Şimdi Ara

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY) (346. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
9.390
Cevap
221
Favori
1.004.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar bir ricam olacak, Biz arkadaşlara 2018 model 3 adet tucson aldık sıfır olarak. 2-3 aydır da artı ve eksilerini değerlendirmeye ve ne gibi ihtiyaçlarımız olduga bakıyoruz ve en çok ses sisteminden memnun olmadığımızı fark ettik, özellikle arkalar tam bir rezalet.Şimdi merakımız ise orjinalliğini bozmadan ön ve arka hoperlör değiştiren oldumu ? oldu ise ne kullandı ve benzeri konularda biliğisi olan arkadaşlar paylaşımda bulunur ise mumun oluruz. Şimdiden paylaşımda bulunan herkese teşekkürler.

Not: İlaveten aldığımız araçlarda led far stop yok bu konu ile de alakalı f/P çözümler payalabilecek arkadaşlara da ayrıyetten teşkkürler.
  • Ses sisteminin rezalet olduğu yorumu bana biraz fazla geldi. Çok iyi diyemem ama rezalet de diyemem. Orta şekerlikte.

Abartısız garantiyi bozmadan direk hoparlör değişimine gidebilirsiniz. Sizi tatmin eder mi bilmiyorum...

Facebook Grubunda Elite Plus Arka LED farın Elite uygun olmadığını ve takılamadığını söylemişti arkadaşlar.

Ben LED Geri ışık ve plaka ışıkları yaptım. Arkanın görüntüsü çok değişti ve akşam kamera görüntüm daha da arttı.

Bu şekilde bilgi verebilirim, teşekkürler.
  • Değerli yorumunuz için teşekkür ederim, Fakat yorumum yanlış anlaşılmış özellikle arka kapı İçin idi sizden ricam araçta. İken balans yapıp sadece arkalara vererek sesi bir deneyimlemeniz, Öte yandan bu klasman bir araç İçin çıka. Sesin genel olarak da vasat üstü olduğunu çok net söyleyebilirim tabi şunu da ilave etmek lazım ki ben özellikle hobi olarak hiend ses sistemleri ile uğraşıyorum kullandığım en alt klasman sistemler oda tv için bose buradan baktığınızda genel olarak tatminkar gelmiyor ama özellikle arka kapılar hakikatten kötü maalesef

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • keyman2 kullanıcısına yanıt
    Arka kapılarda tiz sürücülerinin olmamasını kastediyorsunuz sanırım; işinin ehli bir oto ses sistemi ustaya arka kapılar için en basitinden 16cm 2 yollu kapı hoparlörü taktırılabilir. (16 veya 16.5cm hoparlör)
    Bana göre de tiz frekanslar iyi filtrelenmiyor ve çok büyük (yüksek tavan) kabin yüzünden yankı etkisi ve mid seslerin algısı zayıf kalıyor.
    9-10 sene önce olsa üşenmez uğraşırdım ama şimdi çok takmıyorum :)

• keyman2 kullanıcısına yanıt
    Üst segment ses markalarından Morel komponent uygulayan arkadaşlar da var, 80bin Lira yı geçiyor bu gibi uygulamalar ve tahmin edeceğiniz gibi ses sistemleri ucu açık bir dünya gibi!

• quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Vw grubunda olsa her donanim sonradan orjinal parcalarla eklenebiliyor. Ama Hyundai grubunda yok ne yazikki.

Alıntıları Göster
    Var ama sonradan değil, baştan ekletiyorsunuz sonra da gelmesi için aylarca bekliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isikayhan

Var ama sonradan değil, baştan ekletiyorsunuz sonra da gelmesi için aylarca bekliyorsunuz.

Alıntıları Göster
    Nerede oluyor o ben hic duymadim
    Elite donanim Tucson'u, adaptif hiz sabitleyiciyle siparis edin bakalim edebiliyor musunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carsever -- 22 Mart 2019; 15:58:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Nerede oluyor o ben hic duymadim
    Elite donanim Tucson'u, adaptif hiz sabitleyiciyle siparis edin bakalim edebiliyor musunuz?

Alıntıları Göster
    VW grubu için yazdıklarım
    çünkü siz de onun için yazmışsınız
  • serviste ses sistemi için opsiyon mevcut mu sıfır araç için? garantiyi bozmadan 2-3 bin liraya kadar makul bi çözüm var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: isikayhan

VW grubu için yazdıklarım
    çünkü siz de onun için yazmışsınız

Alıntıları Göster
    VW grubunda, aracta ön park sensoru yoksa aldiktan sonra orjinal parca ile takilabiliyor ve hatta ekrana görseli vs yansitiliyor.
    Hyundai grubunda asla ve asla boyle bir durum yok.

Ben onu demek istedim.

