Şimdi Ara

Hyundai, yeni manuel şanzımanıyla debriyaj pedalından kurtuluyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
2.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Otomatik şanzımanın yeterince gelişmediği 90 lı yıllarda Saab sensonic ile bunu yapmıştı. Otomatik şanzıman sistemlerinin iyi gelişme kaydettiği günümüzde insan ne gerek vardı diye ister istemez düşünüyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Otomatik viteslerin ömrü ve bakımı çok maliyetli. Bakımı zaten yok gibi bir şey. Direk çöpe gidiyor.

• Yani Manuel şanzıman seven Manuel alıyor, otomatik seven otomatik alıyor, bu ne arada saçma sapan...

Öyle her tarafı oynayan kadın misali:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkenarjen -- 10 Temmuz 2020; 20:39:53 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9DB7A8DFB

Benim araçta bundan var bmp şanzımanlı elysee. Buna robotize şanzıman diyoruz zaten, yeni bir şey mi yoksa ben mi yanlış anladım?

Hocam bu yorumlar ciddi değildir umarım, tekrar okuyun en iyisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

Hocam bu yorumlar ciddi değildir umarım, tekrar okuyun en iyisi.

Alıntıları Göster

Hocam debriyaja robot basıyor vitesi sen atıyorsun, benim araçta aynısını yapıyor sadece vitesi sen atmıyorsun. Debriyaja bastığını da çok rahat hissediyorsun. Farkı nedir? Bilmiyorum ondan soruyorum, anlatın ki öğrenelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9DB7A8DFB -- 10 Temmuz 2020; 22:15:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9DB7A8DFB

Hocam debriyaja robot basıyor vitesi sen atıyorsun, benim araçta aynısını yapıyor sadece vitesi sen atmıyorsun. Debriyaja bastığını da çok rahat hissediyorsun. Farkı nedir? Bilmiyorum ondan soruyorum, anlatın ki öğrenelim.

Alıntıları Göster

Farkı sen söylemişsin zaten, birinde vitesi tamamen araç istediği zaman atıyor ve bu değişim genelde sarkıntılı oluyor bu sistemde debriyaja robot basıyor ama vites topuzu sende. Tek debriyajlı otomatikleltirilmiş manuellere göre daha hızlı ve daha sarsıntısız vites değişimi artısı var deniyor.

• Debriyaj pedalı olsa ama istediğimizde kullanabilsek daha güzel olurdu. Yeni Unimog'da böyle birsey vardı sanırım.

• CoreXXX kullanıcısına yanıt
    Komik bir yorum olmuş ticarileri geçersek 100 arabadan 15'i manueldir keza çoğu yeni araçlarda manuel bile gelmiyor istek üzerine fabrikadan özel getiriyorlar.

• otomatik vitesin manuel modu gibi olmuş anlaşılan. araç kullanırken rampalar da dahil hiç manuel modu kullanmıyorum ki, bu aracı alacak olsam, yine bu vitesi değil, otomatik vitesi tercih ederdim. hızlanmak yada yavaşlamak için vites değiştirmek benim için hamallık:)

• Manuel candır uzun ömürlüdür ucuzdur.

• Farklı bir bakış açısı. Denemek lazım.

Ama dersen ki manual mi otomatik mi
    Ben manualciyim arkadaş.
    Kontrolün bende olduğunu hissetmek güzel. cart curt götü başı dağılan yarı otomatik şanzumanlarla uğraşmak benim işim değil.
    Gerekirse sürekli powershift çakar debriyajı yerim ama otomatiğin aha şimdi bozuldu bozulacak duygusuyla yaşayamam.

Alana kullanana saygım sonsuz.

• Hayal kırıklığı olarak kapanır bu serüven.

• quote:

Orijinalden alıntı: ColorTR

Komik bir yorum olmuş ticarileri geçersek 100 arabadan 15'i manueldir keza çoğu yeni araçlarda manuel bile gelmiyor istek üzerine fabrikadan özel getiriyorlar.

sen sadece yeni satılanlara göre bir kıyas yapmışın. yani çok dar bir pencereden bakıyorsun. piyasada bulunan arabaları kastettim ben. buna tüm arabalar dahil ticari binek vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: cank1981

Ben Ankara Çankaya'da yaşıyorum. Burada manuel araba görmek zor. Ankara İstanbul trafiğinde manuel araba hamallıktan başka bir şey değil.

yani sadece çevrenizde gördükleriniz ile yargıya vardınız. ben tüm ülkeyi yılda bir kaç kez dolaşıyorum emin olun sizden daha çok araç ve insan görüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

sen sadece yeni satılanlara göre bir kıyas yapmışın. yani çok dar bir pencereden bakıyorsun. piyasada bulunan arabaları kastettim ben. buna tüm arabalar dahil ticari binek vs.

Alıntıları Göster

Şimdi sana ne iş yaptığımı çevremi falan anlatmakla uğraşamayacağım çünkü ülkemiz insanının her zaman her şeyi en iyi biliyorumculuğu ve iddialaşması klasik bir olay. Ticariler hariç yorumum geçerli.

• Anlatan Adamlar bununla ilgili video çekmiş.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.