Şimdi Ara

i7-4770k oc ve bus speed hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

intel i7-4770k işlemci ve msi x87-g45 gaming anakart kullanıyorum
    işlemci çarpanını 40x yaptım ve sistemi 4000 ghz seviyesi stabil olarak kullanıyorum.

merak kediyi öldürür hesabını ile bu sıralar biraz işlemci bus speed olayı nedir diyerek bir arayış içine girdim

msi yın kendi overclock programında (alt resmi var) cpu hızının 40(ratio)x100(bus speed)=4000mhz şeklinde hesapladığı gördüm.
    öğrenmek istediğim şudur eğer cahilce soruyorsam kusura bakmayın

bus speed oranını artırmam ne gibi bir fayda yada zarar sağlar
    bus speed oranını arttırdığımda başka anakart yada ram ile ilgili ne gibi ayarlar yapmam gerekiyor
    biraz araştırma yaptım ama net bir bilgi bulamadım öğrenmek amacıyla soruyorum şimdiden tşk ederim herkese

i7-4770k oc ve bus speed hakkında i7-4770k oc ve bus speed hakkında i7-4770k oc ve bus speed hakkında i7-4770k oc ve bus speed hakkında
     i7-4770k oc ve bus speed hakkında i7-4770k oc ve bus speed hakkında i7-4770k oc ve bus speed hakkında i7-4770k oc ve bus speed hakkında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rhrhrh -- 10 Nisan 2015; 12:35:55 >

• arkadaşlar yok bu konuda bana bilgi verebilecek kimse

fsb:dram oranı 1:6 gözüküyor sanırım buda budur ile ilgili 1:1 olması daha iyi diye biliyorum ama bilgi lazım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.