Şimdi Ara

I Tunes'a Arşiv Aktarma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
4.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • I-Pod kullanıyorum kendimi bildim bileli , başka tür bir mp3 kullanmadım..Nano'nun her jenerasyonunu kullandım ve Touch'a geçiş yapacağım..Yalnız , arayüzünün sıkmasından mıdır , I-Tunes'un albenisinden midir yoksa daha düzenli olmasından mıdır nedir , Windows Media Player'ı bırakıp , Pc'de de Player'ımı I-Tunes yapmak istiyorum..Fakat , arşivin hepsini nasıl I-Tunes'a aktaracağımı bilmiyorum..Şöyle ki , aktarsam bile ; I-Pod'umdaki şarkılarla karışma ihtimali var...Bunun çözümü var mıdır?Yani şu an I-Tunes'u açtığımda sadece I-Pod'uma kopyalanacak veya kopyalanmış albümleri görüyorum...hem onları görmek istiyorum , hemde onlarla karışmayacak yeni bir pencerede arşivin tamamını görmek istiyorum..Arşivdeki albümlerinde istemediklerimin I-Pod'uma kopyalanmasını istemiyorum...Karışık oldu ama I-Tunes kullananlar beni anlamıştır...

Yardım edeceklere teşekkürler...

• Summary den Manually manage music and videos seçili olsun.
    Sizin isteğiniz dışında iPod a şarkı yüklenmez.
    Sürükle bırak ile daha önceden oluşturduğunuz Playlist lere şarkıları atabilirsiniz.
  • Yani bu seçenekleri işaretledikten sonra , arşivin tamamını I-Tunes'a göstereceğim ve I-Pod takılıyken eşleştirirken "Sync" dediğim zaman arşivi I-Pod'a aktarmak gibi bir gaflete düşmeyecek değil mi?
  • Sizin isteğiniz dışında şarkı yüklenmez.
    Ama ayarlı ise resimler, takvim, kişiler ve Application lar falan yüklenir Sync ile.
  • Bir soru daha soracağım , Summary menüsünü bulamadım , arayüzün neresinde acaba?I-Tunes'un son sürümünü kullanıyorum , araç çubuğu ve içindeki menülerde bulamadım...

Edit : Birde arşivi sürükle bırak ile mi aktaracağım...300 gb arşivi aktarmanın daha kolay bir yolu olsa gerek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PuRE HaTReD -- 14 Ocak 2010; 20:43:43 >
  • Versiyonun falan yazılı olduğu bölüm.

I Tunes'a Arşiv Aktarma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MustangGT39 -- 14 Ocak 2010; 20:47:56 >
  • Sabahtan beri ana menüye bakıyorum birde diyorum ki ben bu "Summary" menüsünü nereden hatırlıyorum

Çok teşekkürler , arşiv aktarma işinin bir kısa yolu var mı peki?
  • Nasıl yani?
    Playlistlere ayıracaksanız, uğraşmak lazım.
    Şarkıların hepsini atacaksanız, tamamını seçerek, iPod Touch a sürükleyip bırakın.
    Ya da 1 tane Playlist oluşturup, oraya atın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustangGT39

Nasıl yani?
    Playlistlere ayıracaksanız, uğraşmak lazım.
    Şarkıların hepsini atacaksanız, tamamını seçerek, iPod Touch a sürükleyip bırakın.
    Ya da 1 tane Playlist oluşturup, oraya atın.

Şunu demek istiyorum , media player kullanıyordum , bundan sonra da I-Tunes kullanmak istiyorum...Bilgisayarı açar açmaz , I-Tunes'u açtığımda ; müzik ve dvd arşivimin I-Tunes'da görüntülenmesini istiyorum...Yani bir nevi media player'ın kitaplık özelliği gibi birşey...Bütün albümlerimin , I-Pod'umdan bağımsız albüm kapakları ile görüntülenmesini , direk oradan arşivimdeki bütün müziklere ulaşıp dinlemek istiyorum..

Şimdi müziklerim aynı hard diskte olsa dediğiniz gibi sürüklerdim ama ayrı hard disklerde olduğu gibi tarzlara da ayrılmış vaziyetteler...En az 20 müzik tarzı olarak klasörler var..İstediğim , bunları bilgisayarda hiç o klasörlere girmeye uğraşmadan I-Tunes üzerinden dinlemek...Arşivi , I-Tunes'a aktarınca ; arşivimdeki albümlerin I-Pod'taki karışmasını hallettik herhalde...

Soruyu sadeleştirmek gerekirse ; yapmak istediğim bu işlemin kısa bir yolu var mıdır yoksa 300 gb müziği elle teker teker sürükleyecek miyim?

• Ancak şu şekilde Albümlere ayırdığınızda ayrı ayrı görünür.
    iTunes de bu görünümü seçebiliyorsunuz.
    Arama butonunun solundaki 3 seçenekle bunu değiştirebiliyorsunuz.

http://img3.imageshack.us/img3/7238/adszmwz.png

I Tunes'a Arşiv Aktarma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MustangGT39 -- 14 Ocak 2010; 21:05:30 >

• Çok teşekkür ederim , yordum biraz ama sizi
  • Önemli değil.
    Forumun amacına hizmet etmeye çalıştım.
    İşiniz olduysa, ne mutlu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.