Şimdi Ara

içme suyu arıtma cihazı waterbox (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
4
Favori
53.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ritimsiz

Öncelikle tartışmadan çok birbirimizi bilgilendirerek devam edelim.
    (özellikle belirtmelim ki ben kesinlikle uzman falan değilim. bildikleirmi araştırdıklarımı ve düşündüklerimi yazıyorum)

Eyw. çevre mühendisiyim ama tezgah altı R.o cihazı çıkış suyunun pH ı nedir? bunu bilmiyorum mesela. bilmeyenler için açıklayayim; pH sudaki H iyonlarının negatif logaritmasıdır. Yani H(+) iyonu asidik ve OH(-) iyonu baziktir. içme suyu standartlrında pH 6,5 ile 8,5 arasında olması gerekiyor. Nötr yani pH:7 nin altında su asidik olduğundan, bazik ortamda yaşayabilen bakterilerden temizlenmiş oluyor gibi idda da ortaya atılabilir ve pH:6,5 olan kaynak suyu markaları var. %99 u saf olan sularda pH dalgalanması kolay olur. düşük ya da yüksek ph ın zararları konusunda katılıyorum. ama tezgah altı r.o sistemlerinin mineral filtreleri içinde ph ı etkileyebilecek ne gibi bir ürün var? Hangi tuzu ekliyorsunuz?

zaten mineral filtre konusu benim kafamı çok karıştırıyor. Ne var ki onun içinde? kaç çeşit mineral olabilir mesela? suyu sıfıra getirdin ok. ama sonra hadi 10 ayrı mineral ekle. o eklediğin mineraler dışında bişeye gerek yok mu? o mineralin oranları TS 266 standartlarına uyuyormu mesela? sonuçta hepinin bir üst sınırı var. heleki su dan bahsediyoruz. İçme suyu diye bir başlık açsanız ve en sağlık su hangisi diye sorsanız, burayada 10 ayrı uzman getirseniz kesin bir sonuç elde edemezsiniz. Çünkü içme suyu başlığı;
    altında böbrek hastaları içme suyu,
    guatr hasları için içme suyu,
    tansyon hasları için içme suyu,
    yumuşak su,
    içimi kolay su,
    belirli mineraller ile zenginleştirilmiş sular,
    arıtılmış sular,
    tezgah altı R.o sistemler,
    Klor-kum filtresi- karbon filtre-yumuşatma- RO sistem ile kuyu suyundan içme suyu eldesi
    gibi gibi gibi bir dolu alt başlık açılır.

Mesela şubat ayı içerisinde Taksimde çok büyük bir otelde şehir şebeksi kullanılıyordu ve otel yetkilileri şehir şebekesine güvenmeyip suyu birde ön arıtma prosesinde geçiriyorlardı. Bunu tezgah altı R.o sistemleri çok daha büyükleri olarak düşünebilirsiniz. her ay olduğu gibi su numunesi alıp analizi yaptırdım ve legionella bakterisi çıktı. legionella çok tehlikeli ve ölümcül bir bakteridir. durgun sularda ürer. oteller 6 ayda bir analiz yaptırmak zorundadırlar. o ay ki analizlerde böyle birşey çıkması ben ve teknik müdür dahil hepimizi çok şaşırttı. çünkü o insanlar işlerini çok iyi yapıyorlardı. ve işin kontrol mekanizması bizim şirketti, dolayısıyla bendim. olamaz dedim ama oldu. Sistem bakımları vb vb leri zamanı gelmeden yapılıyordu. ama bakteri üremesinin nerede nasıl olacağını bilemiyorsun. Dicem şu ki o filtrelerde herhangi bir bakteri üremesinde çok ciddi sıkıntılar doğar. filtre değişimi nasıl oluyor bilemiyorum ama herhangi bir dezenfeksiyon yapılmıyorsa ki hiç zannetmiyorum; orada bakteri üremesi olma ihtimali yüksektir.

