Şimdi Ara

i20 1.25 ve lpg Deneyimim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
13.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar.Öncelikle şunu belirteyim lpg ile benzin arasında performans farkı yok denecek kadar (ben anlayamadım) az. tüketime gelirsek uzun yolda 1 depo lpg ile (28 litre ) 410 km yol yaptım. bu değerleri yaptıgım da hava hep eksilerde geziyor ve araçta 2000 km civarındaydı. ben memnun kaldım. iki depo doldurdum ikisinde de aynı değerleri yakaladım. bir ara otobanda (kocaeli ankara arası )160 lara kadar çıktım. Genel anlamda aracı 90-100 aralığında kullandım. aracın motoru henüz yeni olduğu ve ben de tam araca alışamadığım için yakıt değerleri yüksek bile çıktı. ama şunu belitmeliyim ki bu akaryakıt pahalılığında insana ilaç gibi geliyor. aracın ve lpg nin teknik detaylarını listelersem
    araç hyundai i20 1.25 team (1.25 küçük gelmesin birçok 1.4 ten çok daha iyi gidiyor)
    lpg kiti ise brc sıralı sistem

• kaliteli kit, duzgun montaj, guzel arac; sonuc mutlu lpg kullanicisi

Hayirli surusler 7 lt civari lpg tuketmissiniz ki gayet normal ve az bir deger.
  • kmde 140 krş yakmışsınız ileride 120-125 binlere düşeceğinize eminim tarafruflu sürüşler
  • bagaj isini nasil hallettiniz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

kmde 140 krş yakmışsınız ileride 120-125 binlere düşeceğinize eminim tarafruflu sürüşler

Ben sanmıyorum.120 bine düşmesi için 6 litre lpg yakmalı.Benzinde tüketimi de buna göre 5 litre olmalı.Aklıma yatmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reason666

quote:

kmde 140 krş yakmışsınız ileride 120-125 binlere düşeceğinize eminim tarafruflu sürüşler

Ben sanmıyorum.120 bine düşmesi için 6 litre lpg yakmalı.Benzinde tüketimi de buna göre 5 litre olmalı.Aklıma yatmadı.

araba yeni olduğu için fazla yakıyorrdur biraz kendine gelince daha az yakar genelde o yüzden böyle söyledim

• bagaj işinii simit depoyla hallettim. istepne de zaten üçük old için sorun yaratmıyor. Araç sıfır alındı. o yüzden daha motor tam verimli çalışmıyor. belki ileride düşer. not: zaten katalog değerlerinde şehirler arası yolda benzin tüketimi 4.5 gözüküyor. karmada ise 5-5.5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akyildizemre -- 13 Şubat 2010; 21:33:31 >
  • bu araç benzinde zaten az yakıyor, LPG'de tasarruf çok daha iyi olcaktır.
  • quote:

quote:

quote:

araba yeni olduğu için fazla yakıyorrdur biraz kendine gelince daha az yakar genelde o yüzden böyle söyledim

Doğrudur aslında LPG nin fiyatı bu şişkin değil gerçek fiyatı olsa km de 8 kuruş bile yakmaz.Ama vergi için sağılacak inek olarak bizi görenler yüzünden(ki Allah gani gani belalarını versin) bunları yakıyor araçlarımız.

• quote:

Doğrudur aslında LPG nin fiyatı bu şişkin değil gerçek fiyatı olsa km de 8 kuruş bile yakmaz.Ama vergi için sağılacak inek olarak bizi görenler yüzünden(ki Allah gani gani belalarını versin) bunları yakıyor araçlarımız.

doktor fırsat buldunmu kaçırmadan kontinu geçiriyorsun valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari

quote:

LPG taktırdık ağzımızın tadıyla korkmadan arabaya binelim diye millet korkmadan bize taktırdı tepemize binsin diye,şimdi yine korkuyoruz arabaya binerken.Yarım sayfa daha yazarım nafile gazlamayın beni

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yasaluyari

LPG taktırdık ağzımızın tadıyla korkmadan arabaya binelim diye millet korkmadan bize taktırdı tepemize binsin diye,şimdi yine korkuyoruz arabaya binerken.Yarım sayfa daha yazarım nafile gazlamayın beni

bi uğramadın yanıma doktor iki lafın belini kıralım,nerdeysen söyle ben geleyim yanına

Edit:İmla Hatası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasaluyari -- 14 Şubat 2010; 12:39:32 >

• hayırlı olsun guzel degerler bende 1.25 fıestama taktırmak ıstıyorum ama hangı kıt olmalı bıde tabıkı en onemlısı usta ama hadı usta tamam dıyelım sonucta kıtde onemlıdır bu konuda ne dersınız...

