Şimdi Ara

İçersinden çıkamadığım Whatsapp içe aktarma problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar, Whatsapp ile ilgili içinden çıkamadığım bir durum mevcut, bu konuda sizlerin yardımına bir danışayım dedim.

Babama eski Sony telefonumu verdim sıfırlayarak tabiki. Sonra eski samsung'daki whatsapp konuşmalarını drive'a yedeklemiştik. Buraya kadar sorun yok. Sonra sony'e wp'yi yükledik ve açtık. Sonra ilk çıkan izin ver ekranında babam izin ver yerine "daha sonra" tuşunu tıklamış. Neyse ben wp'yi tekrar kurmadan yedeği yüklemenin bir yolu varmı diye araştırırken yanlışlıkla sony'deki o bomboş wp'yi yedekledim... İşte sorun burada başlıyor. Üstüne kaç kere wp'yi silip tekrar kursam da sony'den alınmış o son yedeği yedek kabul ediyor...

Şimdiye kadar denediğim çözümler:
    -drive'dan sony'nin oluşturmuş olduğu yedeği sildim sadece samsung'un yedeği gözüküyordu. tekrar sildim yükledim wp'yi ancak yine son sony yedeğini yükledi.
    -Samsung'da konuşmalar hala duruyor. Database klasör'ündeki dosyayı alıp sony'e manuel kopyaladım. Wp'yi sil kur yaptım ama işe yaramadı.

Dediğim gibi eski wp'de konuşmalar duruyor ve babam onları istediği konusunda ısrarcı... Bu konuda bir çözüm önerisi olan var mı.

Kafamdaki son çözüm önerisi ise Wp'yi tekrar silmek ama bu sefer sony'nin içerisndeki wp dosyalarını da silmek. Ancak şuanda deneyemiyorum çünkü wp'yi defalarca silip kurduğum için ne arama yaptırabiliyorum ne de mesaj

Biraz uzun oldu... Yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkürler.

• Eski Samsung telefonda yeni bir google hesabı ekleyip ona yedekleyin yeni telefonda da o hesaptan senkronize edin. Dikkat edin eski hesabı silmeyin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Google hesabına yedekledıgınızde yenı cıhazda açınca yedekler tekrar gelmıyormu hocam?
  • ali.kose kullanıcısına yanıt
    Hocam konuda açıkladım, yeni telefona yüklediğimde eski yedekleri yüklemek yerine yanlışlıkla yeni boş telefonu yedek aldım

Buffon42 hocam teşekkür ederim yardımınız için, çok mantıklı bi öneriydi hatta, tam sizin çözümünüzü deneyecektim aklıma başka bir plan geldi ve tuttu.

Yeni sony'telefondan wp'yi sildim ve ona dair olan herşeyi de sildim. Telefondaki dosyalar drive'daki yedekler. Sonra samsung'a tekrar girip yeniden bi yedek aldım. Sonra sony'e wp'yi tekrar yükledim ve bu sefer oldu :) Olan sadece sony'de son 3 gündür olan konuşmalara oldu ama yapacak bişey yok önemli olan eski konuşmalardı

Herkese teşekkür ederim yardımları için, konu kilit

• iyi forumlar hocam
  • Dostum yedeklediğiniz dosyalar duruyorsa, telefonunuzdaki bir dosya yöneticisi yardımı ile o yedekleri gerekli yerlere kopyalayabilirsiniz. örneğin; WhatsApp/Media içinden Video/Images/Audio/ gibi dosyalar içine sırayla atabilirsiniz.
  • Hocam denediğim çözümlerin ikincisinde yazdım aslında bu tavsiyeyi. Manuel olarak kopyalayım database'i ismini de düzenleyerek hatta ama yemedi :D belki de ben beceremedim bilmiyorum
    Ancak bir üst yorumda belirttiğim gibi sonradan çözdüm zaten sorunu. Yine de yardımınız için teşekkürler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.