Şimdi Ara

i5 3570k ısınma sorunu. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
2.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    söylediğin fan kule tipi bir fandı değil mi....o fanı oturtmak gerçektende zor oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forum13

söylediğin fan kule tipi bir fandı değil mi....o fanı oturtmak gerçektende zor oluyor.

Evet kule tipi büyükçe bir fandı tabi klipsli sistem olması sıkıntı yaratıyor, bu tür büyük fanlarda mutlaka anakartın arkasından vidalı sistem şart aslında birçok yeni fanda bu şekilde montaj sistemi var ancak yinede bazı markaların modelinde klipsli sistem kullanıyor onlarda bu tür sorunları sık sık yaşatıyor, he tabi vidalı montajında hatalı yapılma şansı var, bir vidanın tam sıkılmaması bile 10 derece fark ettirebiliyor, vatandaki servislerin birçoğu baştan savma iş yapıyor bir an önce takayım kurtulayım kafasındalar, iyiki diskten yada ramden kaynaklanıyor dememişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 10 Haziran 2013; 21:16:29 >
  • Hocam kasaya kaç TL ödediniz acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    bendede tek fanlı thermaltake 29 var sapphire anakartla kullanırken anakarta kolayca takmıştım ve hiç sorunsuz kullandım...asus anakart aldığımda aynı fanı taktım ama ayaklarından biri otursa diğeri oturmuyordu.klipsli olduğundan sorun çıkartıyor.sonradan vidalı sistem takılamazmı acaba biliyor musun?

zamanla çıkmasın diye tedbir alalım...
  • forum13 F kullanıcısına yanıt
    http://shiftdelete.net/zerotherm-btf95-fansiz-sogutucu-2025.html

http://www.teknobiyotik.com/overclock-sogutucu-modding/overclock-aksesuarlari/sunbeam-core-contact-freezer-lga1156-baglanti-kiti.html

burdaki vidalama gibi birşey taksak olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forum13 -- 10 Haziran 2013; 21:30:06 >

• quote:

bendede tek fanlı thermaltake 29 var sapphire anakartla kullanırken anakarta kolayca takmıştım ve hiç sorunsuz kullandım...asus anakart aldığımda aynı fanı taktım ama ayaklarından biri otursa diğeri oturmuyordu.klipsli olduğundan sorun çıkartıyor.sonradan vidalı sistem takılamazmı acaba biliyor musun?

zamanla çıkmasın diye tedbir alalım...

En temizi vidalı sisteme sahip bir fan almak, sonradan çevrilemezmi çevrilebilir ama uygun vida aparat ve somun bulman lazım çok sağlıklı olmaz.
  • quote:

http://shiftdelete.net/zerotherm-btf95-fansiz-sogutucu-2025.html

burdaki vidalama gibi birşey takılamaz mı acaba

Fan soğutmanın en önemli parçasıdır, soğutacağınız donanımın yapısına göre soğutma verimliliği değişir, ufak bir gpuya sahip bir ekran kartı çok fazla ısı yaymayacağından fansız pasif soğutucu kullanırsınız veya ramler için pasif soğutucu kullanabilirsiniz yine çok fazla ısı yaymayan veya yüksek sıcaklarda çalışmasında problem olmayacak bir güney kuzey köprüsünde fansız pasif soğutma kullanabilirsiniz ama işlemci gibi çok yüksek sıcaklıklar üretebilen ve yüksek sıcaklıklarda performans kaybına neden olabilecek bir donanımda pasif soğutma iş görmez, bakır bloklar ısıyı üstüne alır ama sürekli üstünde tutar, eğer bu bakır blokların üstünde bir fan olursa bakır petekler arasında ısı dışarı atılır, o yüzden fanın önemi büyük.

peki bu cryss3 teyken aldığım 43 derece normal değil mi.ömer beye çok düşük geldide...

thermaltake fandan memnunum aslında bağlantı kitini bir düşüncem...eğer kafama uymazsa indirim olduğunda yeni bir kule soğutma fan alırım.
  • quote:

peki bu cryss3 teyken aldığım 43 derece normal değil mi.ömer beye çok düşük geldide...

thermaltake fandan memnunum aslında bağlantı kitini bir düşüncem...eğer kafama uymazsa indirim olduğunda yeni bir kule soğutma fan alırım.

