Şimdi Ara

i7 9700k veya AMD ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Bende GTX 970 ekran kartı ve i5 4690 işlemci var. Şimdi yeni işlemci ve ram alacağım. Değiştirme sebebim tamamen PUBG'dir. Profesyonel arenada sahip olduğum işlemci ram çok yetersiz. Şimdi bana öneriniz nedir? 970 ekran kartının yanına i7 9700k mı almalıyım yoksa AMD işlemcilerinden mi tercih etmeliyim? Başta 8gb ddr4 ram alacağım fakat 2-3 ay sonra 8 daha ekleyeceğim. Benim için önemli bir sorun yardımcı olursanız sevinirim. ^^
    Ek olarak 650w power a sahibim. Ekleme yapacağım işlemci + ram + anakart seti için yeterli olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ers006 -- 31 Ekim 2018; 3:24:28 >

• Bence yeniliyor iken ekran kartınıda yenile Ve ryzen de 2700 veya 2700x oyun için gereksiz bence 2600 alıp güzel bir oc ile kullanman artan parayada ram e verip 16 gb ram yapmaya çalısın hatta ramler i 2.el bile alanilirsin bozulan ürün degil sonuçta araştır sıfırdan uyguna geliyorsa al ekran kartınıda satıp min rx580 8gb ekran kartına geç
  • 9700k 'nın fiyatı verdiği prf. ile doğru orantılı değildir,

daha uygun fiyata satılan R7 2700X pubg 'de işinizi rahatlıkla görür, eğer iyi bir anakart ve soğutucu alırsanız R7 2700 alıp OC 'de yapabilirsiniz.
  • bende pubg,bf1 vb oyunlar için r7 2700'e 3570k dan geçtim ve çok memnun kaldım. hatta @F.@.T.İ.H arkadaşın pubg testi var r7 2700 ile. imzasında link var. 8700k dan daha performanslı olduğunu yazıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRAGILE -- 31 Ekim 2018; 9:7:15 >
  • intel işlemci daha fazla performans verir fakat arkadaşlarında dediği gibi fiyat-performans olarak bakarsak amd daha mantıklı daha uygun fiyata intelin performansına yakın değerler veriyor. Sonuç olarak maddi durumun iyiyse benim için para önemli değil dersen inteli tercih edip az miktarda daha iyi performans alabilirsin. Onun dışında kısıtlı bütcen varsa kesinlikle amd daha mantıklı. Yanlız amd sistemdede performans için yüsek frekanslı ram ler kullanmasın. Onlarında fiyatlarını göz önünde bulundurmalısın.
    650w power supply yeterli gelecektir.
  • Bence yeniliyor iken ekran kartınıda yenile Ve ryzen de 2700 veya 2700x oyun için gereksiz bence 2600 alıp güzel bir oc ile kullanman artan parayada ram e verip 16 gb ram yapmaya çalısın hatta ramler i 2.el bile alanilirsin bozulan ürün degil sonuçta araştır sıfırdan uyguna geliyorsa al ekran kartınıda satıp min rx580 8gb ekran kartına geç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GTX 970 ile 4770K'ya geçsen yine de elle tutulur bir fark yaşayacağını sanmıyorum.

Fark hissetmek istiyorsan hem gpu hem de cpu değişmeli.
  • Boşa masraf yapma, birini değiştirmen kesinlike beklediğin performans sıçramasını yapmayacak.

Ekran kartın bellek hileli gtx 970, ben gtx 980 kullanıyorum bazı oyunlarda artık onun bile yeterli gelmediğini hissediyorum, gtx 970'in durumu daha karışık.

Ya 2 donanımı birden değiştireceksin yada hiçbirine dokunmayacaksın.
  • Ekran kartının yeterli olduğunu düşünüyorsan muhakkak Ryzen 2700X al. Hem fiyat hem performans olarak çok daha mantıklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asko56

Bence yeniliyor iken ekran kartınıda yenile Ve ryzen de 2700 veya 2700x oyun için gereksiz bence 2600 alıp güzel bir oc ile kullanman artan parayada ram e verip 16 gb ram yapmaya çalısın hatta ramler i 2.el bile alanilirsin bozulan ürün degil sonuçta araştır sıfırdan uyguna geliyorsa al ekran kartınıda satıp min rx580 8gb ekran kartına geç
    +1

Bakıyorum da forumda her işlemci önerisine 2700-2700X ler havada uçuşuyor yahu 2600 ün neyi yetmiyor da GTX970 gibi giriş-orta seviye kart kullanan adama 2700X öneriyorsunuz? cidden saçmalamaya başladı forum. Yapılacak en mantıklı hareket 2600 + B450 anakart + RX580 ve ramleri de 3000mhz altı almamak.
  • Şimdi AMD 2600 ile örnek olarak i7 8700k kadar performans alabilir miyim? Sırf oyun için alacağım daha doğrusu sırf PUBG için. Ve AMD tercih edersem almam gereken sıvı soğutma vs. ek olarak bir şey var mı?

