Şimdi Ara

i5 6600k/Msi gtx 1060 overclock yapayım mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bir kaç ay önce bilgisayarımı aldım güzel güzel kullanıyorum. Sürekli bir overclock muhabbeti döndüğünden bende merak saldım elimdeki işlemci ve ekran kartını overclock edeyim mi?

soğutma olarak işlemcinin kendi soğutmasını kullanıyorum ve kasada ekstradan 2 fan var başka bişi yok

Son olarak yeri burası değil ama kontrolcüsü olan bir işlemci fanı önerebilir misiniz?
    Şu anki sadece işlemci fanı sürekli çalışıyor ve ses yapıyor (onun haricindekiler çalışmıyor bile)
    gerektiğinde kapatabileceğim bir işlemci fanı önerebilir misiniz? (kasada fan kontrolü için anahtar var ama sadece kendi fanlarını açıp kapatıyor)

• cpu soğutucunu değiştirirsen oc yap tabi, genel kullanım ve oyunlarda farkı hissedersin
  • Bu 2 arkadaş zaten yeterince iyi performans veriyor bence hiç gerek yok. Boşuna işlemini ve ekran kartını yipratma

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben o işlemciyi 4,7 ghz kadar OC yaptım ancak 2-5 FPS'den yukarı fark göremedim. Ek olarka gereksiz ısınıp ömrü kısalıyor işlemcini. Bence gerek yok. Ekran kartına gelirsek GTX 1080 OC yapmayı denedim. Kendisi boost frekansı ile 1800MHZ civarında geziyordu ben bunu 2060MHZ çıkarttım ve FurMark 2k testinde 75'den 85-86'lara kadar çıkıyor. Bu aradaki 3-5 FPS sizin için önemli ise OC yapın ama değmez diyorsanız yapmayın. Benim önerim normal değerler de kullanın ve iki parçanın da ömrünü kısatmayın. İleride yaparsınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.