brc dıyen var landı renzo dıyen var lovato var tartarı var bıde atıker dıyenler var atıkerı ozellıkle lpg ustaları cokca taktıkları ıcın bu kıtı daha ıyı tanıyolar ve sorun cıkmıyo dıyolar sız ne dersınız....??
  • izmirde olsan seni 10 numara Atiker montajı yapan bi yere götürürdüm hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: bencn17

hayırlı olsun guzel degerler bende 1.25 fıestama taktırmak ıstıyorum ama hangı kıt olmalı bıde tabıkı en onemlısı usta ama hadı usta tamam dıyelım sonucta kıtde onemlıdır bu konuda ne dersınız...

brc dıyen var landı renzo dıyen var lovato var tartarı var bıde atıker dıyenler var atıkerı ozellıkle lpg ustaları cokca taktıkları ıcın bu kıtı daha ıyı tanıyolar ve sorun cıkmıyo dıyolar sız ne dersınız....??

Ben BRC taktırdım. mecburen( hyundai garantisi kapsamında old için) brc diğer kitlere göre pahalı. bunun farkındayım ama mutlaka farkı vardır diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akyildizemre

quote:

Orijinalden alıntı: bencn17

hayırlı olsun guzel degerler bende 1.25 fıestama taktırmak ıstıyorum ama hangı kıt olmalı bıde tabıkı en onemlısı usta ama hadı usta tamam dıyelım sonucta kıtde onemlıdır bu konuda ne dersınız...

Ben BRC taktırdım. mecburen( hyundai garantisi kapsamında old için) brc diğer kitlere göre pahalı. bunun farkındayım ama mutlaka farkı vardır diye tahmin ediyorum.

benım garantının bıtmesıne var daha bu yuzden garantıyı bozmayı goze alarak bu ıslemı yaptırcam fıyat tabıkı onemlı ama bence kalıtelı ve sorunsuz demıyorum ama cok sıkıntı yaratacak nıye yaptırdım demıyecegım bısey olsun dıye fıyat konusunu arka planda tutuyorum bıraz fazla olur ama ıcıme sınsın maksat.....

@yasaluyarı eyvallah hocam iyi olurdu gercekten ama ıstanbuldayım işte sorun orda....

• Bende de Hyundai i20 1.25 var. Ben de kararsızım acaba taktırsammı diye.

Arabayı 13 gün önce aldım. 1 aylık arabaydı.1800 km'deydi. Depoyu 146'ya fulledim. 13 gün oldu. Deponun 2/5'i bitti. Gerçi biraz fazla gezdim. Her zaman bu kadar gezmem. Araba yeni diye işte.

Ayda 250 TL benzine para verecem gibi gözüküyor. BRC bayisinden fiyat aldım. 1500 liraya takıyolar. 10 bölüyolar ayda 150 lira ödeyecem.

Burada LPG'nin litresi 1.70. Hesapladım LPG takarsam ayda 150 verecem LPG'ye. Yani LPG taktırırsam ayda toplam yakıt + taksit 300 lira verecem.

Ne yapsam taktırsam mı LPG?
  • quote:

Orijinalden alıntı: neuro

Bende de Hyundai i20 1.25 var. Ben de kararsızım acaba taktırsammı diye.

Arabayı 13 gün önce aldım. 1 aylık arabaydı.1800 km'deydi. Depoyu 146'ya fulledim. 13 gün oldu. Deponun 2/5'i bitti. Gerçi biraz fazla gezdim. Her zaman bu kadar gezmem. Araba yeni diye işte.

Ayda 250 TL benzine para verecem gibi gözüküyor. BRC bayisinden fiyat aldım. 1500 liraya takıyolar. 10 bölüyolar ayda 150 lira ödeyecem.

Burada LPG'nin litresi 1.70. Hesapladım LPG takarsam ayda 150 verecem LPG'ye. Yani LPG taktırırsam ayda toplam yakıt + taksit 300 lira verecem.

Ne yapsam taktırsam mı LPG?

kardeş hangi şehirdesin ? lpg 1.70 ise hemen taktır hiç durma dakikalarını boşa harcama! %40tan fazla tasarrufun olur 1 sene sonrada sistem senin olur.

• hayırlı olsun güle güle binin.
    biryere takıldım, bazıları motor yeni çok yakar, tam performans vermiyor gibi şeyler yazmış. ne alaka anlayamadım.. zaten sıfır aldığınız aracın motorları fabrikadan rodajlı şekilde geliyor. performansı ve yakıt tüketimi değişmez zamanla.
  • konuyu açan emre abi bilir. Bende hyundai i20 1.25cc aracımla uzun yolda 90 km hızla 134 bin lira yakıyor aracım. (2.02 litre fiyatı)
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.