Şimdi Ara

ICRALIK.COM'DAN TASIT ALMAK (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
1
Favori
86.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tesadüfi olarak gördüğüm konu sebebiyle üye oldum.

mustafalx nickli üyeye katılıyorum.
    Belirtilen site vasıtasıyla icralık araba ihalesine girmedim, çevremde de giren olmadı ancak halihazırda (biraz reklam gibi olacak ama) icra ihaleleri sitesi icraci.com'un sahibiyim.
    İleride soracak veya sorusu cevaplanmayan arkadaşlar için biraz bilgi vermek istedim.

İcralık araba almaya niyetlendiğinizde herşeyden önce kapalı bir kutu aldığınızın bilincinde olmanız gerekir. Aksini söyleyen size ya bir site üyeliği satmak ya da üzerinizden para kazanmak istiyordur.
    Kapalı bir kutu derken, aracın motor durumu, içinden veya bir yerinden parça eksiltilip eksitilmediğini bilemezsiniz anlamında söylüyorum.
    Bu nedenledirki; bu ihalelerde daha ziyade araç alım satımı yapan esnaflar olur. Araba almak konusundaki tecrübelerini icralık araba alımı konusunda da gösterirler.

Bu nedenle fiyat verirken çok dikkatli olmanız gerekir. Yanlış anlaşılmasın; sonuçta biz de aynı sistemle çalışan bir internet sitesiyiz. Ancak insanlara hayaller kurdurarak para kazanılmasını çok doğru bulmuyorum. Bir aracı piyasasının %20 altında lmayı planlıyorsunuz, bu kadar riskiniz olması normaldir diye düşünüyorum.

Peki ne yapmalısınız icralık arabaları alırken?
    Eğer araba almak konusunda hiç tecrübeniz icra ihalelerinde aracın öncelikle sigorta kaydını araştırmanız gerekir. Bu işi sizin için tanıdık bir sigorta acentası yapacaktır.
    - Aracın hasar kaydı, önceki hasarlı konusunda biraz fikir sahibi olduktan sonra, bu bilgiler sizin için uygunsa ihaleye gidebilirsiniz.
    - İhaleye giderken mafya vb. gibi şeylerden korkmanıza gerek yok. Tabiiki çok uçsuz bucaksız yerlerdeki ihalelerde tatsız şeyler olabilir ancak İstanbul'da sayısız ihalede benim başıma hiçbirşey gelmemiştir. İhaleye giderken de genelde yanlız giderim.
    - Aracı ihaleden yarım saat önce görebilirsiniz. Kalabalık bir ihale ise etrafta araçla ilgili konuşulanlara kulak kabartmakta fayda var.
    Aracın altına eğilerek altından sarkan bir kablo vb., açıkta bir fiş, yağ, su akıntısı var mı diye bakabilirsiniz. Aracın dışardan içine baktığınızda çok pis, çok hor kullanılmış gibi görünen araçlarda genelde tatsız sürprizler de oluyor. Bu nedenle buna da dikkat etmelisiniz.

Sigorta kaydı, aracın dışardan ve içinin incelenmesi araba almak konusunda hiç fikri olmayan birine dahi fikir verir.

Bunların hiçbiri fikir vermediyse, etrafta teklif veren esnafların üstünde bir rakkam size de yaramayacak demektir.
    Aracın kaç para edeceğini onların verdiği fiyatlara göre değerlendirebilirsiniz.

Aracın ruhsatının çıkarılması 400 lira civarı, anahtar yapılması da 250 tl civarı tutar.

İhalelere girmekten korkmanıza gerçekten gerek yok..
    Bunun günahı ve sevabı ile ilgili de başıma gelen bir olayı örnek verebilirim istenirse.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar, bilgi almak isteyenler sitemiz üzerinden telefonla ulaşabilir veya buradan sormak istediklerini yazabilir. Konuyu takip ediyoruz.

• @icraci.com

Düzgün bir şekilde kendinizi ve sitenizi tanıtıp bilgi verdiğiniz için sizi tebrik ederim.

