Şimdi Ara

İçişleri Bakanlığı’ndan çakarlı araçlar için beklenen önlem geldi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45
Cevap
0
Favori
3.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bana birkaç sefer denk gelmişti ama yol vermemiştim. Zaten sağ şeritteyim defol soldan geç ne yol vericem, sinir oluyorum bu tiplere zaten.

• " hiçbir çakar lambalı araç, elinde görev kağıdı olmadan bu üstünlüğünü kullanamayacak"
    Yani durdurup görev kağıdı isteyeceğiz...

• Bu gözler kırmızı ışıkta geçen trafik polisini de gördü cep telefonu ile konuşan trafik polisini de ( aracın üstünde yazıyor trafik polisi diye) kime neyi yasaklıyorsunuz ben onu çözemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İçerik tam açıklanmamış.

• İyi olmuş,insanların hakkını yiyorlardı.

• Yol musait hatta sol şerit bile boş
    çakarlı emniyet şeridinden gidiyor
    siyah film kaplı camlarıyla bu kadar çok çakarlı aracın görevli olması imkansız
    mafya olmaları dışında bir cevap bulamıyorum
    hatta zaman zaman çakarlılar emniyet şeridinde kuyruk oluşturuyorlar

• Beni Ankara'da 2 defa jeep koruma aracları üstüme üstüme sürdü ki birtanesinde konvoy falan yoktu. Birinde gidebileceğim yer yok beni nerdeyse kaldırıma çıkmaya zorladı, camdan salladığı el kol hareketleride cabası. Bunun uygulaması imkansız ben arkamdan gelen çakarlı aracın polis mi değil mi nereden bileceğim. İfade şöyle olmalıydı resmi plakalı polis araçları hariç. Ankara'da zaten önüne gelen sivil plakalı ama sivil polis. Birde bunlara yol vermeyeceğiz, sonra durdurup görev kağıdı soracağız. Canıma susamadım. Bu gereksiz açıklamayı yapan sahış her kimse boyle bir durumla karşılaştığımda arkamda olacak mı? hatta beni tehlikeye atmaktan işlem yapıp ceza verebilecek mi? Önce bunları acıklasın sonra boyle bir açıklama yapsın. Önüne gelen birşeyler yumurtlasın, hakkı ile uygulama olmadıktan sonra.

• Kunt1903 kullanıcısına yanıt
    Normal değil mi zaten !?

Sivil vatandaşlardan bunu kötü kullananlar için bu tür cezalar getirilmeli.

Bugün ülkemiz de pkk terör örgütü destekçisi partiye 7/8 milyon oy veren var. Toplum bunları cezalandırmalı.

Çakar lamba kullanaların siyasi görüşü belli olsaydı daha iyi anlardık ! yoksa kanun , yasa ve cezalar boşuna...

• Bugün sabah herşey aynıydı....
  • quote:

Orijinalden alıntı: anadolu86

Yolların heryeri bu çakarlı sivil araçla doldu , alayıda emniyet şeridinden tam gaz gidiyor. Hayat bunlara güzel

Çok değil 10 yıl önce cumhurbaşkanı kırmızı ışıkta bile durur beklerdi , Ahmet Necdet SEZER den bahsediyorum. Şimdi ise sırtını devlete dayayan asalaklar bile güç gösterisinde bulunma cüretini kendinde görüyor.Balık baştan kokar.

KONVOYUYLA BİRLİKTE KIRMIZI IŞIKTA DURAN AHMET NEZLET SEZER!

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/Genel/a59918.aspx

Tayyip ve yandaşları yaptıysa bir kere paylaşın biz de fezylenelim yoksa şehrin ana arterini araç trafiğine kapatıp yoldan tek başlarına mı geçiyorlar şehri felç edip, olur mu öyle şey canım HÜLOOĞĞ !

• Buyrun; Karayolları Trafik Kanunu.
    Böyle bir hak zaten yoktu, değişen bir madde de yok?

