Şimdi Ara

i20'ye LPG Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
6.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2011 hyundai i20 troy benzinli tam otomatik vites aracım aracı var. 6500 km'de... Genellikle İstanbul'da şehir içinde kullanıyorum. Önümüzdeki dönemde aylık 1000 km yapmayı hedefliyorum.

i20'ye LPG taktırıp kullanmak istiyorum. Taktırırsam aracın garantisinin bozulacağı söylendi.

LPG taktırma konusunda tavsiyelerinizi rica ederim.

• i20 aracımı 2 yıl lpg li kullandım. Hiç bi sorun çıkarmadı. BRC kullandım ben. Prins de gayet başarılı ama biraz daha pahalı.
  • Peki herhangi bir performans kaybı oldu mu?
    LPG ile şehir içi/şehir dışı yakıt sarfiyatı nasıl?

Cevabınız için teşekkürler...
  • %3 sanırım performan kaybı. Pek hissedilecek bişey değil.
    agutosta Kastamonudan Bodruma gittiğimde km de 15 kuruş yakmıştı. 100-110 arası hızda (2.100tl civarı lpg litre fiyatı)
    1.2 olan modeldi benimki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nomadic

2011 hyundai i20 troy benzinli tam otomatik vites aracım aracı var. 6500 km'de... Genellikle İstanbul'da şehir içinde kullanıyorum. Önümüzdeki dönemde aylık 1000 km yapmayı hedefliyorum.

i20'ye LPG taktırıp kullanmak istiyorum. Taktırırsam aracın garantisinin bozulacağı söylendi.

LPG taktırma konusunda tavsiyelerinizi rica ederim.

aynı araçtan bende de vardı. LPG ye geçmeyic iddi olarak düşünüp uzun araştırmalar yapmıştım lpg konusunda. Sistemi taktırdığın yerin çok önemli olduğunu öğrenmiştim. Aracımı satmasaydım İzmit te Faruk Sevgili isminde BRC bayisinde taktıracaktım ama nasip değilmiş, sattım.
  • Bir arkadaşımın arkadaşında brc var çok memnun
  • Arkadaşlar aklıma takılan konu şu aslında;
    benzinli den çıkıp garantiyi yakmak mı ya da LPG ekonomi yapmak mı arasında bir tercih yapmak durumundayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nomadic -- 13 Eylül 2012; 16:38:48 >
  • Motor ve ateşleme garanti dışı kalıyor. Diğer parçaların garantisi devam ediyo yine.
  • Aracınız tahminen km de 10 kuruşluk bir tasarruf sağlıcaktır 1200km de 1200TL. ilk sene taktırdığınız LPG'nin masrafı çıkıyor. Kullandığınız her sene de kar. Ben bi dk düşünmezdim.
  • 1.5 yıldır 1.4 motorlu olanını BRC olarak kullanıyorum.SIFIR SORUN.Kesinlikle BRC taktır kardeş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enoman -- 15 Eylül 2012; 10:43:24 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.