Şimdi Ara

İcra Hakkında Herşey (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
249
Cevap
27
Favori
22.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: LeonEyes

destekleriniz için teşekkürler hocam yordum sizi sanırım
    Estağfurullah hocam keşke sizin lehine yardımcı olabilseydim
  • Deadwood kullanıcısına yanıt
    hocam adalet işleyişini kaybedince elden bişey gelmiyor mağlesef, siz fazlasını bile yaptınız teşekkürler.
  • Merhaba,

Batık şirketlerde icra takibi nasıl yapılıyor ve ne tür yollar izleniyor?
  • benim Evkur'a borcum vardı. eve icra için bildirim kağıdı geldi. bende ertesi gün tüm borcumu ödedim. Fakat e-devlette hala dosya görünüyor. bunun için ne yapmak gerekiyor?
    Teşekkürler hocam ilginiz için, hallettim çok şükür icraya kalmadan yola geldiler yoksa aynı gün icraya gidiyordum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: diemcizone

Teşekkürler hocam ilginiz için, hallettim çok şükür icraya kalmadan yola geldiler yoksa aynı gün icraya gidiyordum.
    Hayırlı olsun hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: rudeboytr

benim Evkur'a borcum vardı. eve icra için bildirim kağıdı geldi. bende ertesi gün tüm borcumu ödedim. Fakat e-devlette hala dosya görünüyor. bunun için ne yapmak gerekiyor?
    Hocam dosyanın icradan kapatılması için icra dairesine (vakıfbank hesabına) tahsil harcının yatırılması gerekiyor. Eğer ödediğiniz borcun içinde tahsil harcı varsa bu işlemi evkurun avukatının yapması lazım eğer yoksa avukatın talep atıp sizin harcı yatırmanız gerekiyor.

Dip Not : Tahsil Harcı yatsa bile e-devlette haricen tahsil,kapalı,infaz vb şeklinde görünmeye devam edebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3C704DB7A

Merhaba,

Batık şirketlerde icra takibi nasıl yapılıyor ve ne tür yollar izleniyor?
    Batık şirketler derken hocam? Sizin batık bir şirketten alacağınız mı var?

Eğer şirket iflas başvurusunda bulunmuşsa. İflas Dairesinde (icra dairesi) bir dosya açılıyor. Buna iflas masasıda deniliyor tüm alacaklar burada sıraya giriyor. Tabi öncelik şirket çalışanları ve devletin alacakları (vergi,sgk primleri vb) Yok eğer şirket iflas talebinde felan bulunmadı ise normal bir şahsı icraya koyar gibi koyacaksanız tabi alacağınızı alabilirmisiniz onu bilemem.
    Evet alacağımız mevcut iflas başvurusu yapmamış banka taşınır-taşınmaz mal üstünde tutmuyorlar. Ne yapılabilinir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3C704DB7A

Evet alacağımız mevcut iflas başvurusu yapmamış banka taşınır-taşınmaz mal üstünde tutmuyorlar. Ne yapılabilinir?
    İcraya koyabilirsiniz lakin şirket üzerine bir şey yoksa malesef tahsil kabiliyeti düşük gibi görünüyor. Şirketin elinde mal, hammadde, araç, makina vb şeyler varsa da haciz ettirebilirsiniz lakin üstlerinde mal tutmadıklarına göre bu konuda tecrübeliler o yüzden işiniz zor görünüyor
    Sezonluk ürün üretiyor bizde onları takip ediyoruz şimdilik aciz vesikası felanda almadık

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bunun için icra dairesine gitmeme gerek var mı? Yada EFT ile bunu yaptırabiliyor muyuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rudeboytr

Bunun için icra dairesine gitmeme gerek var mı? Yada EFT ile bunu yaptırabiliyor muyuz?
    EFt ile hallederseniz lakin miktarını arayıp öğrenin açıklama kısmına da dosya numarasını yazmayı unutmayın. Ama benim tavsiyem gidip kendiniz halletmeniz çünkü icra daireleri telefonları çoğu zaman bakmayabilir baksa da genellikle karşınıza avukat katipleri felan çıkabilir, siz yatırsanız bile dosyanın kapatılması gecikebilir o yüzden kendiniz gidin veya evkur avukatına söyleyin onlar halletsin.

Bu arada evkur avukatına sordunuz mu yatırdığım paranın içinde harç varmı diye? İlk olarak siz evkur avukatını arayın şöyle deyin "ben borcumu kapattım ama halen icra dairesinde dosya açık görünüyor" onlar zaten aldıkları paranın içinde harç yoksa harç yatırmanız gerekecek diye size bildirirler onlar hesaplar size hesap numarası verir siz yatırırsanız sonra onların elamanı dosyayı kapattırır. Avukat ve elemanlarının dosyayı kapattırması sizin telefon ile icra ulaşıp kapattırmanız dan daha hızlı olacaktır.

