Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1390. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.081
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13881389139013911392
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    öncelikle akü ömrünü tamamlamak üzere. 4 sene kadar ömrü var. tabi kullanıma göre değişir. 45 lik yeterli geliyor. tabi araçta modifiye ekstra donanım varsa veya yapılacaksa 60 amper takmanız daha yararlı olacaktır. yeterli tabla genişliği mevcut diye hatırlıyorum.
  • janavar® J kullanıcısına yanıt
    evet hocam bır mıktar bosluk vardı akunun tabanda ama tam emın olamadım 60 amperlık aku sıgacagından
  • hhd82 H kullanıcısına yanıt
    Sığıyormuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: janavar®

Sığıyormuş

saolun hocam 60 amperler standar oluyor degilmi duz tipler
    internette baktım dar ters filan yazıyor da
  • hhd82 H kullanıcısına yanıt
    Özel bir tip belirtilmediği sürece standarttır.

İnternetten sipariş verecekseniz,, satıcıya ölçülerini sorun ve teyit edin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • internetten siparis gececektim ama sıvı akma sorunları ıle karsılasanlar
    olmus o yuzden direk alacam bugun yıne basmadı marsa :( aku degisim yaparken direk cıkarıp yenısını taksam otomatık sanzumanda sıkıntı cıkarırmı acaba
  • benımde orjınal akü 3 senesinde bitti.

60 lık varta taktırdım. şuana kadar bir sıkıntı olmadı kullanalı 4 5 ay oluyor ( yer var direk oturuyor orjınaldakı etrafını saran seyi koparıp yenisine yapıstırdılar)

manueldi benımkı o yuzden otomatık olayını bılemıcem.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selamlar,

Hyundai İ20 1.4 CRDi Dizel model ikinci el araba almayı düşünüyorum.
    Max kaç bin km'ye kadar almamı önderirsiniz? Bütçem 42-43 bin civarında.
    CRDi motorların ömrü ne kadar oluyor? Aldığım aracı max ne kadar kullanabilirim?

Konuyla ilgili görüşlerinize ihtiyacım var. Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer.
  • beyler 2009 model i20 simit tüp var 110tl lik gaz ile 350-360 km gidebiliyorum. tüpü olanlar bilgilerini paylaşabilir mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neyro61

beyler 2009 model i20 simit tüp var 110tl lik gaz ile 350-360 km gidebiliyorum. tüpü olanlar bilgilerini paylaşabilir mi?
    ben sakin kullanan biriyim 2015 1.2 var simit tüp

depo 70 80 lira arası fulleniyor

350 km gidiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zeen kullanıcısına yanıt
    70-80 e doluyorsa kucuk tup olsa gerek. ben sehır ıcı degıl ama 6 adet trafik ısığında tek gidiste dur kalk yapıyorum.
    ama 70-80 ile 350 iyiymiş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba 1.4 otomatik i20 benzin ile LPG arası km de kaç kuruş fark eder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOOM

Arkadaşlar merhaba 1.4 otomatik i20 benzin ile LPG arası km de kaç kuruş fark eder
    70 krs yakıyor ise benzinde LPG de 35 40 krs yakarsin

• 2014 1.4 otomatık arac
    sehirdısı minumum kmde 0.08 lt
    sehirici maximum kmde 0.13 lt

gaz 3.3 TL dersek sehirici kmde max 0.43 kurus sehirdısı min 0.26 kurus yakıyor ortalama

otomatık olup lpg de sehirici az tuketim alan varmı
  • 1.2 d-cvvt motor,şehir içi şehir dışı sürüş, sakin kullanım 2.5k devri geçmeden en az 10lt otogaz yakıyor benim araç.devirli agresif kullanırsam 15lt otogaz yakar gibi,yakıt pahalılığından denemeye korkuyorum
  • 1.4 i20 cvvt 2012 model prins tup taktirdim 50tl gaz attim yaklasik 250km gitti uzun yolda

• Arkadaşlar 2014 1.4 MPI aracımı bugüne kadar hep servise götürüp bakımını yaptırdım. Son bakım için sadece filtreler ve motor yağı için 1000tl fiyat çıkarttılar. Geçen sene 360 civarı ödemiştim. Bu bakımı sanayide yaptırayım diyorum. Filtre, yağ vs. Ne kullanmalılıyım? Aracım 60000 de yağ ve filtre bakımı harici ne yaptırmalıyım?

