Şimdi Ara

HYUNDAI i20 --sonunda geldi--- (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
324
Cevap
0
Favori
51.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: anakondapower

i20 euroncap ten 32 puan alarak beş yıldız almış hayırlı olsun güzel araç
    http://www.euroncap.com/results/hyundai/i20/359.aspx

Öncelikle herkese merhaba.
    İ20 yi içinizde belki ilk farkedenlerden ama hala almamış ve Bu uğurda Yeni fiestaya Yazıldığım ve çıktığı halde üst üste 2 defa aranmama rağmen almaktan vazgeçen biriyim.(Yeni symbol,de dahildir .)

anakondapower arkadaşımın bildirdiği euroncap testini kaç gündür aramama rağmen bulamamıştım en son sanırım dün bakmıştım sayfasına.Ama test sonucunu görünce kararımı vermiş gibiyim.Teşekkür ederim.

İstanbulda Anadolu yakasında oturuyorum sık araç kullanan biri değilim senede en fazla 5000-6000 km bu nedenle İ20 nin1.2DOHC BENZİNLİ olan modelini çok düşünüyorum.
    5 yıl garanti ve yol yardımı beni cezbeden diğer iki özellik.Üniversiteye giden çocuğumunda kullanması amcıylada İ20ye yöneldim.İnternette gezinirken sizleri buldum.
    FİAT,RENAULT;FORD,PEJO,KİA. velhasıl bütün bayiler evime çok yakın.Bu nedenle elimde ve evimde ilgilendiğim araçların (3-4 aylık bir süre) kataogları dolu hanım isyanlarda.

İ30Biraz daha büyük olduğu ve daha fazla donanım ileride daha fazla masraf açar düşüncesi ve İ20 nin ihtiyaçlarıma fazlasıyla cevap verebilmesi nedeniyle İ20 istiyorum.

Ama değerli arkadaşlar size bir sorum var ;
    1.arkadaşların bazıları vergi avantajlarından bahsetti.Defalarca gidip incelememe ve sormama rağmen 1.2 team ın vergisininde diğerleri gibi 314 Tl olduğunu ısrarla bayiler belirttiler.Acaba vergi indiriminden kasıt nedir.

2.Birde İ20nin bütün versiyonlarında ki hepsini gördüm yedek Lastik dolma lastik dikkatinizi çektimi bu arkadaşlar.Bunun avantajları yada dez avantajları nedir.

3.Elimde detaylı(İ20 ve İ30 un) fiyat listesi ile donanım çizelgeleri var.BAyilere dediğim şu idi Lütfen yukarıya iletin Style versiyonunda bile Alarm yok. Teamlarda ise arka kapı camları otomatik değil
    Vergisi 1/2 olsa.arka cam otomatiği ve alarm olsa hemen alırdım dedim.Hadi bırakın bunu Yan ve perde hava yastıkları selectte bile yok Hyundai yi burada kınıyorum sadece bunun için select alabilirdim

ESP taktırmayı düşündüm ama teamlar da opsiyonu bile yok select desem Yan ve perde hava yastıkları yok kafam darmadağın oluyor.
    Arkadaşların dediği gibi fiyattan hiç düşmüyorlar.Sanırım Piyasayı yokluyorlar.Matrix in ticari versiyonunu bile sitelerine koydular İ20 hala yok.

xx.Ödeme planımda 13000 peşin 10 000 kredide 48 ay vadede 1,48 faiz oranıyla aylık311,34 tl taksit seçeneğini düşünüyorum.Toplu param var ama bazı nedenlerle bu plana uymak zorundayım 4-5 ay sonra tamamıyla kapatacağım inşallah.Ama yinede sizlere sorum şudur.Bu durumda bankadamki paramı rehin edip kredi kullanmadan alrsam mı daha iyi,yoksa yukarıda belirttiğim şartlarda kredi kullanarak araba rehinli olarak alsammı daha iyi.Arabayı kredili alınca rehinli olunca 4-5 ay sonra borcumu tamamen kapatınca bana bu işi haletmek kaça patlar.Bu konuda tecrübe ve bilgilerinizi yazarsanız çok sevinirim.

Bİrde ncap testindeki bahsi geçen GL LHD nedir bizde acaba hangi versiyon İ20 ye eşittir,Yada şöyle sorayım
    team
    Select
    Style hepside 5 yıldızlımıdır.