İcralık araçların plakaları üzerinde oluyor değil mi?
    Bir de bir ihaleye girmek için hangi işlemler yapılıyor?
    Hangi aracın ihalesi hangi gün nasıl öğreniliyor?
  • ne mafyası yahu öillet g.tünden korkar olmuş, bu tip yerlerden çok ucuza araba alanlar var, burda da bunları bilenler var milleti icra mallarından uzak tutup sadece kendilerikaymak yemek isteyen tipler yazmış yok kaç metre gidersin yok dene bakalım gör...
  • Sakat deniyor ama tecrübe edip öyle konuşmak gerekir diye düşünüyorum.
  • mafya filan yok
    ama sürekli o işi yapan insanlar var
    yani oradan alıp piyasa değerinden satıp yolunu bulan insanlar.
    eğer mal sizinse veya ille o malı almak istiyorsanız bu insanlarla karşılaşıyorsunuz.
    mafyavari değil yanlış anlamayın.
    diyorlar ki biz bu malı almak istiyoruz eğer sen bu malı cidden almak istiyorsan bize pay ver biz ihaleye girmeyelim, kimse de girmesin sen ucuza al,
    yok eğer para vermezseniz onlar da ihaleye giriyorlar fiyat artırıyorlar tek sorun bu oluyor. yok adam öldürme şu bu yok. korkmayın
    bildiğim icradan arsa alıp satan ve bu işlerden köşe olan adamlar bunlar ve heryerde arsaları var.
    her belediye başkanı kankileri ve yıllardır bu piyasanın içindeler. isimlerini yazmıyorum tanıdık çıkmasınlar diye
    araç için de aynı durum söz konusu.
    ---
    ama bu gibi siteler sizden komisyon kırıyorlar bu çok doğru
    eğer düşünüyorsanız iyice araştırın.
    mümkün mertebe aracı görün, çoğu durumda hurdaya yakın bir aracı olurundan pahalıya bile alabilirsiniz.
    ilgileniyorsanız ve takip ediyorsanız bankaların ilanlarına bakın. vya yerine gidin alıcı oladan bir kaç kez satışlara katılın ve çevreyi izleyin.
    ---
    vicdan meselesi konsuna değinmek de istiyorum.
    Ayağını yorganına göre uzatacaksın. Hiçbirşeyi olmayan insanlar milyarlarca kredi çekip araç alıyorsa ve bunu ödeyemiyorsa onun vicdanını hökümet ve bankacılık sistemi yapmalı, ben veya sen değil.
    Bir de bu icralık malların çoğu vergisini vermeyen insanlardan oluyor bunu da yazın bir köşeye.
    Lütfen tabularınızı yıkın ve dünyanın düzenine ayak uydurun.

Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: ycgurdal

mafya filan yok
    ama sürekli o işi yapan insanlar var
    yani oradan alıp piyasa değerinden satıp yolunu bulan insanlar.
    eğer mal sizinse veya ille o malı almak istiyorsanız bu insanlarla karşılaşıyorsunuz.
    mafyavari değil yanlış anlamayın.
    diyorlar ki biz bu malı almak istiyoruz eğer sen bu malı cidden almak istiyorsan bize pay ver biz ihaleye girmeyelim, kimse de girmesin sen ucuza al,
    yok eğer para vermezseniz onlar da ihaleye giriyorlar fiyat artırıyorlar tek sorun bu oluyor. yok adam öldürme şu bu yok. korkmayın
    bildiğim icradan arsa alıp satan ve bu işlerden köşe olan adamlar bunlar ve heryerde arsaları var.
    her belediye başkanı kankileri ve yıllardır bu piyasanın içindeler. isimlerini yazmıyorum tanıdık çıkmasınlar diye
    araç için de aynı durum söz konusu.
    ---
    ama bu gibi siteler sizden komisyon kırıyorlar bu çok doğru
    eğer düşünüyorsanız iyice araştırın.
    mümkün mertebe aracı görün, çoğu durumda hurdaya yakın bir aracı olurundan pahalıya bile alabilirsiniz.
    ilgileniyorsanız ve takip ediyorsanız bankaların ilanlarına bakın. vya yerine gidin alıcı oladan bir kaç kez satışlara katılın ve çevreyi izleyin.
    ---
    vicdan meselesi konsuna değinmek de istiyorum.
    Ayağını yorganına göre uzatacaksın. Hiçbirşeyi olmayan insanlar milyarlarca kredi çekip araç alıyorsa ve bunu ödeyemiyorsa onun vicdanını hökümet ve bankacılık sistemi yapmalı, ben veya sen değil.
    Bir de bu icralık malların çoğu vergisini vermeyen insanlardan oluyor bunu da yazın bir köşeye.
    Lütfen tabularınızı yıkın ve dünyanın düzenine ayak uydurun.

Saygılar...