Oyunlarla çok aram yok, işlemciniz neydi yazmamışsınız ama 43 derece crysis gibi ağır bir oyun için fazla düşük gibi, sensörlerinizde problem olabilir.
    intel i5 3570k overlock yapmadım hiç.thermal macun zalmanın pahalı bir macunuydu ....sistemdeki tüm bileşenler 2 aylık .......sadece işlemci fanı 1 yıllık falan....kasa corsair c70 6 tane fan var....kasa masa bölmesinde fakat fan sayısı iyi olduğundan masa üzerine almaya gerek görmedim.anakart asus p8z77 plus
  • quote:

Hocam oyun içinde cpu sıcaklıgını gosteren programlar sıcaklıgı düşük gösteriyor ben kac kere denedım bu programları şunu bır deneyın sıstem bosta ıken HWMonıtorPro programını acın oyuna gırın 15 dk sonra cıkın cpu max degerlerıne bakın dedıgımı anlarsınız sakın o programların gosterdıgı 43 dereceye falan aldanıp OC abanmayın benden söylemesi ben 3570K mı gecen ay IHS mod yaparken çöp ettım yanı bu sıcaklık mevzuları benım master alanım sayılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan07-36

"Intel ile stok fan yeterli, AMD FX olunca 1 kg'lık dev soğutucu şart." Bu konuyu anlamıyorum. Bende FX 8350 var ve stok fanla 61 derece gördüm en fazla. Intel kullananlar 80-90 derecelerden bahsediyor. Stok fanlara bir bakan zaten AMD'nin mi Intel'in mi stok soğutucusunun dandik olduğunu anlar...

katılıyorum +1500. AMD'nin daha az ısındığını kimse kabullenmek istemiyor . Cahil cühela milllet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berdush42 -- 12 Haziran 2013; 21:52:37 >
  • ömr0681 kullanıcısına yanıt
    tam 30 dakikalık crysis 3 oyunundan aldığım değerler ve Hardware monitor pro değerleri:

http://o1306.hizliresim.com/1b/f/p32t6.jpg

http://t1306.hizliresim.com/1b/f/p32tt.jpg

overlock yapmayı pek sevmiyorum belki 2-3 yıl sonra 4.2 veya 4.5 overlock yapar o şekilde kullanırım.şimdilik sistem fazlasıyla yetiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi forum13 -- 13 Haziran 2013; 0:41:24 >

• berdush42 kullanıcısına yanıt
    Evet hocam gerçekten Intel de çok ısınıyor. Hatta AMD'den fazla ısınıyor. Yazla birlikte Intel ısınma sorunları gelmeye başladı bile.
  • bende intel amd karmaşasından kurtuldum ikisinden de var masaüstü olarak....ısınma derdi sıfır
  • Hasan07-36 kullanıcısına yanıt
    Hocam 8350'yi vatandan almayı düşünüyorum.Kartın stok fanı var mı? yoksa ayrı bir soğutucu mu almamız gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LinkX -- 13 Haziran 2013; 1:35:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakaoz

Hafta sonu Vatan'dan bilgisayar topladım dün montajını yapıp verdiler.
    sistem böyle;
    işlemci: i5 3570k 2gb
    ekran kartı: asus gtx660 oc
    anakart: asus p8z77 v lx
    kasa: coolermaster rc-k380-600w
    ram: kingston hyperx blublack 2x4 gb