Amatör anlatımımı ve heyecanımı mazur görünüz .Teşekkür edrim

• ben era bakmaya gittim bugun. i20 ye binince cok daha kaliteli geldi eradan. cok hosuma gitti. 22.900 du 1.2 modelinin fiyati. indirim yapmiyorlar. acaba otomatik viteslisi kacadir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tayfunak

ben era bakmaya gittim bugun. i20 ye binince cok daha kaliteli geldi eradan. cok hosuma gitti. 22.900 du 1.2 modelinin fiyati. indirim yapmiyorlar. acaba otomatik viteslisi kacadir?

Elimde liste var yardımcı olayım sanırım üst mesajlarda vermişlerdi fiyatları ama.Bendekiler en son durum

1,2 nin otomatik vitesi yok

1,4 cvvt select otm.27,000
    1,4 cvvt style otm. 29,300

zaten dizellerde otm vites seçeneği yok.
  • Arkadaşlar 1.4 select sunroof lu fiyatı 25.900 diyorlar, ESP eklediğimde bir 900 tl daha ekliyorlar amma kararsızım, başka firmalarda da araç yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KADIKOY

Ama değerli arkadaşlar size bir sorum var ;
    1.arkadaşların bazıları vergi avantajlarından bahsetti.Defalarca gidip incelememe ve sormama rağmen 1.2 team ın vergisininde diğerleri gibi 314 Tl olduğunu ısrarla bayiler belirttiler.Acaba vergi indiriminden kasıt nedir.

2.Birde İ20nin bütün versiyonlarında ki hepsini gördüm yedek Lastik dolma lastik dikkatinizi çektimi bu arkadaşlar.Bunun avantajları yada dez avantajları nedir.

3.Elimde detaylı(İ20 ve İ30 un) fiyat listesi ile donanım çizelgeleri var.BAyilere dediğim şu idi Lütfen yukarıya iletin Style versiyonunda bile Alarm yok. Teamlarda ise arka kapı camları otomatik değil
    Vergisi 1/2 olsa.arka cam otomatiği ve alarm olsa hemen alırdım dedim.Hadi bırakın bunu Yan ve perde hava yastıkları selectte bile yok Hyundai yi burada kınıyorum sadece bunun için select alabilirdim

ESP taktırmayı düşündüm ama teamlar da opsiyonu bile yok select desem Yan ve perde hava yastıkları yok kafam darmadağın oluyor.
    Arkadaşların dediği gibi fiyattan hiç düşmüyorlar.Sanırım Piyasayı yokluyorlar.Matrix in ticari versiyonunu bile sitelerine koydular İ20 hala yok.

xx.Ödeme planımda 13000 peşin 10 000 kredide 48 ay vadede 1,48 faiz oranıyla aylık311,34 tl taksit seçeneğini düşünüyorum.Toplu param var ama bazı nedenlerle bu plana uymak zorundayım 4-5 ay sonra tamamıyla kapatacağım inşallah.Ama yinede sizlere sorum şudur.Bu durumda bankadamki paramı rehin edip kredi kullanmadan alrsam mı daha iyi,yoksa yukarıda belirttiğim şartlarda kredi kullanarak araba rehinli olarak alsammı daha iyi.Arabayı kredili alınca rehinli olunca 4-5 ay sonra borcumu tamamen kapatınca bana bu işi haletmek kaça patlar.Bu konuda tecrübe ve bilgilerinizi yazarsanız çok sevinirim.

Bİrde ncap testindeki bahsi geçen GL LHD nedir bizde acaba hangi versiyon İ20 ye eşittir,Yada şöyle sorayım
    team
    Select
    Style hepside 5 yıldızlımıdır.

öncelikle aramıza hoşgeldin kardeş.. ben de senin gibi i20'den ilk haberdar olan ve çoook uzun bir süredir gelmesini sabırsızlıkla bekleyen biriydim.. Eğer ÖTV indirimine yetişmeseydi B planım Fiesta idi.. ortak düşünce ve zevke sahibiz

