Şimdi Ara

i5 4690k+ gtx970 Darboğaz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Adi bilgisayar olan herseyle oyun oynayabilirsiniz. Ama oyunu oynamak var oynamak var. G3258 hakkinda technopatin degil de donanimcibabanin videosuna bakmani oneririm. Benim vermem gereken cevabi daha guzel veriyor o video zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Technopadcilarin isi gucu reklam darbogazin d sini bilmiyorlar titan x benimde vardi fx 8350 5ghz hiz asirttig halde az biraz o islemciye bil3 dar bogaz yapiyordu kaldiki pentium islemci =(.

ama simdi k serisi ve henuz 2yil once cikmis islemciye cop demek hata olur gtx1070 asla daebogaz yapmaz o islemci overclockla 1080 rahatlikla kullanila bilir.Darbogaz okunularinda okadar sacma incelemeler yapiliyorki milleti kekliyorlar millette sazan gibi atliyor adam iste demiski 4790k 80 fps aliyor bak 7700k 86 fps aliyor %3 fark var ortalama arada bak demis 4790k 1080 darbogaz yapiyor salakligin daniskasi zaten yeni uretilen islemciyle minimum %1 islem gucu iyiyken birde ddr4 yuksek mhzli ram katarsan %3zaten fazla fps alirsin millete 7700k islemci satmak icin ne dalavereler yapiyorlar i7 3.nesil islemciye 1333mhz ram takmis i7 7700k 3000mhz ustu ram bak dio 3.nesil islemcide darbogazvar nasil fark atmis =).gpu kullanimi %90 altina inmedikce darbogaz olmaz yakinda islemci satmak icin gpularin icine kod bile yazarlar guncel islemciyle daha stabil calissin die birbirlerinin ekmegine yag suruyorlar tabe bizim bu millette ultra fetis oldugu suretce normal hak ediyorlar =) yoksa bu insanlar nere para harciycak
    http://www.techspot.com/review/1089-fallout-4-benchmarks/page5.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 6 Şubat 2017; 16:38:59 >

• Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    6402p ile 1070 in %20 si bosa gidiyordu gordum. 4690k 1070 i ucu ucuna besler o yuzden. Ha islemciye yuk vermeyen oyunlarda belki titan pascal bile besler ona laf yok zaten. 7700k ile bile 1080 belli yerlerde darbogazda kalabiliyor. 1080p karti degiller cunku. Sizin bahsettiginiz islemcinin performansina onem veren oyunlarda etkiliyor. Yani iki islemci var diyelim ikisi de o ekran kartini besliyor aslinda ama birinde 80 digerinde 90 fps aliyorsunuz. Bazi oyunlar islemci performansindan cok etkileniyor verdigi fps degerlerinde. Darbogazla bu karistirilabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 6 Şubat 2017; 17:29:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

6402p ile 1070 in %20 si bosa gidiyordu gordum. 4690k 1070 i ucu ucuna besler o yuzden. Ha islemciye yuk vermeyen oyunlarda belki titan pascal bile besler ona laf yok zaten. 7700k ile bile 1080 belli yerlerde darbogazda kalabiliyor. 1080p karti degiller cunku. Sizin bahsettiginiz islemcinin performansina onem veren oyunlarda etkiliyor. Yani iki islemci var diyelim ikisi de o ekran kartini besliyor aslinda ama birinde 80 digerinde 90 fps aliyorsunuz. Bazi oyunlar islemci performansindan cok etkileniyor verdigi fps degerlerinde. Darbogazla bu karistirilabiliyor.

zaten 1060 rx 470 ve ustu kartlari alip 1080p monitirle kullanan aklindan suphe ederim ben r9 380 le bile 1440p de freesync ozelligi ile minumum 40 fps ve ustu araliginda yag gibi her oyunu oynadım.Sonra vay efendim darbogaz yok ani fps dustu cart oldu curt oldu die konu aciyorlar.Ya ben LOL oyununda fazla fps almak sirf hava atmak icin titan X alanlar gordu bu gozler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 6 Şubat 2017; 18:58:37 >

• Evet evet o İ5-4690K darboğaz yapıyor, sizden o işlemciyi satın alarak size İ7-7700K satın alma fırsatını sunuyorum, bu fırsatı kaçırmayın.

• kalabalık sahnelerde yapar fazla açık alanda yapar kısacası duruma göre yapabilir ben gtx970 ve üzeri kartlar için i7 nin altına düşmeyin kartları tam manasıyla kullanabilmek için derken millet bana saldırıyordu burda çoğu kişi min fps nedir oyuna etkisi nedir cpu kullanımı %95-100 olduğunda oyun akıcılığı ne durumdadır bilmez ancak konuşurlar onlara sorsan i5 oooo bendede 4690 la 4460 var gtx970 ve gtx1060 la denedim kısa süreli iki işlemciyide gta ve bf1 tarzı oyunlarda duruma göre darboğaz yapabiliyorlar..sizi rahatsız etmiyorsa bu durum kullanımlara pek takılmayın.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.