Ekran kartını ilerde ( 5-6 ay ) 1070 ile değiştirebilirim. Buna göre 2700X tercih etmem daha doğru olur mu? Veya anakart soketleri aynı mı? Aynıysa daha sonra 2600 ü 2700x e çevirebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ers006 -- 31 Ekim 2018; 16:24:19 >
  • Ryzen 2600 + 16gb 3000mhz ram + iyi bir anakart + rx-590 veya 1070 ekran kartı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luke Neil -- 25 Ocak 2020; 1:34:1 >
  • Şuan hesapladım da Ryzen 2600 + 16 gb ddr4 3000 mhz ram + anakart + 1070 ekran kartı alabiliyorum biraz zorlayıp bendeki parçaları da satarak. Şimdi bana uyumlu anakartlardan ucuz olanlarından tavsiye verir misiniz? Ucuz ama iş gören de olsun boşa para vermeyelim ama çok para da vermeyelim.(Ayranım dökülmesin misali oldu biraz). Ve 1070 ekran kartlarında çok fazla çeşit var. 2600 e de vaar 3500 e de. Farklarıyla birlikte almam gerekeni söyler misiniz? Teşekkürler şimdiden ^^
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Ekran kartının yeterli olduğunu düşünüyorsan muhakkak Ryzen 2700X al. Hem fiyat hem performans olarak çok daha mantıklı.
    bencede mantıklı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ers006

Şuan hesapladım da Ryzen 2600 + 16 gb ddr4 3000 mhz ram + anakart + 1070 ekran kartı alabiliyorum biraz zorlayıp bendeki parçaları da satarak. Şimdi bana uyumlu anakartlardan ucuz olanlarından tavsiye verir misiniz? Ucuz ama iş gören de olsun boşa para vermeyelim ama çok para da vermeyelim.(Ayranım dökülmesin misali oldu biraz). Ve 1070 ekran kartlarında çok fazla çeşit var. 2600 e de vaar 3500 e de. Farklarıyla birlikte almam gerekeni söyler misiniz? Teşekkürler şimdiden ^^
    Sakın anakartta ucuza kaçma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luke Neil -- 25 Ocak 2020; 1:33:44 >
  • Luke Neil kullanıcısına yanıt
    Peki hiç mi bildiğiniz bir anakart yok? Neyine bakıp orta - üst düzey bir anakart olduğunu anlayabilirim? Fiyatları ne kadardır ortalama? Yardımcı olabilirseniz çook sevinirim. Sistem tavsiyeleri bölümüne de bir konu açtım bununla ilgili zaten.
  • ers006 kullanıcısına yanıt
    Sistem tavsiyeleri bölümüne değil de işlemci bölümüne açın hocam. "2600 için anakart ve ram önerisi" diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luke Neil -- 25 Ocak 2020; 1:32:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Ekran kartının yeterli olduğunu düşünüyorsan muhakkak Ryzen 2700X al. Hem fiyat hem performans olarak çok daha mantıklı.
    Bana cevap yazmadan önce videoyu izlerseniz iyi olur.
    https://www.youtube.com/watch?v=iBOq8HvDA7c&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖzgünK -- 22 Ocak 2020; 23:41:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ers006

Şimdi AMD 2600 ile örnek olarak i7 8700k kadar performans alabilir miyim? Sırf oyun için alacağım daha doğrusu sırf PUBG için. Ve AMD tercih edersem almam gereken sıvı soğutma vs. ek olarak bir şey var mı?

Ekran kartını ilerde ( 5-6 ay ) 1070 ile değiştirebilirim. Buna göre 2700X tercih etmem daha doğru olur mu? Veya anakart soketleri aynı mı? Aynıysa daha sonra 2600 ü 2700x e çevirebilirim.
    Stock 8700k kadar bile performans alamazsın belki cogu oyunda ama bu şuanda i7 8700k 2950tl

i5 8600k bile 1900tl ve Battlefield , Assasin Creed gibi oyunlarda CPU usage %100 geliyor neredeyse

Yani elinizdeki paranin hakkını ryzen 2600 verir şuan ki piyasada ve ekran kartı değişirsen GTX 1080 alın daha sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ers006 kullanıcısına yanıt
    MSI X470 gaming plus

yada MSI B450 Tomahawk da olabilir biri 1000 lira digeri 775 lira tercih sana kalir. Ben olsam X470 gaming plus tercih ederdim. X470 gaming plus, asus x470 prime den termal olarak daha basarili. Orta-üst arasi diyebiliriz. 2600 ile mükemmel ikili olurlar tabi güzelde bir ram secersin yanlarina.. rx 580 i ucuza indirimlerden takip edersen o kart ile baya bir idare edersin gtx 1070 ile fiyat performans karsilastirmasina sokabilirsin, kac paraya ne kadar performans alicam seklinde hesaplarsan, daha verimli olur. Forumda bir sürü kullanici rx 580 8gb kartlari 1200-1300 lira gibi bir fiyattan indirimden aldi. Senin söyledigin gtx 1070 2400 lira civari minimum. Arada cok fark var. Performans farkida var bunlari senin ölcüp tartman gerekiyor, karar verecek olan sensin. Ben sadece bakis acisi verebilirim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.