Şimdi Ara

İ3 4160 vs Fx 6300

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben bilgisayarımı çoğunlukla gta 5, bf 3, bf 4, csgo gibi ONLİNE oyunlar oynamak için kullanacağım. Sizce hangisi işlemci uygun olur? Fx alırsam Msi 970a g43 anakart düşünüyordum ancak i3 4160 ta kararsızım. 4160 için anakart önerebilir misiniz? Diğer bileşenler:

Wd 1 tb hdd
    Sapphire R9 270
    Kingston savage 4x2 gb
    Zalman zm500le

Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim

edit:arkadaşlar sistemin beni en az 4 yıl idare etmesini istiyorum. Bu bütçeyle çok zor ama oyunları 4 yıl sonra da low ayarda oynamak isterim açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scutigeromorpha -- 9 Mayıs 2015; 8:39:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İ3 al gta5 de daha iyi perf. Verir anakartta MSI h81m-p33 öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: yaskoyaslay

İ3 al gta5 de daha iyi perf. Verir anakartta MSI h81m-p33 öneririm.

Hocam tavsiyeniz için çok teşekkür ederim sizin önerdiğiniz anakart iyi midir?

• anakart iyidir ama mosfet sogutucusu yok onun yerine mosfet sogutucusu olan bi model 4-5 sene kullancandan daha iyi olur.

http://sinerji.gen.tr/gigabyte-h81-d3-ddr3-1600mhz-sgl16x-1150p-pmu32187
  • quote:

Orijinalden alıntı: crysef

anakart iyidir ama mosfet sogutucusu yok onun yerine mosfet sogutucusu olan bi model 4-5 sene kullancandan daha iyi olur.

Hocam peki fx 6300 vs 4160 hangisi daha iyi?

• quote:

Orijinalden alıntı: eminozkoca

quote:

anakart iyidir ama mosfet sogutucusu yok onun yerine mosfet sogutucusu olan bi model 4-5 sene kullancandan daha iyi olur.

Hocam peki fx 6300 vs 4160 hangisi daha iyi?

4160 daha iyi

• Sinerji de 4160 yoktu
     İ3 4160 vs Fx 6300

• 4170de olur
  • Bu devirde çift çekirdek işlemci alınmaz alacaksanız i5 serisi veya fx 6300 alın

• Çift çekirdek yetersiz kalmaz mı sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

Bu devirde çift çekirdek işlemci alınmaz alacaksanız i5 serisi veya fx 6300 alın

Bende ayni gorusteyim gonul ister intel toplamak ama butcek kısıtlı ise amd 2 cekirdekli islemci ilerde cikacak oyunlarda sikinti

• quote:

Orijinalden alıntı: player07

quote:

Bu devirde çift çekirdek işlemci alınmaz alacaksanız i5 serisi veya fx 6300 alın

Bende ayni gorusteyim gonul ister intel toplamak ama butcek kısıtlı ise amd 2 cekirdekli islemci ilerde cikacak oyunlarda sikinti

Bütçe kısıtlı ise para biriktir dostum pc parçası alırken ileriye dönük seçimler yapın şurda 1 yıla kalmaz tüm oyunlar ve programlar en az 4 çekirdek gücüne ihtiyaç duyacak o zaman keşke 4 çekirdek bir işlemci alsaydım dememeniz için bu yorumu yapıyorum bende 2013 yılında i3 3220 işlemci aldım hala kullanıyorum keşke i5 alsaydım diyorum illa alamam diyorsaniz amd fx 6100 veya 6300 alın pişman olmazsınız çift çekirdek artık bitti günlük standart kullanim için yeterli olur

• quote:

i3 4170de çekirdek 2 adet ama işlemcide iş parçacıgı sayısı 4 oldugundan eksradan 2 sanal çekirdek ekleyip 4 çekirdekli gibi çalışıyo yani kendisini 4 çekirdekten farksız çalışıyo zaten oyunlardada genelinde 4 çekirdekle çalışıyo
  • Sanal degil gercek 4 cekirdek onemli olan i3 2 gercek 2 sanal fx6300 i3 4160 tan daha iyi demiyorum ama daha mantikli ileriye donuk olarak butce yeterse muhakak i5 4460 almali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi player07 -- 9 Mayıs 2015; 11:07:12 >
  • Arkadaşlar kafam çok karıştı lütfen yardım edin i3 4160 mı fx 6300 mü?

edit: tek kullanım amacı oyun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scutigeromorpha -- 9 Mayıs 2015; 11:06:58 >
  • quote:

quote:

i3 4170de çekirdek 2 adet ama işlemcide iş parçacıgı sayısı 4 oldugundan eksradan 2 sanal çekirdek ekleyip 4 çekirdekli gibi çalışıyo yani kendisini 4 çekirdekten farksız çalışıyo zaten oyunlardada genelinde 4 çekirdekle çalışıyo

ht nin hiçbir faydasi yok özellikle oyunlarda, gerçek 4 çekirdek gücü ile 2 çekirdek +2 sanal çekirdek arasında dağlar kadar fark var ileriye dönük veya oyun sistemleri için kesinlikle i5 veya 6300 yukarısı işlemci seçin. Ht nin faydasini iki programi aynı anda calistirdiginda görürsün, ht ile işlemci gerçek 4 çekirdek performansı vermez intel in göz boyamasi bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 9 Mayıs 2015; 11:10:37 >

• quote:

Bende konu açtımda bir de size sorayım 8300 mı İ3 4170 mi ?

GTA V + Dying Light için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eminozkoca

Arkadaşlar kafam çok karıştı lütfen yardım edin i3 4160 mı fx 6300 mü?

edit: tek kullanım amacı oyun

ikisi arasında tercihim fx 6300 olur üstüne oc destegide var guzel Bir soğutucu ile o işlemci 4.0 ghz uzerine rahat cikabilir ama i3 alırsan da saygı duyarım

• Dostum sistemi ilerde guncelleme imkanin varsa yeni islemci alirim yukseltirim dersen g3258 i idareten al ilerde i5 e yukselt ama ilerde yukseltemem diyosan fx6300 al birde ekran kartini r9270 yerine r9 270x yap arada fazla bi fiyat farki yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

quote:

Bende konu açtımda bir de size sorayım 8300 mı İ3 4170 mi ?

GTA V + Dying Light için.

Dostum yine aynı şeyi söylüyorum bu devirde oyun için islemci alacaksanız ileriye dönük olarak intel tarafında minimum i5 2500k, i5 3. 4. nesil tum işlemcileri ve üzeri ,amd tarafında ise minimum fx 6100 uzeri

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.