Güzel yazı olmuş.

Teşekkürler ..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

@icraci.com

Düzgün bir şekilde kendinizi ve sitenizi tanıtıp bilgi verdiğiniz için sizi tebrik ederim.

İcralık araçların plakaları üzerinde oluyor değil mi?
    Bir de bir ihaleye girmek için hangi işlemler yapılıyor?
    Hangi aracın ihalesi hangi gün nasıl öğreniliyor?

Teşekkürler.
    Bu tip durumlarda açık olunması gerektiği taraftarıyım.

Sorularınıza istinaden;
    - Araçların plakaları üzerinde olabiliyor, ancak üstünde olmayabiliyor da.. ancak genelde olur.
    - İhaleye girmek için tek yapmanız gereken ilandaki "muhammen bedel" üzerinden %20 hesaplayarak bu miktarı yanınızda götürmeniz.
    Nüfus cüzdanınız, yanınıza aldığınız bu teminat ve (araç ihalesi size kalırsa) lazım olabilecek muhammen bedelin %5'i oranında bir meblağı yanınızda bulundurmanız gerekiyor.
    - Dikkat edilmesi gereken bir başka husus da, aldığınız icralık araç "otomobil" sınıfında bir araç değilse %18 kdv. ödeyeceğinizdir.
    Otomobillerde %1 olan kdv., diğer tüm taşıtlarda %18'dir. %18 dilimine maalesef motorsiklet de dahildir. Bu bedel ihale bitiminde otoparkta icra müdürüne ödenir.
    - Hangi icralık aracın ne zaman ihalesi var, bu aslında müdürlükler tarafından basılı yayında ilan edilir.
    Ancak ülkemizde yaklaşık 250 civarı yerel ve ulusal yazılı basın olduğundan bunları sizin takip etmeniz mümkün değildir. Bu aşamada icralık arabaları bizden (http://www.icraci.com) veya bir muadilden üyelik paketi satın alarak takip edebilirsiniz.

- İcralık araçlarla ilgili ufak bir ipucu daha aktarayım. Bu benim şahsen uyguladığım bir yöntemdir.
    Araçlar otoparklara "bulunarak" veya "yakalanarak" getirilir. Bazen de bir yere terkedilir, polis de bu araba burada neden yatıyor diye araştırdığında arabanın "hacizli yakalamalı" olduğunu öğrenerek kaldırır, icra dosyasındaki araç bulunmuştur ve otoparkta ihalesini beklemeye başlar. Bazen de trafikteki rutin bir uygulamada yakalanır.

** Aracın içini biraz inceleyerek aracın aktif kullanılırken mi yoksa bulunarak mı otoparka çekildiğini öğrenebilirsiniz. Buradaki fark; terkedilen araçlardan genelde "para edebilecek" parçaların sökülebileceğidir. Misal, sürücü airbagi çok kolay çıkarılabilen ve pahada ağır bir parçadır, bunun gibi.

Aracı yakından iyice incelerseniz, otoparkta görevlilere yanaşırsanız, otoparka nasıl indiği konusunda fikir alabilirsiniz. İncelemenizde aracın bir yerde terkedilerek getirildiği kanısına varırsanız, fiyatı çok yükseltmez ve riskinizi azaltırsınız. Eğer araç aktif kullanılırken yakalandıysa bu durumda daha az korkabilirsiniz.

Tabii bunlar sadece fikir verir, kesin bir sonuç verme garantisi yoktur.

• quote:

Orijinalden alıntı: AykutEsk

ağlayanın malı gülene yaramaz demişler boşverin hiç bulaşmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: Fantastic Light
    Güzel yazı olmuş.

Teşekkürler ..

Ben teşekkür ederim ilgi gösterip okuduğunuz için.
    Ne bileyim yazmadan edemedim. İnsanlar hep bilmediği şeylerden korkuyor maalesef ve üstüne üstlük çevresini de korkutuyor.
    Ben de buna göz yumamazdım, bildiklerimi-yaşadıklarımı yazıp insanlara yardımcı olmak istedim.
    Yardımcı olabildiysem ne güzel.

Saygılar...
  • Ağlayanın malından hayır gelmez.
  • İcralık mal alımına bir türlü ısınamadım...
  • Ağlayanın malı gülene hayretmez diyen kullanıcılara cevaben;

Öncelikle şimdiye kadar malı "icra yoluyla" satılan birisinin bu yönde düşünmeyeceğine emin olabilirsiniz. Zira icra yoluyla malı satılan kişiler fiyat verenlerin artması sayesinde borçlarının daha büyük bir kısmını kapatmış oluyorlar.
    İcra yoluyla malı satılan kişi, 1 lira fazla bile daha yüksek meblağa malı satılsa sevinecek durumdadır.

