Şimdi Ara

I7 8700k + MSI 1080 GAMING X

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.265
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yakin zamanda bilgisayar toplamayi dusuyorum.
    Tabi ekran karti altin oldugu icin ilk ondan baslama karari aldim ve MSI 1080 GAMING X adli urunu aldim simdi ise diger parcalari dizmek istiyorum.
    Aklimdaki parcalar bunlar,

Anakart: Z370-F Rog strix
    Islemci: i7 8700k
    Ram: corsair 16gb 3200mhz
    Kasa:masterbox 5 gm 700w
    Sogutucu: hydro h100i v2 sivi sogutma

Ssd ve hdd elimde mevcut sizce boyle biseymi toplamam lazim yoksa yeni cikicak ryzen 2xxx serisindenmi toplasam ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• PSU'yu FSP HYDRO 700W 80+ ya da 750W 80+ alın.

http://prntscr.com/iur4vz
  • Michael Townley kullanıcısına yanıt
    Peki sence yeni ryzen 2000 serisinimi beklemelimiyim yoksa bunu aliyimmi hangisi daha iyi olur ?

• Amd ye bulaşma intel den şaşma

• 1080 alacaksan eğer 8700k gereksiz olur oyun için toplayacaksan.
  • anka356 kullanıcısına yanıt
    1080 var zaten peki ne almaliyim sence

• 8700K bence gereksiz olmaz. Bütcen yeterliyse 8700k alabilirsin. oyunlarda tek çekirdeğin önemi arttığı kadar. çoklu çekirdek gereksinimide artmaya başladı. 6-12 çekirdek işlemci uzun süre oyunlarda seni üzmez. Assassin's Creed: Origins gibi oyunlarda 7700K gibi 8 çekirdek işlemci %90 kullanımlara gelmeye başladı bile. Tabi oynayacağınız çözünürlükte önemli
  • Peki yeni ryzen 2000 serisi olurmu ?

• RuffneckTR R kullanıcısına yanıt
    Şimdiye kadar amd sistem hiç kullanmadım kötülemek yada iyi birşey söylemek istemem. Ama gördüğüm kadarı ile intel sistemler oyun performansı olarak her zaman amd sistemlerden daha performanslı oldu. Amd sistemlerde şuan render (video işleme) performansı olarak önde. Sadece oyun amaçlı bir sistem kuracaksan benim görüşüm inteli tercih etmen yönünde. oyun optimizasyonlarıda amd sistemlere göre daha iyi oluyor. Son olarak amd sistem alacaksan verim alabilmek için yüksek frekanslı bellek almalısın. Bellek fiyatlarıda şuan fırlamış durumda buda ekstra bir masraf bence. İntel düşük frekanslı belleklerdede performanslı çalışabiliyor
  • teşekkür ederim hocam yani 8700k uygundur öylemi ?
    8600k fazlasıyla yeter
  • Bu konuya açıklık getirmek isterim.
    AMD Ryzen işlemcilerin oyunlarda geri olduğunun düşünülmesinin sebebi rakiplerinin 200-300 daha pahalı olan K serisi işlemcilerin sanılması. Değil.
    Mesela : r5 1600ün rakibi i5 8400dür, ki oyunlarda da neredeyse eşitlerdir.
    Yüksek frekanslı bellek 2666dan sonra çok çok gerekmiyor, 3200 alınsa bile aradaki devasa anakart fiyat farkından çıkıyor parası.

Ama şöyle bir gerçek de var: AMD'nin oyun için kullanılabilecek üst seviye bir işlemcisi yok. Fiyatına göre r5 1600 gtx 1080i kaldırabilir mi? 3.9 ile kaldırır, ama 1080pde limiti gtx 1080. Daha üstü bir ekran kartı kaldıramaz.
    4.5 olsa ama mesela, bir sonraki nesilin en üst ekran kartını kaldırabilir amdler de. Ki anakartların 2020ye kadar soket desteği almasıyla bu hayal değil.

not:8700k 1080 için çok overkill, 8600k daha iyi olur intel alınacaksa. AC origins korsanlamasınlar diye üstüste iki farklı ağır korsan koruma yazılımına sahip, o yüzden öyle iğrenç bir kullanımı var.

2000 serisini beklemeni öneririm az bir zaman kaldı çıkmasına 2600x baya iyi oalcak gibi duruyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KahveDüşkünü

Amd ye bulaşma intel den şaşma

Çok gereksiz bi cevap. Ryzen 1700 kullanıyorum ve hiç bi sorununu görmedim. Ryzen 2000 serisini mutlaka bekleyin. Zaten fiyatlar uçuk o zamana kadar düşer belki adam gibi sistem toplarsınız.

• bseeek B kullanıcısına yanıt
    Farkındaysan Amd' ye bulaşmayın diye yazmışım oraya. Ryzen 1700 kötü demedim. İntel' in üstün olduğu apaçık belli. Üstelik Amd işlemcilerde 18 tane kritik güvenlik açığı keşfedildi. Sadece en yeni donanımları desteklemesi ve windows 10 altındaki hiçbir işletim sistemini ve benzeri sürümlerdeki uygulamaları desteklememesi de cabası.

Edit: Teknik serviste çalışıyorum. Adam Ryzen Apu'lardan bir tane işlemci ve anakart almış. Monitörü eski olduğu için başka bir çözünürlükte Ryzen Apu'nun desteklediği çözünürlük ayarlanmadığı sürece kullanmak görüntü almak mümkün değil. Adam sevinçle gidip almış ama o da ne çalışmıyor. Doğru teknik servisin yolunu tutmuş adamlar kontrol etmiş sorun yok ama bunda çalışmıyor ee ne yapmalı mecburen yeni nesil monitör alacaksın demişler ve haklılarda çünkü işlemci desteklemiyor eski nesil donanım ve yazılımları! Geldi bize olurdu olmazdı derken en sonunda bizim bilgisayarlardan 1024x768 e ayarladık çönünürlüğü de o şekilde kullanıyor şimdi. Sen git en yeni işlemci ve anakartı al ama elinde patlasın ne güzel dünya. Kullanabilmek içinde fazladan para harcamak lazım çünkü desteği yok ve bu önceden belirtilmiyor olan son kullanıcıya oluyor. Bu sadece bir örneği bilmem anlatabildim mi. Çok gereksiz bir cevap diyen arkadaş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KahveDüşkünü -- 23 Mart 2018; 0:0:46 >

• İşlemcini Ryzen ve uygun fiyatlı anakart yapıp gtx 1080 Ti alsan mesala .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ryzen dan ben çok memnunum, yeni serisi beklenebilir. bir de 2k+ monitörde oyun oynuyorsan intel amd hiç farketmiyor, içine sineni al geç.
    Monitörünün özellikleri nedir kardeş?

• KahveDüşkünü kullanıcısına yanıt
    16 güvenlik açığı 18 mi oldu🤣

• DeliOrmanlı0106 D kullanıcısına yanıt
    1080p samsung marka

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.