Şimdi Ara

İçilen su ne zaman idrar olarak atılır? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
51.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Yarım saatle 3 saat arasi kalır. Tabi içtiğiniz su illa idrara dönüştürmek zorunda degilsiniz. Ornek veriyorum spor salonunda antrenman yaparken görürsünüz millet 2 3 litre su içer sabahtan aksama kadar hiç lavaboya gitmez. Çünkü su sadece idrar olarak değil ter olarak da atılır vücuttan. Yani demem o ki içtiğin her bardak suyu idrara dönüşecek zannetme. Hücre ici su doygunluğu düşükse veya terliyorsan o anda 2 litre su içsen de idrara kalkmayabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: UçamayanSüperKahraman

Yarım saatle 3 saat arasi kalır. Tabi içtiğiniz su illa idrara dönüştürmek zorunda degilsiniz. Ornek veriyorum spor salonunda antrenman yaparken görürsünüz millet 2 3 litre su içer sabahtan aksama kadar hiç lavaboya gitmez. Çünkü su sadece idrar olarak değil ter olarak da atılır vücuttan. Yani demem o ki içtiğin her bardak suyu idrara dönüşecek zannetme. Hücre ici su doygunluğu düşükse veya terliyorsan o anda 2 litre su içsen de idrara kalkmayabilirsin
    çok teşekkür ederim açıklamanız için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Böyle birşey mümkün değil nasıl çıkmaz hocam?

Alıntıları Göster
    Sen suyu niye içiyoruz zannediyosun ? Vücudun ihtiyacı varsa alır kullanır yoksa böbreklerden süzüldükten sonra mesaneye gider. Net bir süre veremezsin tamamen senin vücudunun o anki su ihtiyacına bağlı. Yarım saatte olabilir 3 saatte.
  • UçamayanSüperKahraman U kullanıcısına yanıt
    Arkadaşa katılıyorum. Sadece idrar değil, terleme ve nefes alıp verme ile suyu vücudumuzdan atabiliyoruz. Soğuk havalarda ağzımızdan çıkan buhar örnek gösterilebilir. Sporda attığımız terde dışa atılmış sudur.
  • Ama şu da var içtiğimiz bir bardak su 1 saat sonra idrar kesesini doldurmaz ki. İdrar kesesinin tam dolması lazım çiş yapma hissi icin. Acaba kaç litre alabiliyor kese
  • Up, bu önemli konunun açıklığa kavuşması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr. solucan

Up, bu önemli konunun açıklığa kavuşması lazım
    Ya aslında çok basit herkes sabah kalkınca 1 bardak su içecek ve buraya yazacak ortalama bir değer bulacağız. Böylece ne kadar sağlıklı dolaşım sistemimiz var öğreneceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Ya aslında çok basit herkes sabah kalkınca 1 bardak su içecek ve buraya yazacak ortalama bir değer bulacağız. Böylece ne kadar sağlıklı dolaşım sistemimiz var öğreneceğiz.

Alıntıları Göster
    Kulağa mantıklı geliyor hocam. Bu sayede sadece dolaşım sistemimizin ve boşaltım sistemimizin ne durumda olduğunu öğrenmekle kalmayıp, suyun insan vücuduna girdiğinden çıkana kadar geçen süreye dair bir istatistik de elde etmiş oluruz.
  • hala deneyen yok mu ya?
  • vucudun su o anki su ihtiyacina bagli. ihtiyaci olani alip gerisini hemen mesaneye yollar.
  • hort
  • sanırım 3 saat

• Metobolizmaya bağlı
  • İçilen su ne zaman idrar olarak atılır?

2 saatmiş

• hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    Sahurdan önce 1lt su içiyorum yarım saate fışş, 2saat bende olmuyor sanırım
  • Onu bilmiyorum ama bildiğim bir gerçek var kola direk idrara dönüşüyor. Çok kez tecrübe ettim
  • o kadar erken olamaz hocam, öncesi vardır

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.