Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (1379. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13771378137913801381
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cedrus32

Nasipse bu hafta gaz taktıracağım. Çevremde herkes Brc öneriyor. Öneriyor ama Grand ile arasında neredeyse 2 katı fark var. O nedenle Grand’a yönelmiş durumdayım. Yalnız Grand için kimileri arıza lambası yakması, subap erimesi ve rölantide titreme yapması gibi sorunlardan bahsetti. Bından dolayı da endişeliyim açıkçası.
    bence hiç gerek yok o kadar fark verip brc takmaniza atiker grand da iyi sistemdir arıza lambası bizim araçlarda yakmadi İzmir de 16 17 araç Atiker grand taktırdı hiç birinde yanmadi rölanti titreme olayı da hiç olmadı bu söyledikleriniz usta nin uzmanlığına göre değişiyor işini bilen bir usta ise korkmayin.Subap erime olayı ise tüm markalarda olan bir durumdur brc Atiker landirenzo vs.Bu araçlarda çelik subap kullanılmamıştır.o yuzdende subap eritme yapma ihtimali var bunu göze alarak LPG taktirin ayrıca aracı sürekli devirli kullanmaz motoru sürekli yormaz iseniz erime olayı da kolay kolay olmayacaktır.Devirli kullandınız sürekli motoru yordunuz sürekli performans sürüşü yaptınız diyelim ki subaplar eridi maliyeti 1200 1500 TL arasidir hatta çelik subap takarak yola devam edersiniz LPG den kazanciniz o zaman a kadar o parayı çoktan gececektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kadirdalgic kullanıcısına yanıt
    564435732 ilan noya bakarmisiniz sahibinden

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Eminmisiniz?

Verdigim iln numarasina bakarmisin veya sahibinden de 1.4 manuel 2012 model i20 sense ler var

• Biri yardimci olsun 2012 yilinda 1.4 cvvt manuel benzinli sense uretilmedimi?

• tamam şimdi emin oldum 2012 de dediğin araç 1.4 manuel bir sorun yok bir süre üretilmiş bu motor araştırdım bende o süre içerisinde

• yalnız o motor çok az piyasaya sürülmüş onu da araştırdım bilginiz olsun ben olsam o motordan almazdim

cok az piyasaya surulmus demek yani bir sorunu mu cikti veya ekonomik mi bulmadi hyundai kendi acisindan bu konuda bilgin varmi

• quote:

Orijinalden alıntı: holyturk06

cok az piyasaya surulmus demek yani bir sorunu mu cikti veya ekonomik mi bulmadi hyundai kendi acisindan bu konuda bilgin varmi
    Yakıt ve vergiden dolayı değiştirdi diye tahmin ediyorum

• Merhaba arkadaşlar.2015 İ20 Style sahibiyim.Daha önceki arabam da eski kasa İ20 idi ama bu forumlara ilk defa giriyorum muhtemelen mekanik /motor sorunları yaşamadığım için.Arabamdan memnunum yalnız iç aksamla ilgili bazı sorunlar var tavsiyelerinizi beklediğim..
    1-Ön kol dayama yerinin kapağı kilit tırnağının ucundan kopan minik bir parça yüzünden kapanmıyor.Servis merkeze sordu merkez garantiden değişimi kabul etmemiş sanırım kullanıcı hatası demişlerdir sormadım.Sadece kilit aparatı değişimi olmuyormuş komple kapak değişecekmiş 330TL fiyat çektiler oysa vidalı açılabilir bir parça pekala değişebilir görünüyor tabii parça mevcutsa! Piyasaya baktım bir sürü kol dayama parçası var ama tabii bunlar kolçak olmayan modeller için yan sanayi ürünler.Mevut kolçak çıkarılıp yerine bunlardan takılabilir mi?Başka ne yapabilirim bu konuda dersiniz?
    2-Arabam 64bin km ye yaklaşıyor.Direksiyon ve vites topuzunda bariz renk değişimi ve aşınma var normal midir?Erken değil mi?
    3-Radyo açma kapama düğmesi bazen kilitleniyor açılmıyor veya kapanmıyor,sesi açıp kaparken radyo kapanıyor vs.İki yıllık garanti süresini geçirdiğimiz için ücretsiz tamir değişim yok.Dışarıya tamir ettirilebilir mi?
    Çözülen bir sorun:Bej rengi kapı iç döşemesinin kol dayanan yerleri daha ilk aylardan aşınmaya ve alttan siyah renk görünmeyebaşladı.Sanki cildimizde fazladan asit var derimiz zımpara!Epey uğraşıp bekledikten sonra kapı iç döşemeleri değiştirildi garantiden.Hafif renk tonu farklılığı da olsa şükrettik !

