Şimdi Ara

İÇ DUVAR ISI YALITIM (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
391
Cevap
23
Favori
290.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: loko

quote:

Orijinalden alıntı: mantolamaci

quote:

bende İnternette Araştırma yaparken herkes gibi bir Malzeme buldum.Çok kolay uygulanır ve Tozda yapmayan bu Malzeme ile uygulama yapınca tüm sorunlarımız halloluyor.Malzeme havadan ibaret ve Maliyeti çok düşük.Havayı alıp odaya uyguluyorsunuz o kadar.

Arkadaşlar burada faydalı paylaşımlardan çok Ürün reklamı yapılıyor.Ürünü bilmeyenler alıp kullanıyor ve zarara ugruyor.Lütfen üç-beş kuruş kazanma ugruna Vatandaşı kandırmayalım.Forumdaki Arkadaşlarada Tavsiyem sadece ürünü alıp kullanmış olanların Tavsiyelerine deger vermeniz olacak.

Bayisi olduğumuz ve sürekli kullandığımız bir ürün hakkında ne kadar çok bilgiye sahip olabiliriz bu bellidir değil mi . Kullanıpta fayda gördüğümüz ürünü bir bayi olarak tanıtımını yapamayacakmıyız.

Faydası varki ürünü öneriyoruz arkasındayız

Buyurun : www.isiyalitim.org referansları bakın, ki daha fazla var eklenecek

Ürünlerin nasıl kullanılacağı hakkında tüm detaylı bilgileri tarafımızdan edinebilirsiniz , Ayrıca uygulama olarak MANTO PLATE ustası da gönderiririz.

MANTO PLATE hazır ısı yalıtım sıvasını iç duvarlardan 5mm - tavan ve zemin dahil yapın farkı görün.

Vatandaşa 0,3 ile 1cm arası sıva ile Isı yalıtımı olur demek yanıltmaktır.Bende İnşaat alanında faaliyetteyim ve Sıva türü Isı yalıtım uygulamaların ancak İç cephede bir Nebze olsun faydalı oldugu kanısındayım.Kendi oturdugumuz Binamıza 5cm Taşyünü ile Mantolama yapmamıza ragmen daha kalın olması düşüncesindeyim.Duvarlar ne kadar kalın o kadar çok Isı yalıtımı olur.İş bu kadar basit.Yok boya ile yalıtım olur yok ...coat ile yalıtım olur v.s şeyler en kolay yoldan para kazanma yollarıdır.Yapı Fuarlarında bu Tür ürünler ilgi görmüyor.Vatandaş bilinçlendikçe neyin daha faydalı oldugunu ögrenecek.

Bunun yanıltmakla ne ilgisi var , O zaman ilk çıkan bilgisayarlar daha iyi olması gerekmez mi devasal bir boyutta ama sadece toplama ve çıkarma işlemleri yapıyorlardı. Karşılaştırmayı yada iyiyi kötüyü boyutla ölçemezsiniz...

Demekki formül gelişmiş demekki teknoloji gelişmiş,

Fransada bir müstakil binaya Manto plate uygulandı uygulanmadan önceki ısı kayıplarını Termal kamera ile çekim yaptılar.

Yalıtım yapılmamış Termal çekim
     İÇ DUVAR ISI YALITIM

Yalıtımı Manto plate ile yapıldıktan sonraki Termal çekim
     İÇ DUVAR ISI YALITIM

İÇ DUVAR ISI YALITIM

alperen_69 ; Kullandığınız ürünün Manto plate ile hiç bir ilgisi yoktur,

Biz söylediklerimizin arkasındayız doğru uygulama da manto plate %50den fazla enerji tasarrufu sağlıyor,
    sağlamadığına dair çok iddia ediyorsanız PARA iade garantili uygulama yaparız.

• hocam benim kullandığım mantosür dü ben onun isminiz yazarak konuştum zati ,sizde konya dasınız benzer özellikleriniz var ama mantosür ile aynımısınız farklımısınız bilemem ben aldığım marka sıvayı ve tecrübemi yazdım üstünüze almayın mantosürden farklı iseniz
  • quote:

quote:

quote:

bende İnternette Araştırma yaparken herkes gibi bir Malzeme buldum.Çok kolay uygulanır ve Tozda yapmayan bu Malzeme ile uygulama yapınca tüm sorunlarımız halloluyor.Malzeme havadan ibaret ve Maliyeti çok düşük.Havayı alıp odaya uyguluyorsunuz o kadar.

Arkadaşlar burada faydalı paylaşımlardan çok Ürün reklamı yapılıyor.Ürünü bilmeyenler alıp kullanıyor ve zarara ugruyor.Lütfen üç-beş kuruş kazanma ugruna Vatandaşı kandırmayalım.Forumdaki Arkadaşlarada Tavsiyem sadece ürünü alıp kullanmış olanların Tavsiyelerine deger vermeniz olacak.

