Şimdi Ara

i5 8600k sürekli 4.8ghz'de çalışması... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
1.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: meaninglessname

quote:

Orijinalden alıntı: -MoDeStUs-

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

İşlemci çekirdek voltaj değeri(1.6 V) programın oldukça eski bir sürümü kullanıldığından dolayı hatalı ölçülüyordur.Güncel sürümü yükleyip voltaj değerlerine tekrar bakmak gerekir çünkü 1.6 V extreme oc ayarları dışında pek çok anakartın destek vermediği ve güvenilir sınırların oldukça üzerinde olan bir değer.Muhtemelen yanlış ölçümden kaynaklı çünkü Aida üzerinde 1.200 v olarak görünüyor gerçi Aida verilerine görede 12 V değeri yüksek belki ondada eski sürüm kullanılıyordur.

Dostum haklısın sanırım. Şimdi cpu-z güncelledim. 1.200 normal mi ? Çünkü 1.200 çıkıyor

Normal.1.6v u gördüm dedim noluyor : ) Herhalde sıvı nitrojenle falan soğutuyor dedim

ben profosyonel bir overclock'cu değilim, ben de yeni nesil inteller bu kadar voltaj alıyor diye dusundum..çünkü bildiğim kadarıyla 1.5 bile fazla :) ben bir de 1.700 gördüm :D manuel olarak arttırdım.. haha

1.35v max değerin olsun eğer overclok ile ilgileneceksen.

• 1.2 V değeri normal sınırlar içerisinde fakat her işlemcinin stabil çalışacağı voltaj aralığı farklıdır bu nedenle mevcut değerin yeterli olup olmadığını yada daha doğru bir ifadeyle işlemcinin bu voltaj değerinde mevcut frekansında stabil çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesi gerekiyor.Bunun içinde çeşitli test yöntemleri mevcut gerekli denemeleri yaparak optimum voltaj ve stabilite dengesini sağlayabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark matter

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -MoDeStUs-

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

İşlemci çekirdek voltaj değeri(1.6 V) programın oldukça eski bir sürümü kullanıldığından dolayı hatalı ölçülüyordur.Güncel sürümü yükleyip voltaj değerlerine tekrar bakmak gerekir çünkü 1.6 V extreme oc ayarları dışında pek çok anakartın destek vermediği ve güvenilir sınırların oldukça üzerinde olan bir değer.Muhtemelen yanlış ölçümden kaynaklı çünkü Aida üzerinde 1.200 v olarak görünüyor gerçi Aida verilerine görede 12 V değeri yüksek belki ondada eski sürüm kullanılıyordur.

Dostum haklısın sanırım. Şimdi cpu-z güncelledim. 1.200 normal mi ? Çünkü 1.200 çıkıyor

Normal.1.6v u gördüm dedim noluyor : ) Herhalde sıvı nitrojenle falan soğutuyor dedim

ben profosyonel bir overclock'cu değilim, ben de yeni nesil inteller bu kadar voltaj alıyor diye dusundum..çünkü bildiğim kadarıyla 1.5 bile fazla :) ben bir de 1.700 gördüm :D manuel olarak arttırdım.. haha

1.35v max değerin olsun eğer overclok ile ilgileneceksen.

Alıntıları Göster
    Selamlar, bendede 8600k var 5ghz de 1,34 ile anca stabil çalışıyor. Maks yükte 60 derece. İmzadaki sistem mevcut. Bu profili youtube de bir videodan izleyerek uyguladım fakat aşağıdaki menülerin açıklamasını biliyormusunuz tam olarak ?
    i5 8600k sürekli 4.8ghz'de çalışması...i5 8600k sürekli 4.8ghz'de çalışması...i5 8600k sürekli 4.8ghz'de çalışması...i5 8600k sürekli 4.8ghz'de çalışması...i5 8600k sürekli 4.8ghz'de çalışması...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_cyberia -- 1 Aralık 2018; 11:44:11 >

• by_cyberia kullanıcısına yanıt
    O voltaj ile 5ghz şeklinde bu havalarda dahil hangi program ile max 60 derece alıyorsunuz.?
  • OC yapılan işlemci fixed kullanılmalı. Speedstep ve C1E kapatılmalıdır.
  • Aida64 stress test

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_cyberia -- 1 Aralık 2018; 17:40:43 >
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Belirttiğiniz 2 terimide bilmiyorum :) Dediğim gibi youtube de ingilizce bir video vardı biraz izledim belirttiği değişiklikleri tek tek yaptım. Tek farkı o 1.29V ile stabil çalıştırdı bende 1.33 yada 1.34 ti sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_cyberia