Damacana suları ve pet şişe suların da elle tutulur hiç bir yanı yok. o sektörde işler daha da kötü.

eğer akıllarına yatıyorsa, bakımlarını sürekli yaptırabilecek ve belirli periyotlarla da akredite laboratuvarlara analiz yaptıracaklarsa R.O kullansınlar, denesinler derim ben.

ama unutmasınlar; su cidden hayattır ve su hakkında tek bir doğru yoktur olamaz.

filtrelerin ömrü 6-24 ay arasıdır.Revere osmosis teknolojisini bildiğinizi söylüyorsunuz o yüzden çok bahsetmeye gerek yok ancak ordaki mikrofiltrelerin gözenekleri bilinen bütün bakterilerden daha küçüktür.Yani 6-24 ay içerisinde arıtılan suda bakteri bulunma gibi bir şey söz konusu değildir.Evsel ürünlerde filtreler kullan attır.Yani sıfır alınır.Suyun kalitesiyle ilgili birçok rapor mevcuttur.Eğer öyle olmasa ne evimize koyarız ne de dostlarımıza tavsiye ederiz.İsterseniz bütün raporları ekleyebilirim.Yok ben raporlara güvenmem derseniz onu da bilemeyeceğim

• öncelikle filtrelerin sıfır takılması zaten zorunludur. ancak istediğiniz kadar sıfır takın sadece fitreyi değiştiriyorsunuz. filtrenin takıldığı yerde herhangi bir dezenfeksyon yapmıyorsanız o yeni filtre suyun tekrar eskisi gibi arıtılmasını sağlar. herhangi bir dezenfeksiyon sağlayamaz. bir yerdeki bakteriyolojk faaliyeti sıfırlamak için filtre değişimi yapılmaz DEZENFEKSİYON yapılır.

mesela; su ilk olarak RO sisteme giriyor. sonrasında carbon ve sonrasında mineral filtreye. doğrumu? benim gördükğüm örneklerde böyleydi.
    Şimdi siz diyorsunuz ki R.O bakteriyi tutuyor! cidden tutuyor ok.Peki bakteri üremesi r.o sonrası karbon filtre çıkışında ya da mineral filtre içinde olursa ne olur? oradaki üreme nasıl engellenir? durgun sularda hangi bakteriler ürer? sağlığa zararları nedir?

Hem siz eşe dosta önerme konusunda nasıl bir karar merciisiniz? Sattığınız ürün konusunda ne kadar objektif yaklaşabilirsiniz?
    Bu ürünü satmadna önce su hakkında ne biliyordunuz?
    Ben kesin yargılarla konuşamazken siz nasıl kendinizden bu kadar emin olabiliyorsunuz?

Yazayım o zman; sen suyu %99 arıtırken suyun içerisinde az da olsa bulunan ve dezenfeksiyonu sağlayan kloru da tutuyorsun ve tekrardan bir klorlama yapmıyorsun. su da R.O sonrası oluşabilecek bir üremeye karşı hiçbir çözümün yok.

Ben filtrelerini uzun zaman değiştirmeyen yerler gördüm! o su da mı damacanadan kaliteli?

"Yok ben raporlara güvenmem derseniz onu da bilemeyeceğim ;)" ne demek? bide sonunda göz kırpmışsınız bilmiş bilmiş.

Sen neyin raporunu yolluyorsun?
    kendinmi yaptın kime yaptırdın?
    Akredite bi laboratuvar mı?
    hangi periyotlarla yaptırdın?
    Doğru parametrelerin analizlerine mi baktırdın?
    Analizlere doğru bakıldımı?

Yolla bakalım şu raporlarını da görelim. Raporalrın hepsine güvenmeyeceğim kesin!

ben kimseyi rencide etmemeye çalışırken ve sistem hakkında doğru ve yanlışları ararken o şekilde bir cevap verilmez.
    Biraz daha dikkat.