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/1.5.2918.pdf
    http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=1.5.2918&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=

Madde 71 – Geçiş üstünlüğüne sahip araçlar öncelik sırasıyla şunlardır:
    a) Cankurtaran araçları, yaralı veya acil hasta taşıyan araçlar,
    b) İtfaiye araçları,
    c) Hükümlü veya sanığı takip eden veya emniyet ve asayişi korumak için acele olay yerine giden zabıta araçları,
    d) Bir trafik suçu işleyerek kaçan aracı takip eden veya trafik güvenliğini koruma veya trafik kazasına el koyma
    amacıyla olay veya kaza yerine gitmekte olan görevlilere ait araçlar,
    e) (Değişik: 20/2/2014-6525/14 md.) Afet ve acil durum hâllerinde afet ve acil durum hizmetlerinde görevli bulunan
    araçlar,
    f) Koruma ile görevli ve korunan araçlar,
    Bu araçlar görev halinde iken geçiş üstünlüğü hakkına sahiptir.
    Bu hak, halkın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokmamak,duyulur ve görünür geçiş üstünlüğü işaretini vermek şartı
    ile kullanılır.

Bu araçlar, bu Kanun ve yönetmelikte yazılı trafik kısıtlama ve yasaklarına bağlı değildir.
    Bunların birbirleriyle karşılaşmalarında birinin diğerine göre geçiş üstünlüğü yukarıda yazılı olan sıraya göredir.
    Zorunluluk olmadığı hallerde geçiş üstünlüğünü kullanmak yasaktır.
    (Değişik: 21/5/1997 - 4262/4 md.) Zorunluluk olmadığı halde gereksiz geçiş üstünlüğü hakkını kullanan sürücüler 1
    800 000 lira para cezası ile cezalandırılırlar.

• Polis araçları kırmızı ışıkta durmuyorlar, 4 şeritli ana caddeler parklar yüzünden 2 şerite iniyor sabahları. Kime hangi kuralı uygulatacaksın?

• Yahu kimse de dememiş trafik kanununda polis, ambulans, itfaiye, askeri araçlar dışında geçiş üstünlüğü olan bir araç yok ki zaten. Bunlar bile görev başında ve siren ile ışıkları yanarken geçiş üstünlüğüne sahip araçlar.
  • Ehliyete süresiz el koy bak bakalım o şeride teker değdiriyorlar mı? Daha dün kendim gördüm Mahmutbey gişelerde yardırıyorlardı :/

• AKŞAM 5' civarı servisim Tem otobanına çıkıyor..Ya bırak çakarlı aracı çevirecek polisi, ben trafikte polis göremiyorum .Trafik polislerinin alayı Trafik denetleme şube de akşama kadar çay sigara yapıyorlar heralde .Yada İstanbulda trafik polisi yok. Bağlantı noktalarında herkes emniyet şeridinden gidip kaynak yapıyor, kaynak öyle bir düğümleniyor ki sağdan ayrılacağımız yer bile doluyor. ( TEM'de doğu-batı yönü- Basın expresine baglanılan yol ayrımı-mall of istanbul'un orası her akşam rezalet) . Nerde polis . Kameralar da var ama kameralar ske bakıyor galiba.. ANLAYACAĞINIZ HERKES KAFASINA GÖRE TAKILIYOR..

• Yapılacak olan şey belli

Ön ızgaralardaki çakar lambalar sadece resmi plakalı polis araçlarına takılabilecek.
    Sivil plakalı araçlar ise sadece görevde olduklarında aşağıdaki lambadan kullanabilsinler.

Kafasına göre takanların ve kullananların yakalanması daha kolay olur bence.
    Adam arabasına takıyor çakarı, yaka yaka gidiyor, sonra polisi görünce hooop söndürüveriyor.
    Sonra tekrar devam...

• Talimatı cb vermiş.
    bakalım, bir umut...

• Sivil araçlarda çakar takma olayı tamamen yasaklanmalı.
    Trafikte kendisine polis süsü verip çakar takıp geçiş üstünlüğü sağlamaya çalışan araçların sahiplerine öyle ağır para cezası vereceksin ki bak bakalım bir daha takabiliyorlar mı?
    Ayrıca o çakar sistemini takan elektronikçilere de en ağır ceza verilsin.
    Çakarlı magandalardan sıkıldı bu millet.
  • çakarlı rütbe sahibi hiç kimsenin uyacağını sanmıyorum ceza kesilirse veririz der yada verdiririz der sanırım daha öncede yaşandı bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mesudum

Talimatı cb vermiş.
    bakalım, bir umut...

Zerre değişiklik görmedim her şey aynen devam ediyor , çakarlı arabalar trafiği terörize etmeye devam ediyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.