sorularına gelelim:
    *** 1.2 TEAM modelinde tabi ki vergi avantajı var. bazı bayilerdeki bazı çalışanlar ne sattıklarını bile bilmeden atıp tutuyorlar. Aracın özelliklerinden bihaber; olan özelliğini yok deyip, olmayan özelliklerini varmış gibi anlatanlar bile oluyor.. aracın motoru 1248 cc olduğu için ilk vergi dilimine giriyor(1300 cc altı) ve bu yıl için vergisi 197+197 TL
    314+314 TL olan ikinci vergi dilimi(1301-1600 cc)
    *** "dolma lastik" derken dolmadan kastın nedir tam anlayamadım.. yedek lastik standart lastiklere göre daha ince(dar tabanlı).. dezavantajı; standart lastikle gittiğin kadar hızlı gitmen tehlikeli olabilir(kitapçığında 80 km/h hızın üstüne çıkılmaması ve çok uzun süre bu lastiğin kullanılmaması konusunda uyarı var) Avantajı; bagaj hacminin büyüklüğüne katkısı olmuştur şüphesiz
    *** arka camlar elektrikli değil diye yakınmışsın. almayı düşündüğün Fiesta'da da arka camlar elektrikli değil(1,25 motorlusunu alıcaktın sanırım) Hem boşver arka camları, arkada oturanlar düşünsün sen hep önde oturcan nasıl olsa

ödeme konusu senin bileceğin iş kardeş.. ne gibi bi durumun var onu bilemiyorum tabi ama düz mantık bişeyler söylemek gerekirse "bankada paran varken kredi çekmek mantıklı bi iş olmasa gerek"

ESP olayına takılmışsın.. bence çok da mühim bişey değil gibi sanki.. aracı fizik kuralları dahilinde kullanırsan, tabiri yerindeyse "deli gibi kullanmaz, aşırı zorlamazsan" ESP ye gerek olmaz diye düşünüyorum.(çok extrem durumlar olabilir tabi, ona bişey diyemem) aracın yol tutuşu gayet iyi geldi bana.. dediğim gibi fizik kurallarını alt üst etmediğin sürece sorun olmaz diye tahmin ediyorum..
    şayet ESP senin için çok önemli ise Fiesta'ya geri dön derim. zira Fiesta'nın 1,25 lik modelinde ESP opsiyonel olarak sunulmakta..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehhalil -- 28 Mayıs 2009; 14:37:09 >

• imkanınız varsa esp gerçekten çok gerekli bir güvenlik ekipmanıdır almanızı tavsiye ederim keşke 1.2lerde de opsiyonel olarak sunulsa çünkü gerçekten 1.2 çok az yakıyor (en azından internette öyle yazıyor)
  • quote:

Orjinalden alıntı: anakondapower

imkanınız varsa esp gerçekten çok gerekli bir güvenlik ekipmanıdır almanızı tavsiye ederim keşke 1.2lerde de opsiyonel olarak sunulsa çünkü gerçekten 1.2 çok az yakıyor (en azından internette öyle yazıyor)

şu şekilde düşünülmüş olabilir belki:
    1.2 motorlu i20, performanstan ziyade ekonomi odaklı üretildiği ve müşterileri de muhtemelen daha sakin bir sürüş stili ile aracı kullanacağından ESP ye kolay kolay ihtiyaç olmayacağı varsayılmış olabilir
  • otomatiğinin nasıl yaktığını test edebilen var mı?yazarsanız sevinirim.
  • Esp belkide güvenlik için gerekli bişey ama olmazsa olmaz değil bana kalırsa.
  • ARKADAŞLAR MERHABA UZUN ZAMANDIR FORMUNUZ TAKİP EDİYORUM VE SONUNDA ÜYE OLDUM.ARABAMI İKİ AYÖNCE SATTIM (RENO_19) VE YENİ ARABA ARAYIŞINA GİRMİŞTİM.SEÇENEKLERİM ARASINDA YENİ SEMBOL VE HYUNDAİ ERA VARDI.TERCİHİM BENZİNLİ OLDUĞUNDAN YENİ SEMBOLÜ MOTOR SEÇENEKLERİNDEN DOLAYI ELEDİM.
    ANCAK UZUN YILLAR RENAULTA BİNDİĞİMDEN HYUNDAİ DE BİRAZ TEREDDÜTLÜ İDİM ANCAK İKİ KARDEŞİM ERA ALMIŞTI İ20 Yİ DE DAHA ÖNCE İNTERNETTEN İNCELEMİŞ VE HOŞUMA GİTMİŞTİ ARADIGIM BÜTÜN KRİTERLER VARDI.(DÜŞÜK YAKIT,DÜŞÜK VERGİ,ABS+EBD,HAVA YASTIGI) 10 GÜN ÖNCE HYUNDAİ ERA YA KARAR KILIP BAYİİ E GİTTİĞİMDE İ20 LERİN GELMİŞ OLDUĞUNU GÖRDÜM VE ARAÇLARI İNCELEYİP TEST SÜRÜŞLERİNİ YAPTIM 1.2 MOTOR ÇOK HOŞUMA GİTTİ VE EVE GELEREK İNTERNETTE
    İ20 HAKKINDA YOGUN BİR ARAŞTIRMA YAPTIM VE KENDİ SEGMENTİNDEKİ ARAÇLARDAN BİR ÇOK ÜSTÜNLÜKLERİNİN OLDUGUNU GÖRDÜM YAKIT TÜKETİMİ,ARACIN BOYUTLARI,ÖZELLİKLERİ VE FİATI ALMAYA KARAR VERDİM VE BAYİDE 1 ADET BULUNAN 1.2 TEAM METALİK GİRİ BENZİNLİ ARACI GEÇEN CUMARTESİ ALDIM VE 5 GÜNDÜR BİNİYORUM VE ARAÇTAN ÇOK MEMNUNUNM HENÜZ 140 KM YAPTIM ŞEHİR İÇİNDE ARAÇ TEMKİNLİ KULLANILRSA 5.8 İLE 6.4 ARASI 100 KM DE YAKIT TÜKETİMİNİ YOL BİLGİSAYARINDA GÖRÜYORUM. BİRAZ BASARSAM 7 LİTRENİN ÜSTÜNE ÇIKTIĞI OLUYOR.ARAÇ HAKKINDA SORULARINIZ OLURSA CEVAPLARIM VE ALACAKLARA TAVSİYE EDERİM.AYRICA EURO NCAP TA 5 YILDIZ ALDIGINI GÖRÜNCE NE KADAR İSABETLİ BİR KARAR VERDİGİMİ ANLADIM VE ÇOK MEMNUN OLDUM,SONUÇTA AVRUPA STANDARTLARINA GÖRE ÜRETİLMİŞ BİR ARABA..HERKEZE İYİ GÜNLER DİLERİM.

