Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1337. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.278
Cevap
204
Favori
1.966.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13351336133713381339
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lonely warrior

1100 küsür değil mi o araç bende de 1.2 2012 cvvt var. benzinli yalnız. 21 krş ise tüpe değer gibi duruyor.

2016 panla birlikte daha ağır aynen şehir dışı daha az 19 krs civari

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely warrior

honda lar nasıl 1.6 motorla 23-24 krş yakıyor. orj tüplü olduğu için mi. üstelik daha ağır araba

Fabrika çıkışlı tüplü honda yoktur.hepsinin montajı bayilerde yapılıyor.

• Arkadaşlar Selamun aleykum. Bende dün itibariyle İ20 1.4 CRDİ JUMP Alarak aranıza katılmış bulunuyorum.İlk arabam ve dünden beri kullanıyorum gerçekten çok memnun kaldım.Araca daha önce hiç bakmamıştım adını bile ağzıma aldığımı hatırlamıyorum. İnternetten baktım gittim aldım:)Tabi ilk aracım dediysem ilk araba sürüşü değil çocukluğumdan beri sürekli araç kullanıyorum ama hiç biri benim değildi:)

Jump model kullanan arkadaşlar varsa anlık yakıt tüketimini görebiliyor muyuz. Ben biraz kurcaladım ama bulamadım. Aldığım kişi de yakıt olarak çok övdü aracı. Bir depoyla uzun yolda 1100 km yaptım dedi. 45 lik depoyla süper bi iş bu pahalılkda doğrumudur bu?

• quote:

Orijinalden alıntı: isocan01

Arkadaşlar Selamun aleykum. Bende dün itibariyle İ20 1.4 CRDİ JUMP Alarak aranıza katılmış bulunuyorum.İlk arabam ve dünden beri kullanıyorum gerçekten çok memnun kaldım.Araca daha önce hiç bakmamıştım adını bile ağzıma aldığımı hatırlamıyorum. İnternetten baktım gittim aldım:)Tabi ilk aracım dediysem ilk araba sürüşü değil çocukluğumdan beri sürekli araç kullanıyorum ama hiç biri benim değildi:)

Jump model kullanan arkadaşlar varsa anlık yakıt tüketimini görebiliyor muyuz. Ben biraz kurcaladım ama bulamadım. Aldığım kişi de yakıt olarak çok övdü aracı. Bir depoyla uzun yolda 1100 km yaptım dedi. 45 lik depoyla süper bi iş bu pahalılkda doğrumudur bu?

Aracınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.

deponuz 50 lt. Uzun yolda sakin kullanımda 4lt yaksa 1100 km de 44 lt yakar.daha devam edilse bi 100 daha gidilebilir ama deponun dibini görmeye gerek yok.

Benim aracımda(elite) anlık yakıt tüketimi görünüyor muhtemelen sizde de vardır.seyir halinde iken trip tuşuna basıp değerleri değiştirin fark ederseniniz olup olmadığını.

• M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam teşekkürler. Ben de 50 lt olarak biliyordum ama yakıt lambası yazdıktan sonra rahat bi 30 km yol yaptım sonra depoyu fillerin 36 litre yakıt aldı.Dedim heralde 45 lik. Trip tuşu da yok galiba jump modelinde. Ekranın üzerinde select-yukarı-aşağı tuşları var o da saat ve tarihi ayarlayabiliyor sadece. Neyse çok da önemli değil. Teşekkür ederim bilgilendirme için.

• Arkadaslar i20 nin style donanim paketinde acaba gunes gozlugu koyma yeri var mi. Varsa mumkunse resmini cekip atabilir misiniz. Ayrica bayi 55.500 style gumus gri rengine fiyat verdi. Nasil sizce fiyat ve aradaki farki verip gumus gri almaya deger mi

• quote:

Arkadaşlar Selamun aleykum. Bende dün itibariyle İ20 1.4 CRDİ JUMP Alarak aranıza katılmış bulunuyorum.İlk arabam ve dünden beri kullanıyorum gerçekten çok memnun kaldım.Araca daha önce hiç bakmamıştım adını bile ağzıma aldığımı hatırlamıyorum. İnternetten baktım gittim aldım:)Tabi ilk aracım dediysem ilk araba sürüşü değil çocukluğumdan beri sürekli araç kullanıyorum ama hiç biri benim değildi:)

Benim de kullanan arkadaşım var yakıt olarak çok övmüştü. Ben de almak istiyorum 1.2 benzinli var şuan ama hanım sebebiyle alamıyorum. Manuel ona öğretmeyi mi seçeyim yoksa otomatik tüplü mü alayım. Otomatik dizel şu anlık düşünmüyorum neden bilmiyorum :)

• ismail76 kullanıcısına yanıt
    Bende Style Oto. var gözlük koyma yeri yok. Belki yeni modellerde olabilir ama.
  • lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Araştırdığım kadarıyla otomatik şanzımanları 4 ileri oluyor. Yani dizel de olsa benzinli de olsa Manuele göre çok yakacaktır. Ben de senin gibi düşünüyordum eşim için otomatik mi alsam diye ama ikinci el otomatiğe de güvenemiyorum doğrusu.Otomatik şanzımanlar biraz masraflı. Dedim manuel de öğrensin otomatik zaten kolay:) inşallah bi sonraki arabam otomatik olur. . İlla otomatik diyorsan da wolsvagen veya opeli öneririm