• Sizce elite donanımlı olanı 195 gibimi almak mantıklı yoksa 250lere elite plus mu? Donanım farkı güvenlik olarak çok şey içeriyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yoldash

Sizce elite donanımlı olanı 195 gibimi almak mantıklı yoksa 250lere elite plus mu? Donanım farkı güvenlik olarak çok şey içeriyor.
    led far (ya da xenon her ne ise) ve çarpışma önleyici dışında ne farklara değer mi?

bence değmez. bende elite var 2017 model. yani el freni manuel, auto hold yok. bagaj vakum yok. çarpışma önleyici yok...

bunları arıyor muyum? bitek xenon fara imreniyorum onu da sonradan led takarak çözebilirim...

aslında problem, çıplak fiyat olarak vergilendirme dilimi bir üst segmente geçtiği için elite ile elite plus arasındaki fark uçurum oldu.

2018in ilk yarısında bu fark 20-30bin tl arasındaydı....

o yüzden bence değmez ama karar sizin
  • Çarpışma önleme
    360 kamera
    Körnokta
    Akıllı hız sabitleyici

Bunlar ilgimi ceken donanımlar aslında. Bunlarıda sonradan ekletme sansım olmayacak.

Keske devlet üst limit olan 120 yi 140 falan yapsaydı döviz kuruna karşıda elite plusta indirime girseydi. Bu döviz artısıyla elite bile yakında indirimden çıkabilir gibi duruyor.

Sizce ne yapmalıyım. Arac cok hosuma gidiyor. Hatta benle araba bakmaya gelen arkadas umursamayıp benzinli elite 4x4 aldı bile :)

• o zaman şansınızı deneyin, biraz daha bekleyin. nisan ortasına doğru vergi dilimi değişirse (pozitif anlamda) size yarar. dolar yükseldikçe bu araçların fiyatının artacağını da unutmayın
  • Ses sistemini bende beğenmedim, avrupada krell, Amerika ve Avustralyada infinity ses sistemi var, normal ses sistemi üstüne artı orta hoparlör ve bagajda subwoofer ve anfi var, keşke bizde de olsaydı, eski ix35e dört kanallı anfi ile kendinden anfili subwoofer eklemiştim, low pass filter ile tüm hoparlörlere 80hz üzeri sese gidiyordu, altını subwoofer veriyordu, bu tucson dan daha iyiydi ama şimdi garantiden çıkarmadan bunu yapmak mümkün değil gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: yoldash

Sizce elite donanımlı olanı 195 gibimi almak mantıklı yoksa 250lere elite plus mu? Donanım farkı güvenlik olarak çok şey içeriyor.
    Bu konuda kesin bir öneride bulunmak ciddi sorumluluk gerektirdiğinden seçim sizin.

Ben 2017 kasımda Tucson alacakken yavaşlamaya başlayan reflekslerim yüzünden 20.000küsür farkı ödeyip Elite yerine Elite Plus almıştım, şansıma da o zamana kadar çok şükür hiç kaza yapmamışken aracı aldığım aylarda bu donanımlar sayesinde bir çocuk yaya ve bir motorluya çarpmaktan kurtulmuştum, ancak şuanki fark bariz abartı hale gelmiş. Buna değip değmeyeceği sizin dikkatinize, yeteneğinize ve hiç şüphesiz maddi düşüncenize bağlı.

• djstardust D kullanıcısına yanıt
    Yakın arkadaşımda ilk kasa ve makyajlı kasa ix35 vardı, aklımda kaldığı kadarıyla standart ses sistemi bizim Tucson lardan daha berrak bir ses üretiyordu.
    Tucson a hafif bir modifiye yaptırmak isterim ama sökülen trimler vb sonradan ses yapar diye yaptırmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Yakın arkadaşımda ilk kasa ve makyajlı kasa ix35 vardı, aklımda kaldığı kadarıyla standart ses sistemi bizim Tucson lardan daha berrak bir ses üretiyordu.
    Tucson a hafif bir modifiye yaptırmak isterim ama sökülen trimler vb sonradan ses yapar diye yaptırmıyorum.
    Aslında normalde fark yine sizdeki gibi ama indirime giren elite indirimden dolayı çok fark olusturuyor. Kararsızlıktan 2. El baska araclar bakmaya basladım

• yoldash Y kullanıcısına yanıt
    Hmmm... Bildiğim kadarıyla Elite çok satılıyor bu şartlarda, 2.elde de Elite Plus değil Elite değerini daha çok koruyup daha kolay satılacaktır bir diğer yandan.

• Arkadaşlar merhaba,

bende aracın içerisindeki monitör den film, video klip izlemek istiyorum. Android Auto ve CarSteam gibi uygulamaları yapmama ve düzgün çalıştırmama rağmen maalesef ki görüntü alamıyorum ve video başlatamıyorum.

Bu sorunu çözümleyebilen ve aktif olarak kullanabilen var mı?

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.