası yaptırıyoruz vs vs
    İlk başvuru yapanlara hadi ilk diye seyahat süresi kadar vize veriliyor o da tamam
    Forumda ve başka yerlerde de görüyorum 3 aylık 6 aylık 1 senelik vs vize alanlar var.Sonuçta istenen evraklar aynı seyahat süreleri de belli seyahat sağlık sigortalarıda belli.Nasıl fazla süreli vize alınabiliyor?Ekstra bir belge,dilekçe vs filan mı veriliyor uzun süreli almak için?Ya da görevli laan bu 10 günlük gidecek ama geçen seferlerde dediği şekilde gitti geldi sorunsuz.Buna bu sefer fazla mı verelim diyorlar?Hayır yani ne bu kriterler?Bilen varsa yeşillendirsin :)

Bildiğimden değil kendimden örnek vereyim, belki bir faydam dokunur.

Geçen ay 4.cü Almanya vizemi 3 yıllık aldım. Otel rezervasyonlu hiçbir zaman vize başvurusu yapmadım.. 4 vize başvurusunda da Almanya'dan gelen davetiye ile başvurdum.İlk üç vizemde 5 yıllık vize verilsin diye yazdırdım.Sonuç hüsran oldu 4.cü vizemde 3 yıllık yazdırdım.Son başvurumda da 3 yıllık vize verdiler. Bu arada eşim Alman vatandaşı onun kimlik fotokopisi ve evlilik cüzdan fotokopisini ekledim, vize parası da ödemedim. Belki kimliğin büyük etkisi olmuştur.Nasıl olsa sürekli vize alacak eşinden dolayıda vize ücreti ödemeyecek gibi düşünmüşlerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tatangaist5454 -- 16 Kasım 2017; 16:57:57 >
  • Tatangaist5454 T kullanıcısına yanıt
    Eşinin Alman vatandaşı olmasının etkisi olmaması mümkün değil ki para bile almadılar diyorsun benden

Şu var başvuru formunda ben 6 aylık ya da 1 senelik vs istiyorum desem bile muhtemelen şunu derler diye düşünüyorum.Tamam da niye o kadar istiyon arkadaş Kılı kırık yariyorlar tabiri caizse vize konusunda.O kadar süreli istiyorsun ama sebebin ne?o bu şu desek muhtemelen bunu belgelendir derler.Atıyorum işte yaaa bana 1 senelik verin yazın kuzenimin düğünü var onada da gitmek istiyorum verin hazır istemişken seneye de uğraştırmayın beni desem yerim düğünü zamanı gelince gel gee başvur derler diye tahmin ediyorum
  • quote:

Eşinin Alman vatandaşı olmasının etkisi olmaması mümkün değil ki para bile almadılar diyorsun benden

Şu var başvuru formunda ben 6 aylık ya da 1 senelik vs istiyorum desem bile muhtemelen şunu derler diye düşünüyorum.Tamam da niye o kadar istiyon arkadaş Kılı kırık yariyorlar tabiri caizse vize konusunda.O kadar süreli istiyorsun ama sebebin ne?o bu şu desek muhtemelen bunu belgelendir derler.Atıyorum işte yaaa bana 1 senelik verin yazın kuzenimin düğünü var onada da gitmek istiyorum verin hazır istemişken seneye de uğraştırmayın beni desem yerim düğünü zamanı gelince gel gee başvur derler diye tahmin ediyorum

Çok iyi özetlemişsin ama sen yine şansını dene inşallah istediğin kadar vize alabilirsin. Asla pet etme
  • Tatangaist5454 T kullanıcısına yanıt
    Eyvallah
    Aralık ayında gitmek için başvurumu yaptım beklemedeyim.Muhtemelen gene seyahat süresi kadar verirler ki bu da yeterlidir benim açımdan.Ha fazla verirlerse işini görür mü dersen ilerisi için bi planım yok sadece egomu tatmin etmiş olurum.Laaan bende sonunda uzun süreli vize aldım diye mevzu bu yani
  • quote:

