Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (346. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada axess mtv 1 taksiti 3 e bölmüş bu süper oldu
    13 Ocak 10 KARAELMAS VERGI DAIRESI (01/03) +108.00
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

hayırlı olsun sizde opak kırmızı almışsınız hele şükür aynı renk alan oldu

saolun kırmızı denildi araba görmemiştik tek bu kaldığı için bunu aldık mecburen
  • quote:

Orijinalden alıntı: HePsİ1LeŞmE

quote:

hayırlı olsun sizde opak kırmızı almışsınız hele şükür aynı renk alan oldu

saolun kırmızı denildi araba görmemiştik tek bu kaldığı için bunu aldık mecburen

opak kırmızı çok güzeldir kendini belli eder ama biraz cabuk kirlenir

• quote:

opak kırmızı çok güzeldir kendini belli eder ama biraz cabuk kirlenir

BİRAZ öle oluyor havalar yağmurlu ama paçalıkta yok sürekli çamur atıyor
  • quote:

http://pertarac.anadolusigorta.com.tr/view.php?ID=27217

pert i30 style...

konsolda en ufak içeri gelme olmamış. hyundai yeni araçlarda farkını çok iyi gösteriyor
  • ARKADAŞLAR HERKESE MERHABA... Bende artık sizler gibi i20'ciyim aracımı yeni aldım...forumu sabahtan beri takip ediyorum...ekrana bakmaktan gözlerim bozuldu...Ben 1.4 CRDI 75 ps team gümüş gri rengini 3 hafta önce aldım ...aracım 900 km'ye geldi. Lütfen benide listeye eklermisiniz...ilk defa dizel araç kullanıyorum...önceki aracım renault megane coupe 2001 modeldi. Malum satıp bu aracı aldım... sırf hesaplı bir dizel olsun diye... hergün havalimanına gidip geliyorum evden işe....dizel araçta kullanımla ilgili tavsiyesi olan arkadaş var mı? lütfen yardım.... i20turkiye.com adresi çok güzel...sonuçta bir buluşma noktamız var... kahrolsun ! corsa,vw,fiesta....yaşasın 5 yıl /100000 km garanti..... :)))
  • Arkadaşlar herkese merhaba. Ben de siyah bir 1.4 CVVT SELECT OTM SR sahibiyim. Haziran ayında ÖTV indiriminden faydalanarak almıştım. 5000 km'yi yeni gördüm. Şu ana kadar araca dair beni huzursuz eden iki özellik var. Birincisi araç beklediğimden ağır çıktı. Hızlanma sorunu yaşıyorum. Sadece yokuşlarda değil düz yolda da bu konuda sıkıntı çekiyorum. İkinci olarak yakıt tüketimi biraz fazla gibi geliyor bana, gerçi bu ilk arabam kıyaslama yapamıyorum. Genelde 8,5 - 9 litrenin altına inmedi. Hep şehir içinde kullandım. Bunlar haricinde arabadan oldukça memnunum. Donanım özellikleri zaten oldukça iyi. Sürüşü de gayet rahat.

Benim sizlere danışmak istediğim bir konu olacak. Arka kapılara hoparlör taktıracağım. hizlial.com'dan hediye çekim var, onun için hoparlörü internetten alıp serviste taktırmak istiyorum. Aşağıda paylaşacağım hoparlörlerden hangileri teknik açıdan i20'ye uyar? Uyanlardan hangisi en iyi performansı verir? Ayrıca bu hoparlörleri taktıktan sonra güç sıkıntısı yaşamamak için amfi gibi herhangi bir şey taktırmam gerekecek mi?

