Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1339. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13371338133913401341
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Araç annemde bu akşam baktım 7l yazıyordu. Sordum normalde 6.2-6.4 yakıyor bu sefer çok yaktı dedi. LPG li otomatik. Bir depo 450km ye yakın gidiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beni de üyeler arasına ekleyebilir misiniz?

2014 crdi beyaz yeni i20 jump

Bu arada geçen gün hız sabitleyici düğmelerini sipariş ettim, bu hafta gelecek ve taktıracam. Eğer sorunsuz çalışırsa buradan paylaşırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ekin-gns

Araç annemde bu akşam baktım 7l yazıyordu. Sordum normalde 6.2-6.4 yakıyor bu sefer çok yaktı dedi. LPG li otomatik. Bir depo 450km ye yakın gidiyor.

Şehir içi mi 450 km gidiyor şehir dışı mı?şehir içi ise hangi il?

• demente D kullanıcısına yanıt
    Jump paketinde sonradan hız sabitleyici takılabiliyor mu. Nereden sipariş ettiniz ne kadar'a mal oluyor bilgi verebilirmisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mozdurak

Jump paketinde sonradan hız sabitleyici takılabiliyor mu. Nereden sipariş ettiniz ne kadar'a mal oluyor bilgi verebilirmisiniz.

direksiyon değişince aktif duruma geldiğini biliyorum ancak düğme konusunda fikir sahibi değilim
  • M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    Ankaradayiz araç hiç şehir dışına çıkmadı ama çevre yolu ve trafik karışık kullanım genelde.

• quote:

Ankaradayiz araç hiç şehir dışına çıkmadı ama çevre yolu ve trafik karışık kullanım genelde.

40 lt lik simit tank mı takılı araçta?

• quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

quote:

40 lt lik simit tank mı takılı araçta?

35 lt

• mozdurak kullanıcısına yanıt
    Taktıran biri ile tanıştım, yeni i20'lerde sorunsuz çalışıyormuş.

Hyundai servisinden sipariş verdim tuşlar+kablo 370TL malzemeler gelince bir de montaj parası alacaklar. Alt yapı hazırmış, sadece tuşlar ile yeni tuşlara uyumlu kablosunu almak gerekiyormuş. Taktırdıktan sonra çalışıp çalışmadığını buradan yazarım, açıkçası risk aldım.

Edit: Aslında taktırmadan önce iyi bir elektrikçiye versem tuşları ve kabloyu, hengi tuşun nereye gittiğinin şemasını çıkarsa ve ona göre direksiyondaki mesela ses tuşlarının gittiği yol değiştirilse çok ucuza bile mal edilebilir bu hız sabitleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demente -- 23 Mart 2017; 2:36:3 >
    Bende bugün antepte ki servis ile görüştüm takılamadığını belirttiler. Ama emin konuşmadı servis elemanı sizden gelecek bilgiye göre bende taktırmayı planlıyorum. Umarım sorun yaşamazsınız.

• arkadaşlar sıfır 2017 1.4dizel i20 style+pan 67bine alınır mı ? 15bin 15 ay sıfır faiz var. bilgi verir misiniz?
  • mozdurak kullanıcısına yanıt
    http://www.hyundaiclubtr.com/konu/yeni-i20-jump-hiz-sabitleyici-montaji-tamamdir-tuerkiyede-ilk-ve-tek.33631/

Ben bu konu başlığının sahibi Alper abi ile face'den görüştüm, hiç sıkıntısız kullanıyormuş kendisi, çok yazdımcı oldu.

Benim görüştüğüm Mersin/Anamur servis de hiç takmadıkladını daha önce 2012 i30'a denediklerini, ama çok masraflı ve sorunlu olduğu için tekrar bu işe girişmeyeceklerini söylediler. Ben de sorumluluk bende siz parçayı getirip takın diyerek getirttim.

Yarın gelecekmiş parça ama yarın işlerim yoğun, cumartesi yada pazartesi taktırabilirim ancak. Sonucu yine buradan yazarım.

• 20.yıl a özel üretim i20 special edition tarzı bir haber var ama tam bir bilgiye ulaşamadım ne gibi bir değişiklik var ? Bilgisi olan var mı ?

bu arada dizel ful 75 bin tl ye dayanmış fiyat uçmuş
    Alper bey ile bende görüştüm sorunsuz çalıştığını söylüyor. Merakla bekliyorum sonucu
  • Merhaba i20 aracımı çok seviyorum ancak yaşadığım soruna benzer sorun yaşayan arkadaş ver mı merak ediyorum.
    Aracım daha 12.800 km de 2 ay önce motor arıza ışığı yandı otomatik vites 3 de takılı kaldı servise gittim güncelleme ile geçti o an bana saçma geldi ama iki hafta önceye kadar bir sıkıntı yoktu. Şimdi yine ara ara 3. viteste takılı kalıyor arabayı istop edip başlatınca geçiyor.