Bayisi olduğumuz ve sürekli kullandığımız bir ürün hakkında ne kadar çok bilgiye sahip olabiliriz bu bellidir değil mi . Kullanıpta fayda gördüğümüz ürünü bir bayi olarak tanıtımını yapamayacakmıyız.

Ürünlerin nasıl kullanılacağı hakkında tüm detaylı bilgileri tarafımızdan edinebilirsiniz , Ayrıca uygulama olarak MANTO PLATE ustası da gönderiririz.

MANTO PLATE hazır ısı yalıtım sıvasını iç duvarlardan 5mm - tavan ve zemin dahil yapın farkı görün.

Vatandaşa 0,3 ile 1cm arası sıva ile Isı yalıtımı olur demek yanıltmaktır.Bende İnşaat alanında faaliyetteyim ve Sıva türü Isı yalıtım uygulamaların ancak İç cephede bir Nebze olsun faydalı oldugu kanısındayım.Kendi oturdugumuz Binamıza 5cm Taşyünü ile Mantolama yapmamıza ragmen daha kalın olması düşüncesindeyim.Duvarlar ne kadar kalın o kadar çok Isı yalıtımı olur.İş bu kadar basit.Yok boya ile yalıtım olur yok ...coat ile yalıtım olur v.s şeyler en kolay yoldan para kazanma yollarıdır.Yapı Fuarlarında bu Tür ürünler ilgi görmüyor.Vatandaş bilinçlendikçe neyin daha faydalı oldugunu ögrenecek.

peki sayın loko içerden ısi yalıtımında ne kullanalım,kalınlığı ne olmalı.bursada oturuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ekostu@mynet.com

quote:

quote:

quote:

peki sayın loko içerden ısi yalıtımında ne kullanalım,kalınlığı ne olmalı.bursada oturuyorum.

Dıştan yalıtım gibisi yok.İçten yapılan uygulamalar içerdeki havanın dışarı çıkmasını engellediginden sıkıntı veriyor.Oda havasız kalınca içerdeki İnsanlar rahatsız oluyor.İçerdeki hava çok bunaltıcı oluyor.Ama şöyle bir Tavsiye vereyim.Pencerenin altındaki Mermeri kaldırırsanız evin sogumasını büyük ölçüde kesiyorsunuz.Evi sogutan en büyük nedenlerden birisi Pencere altına konulan Mermer.Bu mermer dıştan sogugu alıp içeriye veriyor.Avrupada mesela pencere altına Mermer koymazlar.Bizim ülkemzide ise hala yeni Binalarda uygulanıyor.Sonra ev ısınmıyor diye Şikayetler geliyor.Bir araştırın isterseniz.

• doğru mermer soğuğu çok fazla çekiyor yeni ev yapsam mermer olur ama 2 parça şeklinde arasına 5 cm xps koyarım mermeri sabitler xps in geldiği kısmın üzerine pencereyi monte ederim
  •  İÇ DUVAR ISI YALITIM

Avrupada bu şekil koyuyorlar Pencereleri.Binanın dışına Aluminyum saçaklar koyuyorlar ve pencere altın direkt sert köpük koyuluyor.Bu şekil içeri soguk giremiyor.2012 yılı olmuş ülkemizde bu şekil uygulayan göremedim malesef.
  • Merhaba.Bende mecburen içten yalıtım yaptırmak zorundayım.Benim düşüncem şöyle.İçten duvarları Bauhaus'larda satılan "Styronit" ile sıvamak onun üzerine alçı plaka koymak.Bu şekilde yalıtıma faydası olacağını söylüyorlar.Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.
  • quote:

İÇ DUVAR ISI YALITIM

Avrupada bu şekil koyuyorlar Pencereleri.Binanın dışına Aluminyum saçaklar koyuyorlar ve pencere altın direkt sert köpük koyuluyor.Bu şekil içeri soguk giremiyor.2012 yılı olmuş ülkemizde bu şekil uygulayan göremedim malesef.

bunu görmemiştim ama yukarıda yazdığım şey buydu işte ben biraz daha kalın kullanırdım xps i ama
  • Sanırım bu işe bi çare bulamayacağız. İmkanım olsa daireyi satıp kaba inşaattan bir daireye girip ytong veya kireç taşıyla evi yaptırmak. En üst kat olduğum için en çok ısı kaybımın olduğunu düşündüğüm tavanı camyünü veya taşyünü ile içeriden kaplamayı düşünüyorum.
  • cam yünü veya taşyünü tavana uygulamak çok zor olur xps ile yapın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArmaganT

quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

İLAN.....