bilgisayara guild wars 2 yükledim. oyun full ayarlarda 1920x1080 de işlemcinin %30-40 ını kullanıyordu. biara harici harddiski kasanın üstünden alayım dedim kasaya sıcaklıktan el deymiyordu. aida64 ve real temp programlarını yükledim ve sıcaklıkları ölçtüm. ekran kartı sıcaklığı normal. anakart sıcaklığı 30 larda geziyordu. Fakat işlemci çekirdek sıcaklıkları oyun sırasında hep 75 derece üstünde zaman zaman 84 dereceyi gören oldu çekirdeklerden. aida64 le stress test yaptım. yaklaşık 5 dakika içinde çekirdek sıcaklıkları 94 e kadar çıktı cpu sıcaklığıysa 86 yı gördü. daha fazla devam etmeden işlemci zarar görmesin diye testi durdurdum. İşlemci boştayken de sıcaklıklar 38-45 derece arasında gösteriyordu. forumlarda okuduğum kadarıyla benim gibi stok fan kullananlar ve oc yapmayanlar sıcaklıkları boşta 23-26 derecelerde tam yükte 70-75 derecelerde ölçmüşler. İntel us supporta yazdım durumu bu sıcaklıkların hiç normal olmadığını, normal max sıcaklığın 67.4 olduğunu söylediler. Bugün vatan bilgisayara gittim ölçtüğüm sıcaklıkları söyledim ilk verdikleri cevap başlarından savmak için stok fan'la bunun normal olduğu oldu. (ürünleri satın alırken amd için ayrıca soğutucu almam gerektiğini, intelde stok fanın yeteceğini söyleyip beni fx8350 den vazgeçirmişlerdi) itiraz ettim intel ile yazışmamızı referans gösterdim, test yapacaklarını başka soğutucular deneyip sorunun nereden kaynaklandığını bulacaklarını söylediler. bunun da en az birkaç gün alacağını söylediler. yani sıfır aldığım ürünü bir gün bile kullanmadan servise verdim. Tavırlarından anladığım kadarıyla bana birkaç gün sonra yaptıkları testlerde değerlerin normal olduğunu daha iyi sonuç almam için soğutucu almam vesaire söyleyecekler.

benim size sormak istediğim bu değerlerin sizce normal olma ihtimali var mı? bir ikincisi ve daha önemlisi de bana bunlar normal dediklerinde nasıl bir yasal süreç izleyebilirim? değerlerin normal olmadığını nasıl kanıtlayabilirim? tüketici hakem heyetleri bu tür ölçümler yapabilir ve rapor tutabilir mi?

dayi 1 sene oldu yegenime alali ve adam patir kutur oyun oynuyo hicbiseyi yok isinma fln hic yok fan oturmmis olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: berdush42

quote:

"Intel ile stok fan yeterli, AMD FX olunca 1 kg'lık dev soğutucu şart." Bu konuyu anlamıyorum. Bende FX 8350 var ve stok fanla 61 derece gördüm en fazla. Intel kullananlar 80-90 derecelerden bahsediyor. Stok fanlara bir bakan zaten AMD'nin mi Intel'in mi stok soğutucusunun dandik olduğunu anlar...

katılıyorum +1500. AMD'nin daha az ısındığını kimse kabullenmek istemiyor . Cahil cühela milllet.

laf anlatamazain millete seni cahil gorurler birak istediklerini alsinlar 2 sene dayanir belki onlarin istedigi

• quote:

Orijinalden alıntı: Who's King

Hocam 8350'yi vatandan almayı düşünüyorum.Kartın stok fanı var mı? yoksa ayrı bir soğutucu mu almamız gerekiyor.

Hocam kutudan stok soğutucu çıkıyor. Intel'in stok fanlarına göre epey kaliteli bir soğutucu. İşte resimleri:

Ama gördüğünüz gibi fan büyük değil. Onun için yük altında az ses çıkardığını söyleyemeyeceğim. Ama benim işlemciyi tam yükte 60 derecede tutuyordu. Macunu değiştirerek biraz daha performans almanız olası. Bence yeni soğutucu almayın şimdilik. Kutudan çıkan soğutucuyu takın ve sizin için yeterli olup olmadığına karar verin. Eğer almaya karar verirseniz alabilirsiniz. Ben ilk bir-iki ay stok soğutucuyla kullandım. Sonra canım overclock istediği için Corsair H80i soğutucu aldım. Şimdi tam yükte 40 derecenin altında seyrediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasan07-36 -- 13 Haziran 2013; 10:55:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sarge17

quote:

Orijinalden alıntı: berdush42

quote:

laf anlatamazain millete seni cahil gorurler birak istediklerini alsinlar 2 sene dayanir belki onlarin istedigi

Intel işlemciye diş macunu sürüyor termal macun değil.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.