Kimsenin ne hissettiğini bilmek mümkün değil tabi, ancak artık malı ihale il satılma durumuna gelmiş kişi çok çok o borcun nedenine ah edecektir. O dakikadan sonra ihaleye giren her ekstra kişi onun yararına olur. İcradan malı satılma durumuna gelen her kişi de otomatikman böyle düşünür.

Şahsen başıma gelen bir olayda; girdiğim bi ihalede tehdit edildim.
    20.000 lira piyasası olan bir aracın ihalesinde, 3-4 kişi ihaleye girecekken her alıcıyı sindirdiler ve ihale başladı.
    Yaklaşık 10 dk. sonra ihale 11.500 liraya biterken, benim fiyat yükseltmeye başlamamla birlikte aracı 19.500 liraya satın aldım.

Tabii biraz pişmalığın arkasından işimize baktık. Dava dosyasından aracın sahibini buldum. Yedek anahtarını istediğimi söyledim ve amca olur dedi.
    Velhasıl gittim, İçerenköy / Fındıklı mahallesinde gariban bir amca. Cahilliğine gelmiş bir yere imza atmış, adına kredi çekmişler ve araba almışlar. Sonra da arabayı kiraya vermişler parasını da yemişler güzelce.
    Aradaki başına gelenleri vb. atlayarak anlatıyorum, çok demagojisine de girmek istemiyorum, kendini zor geçindiren amcaya icra gelmiş, araba sonunda yakalanmış ve ihaleye çıkmış.

Ben o anahtarı almaya gittiğimde bu gariban amca bana (bir ara arabayı ele geçirmiş kazalı halde vb.) kendisinde kalan bilmem kaç litre yedek yağını, yedek anahtarını, kitapçığını verdi. O amcanın toplam 32.000 lira borcu vardı.. ben ihaleye girdiğim için 1-13 kadlı, girmesem 18-19 kalacaktı.. Ben çok iyi biliyorum aldığım duayı..

İçyüzü düşünülmeden ve günah sevap terazisi kendi elinde sanılarak "yarar yaramaz" hesabı yapılırken, o ihalelere ne kadar çok insan girerse borçlunun o kadar güleceğinin farkında değil kimse.

Ağlayanın malı yaramaz diyenler, belki de aynı arabanınn ihalesine girip fiyatı 20.000 liraya çekecek alıcının önüne geçtiğinin de farkında değil.

Bu mallar o veya bu paraya satılıyor... icra gelmiş iş bitmiş.
    Ne kadar çok insan korkutulursa, ne kadar çok insan (yarar yaramaz diye) bu ihaleye girmezse, o oranda ucuza satılıyor, birilerinin ekmeğine yağ sürülüyor.

Ezbere konuşulmadan önce daha detaylı düşünülmesi taraftarıyım..

• Bende bu icra olaylarını izledim. Hiçte öyle ucuza falan bir şeyin satıldığı yok. Bir sürü giren var ve inanın piyasa fiyatının üzerinde giden bir sürü ev gördüm. Girenlerin çogu emlakçıydı. Birbirlerine inatlaşıp değerinin üzerine çıkan emlakçılar bile oluyor. Öyle kolay ve basit bir iş olsa emin olun bu işin reklamını yapanlar size icralık web sitelerini sunmak yerine kendileri gidip bu satılıkları alırlardı. İzleyen biri olarak diyorumki bulaşmayın - ugraşmayın zamanınıza yazık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: icraci.com

Ağlayanın malı gülene hayretmez diyen kullanıcılara cevaben;

Öncelikle şimdiye kadar malı "icra yoluyla" satılan birisinin bu yönde düşünmeyeceğine emin olabilirsiniz. Zira icra yoluyla malı satılan kişiler fiyat verenlerin artması sayesinde borçlarının daha büyük bir kısmını kapatmış oluyorlar.
    İcra yoluyla malı satılan kişi, 1 lira fazla bile daha yüksek meblağa malı satılsa sevinecek durumdadır.