En yakın zamanda servise gideceğim belli ama benzer sorun yaşayan oldu ise tecrübelerini merak ederim.

SAygılarımla.
  • Selamlar. otomatik i20 aracımda geri vitese taktıktan sonra d'ye aldığımda öne doğru atlayarak ve çok titreyerek hareket ediyor. Bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bysmtnc

arkadaşlar sıfır 2017 1.4dizel i20 style+pan 67bine alınır mı ? 15bin 15 ay sıfır faiz var. bilgi verir misiniz?

Bu piyasa koşullarında iyi fiyat ama araba kötü baştan söyleyeyim. 3 yıldır bir önceki kasa i20 kullanıyorum, şirket aracı, sıfır olarak verildi, beş ay öncede yeni kasa ile değişti, o da sıfır. Yeni i20 önceki kasadan daha iyi olan ama kötü bir araba.

Yol tutuşu berbat, içeriye oldukça ses alıyor, içine bindiğiniz anda o sıradanlık hissiyatını alıyorsunuz, malzeme kalitesi keza çok kötü, kliması gördüğüm tartışmasız en kötü klima. Yakıt tüketimi düşük, 5 yıl garanti var, o sebeplerden dolayı tercih edilebilir.

Bu i20 bende Hyundai ye antipati yarattı resmen, kullanıcısı vardır, memnun olanlarda olabilir ama şahsi fikrimce fiyat avantajı var ise tercih edilebilir diğer türlü yazık olur.

• Arkadaşlar benim 2012 model i20 lastiklerini birkaç aya değiştirmeyi düşünüyorum, üzerinde fabrika çıkışı pirelliler var. 185-60-r15 lastiğin yanaklarında yazan boyutlar. Şimdi ben yanak kesit oranı 65 olandan alsam bişey olur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sky__walker

quote:

Orijinalden alıntı: bysmtnc

arkadaşlar sıfır 2017 1.4dizel i20 style+pan 67bine alınır mı ? 15bin 15 ay sıfır faiz var. bilgi verir misiniz?

Bu piyasa koşullarında iyi fiyat ama araba kötü baştan söyleyeyim. 3 yıldır bir önceki kasa i20 kullanıyorum, şirket aracı, sıfır olarak verildi, beş ay öncede yeni kasa ile değişti, o da sıfır. Yeni i20 önceki kasadan daha iyi olan ama kötü bir araba.

Yol tutuşu berbat, içeriye oldukça ses alıyor, içine bindiğiniz anda o sıradanlık hissiyatını alıyorsunuz, malzeme kalitesi keza çok kötü, kliması gördüğüm tartışmasız en kötü klima. Yakıt tüketimi düşük, 5 yıl garanti var, o sebeplerden dolayı tercih edilebilir.

Bu i20 bende Hyundai ye antipati yarattı resmen, kullanıcısı vardır, memnun olanlarda olabilir ama şahsi fikrimce fiyat avantajı var ise tercih edilebilir diğer türlü yazık olur.

hangi paketi kullanıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

quote:

Orijinalden alıntı: lonely warrior

honda lar nasıl 1.6 motorla 23-24 krş yakıyor. orj tüplü olduğu için mi. üstelik daha ağır araba

Fabrika çıkışlı tüplü honda yoktur.hepsinin montajı bayilerde yapılıyor.

2014 yılından sonra tüm civicler fabrikada montaj olup bayiiye geliyor.
    Araç satıldıktan sonra muayeneye gidiyor.

2013 model manuel civic kullanıyorum lpg li.
    Depo bittiğinde fullersem 30 lt alıyor. Güncel lpg 3.10 tl Zonguldak da. 93 TL ye doluyor.
    Şehirici 250 km. Uzunyolda sakin kullanımda 370 km yol yapiyorum.

0.37 krs şehiricinde, 0,25 krs uzunyolda yakıyorum.
    Ankara istanbul tarafında sanırım 2.60 tl civarı lpg ona göre de, 78 TL ye dolacak.
    Şehirici 0.31 krs uzunyolda 0,21 krs yakacak.

Bazen kırıkkale tarafına gidiyorum orda skandal lpg fiyatları var :)

Aracım 96 bin km oldu ve satıyorum.
    Ev alma planım var, geçici olarak i20 alayım diyorum.
    Ama ikinci el temizleri fahiş yüksek.
    Otomatikleri 4 ileri kötü. Manuel alsam 1.4 e gerek yok 1.2 alayım diyorum lpg ile çekiş zayıf oluyor diye düşünüyorum. Civic den sonra hayalkırıklığı kesin olacak da büyük olmasa. :)

• 
Sayfa: önceki 13371338133913401341
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.