Şimdi Ara

Ibanez Bas Gitar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
3.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bana iyi bir ibanez bas gitar önerisi lazım. KDV'si dahil 500-850tl arası bir gitar önerisi istiyorum. Tercihim ibanez SR serisi.

Çalıcağım tür olarak esnek bir gitar olmalı. Muse çalabilirken gerektiğinde blues ve caz ritmini de yakalayabileceğim bir bas gitar olmalı. 4 veya 5 telli tercihimdir. Amfiyi bir süre sonra alacağım.

şimdiden teşekkürler...

• anam muse çalan biri ekliyorum arkadaş olarak
  • Knights of Cydonia

Normalde caz, opera, klasik müzik dinlerim.
    Flamenko gitardaki alanım, tabi ondan dolayı biraz daha klasik dönem ve ispanyol havası da çalıp dinliyorum.
    E tabi biraz da döneme uygun takılmak için blues rock vs çalıyorum...
  • bende deneyimli bir arkadasimdan yardim alarak karar vermis bulunmaktayim, tarz olarak oldukca genis ve cift humbucker.. henuz denemedim ama haftasonu deneyecegim gerekirse yine yazarim sr305
  • merhabalar. bende bu aralar bass arayışındayım. 5-6 senedir elektro çalıyorum bass a hevesim var. eğer bütceni 150 daha arttırırsan arkadaşımda olan bol bol kurcaladığım enfes bir yamaha bb615 var. yeni sayılır 4-5 ay önce 1000 nakite almış. ama ilk başlarda bu kadar bütçeni açma derim. kademe kademe arttırmak en güzeli. hem farklı gitarları tanırsın hemde şöyle birşey var eğer 500-600 tlnin altındaki kıytırık 10 - 15 w lık amfi ve ucuz prosesörlerle tüm gitarlardan aynı ses çıkıyor iyisinden de kötüsünden de ayrıca eskiden grupie olduğumuz arkadaşımızda sx bass vardı ve o zamanın parasıylan 200 lira vermişti (2006) ve çokda güzel tonları vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whiskeyinthejar

merhabalar. bende bu aralar bass arayışındayım. 5-6 senedir elektro çalıyorum bass a hevesim var. eğer bütceni 150 daha arttırırsan arkadaşımda olan bol bol kurcaladığım enfes bir yamaha bb615 var. yeni sayılır 4-5 ay önce 1000 nakite almış. ama ilk başlarda bu kadar bütçeni açma derim. kademe kademe arttırmak en güzeli. hem farklı gitarları tanırsın hemde şöyle birşey var eğer 500-600 tlnin altındaki kıytırık 10 - 15 w lık amfi ve ucuz prosesörlerle tüm gitarlardan aynı ses çıkıyor iyisinden de kötüsünden de ayrıca eskiden grupie olduğumuz arkadaşımızda sx bass vardı ve o zamanın parasıylan 200 lira vermişti (2006) ve çokda güzel tonları vardı.

Aklımda custom fender jazzbass var. Fiyatları 3000usd den başlıyor USA'da. Ondan dolayı başlangıç gitarı olarak zaten bu tür bir şey alayım dedim 3-4 sene sonra değişirim.
    6 yıllık bir gitar tecrübem var. 4 yıldır da flamenko gitar eğitimi alıyorum. Bunlara eş zamanlı olarak da 5 senedir eletkro ve 2 senedir de bas çalıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Knight7Cydonia

anam muse çalan biri ekliyorum arkadaş olarak

Museçu nerdesin hani ekliyordun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ata326

quote:

merhabalar. bende bu aralar bass arayışındayım. 5-6 senedir elektro çalıyorum bass a hevesim var. eğer bütceni 150 daha arttırırsan arkadaşımda olan bol bol kurcaladığım enfes bir yamaha bb615 var. yeni sayılır 4-5 ay önce 1000 nakite almış. ama ilk başlarda bu kadar bütçeni açma derim. kademe kademe arttırmak en güzeli. hem farklı gitarları tanırsın hemde şöyle birşey var eğer 500-600 tlnin altındaki kıytırık 10 - 15 w lık amfi ve ucuz prosesörlerle tüm gitarlardan aynı ses çıkıyor iyisinden de kötüsünden de ayrıca eskiden grupie olduğumuz arkadaşımızda sx bass vardı ve o zamanın parasıylan 200 lira vermişti (2006) ve çokda güzel tonları vardı.

