Şimdi Ara

HYUNDAI TUCSON (2015 VE SONRASI) ANA KONU (DRIVE YOUR WAY) (371. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (1 Mobil) - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.401
Cevap
221
Favori
1.005.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Siz Face' deki foruma yazıp eleştirilen kişisiniz sanırım; "3008 ve Tucson forumunda doğru bildiklerimi yazıyorum" demesine rağmen eleştirilen :)

"Tucson çok kötü siz en iyisi 3008 alın"

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Siz Face' deki foruma yazıp eleştirilen kişisiniz sanırım; "3008 ve Tucson forumunda doğru bildiklerimi yazıyorum" demesine rağmen eleştirilen :)

"Tucson çok kötü siz en iyisi 3008 alın"
    yok o arkadaşı bilmiyorum, bende facebook yok :) ben dh 3008 konusuna yazmıştım motor sesi ve vites kolu ile ilgili :)
  • symbiat kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim aracı genel manada beğendim farklı gelen bi iki özelliğede zamanla alışacağımı düşünüyorum hepimize kazasız belasız sürüşler dilerim...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Demek yazsanız siz de aynı şekilde eleştirilecektiniz :)

• Arkadaşlar kışlık lastik işini naptınız malum 19 ebatlı en ucuz lastik 700 den başlıyor 3000 lira civarı tutuyor 17 inç jantlar 1500 e alınabiliyor lastiklerde 500 civarı toplamda 3500 e lastik jant takım oluyor sizce napsam ? 17 janta geçiş yaparsam lastik basınç sensörleri çalışmayacak ama önemli değil ne yapsam kararsızım.

• İstanbul da kış aman aman yaşanmadığı için, gereksiz masrafa girmeyi düşünmüyorum. 7 derece ve altına inilmedikce kis lastiği elzem değil. ama kışın sert geçtiği yerlerde mecbur alınacak. orijinal Hyundai jant bulup komple 17" e geçilebilir. hem lastik masrafınız azalır hem konforunuz artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi symbiat -- 17 Aralık 2019; 9:43:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba, sıfır araç alma arefesindeyim hyundai tucson değil ama sorum genel olduğu için buray yazıyorum, malum hurda indirimi yılsonu bitiyor. bazı bayiler aracın faturasını kesip vergisini ödeyip tescili ocak başı yapalım diyorlar. sizce bunda sorun olur mu? kolay gelsin herkese
    Selamlar ben aynen dediginiz gibi yaptim.17 janta gectim 225 60 17 sava taktim.Bu arada 19 jantlar 26 kg geliyordu 17 jantlar lastikle birlikte 16 kg geldi araba 40 kg hafifledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr112 -- 18 Aralık 2019; 3:6:17 >
  • dr112 kullanıcısına yanıt
    17 jant orjinal jantmı yoksa uygun herhangi bi jantmı aldınız ne kadara maloldu?

• gocabolulu G kullanıcısına yanıt
    17 orjinal çikma temiz çok az kullanilmis 1500 Tl ye aldim.2000 tl de lastikler sifir sava.

• ysahin2000 Y kullanıcısına yanıt
    Sorun olmaz.
    Ocakta tescil yaptırırsanız mtv yi bayi öder. Yok ben aralıkta aracı tesim alacağım derseniz. Tv yi yine bayii öder ama ocakta siz bir daha mtv ödersiniz. Fark bu sadece

• Maverick_77 kullanıcısına yanıt
    tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr112

Selamlar ben aynen dediginiz gibi yaptim.17 janta gectim 225 60 17 sava taktim.Bu arada 19 jantlar 26 kg geliyordu 17 jantlar lastikle birlikte 16 kg geldi araba 40 kg hafifledi.
    Selam.
    Süper spor - milyon dolarlık modellerde bile jantın ağırlığına çok önem verilir; gerek kalkış performansı gerek tepkiler için..

2 jantı tartmanız iyi olmuş, aracın ilk hareket performansında fark hissettiniz mi?

Küçülen ölçüler ve düşen ağırlık genel tüketimi de olumlu etkileyebilir; 19 ve 17" lastikler arasında bariz bir sürtünme teknolojisi farkı yoksa.

vallaha ben hala aracın teslimini bekliyorum maalesef..... aracı alsam konfora bağlı olarak jantı değiştirmeyi düşünüyorum. Memleketin yollarının kalitesi belli... büyük jantlar genelde dar yanaklı lastiklere denk geliyor, oda konforsuz sürüş demek... normalde ucuza kış lastiği almak için yapılır bu işlem ama benim derdim kış lastiği olsun olmasın konforlu sürüş sağlayabilmek. neyse bakalım kısmet :)
  • esmerce kullanıcısına yanıt
    Selamlar , 17 jant ile 19 arasinda bariz konfor farki kesin var.birisi 60 yanak öbürü 45 yanak.tüketime dikkat etmedim ama 17 jant in kullanimi daha iyi geldi bana. Dediginiz gibi aracin ivmelenmesi bir miktar degisti olumlu yönde.Ben 19 jant sevmiyorum hem buyuk hem ağır, konfor da yok.
    saygilar.

Sayin symbiat selamlar sizin 3008 forumundaki yazilarinizi da okudum.Sizi savunacak sekilde birkaç yazi yazacaktim dediklerinizde baştan sona hakliydiniz 3008 forumunda.Gelelim janta; benim eski aracim c-max idi ve orjinal 205 50 17 vardi ben fabrika önerisi ile 205 55 16 ya gectim .17 jantin o lastiginde konfor yok ama 16 janta takilan lastikte konfor var.Ben konfordan yanayim.İnce yanak lastikte her türlü sarsintiyi daha çok hissedersiniz yanak kalinlastikca konforunuz artar sarsintiyi daha az hissettirir.
    Saygilarimla.

235 55 17 alsak daha hoş durmazmı🤔

• quote:

Orijinalden alıntı: gocabolulu

lastiği üreticinin önerdiği ölçülere uygun olarak takmanız gerekiyor aksi taktirde sürüş güvenliği yakıt tüketimi vb bir çok konuda ciddi problemler yaşayabilirsiniz. Arkadaşların 17" olarak seçtikleri lastikler aslında tucson style paket ile gelen lastiklerin ölçüleri. 17-18-19 lastik ölçüsü için tucson donanım paketlerine bakabilirsiniz

JANTLAR 17" ALAŞIM 18" ALAŞIM 19" ALAŞIM 19" ALAŞIM
    LASTİKLER 225 / 60 R17 225 / 55 R18 245 / 45 R19 245 / 45 R19
  • quote:

Orijinalden alıntı: gocabolulu

bu arada sizin için kontrol ettim, belirttiğiniz ölçü %3 tolerans sınırının içinde kalıyor gibi, yani kullanılabilir demek oluyor.
  • Bu güne kadar hep atmosferik araç kullanmıştım. Bu araçta araba kullanmanın keyfine vardım. Gerek performans, gerek yol tutuşu, gerekse konfor olarak gayet tatmin edici bir araç.

• 
Sayfa: önceki 369370371372373
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.