Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (351. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ilk defa yıkanırken, nihayet otoparkında (nazar boncugu photoshop, anlarsınız!)
    HYUNDAİ i20  ANA KONU
    HYUNDAİ i20  ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erali66 -- 24 Şubat 2010; 21:31:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reko

bende hyundai era yada i20 arasında secım yapamıyorum arkadslar yılda max 15000 km yol yaparım ne onerırsınız benzınlı dızel 4 kısılık arac olması gerek..

reko arac almadan önce yaklasik 11 ay piyasayi dolmuslarla gezmis bir olarak ben erayi hic dusunmedim. sebebi cogunlukla sehir icinde kullanacagimdan hatchback olmasini istiyordum. era güzel bir arac ama düz. donanimsal acidan eksiklikleri var.eranin 14 benzinlisini hic almayin performansi begenilmiyor ancak 1.6 team-ABSsi en cok tercih edileni.. alir almaz tup taktirmak lazim yoksa haftada bir benzinlige goturuyor adami. fakat benzinli alacaksaniz 1.25 i20'yi tavsiye edebilirim. ekonomik ve cok guzel bir arac. performansi ve yakit tuketimi ise oldukca basarili. iki aracinda farkli ozellikleri ve birbirine kiyasla artilari ve eksileri var destan yazmak istemiyorum ama isin asli kolay satiyim diyorsaniz era tasarim ve sinifinin en i'sine biniyim diyorsaniz i20. bunlar benim fikirlerim almadan önce mutlaka araclari test edin sartlariniza gore en uygunu alin. cunku sizin durumunuzu ve isteklerinizi sizden daha iyi bilecek birisi olamaz.. sonuclari bekliyoruz..

• Allah nazardan saklasin erali
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugrahan18

quote:

Orijinalden alıntı: reko

bende hyundai era yada i20 arasında secım yapamıyorum arkadslar yılda max 15000 km yol yaparım ne onerırsınız benzınlı dızel 4 kısılık arac olması gerek..

reko arac almadan önce yaklasik 11 ay piyasayi dolmuslarla gezmis bir olarak ben erayi hic dusunmedim. sebebi cogunlukla sehir icinde kullanacagimdan hatchback olmasini istiyordum. era güzel bir arac ama düz. donanimsal acidan eksiklikleri var.eranin 14 benzinlisini hic almayin performansi begenilmiyor ancak 1.6 team-ABSsi en cok tercih edileni.. alir almaz tup taktirmak lazim yoksa haftada bir benzinlige goturuyor adami. fakat benzinli alacaksaniz 1.25 i20'yi tavsiye edebilirim. ekonomik ve cok guzel bir arac. performansi ve yakit tuketimi ise oldukca basarili. iki aracinda farkli ozellikleri ve birbirine kiyasla artilari ve eksileri var destan yazmak istemiyorum ama isin asli kolay satiyim diyorsaniz era tasarim ve sinifinin en i'sine biniyim diyorsaniz i20. bunlar benim fikirlerim almadan önce mutlaka araclari test edin sartlariniza gore en uygunu alin. cunku sizin durumunuzu ve isteklerinizi sizden daha iyi bilecek birisi olamaz.. sonuclari bekliyoruz..

era geniş aile için tercih edilebilir bagaj vs. konularından dolayı bunun dışında i20ye kıyasla hiçbir artısı yok. yakıt tüketimi çok fazla heleki şehir içinde resmen içiyor. lpg taktırmak bir nebze faydalı gözükebilir ama ben araçlarda lpg olayına fazla sıcak bakan biri değilim performans düşmüyor densede düşüyor kışları sorunların ardı arkası kesilmiyor.
    işin açıkçası i30 ve i20 çıkmadan önce hyundai markasının bana hitap eden bir modeli yoktu ama bu 2 model ile sınırları aştı donanım ve yakıt ekonomisi konusunda oldukça gelişti. sizin yerinizde olsam sıfır era alacağıma bir kaç yaşında az km yapmış i30 alırım daha iyi. artılarını burada saymakla bitiremem.