• 2.600 TL trafik ve vergi borcum var ve bunlar şu an takipli.Benim banka hesabıma bloke konulabilir mi?Hesabımda 150 TL gibi bir para var şu an.Yoksa bloke için bu borcun üstünde bir para mı olması gerekir?

@Antlion
  • Üstat mesaj attım sana ilgilenebilir misin

Allah razı olsun sizden.

• İcra Hakkında Herşey

Şu an kadın şahıs başka bir erkeğin evinde nikahsız yaşıyor ve 2 çocuğumu da 2 aydır göstermiyor yani çocuklar orada rehin.
    Çocuklarımı gidip alamıyorum çünkü geçen hafta bu kadın hakkımda 1 aylık uzaklaştırma kararı çıkardı.
    Çocuklarımı nasıl alabilirim?

Polis olmadan o siteden beni içeri sokmazlar ama poliste mahkeme kararı ister bu ilamla polise veya icra dairesine gidip çocuklarımı alabilir miyim?

• Carl_Sagan C kullanıcısına yanıt
    Merhaba iyi günler,
    Attığınız ilamla maalesef çocuk teslimi işlemi yapamazsınız..

Aile Mahkemesinin sizin görmeniz gereken zamanı belirtir takvim türü ve saatleri belirten bir ara karar veya gerekçeli karardan birisi olmak zorunda diğer türlü İcra Müdürlüğünün yapacağı bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D50B08F8B

2.600 TL trafik ve vergi borcum var ve bunlar şu an takipli.Benim banka hesabıma bloke konulabilir mi?Hesabımda 150 TL gibi bir para var şu an.Yoksa bloke için bu borcun üstünde bir para mı olması gerekir?

@Antlion
    Trafik ve Vergi borçları adli icralarda takip edilmiyor. Vergi dairesinin kendi haciz bölümünde takip edilmekte;
    Uygulama olarak Vergi Usul Kanunu ve İcra İflas Kanununu kullanıyorlar.. Zamanı belirleme Vergi dairesine ait olmak üzere istediği zaman istediği hesabına haciz koyabilir. ( Maaş hariç )
  • thelord03 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

Bu kadının geçen hafta 3 aylık tedbir nafakası alacağını tahsil etmek için icra takibi başlattığını UYAP Vatandaştan görünce henüz ödeme emri tebliğ edilmeden istinaf kararının çıktığı gün icra dairesine dosya kapatmak için icraya itiraz dilekçem ile gittim. Çünkü 1 aylık nafaka olan 750₺ yi zamanında ödemiştim ancak ödeme emrinde mahsup edilmemişti. Nafakayı bu kadına eft yaptığıma dair banka dekontunu icraya ibraz ettiğim halde yine de mahsup edilmeden dosya masrafı ve vekalet ücreti denilerek 2500 lira alacak için 3.200 lira tahsil ettiler. Tam müdürden dosya kapama için imza alıyordum müdür “3 aylık teminat 2.250 lira daha alsınlar” deyip imza vermedi. Müdüre “Bugün istinaf karar verdi ama kararın ne olduğunu bilmiyorum” dedim bana “İstinaf kararını ibraz ettiğinde yatırdığın teminatını alırsın” dedi. O gün icraya tam 5.500 lira nakit bırakmak zorunda kaldım. İtiraz dilekçesini aile mahkemesine de ibraz ettim.
    Ardından Adalet Bakanlığına icra memurları hakkında ihbarda bulundum.

Bunun ardından 3-4 gün önce Savcılığa bu kadın hakkında TCK 158/1-d maddesi uyarınca nitelikli dolandırıcılık ihbarında bulundum. Savcılığa “Kadın şahıs ocak ayı için 1000₺ ve diğer aylar için 750₺ nafaka alacağını hesap edebiliyor ama ödediğim 750₺ yi mahsup etmiyor üstelik ne dosyada nede icra dosyasında olmayan avukat için 500 lira vekalet ücretini kamu kurumu olan icra dairesini aracı kılarak benden tahsil etmiştir” dedim.
    Şu an kamu görevinden yasaklı olmasına rağmen bu kadının icra dosyası açtırmaya adliyeye geldiği gün sulh ceza hakimliğinde bir sorguya tercüman olarak girip ücret aldığını tespit ettim. Bunu da dolandırıcılık dosyasına ibraz edeceğim.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.