Eyvallah
    Aralık ayında gitmek için başvurumu yaptım beklemedeyim.Muhtemelen gene seyahat süresi kadar verirler ki bu da yeterlidir benim açımdan.Ha fazla verirlerse işini görür mü dersen ilerisi için bi planım yok sadece egomu tatmin etmiş olurum.Laaan bende sonunda uzun süreli vize aldım diye mevzu bu yani

Öyle deme uygun bilet buldun mu yengeyide alır gidersiniz uzaklara Benim en çok sevindiğim konu kadıköy git-gel trafiğinden kurtuldum
  • Evet haklısın aslında.Misal ôzellikle ilkbahar ve sonbahar aylarinda ucak firmalarının ucuza bilet satış kampanyaları oluyor.Vize olsa hadi hanım kalk bikaç günlüğüne de olsa suralara gidelim demek güzel bir duygu olsa gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rognug R kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    Ben ve arkadaşım 2. defa Almanya vizesine başvurduk,

İkimizde geçen sene ilk başvurumuzu yaptık.Amacımız Frankfurt'ta Oto yedek parça fuarına gitmekti.İkimizde ilk defa schengen vizesine başvurduk.Ancak aramızdaki fark benim 2015 te aldığım 10 yıllık ABD vizemdi. Arkadaşım ilk defa bir vize başvurusu yaptı.
    Arkadaşım vize başvurusu yaparken Almanya'da bir firmadan fuar daveti aldı.Kaşeli imzalı.
    Ben sadece fuar bileti aldım.İkimizde ilk defa başvurmamıza rağmen 6 aylık çok girişli vizemizi aldık.Bu vizeyle 2 defa Almanya 1 defada Romanya giriş çıkışı yaptık.
    Geçen ay ikimiz bir defa daha başvurumuzu yaptık.Arkadaşta bu sefer davetiye yoktu.İkimizde fuar biletlerini aldık ve başvurduk. Başvuru sonucunda bana 1 yıl çok girişli arkadaşıma 10 gün vize verildi.
    Şimdi bence aramızdaki farkları yazıyorum.

1-Benim 10 Yıllık Abd vizem var ve 1 kere giriş çıkış yaptım.

2-Ben çalıştığım firmanın sahibinin oğluyum ve 15 senedir bir fiil sigortalı çalışanım.her türlü şirket evrakım tamdı.

3-Aldığımız maaşlar bankaya yatıyor ve devamlı bakiyeli bir hesabım var ve işlem görüyor.

4-Bu sene aldığım Sudi Arabistan vizem vardı belki oda biraz etki etmiştir.

Son olarak bence vize veren ülkeler Hayatınızdaki sürekliliğe bakıyorlar.Kendileri gibi prensipli olmamızı istiyorlar.Evli olmanız,çocuk sahibi olmanız,Sürekli bir işinizin olması,sürekli bankada işlemler olması vs.vs.
    İnşallah seneye başvurduğumda 2 senelik almaya çalışacağım.
    Selamlar herkese,
  • geçen hafta Salı günü yaptığım başvurunun sonucunu bugün aldım.

daha önce çok sayıda schengen vizem var, özel sektör çalışanıyım, hesapta para sıkıntısı yok.

sonuç: 1 yıllık vize.
  • emir341907 kullanıcısına yanıt
    Daha önce ki schengen vizeleriniz,Almanya da bir firmadan davet almanız, hesap hareketleri vs evet bunlar bir etkendir.Bunların yanında benim merak ettiğim şey şu

Misal 15 günlük bir akraba ziyareti yapıyoruz.Davetiye geldi diğer evraklar vs herşey tamam.İstenen evraklardan biri olan uçak bileti rezervasyonu (15 günlüğüne gittiğimiz için gidiş ve dönüş tarihleride belli) seyahat sağlık sigortası yaptırıyoruz (daha fazla para verip uzun süreli yaptırmaya ne gerek var deyip seyahat tarihi aralığı kadar yaptırıyoruz)
    Şimdi geldik en cincikli bölüme
    1-Evraklara bakan görevli bu kişinin gidiş - dönüş tarihi belli
    2-Seyahat sağlık sigortası da seyahat tarih aralığı kadar olduğu için buna istediği tarih aralığı kadar mı vize verelim diyolar?
    Yanisi uçuş rezervasyonu ve seyahat sağlık sigorta süresinin uzun süreli vize verilmesinde etkisi var mıdır yok mudur?
    Hic etkisi yok.