• küçük bir araştırma sonucunda uygun fiyata oldukça iyi 2. el bulmak mümkün
    http://www.sahibinden.com/sifir_ayarinda_i30_2009_model-60WQQaXQQ15386934WQQpXQQdisplayitem
  • Arkadaşlaki i20 style daki lastik 195-50-r16 takılmış.Bundan dolayı dışarıdaki en ufak şeyi içeriye yansıtıyor.bu ebat yerine hangi konforlu ebat lastik önerirsinizz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyavuz -- 12 Şubat 2010; 17:28:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyavuz

Arkadaşlaki i20 style daki lastik 195-50-r16 takılmış.Bundan dolayı dışarıdaki en ufak şeyi içeriye yansıtıyor.bu ebat yerine hangi konforlu ebat lastik önerirsinizz..

style donanımında lastik ebadı büyük yanak mesafesi dar. bir parça konfora etki edebilir ama abartılacak kadar bir fark olmaz. bu konuda lastik basıncının büyük ölçüde etkisi var.
  • lastiğin markası da konforda etken,
    tavsiyem bridgestone 4 mevsim lastikleri. 4 yıl çok rahat kullanırsınız .

arkadaşlar bu arada bir şey soracağım.

İç dikiz aynasından çukurlardan tümseklerden geçince bozuk yolda gidince falan ses geliyor. Sizde de var mı bu?
    Ayna çok adi takır takır oynuyor. Acaba bu sorun sadece bende mi var? Bilgisi olan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

küçük bir araştırma sonucunda uygun fiyata oldukça iyi 2. el bulmak mümkün
    http://www.sahibinden.com/sifir_ayarinda_i30_2009_model-60WQQaXQQ15386934WQQpXQQdisplayitem

Oldukça yüksek fiyat biçmiş bu fiyat etmez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

küçük bir araştırma sonucunda uygun fiyata oldukça iyi 2. el bulmak mümkün

Oldukça yüksek fiyat biçmiş bu fiyat etmez...

sıfırı 34.500 + sis farı ve aksesuar masrafını eklersek araçla yapılan km sıfır araç ayarında sayılır. bana abartılı gibi gelmedi fiyat.

• quote:

Orijinalden alıntı: style_cool

lastiğin markası da konforda etken,

İç dikiz aynasından çukurlardan tümseklerden geçince bozuk yolda gidince falan ses geliyor. Sizde de var mı bu?
    Ayna çok adi takır takır oynuyor. Acaba bu sorun sadece bende mi var? Bilgisi olan.

bu ses gelme konusu bahsedilmişti daha önceden. ayna kafesinin içinde mi oynuyor yoksa komple mi sallantı yapıyor? eğer sadece ayna sarsıntı yapıp ses yapıyorsa kuş gözü kadar bir köşesine güçlü yapıştırıcı dokundurun sesi önleyecektir.
  • quote:

lastiğin markası da konforda etken,

Bendede vardı, aynanın cama yapışan kısmındaki yuvaya aynanın sapı tam oturtulmamış elinizle iyice yuvaya sıkıştırırsanız aynanın sesi kesilecektir servise gitmeden kolaylıkla hallettim ben, önemli olan sesin nerden geldiğini bulmak gerisi kolay...
  • AutoClub'ın yaptığı i20 testi ;

http://www.autoclub.com.tr/actestdetay/5-Hyundai_i20.aspx
  • bu aynadan gelen ses düzelir gibi oluyor zamanla tekrar başlıyor :( :(

aracın hoparlörlerinin boyutunu ve max kaç watt ohm her neyse destekleyen hoparlör takabileceğimizi bilen var mı?