• bahtsızpistole kullanıcısına yanıt
    ben kendi yağımı ve filtrelerimi kendim alırım ustaya götürürüm,yağ olarak Castrol Magnatec 10W-40 4lt alırım benzinli araç için, Bosch Yağ Filtresi,HAVA(bosch) ve POLEN(wunder) bunu kendim değiştiririm marka çok önemli degil,yaşadığınız yer soguksa antifiriz koyabilirsiniz kırmızı olan daha iyidir.bunu haricinde disk ve kampanalar baktırabilirsin,fren yağınada baktırabilirsin(sen bakıp anlayabilirsin ama eksilmişse kendin ilave edebilirsin.)
    100tl ye castrol magnetic 4lt yağ aldım
    90tl filtre setine
    30tl Licoil Organik Kırmızı Antifriz 3 Lt
    60tl tl işçilik almıştı
  • İyi günler, madem i20'ye niyetlendik, işi en iyi siz bilirsiniz size sorayım.
    Ben Batman'da öğretmenim, memleket de Antalya. Senede en az 4 kere bu yolu yapıcam, üstüne de yazın gezerim vs.
    Şimdi, i20 1.2 mpi 2018 style ve sunroof dahil bayi 84 bin liraya veriyor.
    Şu an 2014 model bir araç buldum, 60bin km de ve hiç tüp takılmamış, yüzde yüz motor. Bugün bindim ve radyonun üstündeki jelatini bile sökmemiş adam, devamlı kaskolu kullanmış zaten. Beğendim. Yine style ve sunroof dahil.Sanırım 60bin tl den aşağı bırakmayacak.

Size sorum şu, uzun süre kullanmış insanlar olarak bu aracı önerir misiniz? Uzun yolda üzer mi bu motor.
    Ben donanımını sevdim, tok kapı sesi yok ama görünüş ve güzel :) Afedersiniz ama şimdiye kadar hep tok kapı sesi kullandım.
    Motor hakkında çok çelişkiliydim ama alt devirde güzel ivme veriyor, 3. viteste de kendini hafif zorlamayla 90a attı.Ben çok hız yapan biri değilim, üzmeden uzun yolda 110da falan tutsun kendini yeterli benim için :)
    Acaba bu araca bu para verilir mi? Ne kadar teklif etmeliyim?
    Şahsen düşüncem tüp taktırmak. Hangi marka önerirsiniz ve fiyatlar ne durumdaadır ne kadar maliyete girerim ve hatta tüp taktırmaya değer mi ? Hafif hırpalayarak kullandım, 2km de 6.7 gösterdi, biraz yanılsın 7 litre yakmış olsun.

• Merhaba Hyundai i20 1.4 cvvt 2012 model manuel benzinli araç sahibiyim. Araç bozuk yolda ön takımlardan tıkır tıkır ses geliyordu ustaya götürrdüm direksiyon kutusunda dişlide boşluk var dedi. Servise direksiyon kutusu kaça değiştiğini sordum işçilik dahil 2500tl dediler. Tamiri de yapılıyormuş sanırım oda 600-700 civarı bişi tutuyor sanayide ama heryer yapmıyor. Yan sanayiside 400-500 aralığında. Sormak istediğim Hyundai servisinde taktıkları parça orjinal deniyor. Hyundai bu şekilde orjinal yedek parça üretiyormu? yoksa başka bir yedek parça firmasıyla anlaşıp ürettiriyormu? O ürettirdiği firma artık kimse onun ürünlerini piyasada kendim bulup daha ucuza taktırabilirmiyim? bir kaç yan sanayi firması var direksiyon kutusu üreten sismak vb. belkide servistede bu firmalardan birinin ürününü takıyorlar? sizce ne yapmalıyım
  • 
Sayfa: önceki 13881389139013911392
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.