Ben 2 gun kalacagim, 4 gunluk sigorta yaptim. 1 yil vize verdiler.

Bu arada bundan sonraki gidislerimde hic dusunmem sigorta yaparim. Orada bisey oldugunda cok faydasi oluyor.

• hebeley H kullanıcısına yanıt
    Eyvallah şimdi oldu işte merakımı gidermiş oldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: LadyAmerica

quote:

Orijinalden alıntı: E.Ş

uçak rezervasyonu istemesinin nedeni geri dönme ihtimalinizle ilgili genel olarak, almanyaya kardeşimle başvurduk ben çalışıyorum o çalışmıyor ve okumuyor, bana vize verdiler ona vermediler, uçak biletini de sunexpressten almıştım almadan önce defalarca aradım vize ret kağıdı olduğu zaman tamamının iade edileceğini ifade ettiler ancak sadece vergileri iade ettiler oda tabşrş caizse devede kulakkalıyor :( 980 TLye almıştım 280 TL iade ettiler yani.... çalışmıyor ve okumuyorsanız vize ret alma ihtimaliniz yüksek eğer almanya için başvuruyorsanız :(

Dediğiniz gibi bendede biraz o konuda endişe var. Yalnız kız arkadaşımın yanına gideceğim için kendisi bana davet mektubu yazdı + kimlik ve ikametgah fotokopisi gönderdi. Onunla birlikte başvuracağım ayrıyetten babam sponsor olacağı için ondanda tüm masrafları karşılayacağım ve geri döneceğinin garantisini veriyorum şeklinde dilekçe aldım. O yüzden bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum

bende de aynı sıkıntı var. bende senin gibi başvurdum. davetiye ile, babamda dilekçe yazdı ve red aldığımı dün ögrendim. artık itiraz dikeçesi yazacağım büyük ihtimalle, yada diğer kolay ülkelerden almaya çalışacağım vizeyi. red almak çok kötü bişeymiş. hayatımda bu kadar sinirlendiğimi hatırlamıyorum ama inat ettim scghen vizesini alacagım öyle yada böyle
  • Bir konuda bilgisi olanlara danışmak istedim.

Bugün eşim ve kızım için vizeleri çıktı 3 aylık ve 30 gün kalma hakları var.
    Ancak gidiş dönüş tarihleri 4 aralık 4 ocak yani bu gidiş ve dönüş günleri dahil tam 32 gün yapıyor.

Bu durumda ne yapılması gerekir. 2 gün aşmış olacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sah_Emre

Bir konuda bilgisi olanlara danışmak istedim.

Bugün eşim ve kızım için vizeleri çıktı 3 aylık ve 30 gün kalma hakları var.
    Ancak gidiş dönüş tarihleri 4 aralık 4 ocak yani bu gidiş ve dönüş günleri dahil tam 32 gün yapıyor.

Bu durumda ne yapılması gerekir. 2 gün aşmış olacaklar.

30 günü geçirmemeleri gerekir. 29. günde dönseler daha iyi olur. Uçak biletinizi aldıysanız firma ile konuşun vizeleri gösterip ücretsiz değişiklik yapmaya çalışın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cleanton -- 21 Kasım 2017; 18:38:24 >
  • Basvuru yeri:Ankara/Almanya

Basvuru tarihi:14.11.2017

Sonuc alma tarihi:23.11.2017

Devlet memuruyum esim calisan.Yilbasi icin 15 gunluk bir plandi bizimkisi.Muhtemelen seyahat suresi kadar verirler diyordum (pasaport surem nisan 2018 de bitiyor buna istinaden oyle dusundum.Alakasi da olmayabilir bilmiyorum)

Velhasilkekam seyahat suresi kadar vizemi aldim.Sukur tabikide ben bana lazim olani aldim

Ama birgun mutlaka uzun sureli vize alacam.Cok pis taktim bu konuya.Seni yenecegim Almanya elbet birgun

Merhaba bende devlet memuruyum 13 kasımda başvurdum ama daha cevap yok ne zaman çıkar acaba ?
  • gencergenc62 G kullanıcısına yanıt
    Başvuru yeri Ankara mı?