birde arkadaşlar sizlere bir tavsiyem
    aracı servise götürün ücretsiz yazılım yüklüyorlar ( 10dk sürüyor )
    araba 40km/s hıza geldiğinde kapıları kendi kitliyor. tavsiye ederim.
  • Bugün komşu benim arka kapıya toslamış, ne tavsiye edersiniz komple boyattırsammı yoksa çekiçle vakumla falan düzelttirsemmi
  • Daha 1000km yapmamış kardeşimin aracının ön göğüsünün bir yerlerinden hafif ama dikkat dağıtıcı bir tıkıtırtı geliyor. Bunun için servise gitmek istemiyoruz. Aynı sorundan yaşayıp da bir fikri olan var mı?

Düzeltme:

quote:

Akşam buna dikkat edelim bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalok -- 17 Şubat 2010; 16:31:47 >
  • quote:

bu aynadan gelen ses düzelir gibi oluyor zamanla tekrar başlıyor :( :(

aracın hoparlörlerinin boyutunu ve max kaç watt ohm her neyse destekleyen hoparlör takabileceğimizi bilen var mı?

birde arkadaşlar sizlere bir tavsiyem
    aracı servise götürün ücretsiz yazılım yüklüyorlar ( 10dk sürüyor )
    araba 40km/s hıza geldiğinde kapıları kendi kitliyor. tavsiye ederim.

aynadaki sesi silikon veya güçlü yapıştırıcı ile çözebilirsiniz. siz beceremezseniz servisinde yapacağı işlemler bunlar.

hoparlör çapı 6" 6.5" çapında ikiside uyuyor.

http://www.hepsiburada.com/hertz-dcx-165-165-cm-coaxial-hoporlor-7229/productDetails.aspx?categoryid=26090&productid=otelf7229

http://www.hepsiburada.com/hertz-esk-165-165-cm-component-hoporlor-7232/productDetails.aspx?categoryid=26090&productid=otelf7232

bütçenize hangisi uygunsa size 2 örnek verdim

• mrb arkadaşlar, bugün bi arkadaşla "sevimli" bir tartışma yaptıktan sonra söylediklerime kanıt isteyen arkadaşa göstermek üzere bir makale ararken güzel bir yazı buldum. sizlerle de paylaşmak istedim. zaman zaman bizlerin de değindiği yakıt tüketimini etkileyen faktörleri derleyip kapsamlı bir açıklama yapılmış. "benzinli motorlar" esas alınarak ekonomik sürüş üzerine yazılmış güzel bir yazı olmuş. (yazan kişi, daha sonra dizel motorlara ilişkin bir yazı yazacağını da belirtmiş. ancak şahsen dizelciler için hazırlayacağı yazının da mevcut makaleden birçok alıntı yapacağını sanıyorum. mevcut yazı, birçok bölümüyle motor türünden bağımsız herkese hitap edebilecek nitelikte.
    ilgilenenler için link:http://ekonomiksurus.uzerine.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: metalok

Daha 1000km yapmamış kardeşimin aracının ön göğüsünün bir yerlerinden hafif ama dikkat dağıtıcı bir tıkıtırtı geliyor. Bunun için servise gitmek istemiyoruz. Aynı sorundan yaşayıp da bir fikri olan var mı?

Düzeltme:

quote:

Akşam buna dikkat edelim bakalım.

Ses aynadan kaynaklanmıyor, göğüsün içinden biryerden geliyor.
  • ya arkadaşlar bu i20 nin amortisörlerinin sertliği çok rahatsız etmeye başladı beni. aracım 4700 km de ve amortisörler istanbul yollarında aşırı rahatsız edici. takır tukur her logar kapağını hissettiriyor. lastikler üzerindeki kumho marka lastikler, acaba yaza doğru 4 mevsim yumuşak hamur michelin lastik alsam sıkıntılarım geçer mi ?

bu arada lastik basıncını hiç kontrol etmedim, bununla da bir alakası olabilir mi ?
  • 
Sayfa: önceki 349350351352353
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.