Şimdi Ara

i7 10700kf

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • iyi günler i3 10105f kullanıyordum ve yakın zamanda gigabyte ın 3060 ekran kartını aldım ve işlemcimi de yenilemek istedim i710700kf aldım oynadığım öyle cok grafik istiyen oyun yok yani sistemi zorlayan oyunları çok oynamıyorum kısacası öyle oyunlar pek ilgimi çekmiyo daha sade oyunları seviyorum sizde i7 10700kf ye stok fan yeterli olur mu yoksa yeni bir fan almalı mıyım kasamda zaten 4 fan var ve iyi hava alan bir kasa önü üstü açık önünde 3 arkasında 1 fan var i3 10305f i normalde 43 derecede kullanıyorum bugun arkada açabildiğim kadar uygulama açtım ve en fazla 73 derece gördüm i7 10700kf için sizce yeterli mi overclock yapma gibi bi niyetim yok

• Stok fan ile oyun içinde 80-90'ı filan görür bence. Çok kafaya takmamak lazım ama sonuçta sağlam bir kule tipi soğutma ile her türlü rahatlar. Orta halli bir macun ve kule tipi soğutma ile oc bile yapılır.

Şu an elimde olan işlemci havadan ve fanın toz dolmasından sanırım 70-80 filan çalışıyor oyunlarda stok fan ile. Ryzen 5 3600 kullanıyorum.

• eğer normal bir kule tipi soğutucu takarsanız cpu yüzde yüz kullanımda dahi 100 dereceyi görecektir.

intel extreme profil uygulaması ile işlemcinin çektiği watt değerini sınırlayın böylece ısınmasına engel olursunuz.Stok fan sürekli yüksek rpm de çalışıp kafa ütüleyecek.

• soğutucu stokta yok ama, amazon yurt dışından getirtebiliyor lga 1700 desteği de var 3 nesil sonrası bir sistem almaya karar verirseniz kullanabilirsiniz yani...

https://www.teknobiyotik.com/donanim/overclock/islemci-sogutucu/akasa-alucia-h4-plus-12cm-pwm-fanli-am5-ve-lga1700-socket-islemci-sogutucu-ak-cc4021hp01.html#!prettyPhoto

• Kesinlikle yetmez. Bende İ7 10700 var 4 bakır ısı borulu koca kule tipi soğutucu bile zor soğutuyor. Maalesef 10. ve 11. nesil işlemciler çok ısınıyor, zor soğutuluyor.

• Stok sogutucu kurtarmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.