• arabanız hayırlı olsun... ins. bizede almak nasip olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ehhalil

sorularına gelelim:
    *** 1.2 TEAM modelinde tabi ki vergi avantajı var. bazı bayilerdeki bazı çalışanlar ne sattıklarını bile bilmeden atıp tutuyorlar. Aracın özelliklerinden bihaber; olan özelliğini yok deyip, olmayan özelliklerini varmış gibi anlatanlar bile oluyor.. aracın motoru 1248 cc olduğu için ilk vergi dilimine giriyor(1300 cc altı) ve bu yıl için vergisi 197+197 TL
    314+314 TL olan ikinci vergi dilimi(1301-1600 cc)

Hem boşver arka camları, arkada oturanlar düşünsün sen hep önde oturcan nasıl olsa

ESP olayına takılmışsın.. bence çok da mühim bişey değil gibi sanki.. aracı fizik kuralları dahilinde kullanırsan, tabiri yerindeyse "deli gibi kullanmaz, aşırı zorlamazsan" ESP ye gerek olmaz diye düşünüyorum.(çok extrem durumlar olabilir tabi, ona bişey diyemem) aracın yol tutuşu gayet iyi geldi bana.. dediğim gibi fizik kurallarını alt üst etmediğin sürece sorun olmaz diye tahmin ediyorum..
    şayet ESP senin için çok önemli ise Fiesta'ya geri dön derim. zira Fiesta'nın 1,25 lik modelinde ESP opsiyonel olarak sunulmakta..

Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim....İlk tesbitinize kesinlikle katılıyorum

Bu gün saat 16.30 civarı hanımlada bakmaya gittik belkide 20 nci gidişim.Zaten git gel Hyundai çalışanlarıyla akraba olduk gibi...

Vergi rakamnı yine gündeme getirdim yine ısrarla 314 dediler .Hatta Pazarlama müdürü bile ısrarla 314 diyor Ya arkadaşlar insanlar İnternet ortamında İ20 yi tartışıyor euroncap test sonuçlarını bile verdiler siz yedek lastiğin durumundan araç özelliklerinden bihabersiniz Hyundai sitesinde en ufak bilgi yok dedim gülüyorlar.. araçtan kaç tane satmış eleman bile bilmiyordu daha ilk incelememde tesbit ettiğim yedek lastik durumunu.
    Ama Hyundai çalışanlarında gördüğüm her zamanki güleryüz ve ilgi alaka nedense onlara kızmama engel oluyor.

agresif bir sürücü değilim sakin kullanırım aracımı ESP tamam önemli ama sizinde yazdığınız gibi Fizik kurallarını aşmam çokda gerekeceğini sanmıyorum.Dizel ve lpgli araçlardan canı yanan çok arkadaşım var az kullanacağım için ısrarla benzin diyorum.Senelerce Tofaş kullandım şimdi bu Uçak gibi geliyor bana.

