Şimdi Ara

i5 4690k+ gtx970 Darboğaz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar işlemcim 3.5ghz de gpu evga gtx970 ftw+
    Battlefield1 , wot gibi babo oyunları oynarken işlemci darboğaz yapıyor. Bunu nasıl çözebilirim?
    60fps 'e sabitleyip ultra ayarlara cektim o zaman bile cpu %70 gpu %55 kullanımı var.

• 60 fps e sabitlerseniz kullanim dusuk olur tabii ki. World of tanksta islemci tikanabilir. Islemciye binen yuk ile ekran kartina binen yukun orani diger buyuk oyunlara gore daha yuksektir tahminen. Mesela cs go oynayin gpu kullanimi %50 yi gecmez. Cogu sistemde oyledir. Normal yani. Ama bir battlefield 1 i ultra ayarlarda acin fps limiti koymayin. Muhtemelen gpu kullanimi %95 in uzerinde seyretmesi lazim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 5 Şubat 2017; 22:41:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaganiskowf42 un dedigi gibi hocam

i5 4690k ile gtx 970 gayet uyumlular, darbogaz degil siz kisitlamissiniz.
  • Hocam 60fpse sabitleme sebebim darbogazın olması, Serbest bıraktıgımda gpu 80lerde kullanımı oluyor CPU 95 100 arasında
  • O oyunlar islemciye baya yükleniyor. Oc yapın.

Bence bellek miktari ve hızları da islemcinin yükünü azaltıyor. 8 gb 1333mhz raminiz varsa bundan kaynaklı olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam imkansız ya cok iyi ikili onlar ilk defa gördüm böyle bişey bence sen o fps ayarını kaldır belki daha yukarı cıkar sonucta %55 iyle orayı görüyodur %100 ile daha yüksege çıkabilir. Fps'den kaynaklı bi sorun diye düşünüyorum
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    Bu arada işlemci 4ghzdeymiş
    Bunlarda ramler:
     i5 4690k+ gtx970 Darboğaz
  • Killpop kullanıcısına yanıt
    gpu 80-90 kabul edilebilir, sen %55 yazmistin ilk,

cünkü bf1 de 4 cekirdegin yeterligi hala tartisiliyor, islemciye baya yükleniyor bu oyun. @4.5ghz ye (eger imkan varsa) cikararak deneyebilirsin. Oyunun akiciliginda herhangi bir problem yoksa, cokta dert etme hocam. %80lerde kac fps aliyorsunuz ki?
  • Battlefield 1 işlemciyi zorlayan bir oyun evet ama o işlemcinin stok frekansta bile altından kalkabilir olması lazım bence. Bence sizin raminiz 8 gb olduğu için oluyor olabilir. Battlefield 1 e 8 gb yetmiyor.
  • Yakında başlayacaklar 5960x darboğaz diye
  • 4690k tek başina darbogaz yapıcak bir ekran karti henüz daha üretilmedi
    Sizin bf1 vsync kapatip bakmaniz gerekli ve ayrica bf1 rami çok kullanan bir oyun bir arkadaş forumda hatta testini yayınlamişti 16gb ramle 8gb ram arasinda %20fark vardi
  • Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    Naptin hocam o kadar da degil yav :D Overclocklanirsa 1070 i zor da olsa kaldirabilir de ustu icin mumkun degil. Tabi 1080p ise...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nkvelioglu -- 6 Şubat 2017; 11:19:50 >
  • Hocam bf 1 de bunlar normal rakamlar. Darboğaz söz konusu değil.

• I5 4460 gtx 1060 16 GB ram ile Bf1 de aynı sıkıntıları yaşıyorum oyunda sıkıntı var

• Bf gibi genis alanli ve kalabalik mp oyunlar o islemciyi biraz yorabilir. Cpu nun gidebildigi yere kadar gidin. Olmazsa ikinci elde kendinizinkini satip 100-150 tl farkla 4770-90 alirsan sorununuz cozulur. Bende 4590 ve gtx780 kullanirken yasadigim darbogazi bu sekilde asmisdim.