• quote:

öncelikle filtrelerin sıfır takılması zaten zorunludur. ancak istediğiniz kadar sıfır takın sadece fitreyi değiştiriyorsunuz. filtrenin takıldığı yerde herhangi bir dezenfeksyon yapmıyorsanız o yeni filtre suyun tekrar eskisi gibi arıtılmasını sağlar. herhangi bir dezenfeksiyon sağlayamaz. bir yerdeki bakteriyolojk faaliyeti sıfırlamak için filtre değişimi yapılmaz DEZENFEKSİYON yapılır.

mesela; su ilk olarak RO sisteme giriyor. sonrasında carbon ve sonrasında mineral filtreye. doğrumu? benim gördükğüm örneklerde böyleydi.
    Şimdi siz diyorsunuz ki R.O bakteriyi tutuyor! cidden tutuyor ok.Peki bakteri üremesi r.o sonrası karbon filtre çıkışında ya da mineral filtre içinde olursa ne olur? oradaki üreme nasıl engellenir? durgun sularda hangi bakteriler ürer? sağlığa zararları nedir?

Hem siz eşe dosta önerme konusunda nasıl bir karar merciisiniz? Sattığınız ürün konusunda ne kadar objektif yaklaşabilirsiniz?
    Bu ürünü satmadna önce su hakkında ne biliyordunuz?
    Ben kesin yargılarla konuşamazken siz nasıl kendinizden bu kadar emin olabiliyorsunuz?

Yazayım o zman; sen suyu %99 arıtırken suyun içerisinde az da olsa bulunan ve dezenfeksiyonu sağlayan kloru da tutuyorsun ve tekrardan bir klorlama yapmıyorsun. su da R.O sonrası oluşabilecek bir üremeye karşı hiçbir çözümün yok.

Ben filtrelerini uzun zaman değiştirmeyen yerler gördüm! o su da mı damacanadan kaliteli?

"Yok ben raporlara güvenmem derseniz onu da bilemeyeceğim ;)" ne demek? bide sonunda göz kırpmışsınız bilmiş bilmiş.

Sen neyin raporunu yolluyorsun?
    kendinmi yaptın kime yaptırdın?
    Akredite bi laboratuvar mı?
    hangi periyotlarla yaptırdın?
    Doğru parametrelerin analizlerine mi baktırdın?
    Analizlere doğru bakıldımı?

Yolla bakalım şu raporlarını da görelim. Raporalrın hepsine güvenmeyeceğim kesin!

ben kimseyi rencide etmemeye çalışırken ve sistem hakkında doğru ve yanlışları ararken o şekilde bir cevap verilmez.
    Biraz daha dikkat.

Öncelikle ben firmaya ve firmanın verdiği bu raporu veren devlet kurumuna, tübitak laboratuvarlarına güveniyorum.Alınan numunelerde değişik tarihlerde değişik zamanlarda,değişik cihazlardan bakteri kontaminasyonu kesinlikle yoktur.Filtrelerinde ,yapısal olarak bakteri kontaminasyonuna müsait olmadığı söylenmektedir.Ayrıca bu cihazı evine alan koyan birçok hekim arkadaşlarda vardır.Öyle sıradan insanlar değil bu işin içindeki insanlardır.Referanslara ve güven belgelerine ulaşabilirsiniz.

http://www.waterbox.com/kapsul_filtreler
    http://www.waterbox.com/onemli_referanslar

• benim gördüğüm belgeler; çin'den ithal ettikten sonra Türkiye de piyasa çıkartabilmek için ZORUNLU olan belgeler. Amaçsız sadece zengin göstermesi için konulan diğer birkaç belge dışında tübitak ı malesef göremedim!
    ben bu cihazın akredite bir laboratuvara yapılmış bir örneğini görmeyi beklerdim. 100 tl bişey. Mikrobiyolojik ve kimyasal analizlerini yaptırıp koymanızı tavsiye ederim. oradakilerden hiçbiri sağlıkla ilgili belgeler deil. ya da ben göremedim! eğer gözden kaçırdığım varsa paylaş lütfen.
  • Sonuç olarak çekirdek aileden oluşan bir ev içn butür bir cihazı almak tamamen gereksiz ve boşa masraf.Gidip iyi bir markanın damacanadan biraz daha ufak şişelerinden su almak daha mantıklı.Benim aylık içme suyu masrafım 6 lirayı geçmiyor.Yani senelik 70 lira.Bu cihazı alırsam ve içine filtre muhabbetlerini katarsam kendini 20 yılda amorti eder herhalde.
    Sonuç:Gereksiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kont_andre

