Şimdi Ara

i7 4770K İŞLEMCİ ----SATILDI----

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
3
Favori
350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Satılık Anakart/CPU #İşlemci
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sorunsuz sıkıntısız güzel bir soğutma ile oc siz kullanılmıştır

SATILDI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mBenJi -- 29 Ocak 2018; 16:11:26 >

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• fiyat nedir işlemcinin
  • gördüm tamamdır
  • Hocam 8350k ve 6600k satılıyor 600-700 lira arası. Eski olmasını da hesaba katarsak 550 lira veririm işlemciye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yagizgrbztrk

Hocam 8350k ve 6600k satılıyor 600-700 lira arası. Eski olmasını da hesaba katarsak 550 lira veririm işlemciye.

kamera nerede el sallyalım farkında mısın bilmiyorum ama i3 le falan karşılaştırmaya sokuyorsunuz işlemciyi. 4690k için 600 tl istenen forumda bu işlemci için bu fiyat bedava. şahsen favoriye aldım bekliyorum on güne elime para geçerse pazarlığın p sini yapmadan alacam. benden size tavsiye pazarlık yaparken yada teklif sunarken satıcının malına da saygı gösterin lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrekaradag

quote:

Hocam 8350k ve 6600k satılıyor 600-700 lira arası. Eski olmasını da hesaba katarsak 550 lira veririm işlemciye.

kamera nerede el sallyalım farkında mısın bilmiyorum ama i3 le falan karşılaştırmaya sokuyorsunuz işlemciyi. 4690k için 600 tl istenen forumda bu işlemci için bu fiyat bedava. şahsen favoriye aldım bekliyorum on güne elime para geçerse pazarlığın p sini yapmadan alacam. benden size tavsiye pazarlık yaparken yada teklif sunarken satıcının malına da saygı gösterin lütfen

Anladığım kadarıyla marka takıntınız var. O 4690K ların fiyatları tamamen balon. O yüzden haftalardır konuyu üste taşıyıp duruyolar. Ben de isterim q8400 işlemciye 200 lira. Ama olmaz, gerçekçi değil.
    http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-4770K-vs-Intel-Core-i3-8350K/1537vs3935
    Çok üzülmeyin. Aptalca sorular sormak aptal kalmaktan iyidir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emrekaradag

quote:

Anladığım kadarıyla marka takıntınız var. O 4690K ların fiyatları tamamen balon. O yüzden haftalardır konuyu üste taşıyıp duruyolar. Ben de isterim q8400 işlemciye 200 lira. Ama olmaz, gerçekçi değil.
    http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-4770K-vs-Intel-Core-i3-8350K/1537vs3935
    Çok üzülmeyin. Aptalca sorular sormak aptal kalmaktan iyidir.

yıllardır forum üyesiyim. sizin gibi yüzlercesi geldi gitti. genelde bir ürün lazımdır önce o ürünü bir kötülerler ki fiyatı aşağı çekebilsinler. sonra kendilerine karşıt bir fikir çıkınca ürünü yerin dibine sokarlar. aslında bu tamamen amaçlarına ulaşamamış olmanın kendilerinde yarattığı hayal kırıklığının bir yansımasıdır. ve inanır mısınız sizler gibi tanıdığım yüzlercesi belki binlercesi.. hiçbiri kendi inandığı doğrunun dışına çıkmadı. o açıdan yazacaklarımın sizin tarafınızdan anlaşılamayacağını bilerek, ama en azından anlaşılabilir diye umut ederek yazıyorum.

attığınız linkte dikkat ederseniz 8350k nın 4770k ya üstünlüğü tek çekirdek çift çekirdek gibi durumlarda ortaya çıkıyor zira yeni nesil olması ve frekans avantajı söz konusu. ancak tüm çekirdeklerin devreye girdiği durumlarda 4770k her türlü önde. en önemlisi attığınız link sentetik testler üzerine kurulu. zaten konu sentetik testler olacaksa ryzen serisi alın f/p en iyi ürünler onlar. size tavsiyem cpu.userbenchmark sitesinin dışında birde oyun performanslarını inceleyin. söz konusu özellikle açık dünya oyunları olduğunda çok çekirdekten istifade gerektiğinden gerek ortalama fps, gerekse ve özellikle minimum fps değerinde 8350k dediğiniz işlemci asla 4770k ile boy ölçüşemez.pek tabi söz konusu csgo gibi bir oyun olursa bu dediğim gerçekleşmez. zaten amaç cs go ise fx 4300 de yeter. benim kastım daha ziyade asassin creed origin, pubg, watch dogs 2 yada bf 1 multiplayer durumlar için geçerli. ha birde kullanıcı yayın açayım der ise o zaman 8350k nın adını anmak bile gülünç olur. zira güçlü bir ekran kartı ile çalıştığında tüm çekirdekleri tüm performansı oyunu işlemeye ayırmış bir işlemciden daha fazlası beklenemez. işte o anda 4c/4t ile 4c/8t nedir kabak gibi çıkar ortaya.eğer gerçekten hala fikrinizi savunabilecekseniz yazdıklarımdan birşey çıkaramamışsınız ve artık daha fazla anlatmanın gereği kalmamış demektir