JVC CS-V6935 15x23 CM 3 YOLLU

Pioneer Oto HoparlörTS-A6992

Pioneer Oto HoparlörTS-A 6904İ

Pioneer Oto HoparlörTS-A 6903İ

Pioneer Oto Hoparlör TS-A 172C

Pioneer Oto Hoparlör TS-A 6902

Bu konularda teknik bilgim yok. Beni aydınlatsa aydınlatsa Donanım Haber camiası aydınlatır :)

Saygılar,

• Merhabalar. Benim nacizhane tavsiyem 3 yollu olan hoparlörlerdir. jvc nasıldır bilmiyorum ama orj olması koşuluyla olabilir. bu aradahttp://hyundai20.net/ adresi sadece i20 için hazırlanmış bir site. tavsiye ederim.
    Not: bu arada linklerinize baktım. bütün hoparlörler oval. sanırım i20 ye yuvarlak hoparlör oluyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akyildizemre -- 19 Ocak 2010; 0:01:09 >
  • öncelikle aramıza yeni katılan arkadaşlara hoş geldiniz diyorum. araçlarınız hayırlı uğurlu olsun.

arka kapılara 6" çapında yuvarlak tip hoparlör almanız uyumlu olacaktır.

anfi takarsanız faydasını görürsünüz ama bu halide oldukça iyi masrafa gerek yok. 2 veya 3 yollu almanız ses zenginliği açısından daha iyi olur tiz sesi fazla sevmiyorsanız tek yolluda alabilirsiniz. bu konuda belli markaların ürünleri zaten fiyatındanda belli ediyor kalitelerini.

ayrıca yakıt değeriniz normal sayılacak değerde fabrika değerleride parantez içersinde yazan otomatik vitesli aracın yakıt değerleri sitede (8.0) olarak belirtilmiş sizde o civarlarda yakmışsınız. hem 1.4 benzinli hemde otomatik vitesli araçtan yakıt ekonomisi beklemeyin.

quote:

Orijinalden alıntı: terruce

Arkadaşlar herkese merhaba. Ben de siyah bir 1.4 CVVT SELECT OTM SR sahibiyim. Haziran ayında ÖTV indiriminden faydalanarak almıştım. 5000 km'yi yeni gördüm. Şu ana kadar araca dair beni huzursuz eden iki özellik var. Birincisi araç beklediğimden ağır çıktı. Hızlanma sorunu yaşıyorum. Sadece yokuşlarda değil düz yolda da bu konuda sıkıntı çekiyorum. İkinci olarak yakıt tüketimi biraz fazla gibi geliyor bana, gerçi bu ilk arabam kıyaslama yapamıyorum. Genelde 8,5 - 9 litrenin altına inmedi. Hep şehir içinde kullandım. Bunlar haricinde arabadan oldukça memnunum. Donanım özellikleri zaten oldukça iyi. Sürüşü de gayet rahat.

Benim sizlere danışmak istediğim bir konu olacak. Arka kapılara hoparlör taktıracağım. hizlial.com'dan hediye çekim var, onun için hoparlörü internetten alıp serviste taktırmak istiyorum. Aşağıda paylaşacağım hoparlörlerden hangileri teknik açıdan i20'ye uyar? Uyanlardan hangisi en iyi performansı verir? Ayrıca bu hoparlörleri taktıktan sonra güç sıkıntısı yaşamamak için amfi gibi herhangi bir şey taktırmam gerekecek mi?

JVC CS-V6935 15x23 CM 3 YOLLU

Pioneer Oto HoparlörTS-A6992

Pioneer Oto HoparlörTS-A 6904İ

Pioneer Oto HoparlörTS-A 6903İ

Pioneer Oto Hoparlör TS-A 172C

Pioneer Oto Hoparlör TS-A 6902

Bu konularda teknik bilgim yok. Beni aydınlatsa aydınlatsa Donanım Haber camiası aydınlatır :)

Saygılar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 19 Ocak 2010; 1:25:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Saturnnn

ARKADAŞLAR HERKESE MERHABA... Bende artık sizler gibi i20'ciyim aracımı yeni aldım...forumu sabahtan beri takip ediyorum...ekrana bakmaktan gözlerim bozuldu...Ben 1.4 CRDI 75 ps team gümüş gri rengini 3 hafta önce aldım ...aracım 900 km'ye geldi. Lütfen benide listeye eklermisiniz...ilk defa dizel araç kullanıyorum...önceki aracım renault megane coupe 2001 modeldi. Malum satıp bu aracı aldım... sırf hesaplı bir dizel olsun diye... hergün havalimanına gidip geliyorum evden işe....dizel araçta kullanımla ilgili tavsiyesi olan arkadaş var mı? lütfen yardım.... i20turkiye.com adresi çok güzel...sonuçta bir buluşma noktamız var... kahrolsun ! corsa,vw,fiesta....yaşasın 5 yıl /100000 km garanti..... :)))

tam ihtiyacınıza hitap eden bir araç almışsınız güle güle kullanın.