Sonuç olarak çekirdek aileden oluşan bir ev içn butür bir cihazı almak tamamen gereksiz ve boşa masraf.Gidip iyi bir markanın damacanadan biraz daha ufak şişelerinden su almak daha mantıklı.Benim aylık içme suyu masrafım 6 lirayı geçmiyor.Yani senelik 70 lira.Bu cihazı alırsam ve içine filtre muhabbetlerini katarsam kendini 20 yılda amorti eder herhalde.

Sadece içme suyu olarak düşünülürse kısmen doğru olabilir(6 TL baya azda bence)

• quote:

Orijinalden alıntı: drahmet06

quote:

Sonuç olarak çekirdek aileden oluşan bir ev içn butür bir cihazı almak tamamen gereksiz ve boşa masraf.Gidip iyi bir markanın damacanadan biraz daha ufak şişelerinden su almak daha mantıklı.Benim aylık içme suyu masrafım 6 lirayı geçmiyor.Yani senelik 70 lira.Bu cihazı alırsam ve içine filtre muhabbetlerini katarsam kendini 20 yılda amorti eder herhalde.

2 haftada bir damacana gidiyor ortalama.Neden az geldiğini anlayamadım.İçme suyunu banyoda kullanacak halimiz yokya değilmi?

• quote:

quote:

quote:

2 haftada bir damacana gidiyor ortalama.Neden az geldiğini anlayamadım.İçme suyunu banyoda kullanacak halimiz yokya değilmi?

Siz demek ki yeterli su tüketmiyorsunuz.Ort. bir kişi günlük 2 lt su içmeli diyorlar.Bir ailede 4 kişi olsa günde 8 lt eder.Ayda 240 lt eder.Bunun yarısı evde içse 120 lt eder.Buda yaklaşık 6 damacana eder.Artı bu arıtma suyu çaylarda yemeklerde de kullanıyoruz mesala.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Siz demek ki yeterli su tüketmiyorsunuz.Ort. bir kişi günlük 2 lt su içmeli diyorlar.Bir ailede 4 kişi olsa günde 8 lt eder.Ayda 240 lt eder.Bunun yarısı evde içse 120 lt eder.Buda yaklaşık 6 damacana eder.Artı bu arıtma suyu çaylarda yemeklerde de kullanıyoruz mesala.

Peki bu ailenin 4 ferdi de gündüz çalışıyorsa nasıl olucak Ahmet bey?Sadece akşamları ve haftasonu 1,5 gün evdeyiz.Ayrıca yemeklerde ve çaylarda çeşme suyu kullanıyoruz.Zira çeşme suyu kaynatıldığında mikroplar ölür.Etrafımdaki hiçbir aile de aylık 6 damacana su tüketemiyor.Brakın altıyı 4 bile tüketmiyor.
    Yaz mevsiminde 3 damacanaya çıkma ihtimali var fakat o da en fazla.Hesaba katmadığınız şeyler olduğu ortada.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Peki bu ailenin 4 ferdi de gündüz çalışıyorsa nasıl olucak Ahmet bey?Sadece akşamları ve haftasonu 1,5 gün evdeyiz.Ayrıca yemeklerde ve çaylarda çeşme suyu kullanıyoruz.Zira çeşme suyu kaynatıldığında mikroplar ölür.Etrafımdaki hiçbir aile de aylık 6 damacana su tüketemiyor.Brakın altıyı 4 bile tüketmiyor.
    Yaz mevsiminde 3 damacanaya çıkma ihtimali var fakat o da en fazla.Hesaba katmadığınız şeyler olduğu ortada.