• isocan01 kullanıcısına yanıt
    Otomatik alırsam honda alırım diye düşünüyorum. Ama hyundai nin dizeli aklımda var hanımı bi şekilde ikna etmem lazım. 6 ileri olduğu için sanırım yakıt olarak çok iyi. Hyundai leri genelde yakıt konusunda kötümsüyorlar ama 1.4 dizeli iyi diyor herkes. Yol bilgisayarı işini çözdün mü kaç krş yakıyorsun sen şimdi
  • Benim ölçme fırsatım olmadı şuan.Çok kullanma imkanım olmadı.Depoyu yeni fulledim. Çarşamba inşallah izmir-istanbul yapacam. Aracı aldığım kişi ve araştırma aşamasındayken araç sahiplerinden sorduğum kadarıyla şehir içi bir depo ile 750 km, şehir dışı 1100 km yol yapıyormuş. Forumdan da benzer yorumlar aldım. şahsım adına aracı beğendim fiyatına göre ses yalıtımı yol tutuşu ve donanımları tatmin edici.Bu arada honda da yakıt olarak üzer :) 2016 benzinli otomatik kullanan arkadaşım var. Bir önce ki arabası olan 1.3 otomatik dizel opel astrasına göre yakıt olarak baya fark varmış

• Arkadaşlar bu araçta 4 küsür yakıt tüketimini kim nasıl görebiliyor anlamadım:)

Aracın depoyu fulledim izmirden yola çıktım. Ortalama 110-120 km hızda 5.2 dan aşağı düşüremedim. Hızımı 90-100 e düşürdüm 5.0 ın altına düşmedi. Ve totalde istanbula girdim toplam 580 km yol yapmışım. Tekrar depoyu fulledim 145 tllik yakıt aldı. Araçta ben dahil 4 kişiydik ve hava yağmurluydu. Ama naptın nettim 80 e düştüm bi ara yine 4, küsürleri göremedim. Bir depoyla 1100 km gidenler bu işi nasıl yapıyor bi anlatsın lütfen :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isocan01 -- 15 Mart 2017; 11:12:44 >
  • isocan01 kullanıcısına yanıt
    Valla ben bazen işe arabamla gidiyorum 24 km mesafe (güneşli-çağlayan adl). Sabah erken çıkıyorum yollar boş genelde 4.7 lt yi gördüğüm oluyor. Arabam 2012 i20 1.2 d-cvvt 85bg.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_efendy34 -- 15 Mart 2017; 11:57:31 >
  • by_efendy34 kullanıcısına yanıt
    Aracı ilk aldığımda 4,7 4,8 falandı zaten. O kadar sıkıştırdım üstünü göremedim dedim çok güzel. Ama ilk uzun yolum da 6,0 da başladı gelene kadar anca 5.0 A düşünebildim

• Uzun yol 5.7 den aşağı inemedim hızım 100 İzmir den izmite gittim geldim ortalama 5.7 1.2 benzinli sonrasında tüp taktim rahatladim

• quote:

Arkadaşlar bu araçta 4 küsür yakıt tüketimini kim nasıl görebiliyor anlamadım:)

Aracın depoyu fulledim izmirden yola çıktım. Ortalama 110-120 km hızda 5.2 dan aşağı düşüremedim. Hızımı 90-100 e düşürdüm 5.0 ın altına düşmedi. Ve totalde istanbula girdim toplam 580 km yol yapmışım. Tekrar depoyu fulledim 145 tllik yakıt aldı. Araçta ben dahil 4 kişiydik ve hava yağmurluydu. Ama naptın nettim 80 e düştüm bi ara yine 4, küsürleri göremedim. Bir depoyla 1100 km gidenler bu işi nasıl yapıyor bi anlatsın lütfen :)

Aracınız benzinli mi?

• M.ERTEN kullanıcısına yanıt
    Dizel 1.4 jump

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadirdalgic

Uzun yol 5.7 den aşağı inemedim hızım 100 İzmir den izmite gittim geldim ortalama 5.7 1.2 benzinli sonrasında tüp taktim rahatladim

Menemenden yakıt aldım km sıfırladım istanbul a geldiğimizde ortalama 6.1 gösteriyordu.

Araç 1.4 otomatik Araçta 4 yetişkin vardı.ortalama 90 100 110 km ile geldim

• quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

quote:

Orijinalden alıntı: Kadirdalgic

Uzun yol 5.7 den aşağı inemedim hızım 100 İzmir den izmite gittim geldim ortalama 5.7 1.2 benzinli sonrasında tüp taktim rahatladim

Menemenden yakıt aldım km sıfırladım istanbul a geldiğimizde ortalama 6.1 gösteriyordu.

Araç 1.4 otomatik Araçta 4 yetişkin vardı.ortalama 90 100 110 km ile geldim

iyimiş değerler tüpe gerek yok sizde
  • quote:

Dizel 1.4 jump

Aracınızda bi problem var o zaman.

Önceki aracım lineaydı.uzun yolda sabit 90 km hızda üç kişi ile 4 lt ortalama yakaladım.

Dönüşte ise yine 3 kişi 130 km hız ve klima açık iken 5.3 yaktım.

Bence ya kullanma tarzınızı bi gözden geçirin yada arabanızı kontrol ettirin.

• 
Sayfa: önceki 13351336133713381339
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.