Kimsenin ne hissettiğini bilmek mümkün değil tabi, ancak artık malı ihale il satılma durumuna gelmiş kişi çok çok o borcun nedenine ah edecektir. O dakikadan sonra ihaleye giren her ekstra kişi onun yararına olur. İcradan malı satılma durumuna gelen her kişi de otomatikman böyle düşünür.

Şahsen başıma gelen bir olayda; girdiğim bi ihalede tehdit edildim.
    20.000 lira piyasası olan bir aracın ihalesinde, 3-4 kişi ihaleye girecekken her alıcıyı sindirdiler ve ihale başladı.
    Yaklaşık 10 dk. sonra ihale 11.500 liraya biterken, benim fiyat yükseltmeye başlamamla birlikte aracı 19.500 liraya satın aldım.

Tabii biraz pişmalığın arkasından işimize baktık. Dava dosyasından aracın sahibini buldum. Yedek anahtarını istediğimi söyledim ve amca olur dedi.
    Velhasıl gittim, İçerenköy / Fındıklı mahallesinde gariban bir amca. Cahilliğine gelmiş bir yere imza atmış, adına kredi çekmişler ve araba almışlar. Sonra da arabayı kiraya vermişler parasını da yemişler güzelce.
    Aradaki başına gelenleri vb. atlayarak anlatıyorum, çok demagojisine de girmek istemiyorum, kendini zor geçindiren amcaya icra gelmiş, araba sonunda yakalanmış ve ihaleye çıkmış.

Ben o anahtarı almaya gittiğimde bu gariban amca bana (bir ara arabayı ele geçirmiş kazalı halde vb.) kendisinde kalan bilmem kaç litre yedek yağını, yedek anahtarını, kitapçığını verdi. O amcanın toplam 32.000 lira borcu vardı.. ben ihaleye girdiğim için 1-13 kadlı, girmesem 18-19 kalacaktı.. Ben çok iyi biliyorum aldığım duayı..

İçyüzü düşünülmeden ve günah sevap terazisi kendi elinde sanılarak "yarar yaramaz" hesabı yapılırken, o ihalelere ne kadar çok insan girerse borçlunun o kadar güleceğinin farkında değil kimse.

Ağlayanın malı yaramaz diyenler, belki de aynı arabanınn ihalesine girip fiyatı 20.000 liraya çekecek alıcının önüne geçtiğinin de farkında değil.

Bu mallar o veya bu paraya satılıyor... icra gelmiş iş bitmiş.
    Ne kadar çok insan korkutulursa, ne kadar çok insan (yarar yaramaz diye) bu ihaleye girmezse, o oranda ucuza satılıyor, birilerinin ekmeğine yağ sürülüyor.

dediklerinizde %100 katılıyorum işin iç yüzünü bilmeden yok ağlayanın malı yar omaz yok bilmem ne fakan filan atıp tutmayı ne çok seviyoruz arkadaş ya...

Böyle zor durumlara maruz kalanlar da var..

Ama yakın arkadşım müşavir geçen şöyle bi olay anlattı müşterilerinden biri kazancı belli seviyede bi kobi diyor kendini zorlamadan alabileceği araç 200bin tl civarı diyor ama arkadaş vergi ssk borcu ıvır zıvır ödemez umursamaz filan dedi sonra bu arkadaş gitmiş kredile RR SPORT almış biraz da işler çalkanınca hop icra....

Geçen geldi diyo araç icradan 200 bine mi ne satılmış ağlanıp duruyor yanımda dedi..

Böyle umursmaz ayağını yorganına göre uzatma olayı filan durumları takmayan cins kişlerde var icralık olan ve böylelerine gram acımam....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Corvınus -- 30 Mayıs 2012; 17:16:51 >

• quote:

Sn İcracı.com Yetkilisi;

Örneğin Beşiktaş veya Levent çevresinde şahit veya aracı olduğunuz ev alımları ve oluşan fiyatlar hakkında tecrübelerinizden yararlanabilir miyiz.
    Ayrıca ev alımında nelere dikkat etmeliyiz. İcraya satılığa çıkmış evi görebilme veya bina yetkilisi ile görüşebilme vb gibi olanaklar tanınıyor mu?

Şahit olduğunuz alımlarda olası sorun veya pozitif sonuçlar hakkında bilgilendirirseniz sevineceğim.

Paylaşımınız için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Saygı ile

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rocket1 -- 3 Ağustos 2012; 19:41:19 >
  • Aleni site reklamı yapan biri,bütün icra konularını sırayla hortlatıyor.