Ben öncelikle şunu söyleyeyim.Herkes bütçesini kendisi bilir ona göre hareket eder.Hangisi daha karlıysa onu yapar.Ben bizim açımızdan yazayım.Biz Ankaraya ilk geldiğimizde Ankarada musluk sularının ppm i 1000 geliyordu ve bu suyu içmeyi bırakın yemeklerde bile kullanmak sağlıksız bence.Sadece içme suyu olarak bile hesap ettiğimizde bizim minumum 50 TL içme suyu giderimiz ediyordu.Alacağımız waterbox markalı cihaz 1,5 senede kendini amorti ediyor.Yani bizim için gayet karlıydı.Biz aldık memmunuz kullanıyoruz.Bizim açımızdan gayet iyi.

• quote:

benim gördüğüm belgeler; çin'den ithal ettikten sonra Türkiye de piyasa çıkartabilmek için ZORUNLU olan belgeler. Amaçsız sadece zengin göstermesi için konulan diğer birkaç belge dışında tübitak ı malesef göremedim!
    ben bu cihazın akredite bir laboratuvara yapılmış bir örneğini görmeyi beklerdim. 100 tl bişey. Mikrobiyolojik ve kimyasal analizlerini yaptırıp koymanızı tavsiye ederim. oradakilerden hiçbiri sağlıkla ilgili belgeler deil. ya da ben göremedim! eğer gözden kaçırdığım varsa paylaş lütfen.

Birincisi waterbox un çinle minle alakası yok.Ürün yüzde 95 Türk malı.Fabrikası Gölbaşında.Sadece filtrelerinden birisini üretmenin maliyeti çok yüksek olduğundan Amerikadan ithal.Tübitak ın raporları dediğim gibi var demek ki bilgisayar ortamında yokmuş ben onları tarattırıp buraya koyacağım.Yukarıda ph ının uygun olduğuna dair bir rapor eklemiştim mesala.

• R.o sistemler suyun PH ını etkilemezler. Şehir şebeksinde pendik-gebzeden, kıraç-çekmeceye kadar her suya baktım. İstanbulda ki suların pHı en ideal aralık olan 7.6-7.8 civarında dır. yani İstanbulun şehir şebeksini içme suyu olarak kullanamak istiyorsanız pH a herhangi bir müdahaleye gerek yok. bunu kesinlikle söylerim. her yerde de kanıtlarım. sizin cihazınz pH ı nasıl etkiliyor açıklarmısın? pH:7,6 olan bir suyu R.o sistem en fazla 7,4 düşürebilir. onunda bir sakıncası yok. Ph'ı etkilemek için kimyasal müdahale gereklidir. Tezgah altı filtreler de kimyasal bir müdahale söz konusu deildir.

Ve çin malı değil demişsin de sadece türkiye de montajını yapyorsunuz. bu o ürünün Türk malı olduğunu göstermez. Türkiyede membran yapabilecek alt yapı henüz yok. Filtreleri doldurma işine üretim mi diyorsunuz? etiket basmak haricinde ne yapılıyor? pompa türk yapımı mı mesela? o tesiste neler üretiliyor bi yazın lüften. merak ettim yani.
    Türkiye de R.O sistem üretimi var ve hiçbir akademisyenin bundan haberi yok? Üretimden kastınızı açıklayınız lütfen. Membran harici herşey MADE IN TR? siz gözünle gördünüz mü? yanlış bilgilendirilmiş olma ihtimaliniz çok yüksek. Bilginize.

Bu arada sanırım satışçısınız. ama ben bu ürün hakkında kafamda pozitif soru işaretleri varken şu anda negatif var. Emin olun sizin tavırlarınız yüzünden.

Zaten cihazın en büyük kafama yatmama sebebi de konu hakkında bilgisiz insanları satışçı diye karşınıza çıkması ve laf cambazlıklarıyla satış yapmaya çalışması! saten bilgisiz alan bilgisiz. ohh ne ala top koştur koşturabildiğin kadar.

Enteresan olaylardan biriside bu evsel arıtma sektörünün tamamen yeşil sermaye vb vb lerin elinde olması. Ulvi bir görev görev gibi bu işi her yapanın bir cemaat ayağı oluyor.
    O zaman gene samimi bir soru daha; neden bu sektör de işler böyle yürüyor?