• Yav ne kadar boş yorum var i5 Battlefield 1 de darboğaz yapıyor kardeşim. Adam stock kullanıyor zaten daha çok yapıyor 4.5 e çıkart frekansı daha stabil olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaganiskowf42

Naptin hocam o kadar da degil yav :D Overclocklanirsa 1070 i zor da olsa kaldirabilir de ustu icin mumkun degil. Tabi 1080p ise...

Ula i5 bile çöp ettiniz hepsini kullandım bahsettiğiniz herkes zengin değil öle her yeni i7 model çiktiğinda işlemci anakart değiştirsin elde olanı kullanıcak i5 4690k iyi overclockla çoğu i7 geride birakicaksiz saf overclocksuz performansi bile eski nesil i7lerden daha iyi
    Sanırım siz %1lik kayıbı bile darbogaz olarak görüyorsunuz %20'den fazla ise fps düşüş ancak ozaman darbogazdan söz edilebilir!.
    Kaldiki yeni çikan pentium 4560la bile gtx 1060 %5lik darbogazla sıkıntısız oynatir!
    Sizin mantiğinizla hareket edecek olursak 3binliraya gtx 1080 kart alan herkes i7 5960x 5binliralik işlemci almak zorunda ona uygun anakart 2bin liraya yakın para diğer bileşenlerde ona uygun dizerse 20bin lira minimum pc toplamasi lazim araba alınır bu paraya
    bikaç yıl sonra 500TL ile 1000TL arasina inecek bu işlemcinin fiyati tıpkı eski 3930k larin şimdi 500lira satildiği gibi
    Para çöpe atmayi çok istiyorsanız buyrun Ayrica 20binlira herkes pc dizmek zorundaysa ozaman kimse pc almasin intelede söyleyelim i7'nin altindaki işlemcileri tedavülden kaldirsin doğru diğerleri hiç oyun oynatmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 6 Şubat 2017; 12:50:20 >

• Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    Valla ben tersine ekran kartina verilecek para çope gitmesin diye ugrasiyorum. Gorunuse gore siz çope atma pesindesiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mukarnas

gpu 80-90 kabul edilebilir, sen %55 yazmistin ilk,

cünkü bf1 de 4 cekirdegin yeterligi hala tartisiliyor, islemciye baya yükleniyor bu oyun. @4.5ghz ye (eger imkan varsa) cikararak deneyebilirsin. Oyunun akiciliginda herhangi bir problem yoksa, cokta dert etme hocam. %80lerde kac fps aliyorsunuz ki?

Mapine göre değişiyor ama minimum 50 ,maks 120 gördüm . Oyun akıcılıgında sorun yok zati yağ gibi akıp gidiyor
  • Oyun için pc diziliyorsa en pahali bileşen ekran karti olmalı işlemcim istersen 50 çekirdek olsun ona 100liralik ekran karti takarsan oyun felan oynayamazsin kullanıcağınız işlemci ekran kartini az bi darbogazla bile oynatsa yeterli kaldiki şuan g3258 ile oynamadiğim oyun yok darbogaz yada en ufak bi stturing felan yaşamiyorum iyi bir overclockla i3 hatta çarpansiz i5 performansi bile alabiliyorsunuz çarpani açık olan işlemciler işin erbablarinin elinde şahane işler çikarir zaten oldum olasi uyuz oluyorum overclocktan anlamayip çarpani açik işlemci alanlardan
    g3258 alıp stok hizda kullanmaya çalişip sonra bu oyun açmiyo yok darbogaz yapıyor diye yaygara koparanlar yok performans alamayorum yada başka işlemciler için 100dereceyi gördü diyenler kullanmayi bilmiyorsanız lütfen almayin be kardeşim!...
    Bu arada dükkanımdanda bakabilirsiniz amd intel hertürlü pc bileşeni kullandım hiçbirindede sorun yaşamadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 6 Şubat 2017; 14:49:36 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.