Eğer oraysa şayet ben 14 ün de başvurduğum da benimle birlikte başvuranlardan iki kişi görmüştüm pasaportu teslim alırken.Ben ve o 2 kişi 14 ün de başvurup 23 ün de pasaportları teslim aldık.
  • İstanbuldan başvurdum. Bi arkadas benden 3 gün önce başvurdu onun 1 haftada çıktı benimkinden ses yok

• Arkadaşlar merhaba, 2 hafta önce 9 gunluk turistik gezi için almanyaya basvurdum fakat gectıgımız carsamba ret aldım 3 ve 8 inci maddelerden. Basvuruda kendi hesaplarımı koymadım ögrenci oldugum için babamın hesabını gosterdım emekli ve bankada 7000 liraya yakın para vardı neyse buna karsın itiraz dilekçesi yazmayı dusunuyorum. Hesaplarıma para ekledım babamın hesabınada pazartesı ekleyıp hesap sırkulerlerını alıp ret dılekcesıyle gonderecegım emaıl olarak 3 cu maddeyı bu sekılde kapattık dıyelım 8 ıncı maddede bırsuru sey yazıyor hangısınden ret yedıgımı anlayamadım bırsuru sebep var ama ongorulen seyahatın amacını kanıtlayan belgeler inandırıcı degıldır demesi en yakın gelen. Aracı acenta vardı arada onlar rezervasyon yaptırdılar ucak ve otel sımdı burda benım sorum su ki bu dilekçe olaki degerlendirmeye alınıp benım evraklar tekrar ıncelenırse, bana acenta pasaport gelınce rezervasyonları otomatık ıptal ettırdıklerını soyledı. Bende dılekcede tekrar durumun gozden gecırılmesını ıstıyorum dıyecegım ama bu adamlar orda bakıp goreceklerkı ıptal edılmıs hersey .. bazı kısılerın ret dılekcelerıne sonuc ''tekrar saglık sıgortası ve rezervasyonlarınızı pasaportunuzu getırın vızenızı verelım '' gıbı cevaplar alındıgını duydum bu durumda ne dusunuyorsunuz acaba dılekce ıle bırlıkte tekrar rezervasyonmu gondersem ne yapsam bilemedim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkraziel

Arkadaşlar merhaba, 2 hafta önce 9 gunluk turistik gezi için almanyaya basvurdum fakat gectıgımız carsamba ret aldım 3 ve 8 inci maddelerden. Basvuruda kendi hesaplarımı koymadım ögrenci oldugum için babamın hesabını gosterdım emekli ve bankada 7000 liraya yakın para vardı neyse buna karsın itiraz dilekçesi yazmayı dusunuyorum. Hesaplarıma para ekledım babamın hesabınada pazartesı ekleyıp hesap sırkulerlerını alıp ret dılekcesıyle gonderecegım emaıl olarak 3 cu maddeyı bu sekılde kapattık dıyelım 8 ıncı maddede bırsuru sey yazıyor hangısınden ret yedıgımı anlayamadım bırsuru sebep var ama ongorulen seyahatın amacını kanıtlayan belgeler inandırıcı degıldır demesi en yakın gelen. Aracı acenta vardı arada onlar rezervasyon yaptırdılar ucak ve otel sımdı burda benım sorum su ki bu dilekçe olaki degerlendirmeye alınıp benım evraklar tekrar ıncelenırse, bana acenta pasaport gelınce rezervasyonları otomatık ıptal ettırdıklerını soyledı. Bende dılekcede tekrar durumun gozden gecırılmesını ıstıyorum dıyecegım ama bu adamlar orda bakıp goreceklerkı ıptal edılmıs hersey .. bazı kısılerın ret dılekcelerıne sonuc ''tekrar saglık sıgortası ve rezervasyonlarınızı pasaportunuzu getırın vızenızı verelım '' gıbı cevaplar alındıgını duydum bu durumda ne dusunuyorsunuz acaba dılekce ıle bırlıkte tekrar rezervasyonmu gondersem ne yapsam bilemedim..

Bütün rezervasyonlarınızı yeniden yapın.
  • 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.