• quote:

R.o sistemler suyun PH ını etkilemezler. Şehir şebeksinde pendik-gebzeden, kıraç-çekmeceye kadar her suya baktım. İstanbulda ki suların pHı en ideal aralık olan 7.6-7.8 civarında dır. yani İstanbulun şehir şebeksini içme suyu olarak kullanamak istiyorsanız pH a herhangi bir müdahaleye gerek yok. bunu kesinlikle söylerim. her yerde de kanıtlarım. sizin cihazınz pH ı nasıl etkiliyor açıklarmısın? pH:7,6 olan bir suyu R.o sistem en fazla 7,4 düşürebilir. onunda bir sakıncası yok. Ph'ı etkilemek için kimyasal müdahale gereklidir. Tezgah altı filtreler de kimyasal bir müdahale söz konusu deildir.

Ve çin malı değil demişsin de sadece türkiye de montajını yapyorsunuz. bu o ürünün Türk malı olduğunu göstermez. Türkiyede membran yapabilecek alt yapı henüz yok. Filtreleri doldurma işine üretim mi diyorsunuz? etiket basmak haricinde ne yapılıyor? pompa türk yapımı mı mesela? o tesiste neler üretiliyor bi yazın lüften. merak ettim yani.
    Türkiye de R.O sistem üretimi var ve hiçbir akademisyenin bundan haberi yok? Üretimden kastınızı açıklayınız lütfen. Membran harici herşey MADE IN TR? siz gözünle gördünüz mü? yanlış bilgilendirilmiş olma ihtimaliniz çok yüksek. Bilginize.

Bu arada sanırım satışçısınız. ama ben bu ürün hakkında kafamda pozitif soru işaretleri varken şu anda negatif var. Emin olun sizin tavırlarınız yüzünden.

Zaten cihazın en büyük kafama yatmama sebebi de konu hakkında bilgisiz insanları satışçı diye karşınıza çıkması ve laf cambazlıklarıyla satış yapmaya çalışması! saten bilgisiz alan bilgisiz. ohh ne ala top koştur koşturabildiğin kadar.

Enteresan olaylardan biriside bu evsel arıtma sektörünün tamamen yeşil sermaye vb vb lerin elinde olması. Ulvi bir görev görev gibi bu işi her yapanın bir cemaat ayağı oluyor.
    O zaman gene samimi bir soru daha; neden bu sektör de işler böyle yürüyor?

Ne cemaati???Bu işi isteyen herkes yababilir.Ben teknik konularda çok bilgim olduğunu iddia etmiyorum.Zaten asıl görevi yapan filtrenin Amerikadan geldiğini yazdım.Demekki siz daha okuma zahmetine girmiyorsunuz.Ben alıcı olarak Tübitakın vb. yerlerin verdiği içme suyu olarak uygundur raporuna bakarım benim yararıma mı yani damacana almaktan daha sağlıklımı/faydalımı/keseme uygunmu ona bakarım.Bu cihazı alan devlet kurumlarına, referanslara bakarım.Teknik konulardan herkes anlayamaz anlıyorum diyende yalan söyler.Anlaşılan siz akademisyensiniz siz öğretin madem.Ben alo dediğimde waterbox firması ürününün arkasında duruyormu ona bakarım.

• Waterbox markalı arıtma cihazını yaklaşık 2 yıldır ben de kullanıyorum.

İçtiğim suyun yararlı olmadığını biliyorum ama günlerce plastik damacanaların içinde güneş altında duran suları içmekten daha sağlıklı geliyor bana.

Bir de bugün filtrelerin nasıl çıktığına kendim bakmak istedim. Arkadaki 2 vidayı söküp filtrelerin takılı olduğu kapağı yatırdım. Sonra tekrar kaldırdım ve vidaladım. Ancak suyun dolma hızı çok yavaşladı. Bunun ne gibi bir nedeni olabilir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Waterbox markalı arıtma cihazını yaklaşık 2 yıldır ben de kullanıyorum.