Bilgi soran , ilgilenen kimse çıkmadı...Sildim...Saygılarımla..

Merak ettim ilanda ne vardı ?

Hadımköy de 21.000 M2 mantolama yapılacak bir sitenin telefonları...

• quote:

Orijinalden alıntı: xbr

Merhaba.Bende mecburen içten yalıtım yaptırmak zorundayım.Benim düşüncem şöyle.İçten duvarları Bauhaus'larda satılan "Styronit" ile sıvamak onun üzerine alçı plaka koymak.Bu şekilde yalıtıma faydası olacağını söylüyorlar.Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

Arkadaşım yapılacak iş zor değil. Evde kendin yanına yengeyi al 2 günde yaparsın..Önce çevrende yalıtım malzemesi satan yerlerden fiyat al...35 dansite sert xps malzeme için fiyat sor..2 cm kalınlık olacak..Daha fazlası gereksiz..Onun için yalıtımcılarda satılan özel yapıştırıcılar var...Bu malzemeyi bulamazsan nallburlarda satılır KARO FAYANS YAPIŞTIRICISI var onu kullan..Evden çıplak duvarlara yerden tavana plakaları düzgünce yapıştır...Bütün duvarlar tabandan tavana doğru yapışacak..Sonra evin içinden yarım parmak kalınlığında plakaların eklem yerleri kaybolacak şekilde alçı sıva yapıyorsun. Islak şekilde alçıyı çektin, en dışına 280 cm boy ,1,5 mt eninde plastik file çekiliyor.Bütün malzemenin dışına file çekiliyor.Gömülüyor.. Islak alçının içine bastır. Üzerini düzle..file görünmez olacak.Bırak kurusun..Kurudumu üç gün sonra perdah alçısı ile gözüne batan seviye farkı yada eklem yeri gibi görünen yer varsa üzerilerine çok ince perdah alçısı çekip duvarı düm düz hale getiriyorsun..Gözüne batan hiç bir yer kalmıyacak..1 mt boyunda alüminyum bir su terazisi çok işine yarar..Duvar kurudumu işin bitti...Üzerine astar boya ve evin içine ne istiyorsan o boyayı çek..Bu kadar..Not..Köşelere, pencere köşelerine alçı ıslakken ALÜMİNYUM KÖŞEBENT KOYUN..İçine gömün..Hem köşeleri korur hem köşedeki plakaları birbirine sabit tutacak..Sac olmasın paslanıyor çok çirkin oluyor..Daha pahalı ancak ALÜMİNYUM KÖŞEBENT bütün köşelere duvarın yüksekliğince BOYDAN BOYA KOYUN..Alçının içine gömülüyor görünmüyor.Hepsi bu kadar...Kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 30 Ocak 2013; 9:01:26 >

• quote:

quote:

Merhaba.Bende mecburen içten yalıtım yaptırmak zorundayım.Benim düşüncem şöyle.İçten duvarları Bauhaus'larda satılan "Styronit" ile sıvamak onun üzerine alçı plaka koymak.Bu şekilde yalıtıma faydası olacağını söylüyorlar.Bu konuda fikirlerinizi bekliyorum.

Arkadaşım yapılacak iş zor değil. Evde kendin yanına yengeyi al 2 günde yaparsın..Önce çevrende yalıtım malzemesi satan yerlerden fiyat al...35 dansite sert xps malzeme için fiyat sor..2 cm kalınlık olacak..Daha fazlası gereksiz..Onun için yalıtımcılarda satılan özel yapıştırıcılar var...Bu malzemeyi bulamazsan nallburlarda satılır KARO FAYANS YAPIŞTIRICISI var onu kullan..Evden çıplak duvarlara yerden tavana plakaları düzgünce yapıştır...Bütün duvarlar tabandan tavana doğru yapışacak..Sonra evin içinden yarım parmak kalınlığında plakaların eklem yerleri kaybolacak şekilde alçı sıva yapıyorsun. Islak şekilde alçıyı çektin, en dışına 280 cm boy ,1,5 mt eninde plastik file çekiliyor.Bütün malzemenin dışına file çekiliyor.Gömülüyor.. Islak alçının içine bastır. Üzerini düzle..file görünmez olacak.Bırak kurusun..Kurudumu üç gün sonra perdah alçısı ile gözüne batan seviye farkı yada eklem yeri gibi görünen yer varsa üzerilerine çok ince perdah alçısı çekip duvarı düm düz hale getiriyorsun..Gözüne batan hiç bir yer kalmıyacak..1 mt boyunda alüminyum bir su terazisi çok işine yarar..Duvar kurudumu işin bitti...Üzerine astar boya ve evin içine ne istiyorsan o boyayı çek..Bu kadar..Not..Köşelere, pencere köşelerine alçı ıslakken ALÜMİNYUM KÖŞEBENT KOYUN..İçine gömün..Hem köşeleri korur hem köşedeki plakaları birbirine sabit tutacak..Sac olmasın paslanıyor çok çirkin oluyor..Daha pahalı ancak ALÜMİNYUM KÖŞEBENT bütün köşelere duvarın yüksekliğince BOYDAN BOYA KOYUN..Alçının içine gömülüyor görünmüyor.Hepsi bu kadar...Kolay gelsin..