• Ehem...
    https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3106-intel-i3-8350k-review-overclocking-vs-i5-8400-r5-1600x?showall=1
    Hocam tasfir ettiğiniz kişiler gibi konuşuyorsunuz. Watch dogs dahil olmak üzere çok az sayıda oyunun +4 çekirdekten fayda sağladığına dikkatinizi çekerim zira Threadripper bile i3 ün gerisinde kalıyor. +4 thread in tabi ki getirisi var ama bu getiri günlük kullanıcı veya oyuncunun farkedebileceği bir getiri değil. Ancak youtube kanalınız varsa editleme işinizi hatrı sayılır bir derecede kısaltır ki youtubersanız +4 thread için 4 yıllık consumer grade işlemciye pek pas vermezsiniz diye düşünüyorum. Extreme serileri işinizi daha iyi görür. Bu sayede sanal PC yaratıp çekirdeklerin yarısını oyun için yarısını da render veya stream için kullanabilirsiniz.
    Arkadaşın konuyu bir hayli yorduk. Ben sadece vereceğim fiyatı söyledim. Siz 690 veriyorsanız ne âlâ hayırlı olsun umarım düşündüğünüz performansı verir ama hiç sanmıyorum
    Tabi ki kendim için fiyat düşüreceğim burada herkes kendi işine bakıyor. Ama bunu asılsız ithamlarla değil sizlere gerçekleri sunarak yapmaya çalışıyorum.

İyi forumlar,

• Yanlış ya da eksik bilgi görüyorsak karşımızdakinde, lütfen birbirimizi kırmadan üzmeden bunu dile getirelim. Her ikinize de yorumlarınız için teşekkür ederim. i3 8350k işlemciyi de sayenizde inceleme fırsatım oldu, yeni oyun sistemi kuracak kişilerinde mutlaka bakması gereken bir işlemci imiş. yağız nickli arkadaşım kendi açısından tabiki haklı şuan sanırım benim fiyatımdan 150tl civarı daha pahalı satılan sıfır işlemci ile çok yakın performansları var. Şu yönden düşünmenizi istiyorum, benim sattığım ürün bir ekran kartı değil her sisteme takıp çalıştırılabilsin. Ekran kartı satıyor olsam veya ekran kartı gibi her sisteme takılıp çalıştırılabilen bir parça satıyor olsam tabiki fiyattaki ilk ve en büyük kriter performans olur daha sonra da garanti durumu, ne kadardır kullanıldığı vs gibi kriterlere göre fiyatı belirlenir. Ama benim sattığım parça lga 1150 için en üst seviye 2 işlemciden biri. Yani elinizde lga 1150 platformu varsa ve komple sistemi değiştirmeden güncel üst seviye işlemcilere yakın performans istiyorsanız alternatifiniz yok. Tekrar söyliyim üst seviyeden kastım oyun bilgisayarı. Yoksa iş çoklu çekirdek performansına dayalı uygulamalara gelirse tabiki çok daha iyileri var ama oyun bilgisayarı için 4770k ile 7700k arasında uçurum yok, ben de bu işlemci ile gtx 1080 kullandım. Onu da yeni sattım ilanı duruyor bakabilirsiniz, darboğaz yaşatmadan ekran kartının limitlerine dayanmasına müsade edebilen bi işlemci.Takdir edersiniz ki sağlıklı çalışan 16gb ramli bi sistemi komple değiştirmek masraflı bir iş, ddr4 16gb ramler ikinci elde bile 700tl civarında, kaldı ki bunun anakartı da var.

Yeni sistem toplayacak için değil belki ama lga1150 anakart ve ddr3 ram sahibi birinin sistemi çok harcama yapmadan güncellemesi için alternatifi yok. O yüzden 4770k-4790k işlemcilerin yeni nesil yakın fiyatlardaki işlemcilerle performansını kıyaslamak çok makul değil. Elinizde 4770k varsa yeni nesile geçip geçmeme kararı verileceği zaman performansına bakılabilir ama sizin durumunuzda diğer işlemcilerle arasındaki fark kriter olmamalı. Tavsiyem elinizde ddr3 sistem varsa bunu alın yoksa zaten yeni nesile bakın.

Piyasayı maalesef ben belirlemiyorum, keşke öyle bi imkanım olsa :) şuan aynı platformda satılan benzer işlemcilerin fiyatlarını yorumlayarak kendimce uygun bir fiyat yazdım, yorumlara her zaman açığım, sadece birbirimizi kırmayalım gücendirmeyelim

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• ürün halen satılık ise pm...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.