İçtiğim suyun yararlı olmadığını biliyorum ama günlerce plastik damacanaların içinde güneş altında duran suları içmekten daha sağlıklı geliyor bana.

Bir de bugün filtrelerin nasıl çıktığına kendim bakmak istedim. Arkadaki 2 vidayı söküp filtrelerin takılı olduğu kapağı yatırdım. Sonra tekrar kaldırdım ve vidaladım. Ancak suyun dolma hızı çok yavaşladı. Bunun ne gibi bir nedeni olabilir acaba?

Ben yukarıda yazdığım gibi teknik konularda çok bilgili değilim o yüzden en sağlıklı bilgiyi direk fabrikadan alabilirsiniz ,Sağlık konusunda ise ilim adamlarının damacana sularının şehir şebeke sularının sağlığa uzun vadede zararlı olduğunu belirten makaleleri olduğunu biliyorum.Reverse osmosis teknolojisinin kabul edilen kullanıma uygun bir teknoloji olduğunu ,insanların alması gereken minarelleri sulardan almasada olabileceğini biliyorum.

www.waterbox.com

• SİZLER YANİ BİZLER HERKESİN DEDIGINE BAKARSAK HIC BISEY ALAMAYIZ HERKES BISEYLER SOYLER AMA SU BIR GERCEKTIRKI WATERBOX TEKTIR VE DIGERLERI GECER NEDENMI SAGLIK BAKANLIGINA BILE VERMIS ADAMLAR REFARANS DAN ZIYADE GIDEN ARKADASLAR ANLATIYI,OR GIDENLER VARSA SOYLESINLER BUNLAR ALMISSA BIZ NEYI BEKLEYELIM KIMIN ALMASINI ISTERSINIZ CUMHURBASKANI KÖSKÜNE KADAR VERMISLER ARASTIRIN GÖRÜN AMA GERCEKLERE ULASINCA ÖZÜR İSTERIM ONA GORE SAYAMADIGIM REFARANS LAR VAR NEDEN DIGERLERI SADECE EVLERE SATAR ACABA
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakupbjk

SİZLER YANİ BİZLER HERKESİN DEDIGINE BAKARSAK HIC BISEY ALAMAYIZ HERKES BISEYLER SOYLER AMA SU BIR GERCEKTIRKI WATERBOX TEKTIR VE DIGERLERI GECER NEDENMI SAGLIK BAKANLIGINA BILE VERMIS ADAMLAR REFARANS DAN ZIYADE GIDEN ARKADASLAR ANLATIYI,OR GIDENLER VARSA SOYLESINLER BUNLAR ALMISSA BIZ NEYI BEKLEYELIM KIMIN ALMASINI ISTERSINIZ CUMHURBASKANI KÖSKÜNE KADAR VERMISLER ARASTIRIN GÖRÜN AMA GERCEKLERE ULASINCA ÖZÜR İSTERIM ONA GORE SAYAMADIGIM REFARANS LAR VAR NEDEN DIGERLERI SADECE EVLERE SATAR ACABA

hayırdır forumda 10-15 mesajın var hepside waterboxu ovme ve diger markaları yermeye yonelik ovdugun markanın senelik filtrelerinin 240-280 tl ye degistirildigini ve bu filtrenin sdece waterboxta degisebilecegini baska filtrelerin uyumlu olmadıgını ve son olarak tum markaların 6 aylık filtre ucretleri maximum 50 iken waterboxun 240-280 tl oldugunu da yazarmısın Forumda yaklasık 40-50 uye Turksu nun arıtma cihazını alıp memnun kalmıs tek sikayet yok filtre ucreti desen cok ucuz cihazları desen kaliteli ve uygun ona bile laf atmıssın ama Turksunun 4-5 katı pahalı bir cihazı ove ove bitirememissin ustelik Turksu dan daha kaliteli su verdigi de muamma
    herkesin derdi fiyat/performans bisey onerirken fiyatı kesinlikle goz rdı etmeyelim zira forumda arıtma cihazı arastıran kisilerin olmazsa olmazı fiyat/performanstır