Islak şekilde alçıyı çektin, en dışına 280 cm boy ,1,5 mt eninde plastik file çekiliyor. Buradaki file çekmek ne işe yarıyor ?

• quote:

quote:

quote:

Islak şekilde alçıyı çektin, en dışına 280 cm boy ,1,5 mt eninde plastik file çekiliyor. Buradaki file çekmek ne işe yarıyor ?

Arkadaş çok basitmiş gibi anlatıyorda öyle degil.Varsa tanıdıgınız birisine yaptırın boşuna Maceraya atılmayın.

Plastik file dediginiz Aslında sıva filesidir.Xps nin üstüne sürdügünüz Sıvayı birarada tutmak için yapılır. Yapmak istiyorsanız Duvarları Xps köpükle yapın ve Tavanıda Dekoratif Tavan kaplama ile kaplayın.Dekoratif tavan kaplaması hem kolay uygulanır hemde görsel olarak Hoş durur.

• quote:

quote:

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim ama bunları ben kendim yapamam.O yüzden usta çağırdım bu hafta çünkü taş yünü asma tavan da yaptırıcam ses yalıtı için.Ustanın dediği önce duvarlara 2cm'lik xps leri yapıştırmak sonra üzerlerini alçı plaka ile kapamak ısı yalıtımı için kesin çözüm olacağını söylüyor.

• SORUYA CEVAP..File yüzeyi düzgün kaymak gibi olan xps nin dışındaki yarım parmak kalınlığında alçı sıvanın malzemenin üzerinde durmasını sağlıyor..Betonun içindeki demir gibi alçının içinde iskelet oluyor..Mantolama yapılan bütün binaların dışında file çekiliyor.malzemenin üzerindeki en son sıva katının sağlamlığı tutunması için..
  • olay zor ama elinin işçiliğine güvenen yapabilir ben 2010 yazı yaptım ,yanlız taşkafa arkadaşımızın bir dediğine katılmıyorum ,ben tüm cephelerde uyguladım iç cephelere 2 cm dış cephelere 3 cm uyguladım dış cephe için 2 cm yeterli olmaz ,bizim evde acayip sulanma oluyordu % 99 u kesildi yanlız en zayıf noktada 3 cm bile yeterli gelmiyor ,istanbul ,bursa illeri için ben 5 cm öneririm ama buda içeriden çok alan kaybettirir en azından 3 cm kullanın
  • Aslında camyünü veya taşyünü işlemi asma tavana benzer ray sistemine benzer bir çözüm bulsam çok kolay olacak. Tavana xps yapıştırırken tavanı tırnaklamamız şartmı sonuçta sadece xps yapıştıracaz ?
  • ben çukurcuklar yaptımki betona tutunsun

İÇ DUVAR ISI YALITIM

İÇ DUVAR ISI YALITIM

İÇ DUVAR ISI YALITIM

İÇ DUVAR ISI YALITIM

İÇ DUVAR ISI YALITIM

İÇ DUVAR ISI YALITIM

Bütün herşeyi kendim yaptım ALLAH ın izni ile ,aslında birçok aşama resmi var ama üşeniyorum şimdilik ,daha sonra bir başlık açıp detaylı paylaşmayı düşünüyorum ,evde çok fazla sulanma vardı halılar çekyatlar küflendi ve çürüdü ,şimdi ALLAH a şükür kurtardık bunu yaparak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperen_69 -- 31 Ocak 2013; 2:04:15 >

• quote:

Aslında camyünü veya taşyünü işlemi asma tavana benzer ray sistemine benzer bir çözüm bulsam çok kolay olacak. Tavana xps yapıştırırken tavanı tırnaklamamız şartmı sonuçta sadece xps yapıştıracaz ?

çok iyi bir yapıştırıcı kullanmanız gerekir.Daha geçen hafta Usta bir Arkadaşım bu şekilde Tavana xps uyguladı.Üstünede Polistren tavan kaplaması yapıldı.Tavan dekoratif olarakta çok şık duruyor ve odadaki ısı farkı yükseldi.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.