• quote:

Orijinalden alıntı: talin

Merhaba arkadaşlar.2015 İ20 Style sahibiyim.Daha önceki arabam da eski kasa İ20 idi ama bu forumlara ilk defa giriyorum muhtemelen mekanik /motor sorunları yaşamadığım için.Arabamdan memnunum yalnız iç aksamla ilgili bazı sorunlar var tavsiyelerinizi beklediğim..
    1-Ön kol dayama yerinin kapağı kilit tırnağının ucundan kopan minik bir parça yüzünden kapanmıyor.Servis merkeze sordu merkez garantiden değişimi kabul etmemiş sanırım kullanıcı hatası demişlerdir sormadım.Sadece kilit aparatı değişimi olmuyormuş komple kapak değişecekmiş 330TL fiyat çektiler oysa vidalı açılabilir bir parça pekala değişebilir görünüyor tabii parça mevcutsa! Piyasaya baktım bir sürü kol dayama parçası var ama tabii bunlar kolçak olmayan modeller için yan sanayi ürünler.Mevut kolçak çıkarılıp yerine bunlardan takılabilir mi?Başka ne yapabilirim bu konuda dersiniz?
    2-Arabam 64bin km ye yaklaşıyor.Direksiyon ve vites topuzunda bariz renk değişimi ve aşınma var normal midir?Erken değil mi?
    3-Radyo açma kapama düğmesi bazen kilitleniyor açılmıyor veya kapanmıyor,sesi açıp kaparken radyo kapanıyor vs.İki yıllık garanti süresini geçirdiğimiz için ücretsiz tamir değişim yok.Dışarıya tamir ettirilebilir mi?
    Çözülen bir sorun:Bej rengi kapı iç döşemesinin kol dayanan yerleri daha ilk aylardan aşınmaya ve alttan siyah renk görünmeyebaşladı.Sanki cildimizde fazladan asit var derimiz zımpara!Epey uğraşıp bekledikten sonra kapı iç döşemeleri değiştirildi garantiden.Hafif renk tonu farklılığı da olsa şükrettik !
    hangi şehirdesiniz İzmir de iseniz yardımcı olmaya calisirim

• Bodrum'dayım İzmir'e gelme imkanım yok teşekkür ederim.Merak ettim nasıl bir çözüm öneriyorsunuz?
  • Selam 2.el hyundai 2012 model i20 1.4 manuel sense benzinli 53000 km de arac satin alicam pzt. Hyundai ata servisinde ekspere soktum sag arka kapi degismis sag arka camurluk boyali cikti ama goruntude hic bir problem yok. Yuruyeni motoru iyi durumda oldugunu soyledi. Kompresyon testi 17 uzwrinden 15 cikti deger nasil sizce? arac gecmisinede bakildi serviste bakimi gecmis 500 tl bi bakimi var. Adamla 42900 e anlastik sizce fiyat nasil kompresyon test sonucu nasil? Aracin gostergesinde 5.6/100 km tuketim ort yazio. Lpg taktirayimmi evet ise hangi marka gider

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holyturk06 -- 27 Mayıs 2018; 9:38:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: talin

Bodrum'dayım İzmir'e gelme imkanım yok teşekkür ederim.Merak ettim nasıl bir çözüm öneriyorsunuz?
    İzmir deki yetkili servis ler ile baglantilarim var yardımcı olurdum

Teşekkürler sağolun.
  • 2012 i20 1.4 duz vites benzinli sense aracima hangi lpg en uygun sorunsuz calisir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: holyturk06

2012 i20 1.4 duz vites benzinli sense aracima hangi lpg en uygun sorunsuz calisir ?
    o motor da Atiker grand taktıran ve çok memnun olan arkadaşlar var biz İzmir de i20egeclub olarak 20 araca Atiker grand montajı yaptık farklı zamanlarda hepimiz memnunuz tavsiye ederiz

• Suan kaca taktiririm atiker grandi

• holyturk06 kullanıcısına yanıt
    Samsun Bafra’da 1700 fiyat aldım.

• yeni atiker gold die bi kit varmis granda gore nasildir prins icinde sorunsuz deniyor. Fiyat farki nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holyturk06 -- 28 Mayıs 2018; 6:4:32 >
  • 
Sayfa: önceki 13771378137913801381
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.