• Hocam öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Anladığım kadarıyla çapın 15 veya 16 cm olması gerekiyor. Ama ben hediye çekiyle söz konusu internet sitesinden alacağım için seçeneklerim kısıtlı. Acaba 17 cm olan da uyar mı?

Şunu alayım mı yani ne dersiniz?http://www.hizlial.com/oto/hoparlorler/pioneer-oto-hoparlor-ts-a-172c-ozel-fiyat_31.099.1246.0022.htm

Ayrıca iyi dilekleriniz için de teşekkürler. Herkese kazasız belasız sürüşler...
  • yeni araç alan arkadaşlara hayırlı olsun...
  • Tekirdağa kış geldi

HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU

• oleyyyy burayada gelse keşke.
  • Yukardaki jantlardan 3. sıradaki çok hoşuma gitti. Nedense ince çıtalı jantlar çok hoşuma gidiyor. Araca bambaşka görünüme sokuyor. Daha bir sportif yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAMET/

quote:

Hocam öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Anladığım kadarıyla çapın 15 veya 16 cm olması gerekiyor. Ama ben hediye çekiyle söz konusu internet sitesinden alacağım için seçeneklerim kısıtlı. Acaba 17 cm olan da uyar mı?

Şunu alayım mı yani ne dersiniz?http://www.hizlial.com/oto/hoparlorler/pioneer-oto-hoparlor-ts-a-172c-ozel-fiyat_31.099.1246.0022.htm

Ayrıca iyi dilekleriniz için de teşekkürler. Herkese kazasız belasız sürüşler...

araç ön kapılarında kullanılan hoparlör aynen bu tipte ama marka konusunda bilgiye sahip değilim.
    bu modelin avantajı woofer etkisi yaratıyorlar.
    http://www.hizlial.com/o-t-o/hoparlorler/focal-mid-component-16-cm-120w-30400122531_31.110.8098.1019.htm#tabs

17 santim belki yuvaya oturmayabilir o yüzden kesin birşey diyemeyeceğim. bu konuda arkalara hoparlör taktıranlar yazabilir hoparlör yuvası uygun olup olmadığını onlar bilirler. benim style model olduğu için arka kapılarda fabrika çıkışlı hoparlör vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 19 Ocak 2010; 14:56:41 >

• quote:

Tekirdağa kış geldi

HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU

HYUNDAİ i20  ANA KONU

i20 ilk karla tanışması darısı bizimkinin başına

• quote:

quote:

quote:

Hocam öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Anladığım kadarıyla çapın 15 veya 16 cm olması gerekiyor. Ama ben hediye çekiyle söz konusu internet sitesinden alacağım için seçeneklerim kısıtlı. Acaba 17 cm olan da uyar mı?

araç ön kapılarında kullanılan hoparlör aynen bu tipte ama marka konusunda bilgiye sahip değilim.
    bu modelin avantajı woofer etkisi yaratıyorlar.
    http://www.hizlial.com/o-t-o/hoparlorler/focal-mid-component-16-cm-120w-30400122531_31.110.8098.1019.htm#tabs

17 santim belki yuvaya oturmayabilir o yüzden kesin birşey diyemeyeceğim. bu konuda arkalara hoparlör taktıranlar yazabilir hoparlör yuvası uygun olup olmadığını onlar bilirler. benim style model olduğu için arka kapılarda fabrika çıkışlı hoparlör vardı.

linklerdekiler component hatasız takıldıgında müthiş bass verir. Teyp muhtemelen kaldıracaktır. Samet in verdiği linkteki focal componentlerin en krallarından biridir. Amfisiz biraz zor çalışır gibime geliyor o.

• inşallah samet
  • 
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.