Aklımda custom fender jazzbass var. Fiyatları 3000usd den başlıyor USA'da. Ondan dolayı başlangıç gitarı olarak zaten bu tür bir şey alayım dedim 3-4 sene sonra değişirim.
    6 yıllık bir gitar tecrübem var. 4 yıldır da flamenko gitar eğitimi alıyorum. Bunlara eş zamanlı olarak da 5 senedir eletkro ve 2 senedir de bas çalıyorum.

sen gidip ucuzunu alma o zaman alıp köşeye atacak değilsin yani ya ilk ibanez bass istiyorum gibisinden yazını ve ata 17 yi görünce daha ilk başlangıç sandım. oldukça erken başlamışssın müziğe gayet güzel. vallahi bende bass istiyorum (yada elektroyu değiştirmmek) ama kredi kartına acayip daldım zor gibi

• quote:

quote:

quote:

sen gidip ucuzunu alma o zaman alıp köşeye atacak değilsin yani ya ilk ibanez bass istiyorum gibisinden yazını ve ata 17 yi görünce daha ilk başlangıç sandım. oldukça erken başlamışssın müziğe gayet güzel. vallahi bende bass istiyorum (yada elektroyu değiştirmmek) ama kredi kartına acayip daldım zor gibi

Ya bende sunucu kiralamam lazım masraflar yüksek. Gelirim artıcak gerçi bayağı bir de şuan bayağı bi kilit durumdayım...
    Müzik çok severim ya; bateri, trompet, vurmalı çalgıların çoğu, nerdeyse tüm gitarlar ukulele falan da çalarım. Ud saz falan da elime aldımmı bişeyler atabiliyorum... Eskiden de piyano çalardım. Müzik tarihi gibiyim.

• Önerisi olan?
  • ibanez olmasa olur mu panpa
  • Reyis tercihim ibanez, sonrasında fenderden giricem zaten...
  • quote:

Reyis tercihim ibanez, sonrasında fenderden giricem zaten...

Adam fenderden gircek beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

quote:

Reyis tercihim ibanez, sonrasında fenderden giricem zaten...

Adam fenderden gircek beyler

3-4 yıl profesyonel anlamda ilerleyince custom jazz bass almayı düşünüyorum. Şimdi orta-iyi kalite bir şey bakıyorum...

• Hocam almışken 5 telli al derim, çünkü daha sonra 4 telli yetmeyecek, 5 telli isteyeceksin
  • quote:

Orijinalden alıntı: rtaskinlar

Hocam almışken 5 telli al derim, çünkü daha sonra 4 telli yetmeyecek, 5 telli isteyeceksin

Valla benim de aklımda 5 telli var... Esnek bir repertuarda çalıcağım için 5 tel daha mantıklı olacaktır. 6 telde de klavye çok sıkışık oluyor. Onun için 5 tel ideal gibi...
  • Bu kadar esnek müzik deneyimine sahipsin bu kadar zamandır çalıyorsun ama enstrüman alırken gidip yerinde denemen gerektiğini öğrenememişsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuestionMark

Bu kadar esnek müzik deneyimine sahipsin bu kadar zamandır çalıyorsun ama enstrüman alırken gidip yerinde denemen gerektiğini öğrenememişsin

Zaten gidip tünelden deneyip alıcam. Sadece ürün ve fiyat araştırması yapıyorum. Türkiyede fiyatlar gerçek değerlerden ziyade geçirebildikleri müşterilere göre... Ondan dolayı elimde birkaç tane beğendiğim ve fiyatının farkında olduğum model olmalı ki pazarlığa sağlam oturabileyim... Enstrüman denenmeden tabiki alınmaz...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.