• BEN GERCEKLERDEN BAHSETTIM SEN ALINMISSIN BELLIKI BEN DAHA ÖNCE SAHTEKAR İHLAS ALDIM 1 YIL SURMEDI WATERBOX ARASTIRDIM BULDUM VE 4.5 YILLDIR KULLANIYORUM BOYLE MARKA HERKESE NASIP OLMAZ SENINKININ NERDE URETILDIGINI SORSAM ISMI HARIC HEPSI DISARDAN GELIYOR DEMEM GEREKIR AMA DEMEYECEN BENIM YAKIN ARKADASIM PIYASA MALI SATIYOR BANA DIYORKI SENDE SAT BEN GARANTI DIYINCE BANA KIZIYOR NE YAPACAN SEN GARANTIYI SEN ALDIN ZATEN DIYOR BU SISTEMIN ANA MADDESI FILITREYSE SENIN FILITREN KALITESINI GÖSTERİYOR DEMEKTİR
  • quote:

Orijinalden alıntı: teacher47

quote:

Orijinalden alıntı: yakupbjk

SİZLER YANİ BİZLER HERKESİN DEDIGINE BAKARSAK HIC BISEY ALAMAYIZ HERKES BISEYLER SOYLER AMA SU BIR GERCEKTIRKI WATERBOX TEKTIR VE DIGERLERI GECER NEDENMI SAGLIK BAKANLIGINA BILE VERMIS ADAMLAR REFARANS DAN ZIYADE GIDEN ARKADASLAR ANLATIYI,OR GIDENLER VARSA SOYLESINLER BUNLAR ALMISSA BIZ NEYI BEKLEYELIM KIMIN ALMASINI ISTERSINIZ CUMHURBASKANI KÖSKÜNE KADAR VERMISLER ARASTIRIN GÖRÜN AMA GERCEKLERE ULASINCA ÖZÜR İSTERIM ONA GORE SAYAMADIGIM REFARANS LAR VAR NEDEN DIGERLERI SADECE EVLERE SATAR ACABA

hayırdır forumda 10-15 mesajın var hepside waterboxu ovme ve diger markaları yermeye yonelik ovdugun markanın senelik filtrelerinin 240-280 tl ye degistirildigini ve bu filtrenin sdece waterboxta degisebilecegini baska filtrelerin uyumlu olmadıgını ve son olarak tum markaların 6 aylık filtre ucretleri maximum 50 iken waterboxun 240-280 tl oldugunu da yazarmısın Forumda yaklasık 40-50 uye Turksu nun arıtma cihazını alıp memnun kalmıs tek sikayet yok filtre ucreti desen cok ucuz cihazları desen kaliteli ve uygun ona bile laf atmıssın ama Turksunun 4-5 katı pahalı bir cihazı ove ove bitirememissin ustelik Turksu dan daha kaliteli su verdigi de muamma
    herkesin derdi fiyat/performans bisey onerirken fiyatı kesinlikle goz rdı etmeyelim zira forumda arıtma cihazı arastıran kisilerin olmazsa olmazı fiyat/performanstır

Mevzu onu övme bunu övme meselesi değil.Sizn de belirttiğiniz gibi fiyat ve performans + fabrikanın ürününün arkasında ne kadar durduğuda önemlidir.Waterbox gibi teknik servis hizmeti verdiklerini sanmıyorum.Ayrıca fiyatlar arasında da çok fazla fark yok.Peşin fiyatları hemen hemen aynı.Waterbox fiyatları kredi kartına 12 taksit fiyatlarıdır.Peşin olunca yüzde 15 indirim oluyor.Ayrıca waterbox un ürünleri çok daha estetik..

• merhaba arkadaşım ben yaklaşık 7 yıldır WATERBOX markalı set üstü olan modelini kullanıyorum.Çok memnunum kime tavsiye ettiysem çok memnun kaldı.sitede yazılan cevaplara baktım özellikle arıtmatex RUMUZLU KİŞİYE BENCE WATERBOX IN FABRİKASINI BİR KERE GİDİP GÖRSÜN BİR KERE.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.