Belirttiğiniz 2 terimide bilmiyorum :) Dediğim gibi youtube de ingilizce bir video vardı biraz izledim belirttiği değişiklikleri tek tek yaptım. Tek farkı o 1.29V ile stabil çalıştırdı bende 1.33 yada 1.34 ti sanırım
    voltaj tamamen anakart ve işlemci alakalı. Yani sisteminiz %100 aynı dahi olsa işlemciniz daha fazla voltaj yada daha az voltaj ile bu değerlere çıkabilir. Silikon yapısı ile alakalı
  • Yeni anakartlarda bu olmamalı , siz biosu resetleyin , sonra yeniden 4.8ghz getirin zaten voltaj bile istememesi lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brother ToLGa

Yeni anakartlarda bu olmamalı , siz biosu resetleyin , sonra yeniden 4.8ghz getirin zaten voltaj bile istememesi lazim
    Bana dediysen eğer anakartı çok resetledim. Şu an delid şeklinde 4.7 kullanıyorum. Bunun yukarısına malesef nasıl bir anakart ise 1.3 voltaj istiyor :)
    Bios menüsü aslında çok önemli değil işlemci şansı ve anakart önemli noktalar

Ne bileyim bende 8700k 5.2ghz 1.390v ile gördüm ama maalesef 5.3ghz dedim mi açmıyor 1.45v yapsanda Windows masaüstüne gelirken cort klasik

Bios da bir kaç ince ayar var ama onlar ile uğraşıp ancak 1ghz daha çıkar onunda ince ayarını yapana kadar Einstein olursun gerek yok , nacizane söyleyeceklerim bunlar daha bilen vardır belki bu işleri

Mesela loadline calibration menusu mesela 1 yaparsın bunu voltaj 1.35 yazarsın CPU stabilite bozmaya başlarsa anakart voltajı 1.37 yapar otomatik her zaman değil ama gerektiğinde çok mu kritik bence değil

• Arkadaş 5ghz voltajsiz çalıştırıyorum dedi geçen düşündüm mantıklı sonucta sadece 6 core ama tabi anakart ve CPU şansı devreye giriyor

• Çoğu intel kullanıcısı i7 3770 K i7 4770 K i7 4790 K i7 6700 K gibi işlemcilerde OC yapıyorlar fakat hız yükseltirken sorun yaşıyorlardı birde çok ısınma problemleri yaşıyorlardı. az kişilerin 4 tane işlemcide sorunsuz şekilde OC yapanlar var intel çok değişik işlemci i7 6700 K'ların hafif bükülme sorunları vardı. Delid diye birşey var onun ne olduğunu bilmiyorum onun sayesinde daha kolay OC yapıyorlar intel'de OC yapmak zor karmaşık zahmetli bir iş ve i7 2600 K'da çoğu kişi sorunsuz bir şekilde OC yapıyor 5 GHZ'te kullanıyor i7 6700 K'ya benzer performans veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BirDost9999 -- 14 Aralık 2018; 0:49:7 >
  • Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    Voltajı autoda bırakarak ilerlemek dahamı güvenli?
  • metintxt M kullanıcısına yanıt
    Voltaj auto da yüksek veriyor ve doğal olarak daha fazla ısınıyor. Ne kadar az voltaj o kadar az sıcaklık.

Bende şu anda 5GHZ de çalışıyor 1,34 yanlış hatırlamıyorsan voltaj.

Pubg oynuyorum genelde oyunda 55 derecelerde geziyor. Akasa venom20 sıvı soğutma var.
    https://www.youtube.com/watch?v=EQ15NW1qaxs

bu videoyu uygula bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_cyberia -- 30 Mayıs 2019; 17:3:45 >
    Teşekkürler cevabınız için biosdan otomatik olarak overclock yaptığımda oyunda bir lag oluyor bunun ram ile alakası olabilir mi? Mesela tek slot 2400mhz ram olduğu için olabilir mi bu lag?
  • metintxt M kullanıcısına yanıt
    Pek bilgim yok açıkçası ama bu işlemci bu anakarta tek slot 8gb ram idarelik olur ancak. 3200+ xmp destekli 2x8 kit alın mutlaka :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_cyberia

Pek bilgim yok açıkçası ama bu işlemci bu anakarta tek slot 8gb ram idarelik olur ancak. 3200+ xmp destekli 2x8 kit alın mutlaka :)
    Tekrar merhabalar ben ramleri 2x8gb 3000mhz aldım tekrar overclock yapıyorum ancak masaüstünde stabil ısınma sorunu yok ancak oyuna girdiğimde bir haritada çok iyi performans alırken başka bir haritada lag oluyor voltaj mı düşürmeliyim yoksa frekans mı?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.