Araç alma serüvenim başladığında girip çıkmadığım marka ve bayisi kalmadı,sakin ce hep peşin para konuşarak araç baktığım halde,KİA hariç hep bir soğukluk ve ilgisizlikle karşılaştım.Sanki bedava araç veriyorlar.(((üstelik Hyundai herzaman gittiğimde kalabakıkken bile güleryüz ve ilgi gördüm benden hala bıkmadılar)))
    Bana güleryüz göstermeyen firmalarla işim olmaz.Bu fikir kalabalık bir meslek gurubuna ait olduğum için aynı oranda bir çok arkadaşım tarafındanda kabul görüyor.Güleryüz yok hoşgeldiniz yok müşterilere öcü gibi bakıyorlar

Neyse arkadaşlar bilgi mahiyetinde aracın renginiyle ilgili son tesbitimi yazayım..

Füme ve şampanya birde beyaz inanılmaz yakışıyor hatta satış elemanı bize mavi renkli İ20 gösterdiğinde hanım şok geçirdi ben kıs kıs güldüm bana renk çokda önemli değil diye hava atıyordu.Yeşil renklisi bile varmış ekrandan gördük.Ama kesinlikle şampanya dört dörtlük oluyor bilginize.

Neyse Beyaz 1.2 team yarın yada Cumartesi gelecek biz şampanya istedik ama gelecek araçların içinde yok.Beyazını çocuklarda beğenirse alacağım ALLAH'ın izniyle

İlginize tekrar tekrar çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KADIKOY -- 28 Mayıs 2009; 20:54:49 >

• İ20_38 Aracınız Hayırlı uğurlu olsun kardeşim.ALLAH kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

Son alan lardan biri olarak vergi miktarını lütfen yazarmısınız..
    Buradan Hyundai çalışanlarına yarın göstereceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KADIKOY -- 28 Mayıs 2009; 21:03:03 >
  • http://www.gib.gov.tr/fileadmin/images/mtv.html 1,2 lerin yıllık vergisi 393.00 TL
    1,4 628.00 TL
  • quote:

Orjinalden alıntı: mcroses

http://www.gib.gov.tr/fileadmin/images/mtv.html 1,2 lerin yıllık vergisi 393.00 TL
    1,4 628.00 TL

Çok teşekkürler mcroses kardeşim.cevab elimizde.Hyundai deki arkdaşlar bu kadar basit bir bilgiyi nasıl atlarlar ve inat ederler...Yarın yedim onları..

Çok teşekkrler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KADIKOY -- 28 Mayıs 2009; 21:07:42 >

• yeni alanlara hayırlı uğurlu olsun.kazasız belasız kullanın işallah.sizden tek ricam resim göndermeniz.bende karar aşamasındayım ama renk konusunda emin değilim
  • quote:

Orjinalden alıntı: KADIKOY

quote:

Orjinalden alıntı: mcroses

http://www.gib.gov.tr/fileadmin/images/mtv.html 1,2 lerin yıllık vergisi 393.00 TL
    1,4 628.00 TL

Çok teşekkürler mcroses kardeşim.cevab elimizde.Hyundai deki arkdaşlar bu kadar basit bir bilgiyi nasıl atlarlar ve inat ederler...Yarın yedim onları..

Çok teşekkrler

rica ederim :)

• arkadaşların dedigi gibi temmuz vergisi 196 lira
  • Arkadaşlar kusura bakmayın hepinize teşekkür ederim. İnşalllah almayan arkadaşlarda alır,kazasız belasız kullanırlar.
    KADIKÖY arkadaş bende aynen sizin gibi bayağı araştırmalar yaptım evde broşürlerden geçilmiyordu.İ20 yi seçmekle isabetli bir karar vermişsiniz dediginiz gibi aracı satan elemanlar benim kadar bilgi sahibi degildi.Renk konusuna gelince BEYAZ rengin çok güzel oldugunu gördüm hatta onu bir an i30 sandım beyazın satıldığını söylediler ve beklersem ÖTV indirimini kaçırabilecegimi söylediler ve orada bulunab metalik gri yi aldım eski arabam beyaz olduğu için evdekiler gri istiyordu gri de çok güzel herkez begeniyor.Ayrıca kaskosunu indirimli 420 YTL ye yaptırdım HYUNDAİ 520 ytl çikardı dışarda bir tanıdık sigortacıya yaptırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İ20_38 -- 7 Haziran 2009; 23:26:04 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.