Şimdi Ara

i7 2700k sürekli turbo 3.90 da çalışıyor, yardım..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. herşey yolunda giderken bugün black ops 2 oynadıktan sonra sistemi kapatıp açtığımda girdiğim bütün oyunlar kasmaya başladı. hiç biri de kasmıyordu önceden. bf3, nfs most wanted, black ops 2, last light ve daha bir çok oyun. ama ne olduysa kapatıp açtıktan sonra oldu ve hepsini denedim kasmaya başladılar hemde çok büyük derecede. işlemci de hep 3.90 turboda kaldı
    zotac gtx 670 ekran kartım,
    16 gb 2133 mhz ripjaws 4x4 ramler,
    i7 2700k işlemci ve
    asus maximus iv gene z gen 3 anakartım var. 2 de 120 lik hyperx ssd ve bir tane wd 1 tb caviar black takılı. yani anlayamadım bu durumu. noctua nh d14 de soğutucu kullanıyorum 3 fanlı. acaba çok ısınıyor diye işlemci 3.90 da mı kaldı diye düşünüyorum ama mantıklı bi açıklamasını da bulamıyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim

• Bıos ayarlarını defaulta getirip tekrar deneyebilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 22 Haziran 2013; 23:40:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur88

Bıos ayarlarını defaulta getirip tekrar deneyebilir misiniz?

defaulta getirdim fakat sonuç yine aynı. zaten birden oldu bu durum. herşey iyiyken birden 3.90 a sabitlendi oyunlardaki kasmalar hiç düzelmedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: trojannn

quote:

defaulta getirdim fakat sonuç yine aynı. zaten birden oldu bu durum. herşey iyiyken birden 3.90 a sabitlendi oyunlardaki kasmalar hiç düzelmedi

Windowsta güç seçenekleri yüksek performansa ayarlıysa hep aynı hızda olması doğal ayrıca sıcaklıkları kontrol ettiniz mi fazla ısnmadan da kasma yapabilir.Ayrıca bıosda intel speed-step enabled olmalı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: trojannn

quote:

Windowsta güç seçenekleri yüksek performansa ayarlıysa hep aynı hızda olması doğal ayrıca sıcaklıkları kontrol ettiniz mi fazla ısnmadan da kasma yapabilir.Ayrıca bıosda intel speed-step enabled olmalı.

bilgisayar ilk günden beri yüksek performansta zaten. speed step de enabled konumunda. ısı olarak da kontrol ediyorum 20 30 larda giderken cpu, 3.90 da olduğu sürece 45 derecede

• Belirttiğiniz durum öncesine sistem geri yükleme deneyin mesela sorunun olmadığı en son güne belki yüklediğiniz bir program yada sürücü bu duruma neden olabilir.
  • quote:

Belirttiğiniz durum öncesine sistem geri yükleme deneyin mesela sorunun olmadığı en son güne belki yüklediğiniz bir program yada sürücü bu duruma neden olabilir.

black ops 2 den sonra bu durum başıma geldi. öncesine de geri yükleme yaptım oyunu da kaldırdım fakat sorun devam ediyor. chkdsk bile yaptım ama nafile
  • Peki şu güç seçeneklerinde yüksek performansı dengeli ye getirin yine 3.9 oluyorsa o zaman bıosdan ayar yapmak gerekecek ayrıca son bıos mu yüklü anakartta.Mesela bende şu an 1600 oyuna girince 4500 sabit kalıyor boştayken yüksek performansa gerek yok bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 23 Haziran 2013; 0:19:05 >
  • quote:

Peki şu güç seçeneklerinde yüksek performansı dengeli ye getirin yine 3.9 oluyorsa o zaman bıosdan ayar yapmak gerekecek ayrıca son bıos mu yüklü anakartta.Mesela bende şu an 1600 oyuna girince 4500 sabit kalıyor boştayken yüksek performansa gerek yok bence.

güç seçenekleri de denendi. hala aynı. sistemimde mac de yüklü. mac işletim sisteminde baktım 3.5 ghz de çalışıyor .ama windows 7 de bu durum devam ediyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.