Dur sen ne yapıyorsun diyen de yok,ilginç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alihoca

quote:

Sn İcracı.com Yetkilisi;

Örneğin Beşiktaş veya Levent çevresinde şahit veya aracı olduğunuz ev alımları ve oluşan fiyatlar hakkında tecrübelerinizden yararlanabilir miyiz.
    Ayrıca ev alımında nelere dikkat etmeliyiz. İcraya satılığa çıkmış evi görebilme veya bina yetkilisi ile görüşebilme vb gibi olanaklar tanınıyor mu?

Şahit olduğunuz alımlarda olası sorun veya pozitif sonuçlar hakkında bilgilendirirseniz sevineceğim.

Saygı ile

Çok talep gören yerlerde, yani hızlı satılacak icralıklara o bölgedeki tüm emlakçılar gelir. Ek olarak bir kaç tanede yatırımcı alıcı gelir, sonuçta dediğiniz bölgelerde evler icradan normalda satılacağı fiyatın daha üzerinde bir fiyata gider.

• quote:

Orijinalden alıntı: alihoca

quote:

Sn İcracı.com Yetkilisi;

Saygı ile

Merhaba,

Uzun zamandır foruma bakma fırsatım olmamıştı, forumdan bir arkadaşımızın özel mesajı üzerine tekrar bakabildim.

Herşeyden önce; benim şahsen gittiğim veya avukat arkadaşlarımı yönlendirdiğim ihalelerde ekseriyetle gayrimenkullerde ciddi fırsatlar olduğunu belirtmek isterim.
    Şöyleki; gayrimenkul, fiyat bakımından bir arabadan çok daha yüksek fiyatlarda satılan bir değerdir.
    İcra ihaleleri bir çok insan için kazanç kapısı ve araç ihaleleri, bedellerinin düşük olması, satılan malın (araba) rayicinin çok net bilinmesi nedeniyle piyasa fiyatlarının %20 altına kadar yaklaşabilir.
    Ancak gayrimenkulde muhammen bedeller çok yüksek olduğundan, yatırılması gereken teminat da yüksek olmakta ve bu nedenle katılabilecek insan adedi azalmaktadır.
    Bir mal piyasada ne kadar kolay alıcı bulabilecekse ve bedeli ne kadar düşükse o oranda fiyatı piyasasına yaklaşır.
    Şehir içindeki dairelerde piyasa fiyatının %25 altına daireler satın alabilirsiniz.
    Önemli olan, bıkmadan usanmadan her ihaleye girmektir. Hangi evin uygun fiyata gideceği hiç belli olmamaktadır.

Daireyi görme kısmına gelince; dışarıdan görebilirsiniz. Bina görevlisinden bilgi alabilirsiniz, size dairenin içi ile ilgili varsayımlarını aktarabilir. Ancak bina görevlisinin söylecekleri afakidir. Yani sizi yanıltabilir.
    Benim tavsiyem, dışarıdan görmek, civardaki emlakçı ile (daireyi söylemeden) görüşmek, piyasasını ve satılabilirliğini öğrenmek, bir de pek kimse bahsetmez ancak gidip dosyasına bakmanızı tavsiye ederim.
    Dosyasına bakmak size borçlunun borca ve dosyaya gönderdiği itirazları görmenizi, bu sayaede ihaleye itiraz edip etmeyeceği konusunda bilgi verebilir. Ben şahsen dosyasını incelemeden ihaleye girmiyorum. Bir de evde kiracı olup olmadığını tespit ediniz. Kiracı olan evi teslim almanız 2 ay kadar sürebilir.

Birisi, reklam amacıyla konu hortlattığımı iddia etmiş..
    Ben burada bilgi paylaşıyorum, insanların heryerde de duyamacağı bilgiler paypaşıyorum. Bu işe para yatıracak olan insan bu bilgilerin kıymetini iyi bilir, anlamayan olacaktır tabi ancak kimsenin ses çıkarmaması anlayanların çokluğundan olsa gerek..

• merhaba icracı com

dediğin gibiyse hemen sitene üye olacağım ve eminim pek çok kişide üye olacaktır.

Tek sorum; ev satın alırken, site avukatı kanalıyla ihaleye gireceğim , sonuçta tapu dahil tüm işlemleri avukatın halledebilir mi? Yani ben hiç ortamda görünmesem oluyor mu? (Gerçi sonradanda birileri gelip niye bu fiyata evi aldın diyebilir gibi geliyor bana ama:) )
    Selamlar
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.