Şimdi Ara

HYUNDAİ i20 ANA KONU (129. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29.266
Cevap
202
Favori
1.965.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sfzb67

.

aldığım bayide bu araçtan çok vardı heybetli bir araç ama far şekilleri sert bakışlı olabilirdi çok basit geçilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 10 Ağustos 2009; 13:42:33 >

• arka camlara film uygulamayı düşünüyorum arkalar ve bagaj camı pahalıda değil baktım memnun kalmadım basit şekilde sökerim. araç döşemesini büyük ölçüde korumuş olurum. ön camada tam kapatacak güneşlik alınca güzel olur.
    medium black düşünüyorum camlar zaten hafif karartılmış. bu film ile iyi olur gibime geliyor
    http://www.hepsiburada.com/amerikan-cizilmez-cam-renklendirici-film-siyah-551111/productDetails.aspx?CategoryId=272635&productId=otm551111

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 10 Ağustos 2009; 14:09:26 >

• samet abi sen yap bakalım bi nasıl olcak. Bende düşünüyorum koyu olmayanlarından yaptırmayı. Fiyat gayet iyi gibi geldi bana. Snayide ustalar 40-50 lerden bahsediyo
  • sahibinden.com ücretli ilan var anasayfada 25.500 satılık 1.2 team. bayilerdede bu fiyat zaten.
    http://www.sahibinden.com/2010_model_sifir_i_20_1_2_16v-32WQQaXQQ15907951WQQpXQQdisplayitem?source=promotion_chva
  • quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

sahibinden.com ücretli ilan var anasayfada 25.500 satılık 1.2 team. bayilerdede bu fiyat zaten.
    http://www.sahibinden.com/2010_model_sifir_i_20_1_2_16v-32WQQaXQQ15907951WQQpXQQdisplayitem?source=promotion_chva

o ilanı veren bayi zaten araç 0 km

• quote:

Orijinalden alıntı: legendboxer

samet abi sen yap bakalım bi nasıl olcak. Bende düşünüyorum koyu olmayanlarından yaptırmayı. Fiyat gayet iyi gibi geldi bana. Snayide ustalar 40-50 lerden bahsediyo

kesin karar vermedim cilalı şampuan. yıkama süngeri. konsol temizleme spreyi. cam spreyi. fiber bez. yıkama sonrasına araç kurulamak için büyük fiber bez. ön cama güneşlik. oto kokusu. bunları sepete ekledim 70tl tuttu cam filminede karar verip toplu sipariş edeceğim.
  • i20 style deki Sorunumu çözemediler geçenlerde ön takımdan metal sesi geldiğini söylemiştim bazı arkadaşlar sağolsun konuyla yakından ilgilendiler.
    istanbul mates servisine götürdüm. ustalarla 2 kez test ettik o sesi hemen yaptıramadık biraz denedik 10km sonra 2 yerde o sesi yaptı sorumu anladılar ama çözüm bulamadılar.
  • yukarda bahsi geçen filmler ucuz olması yüzünden cok tercıh edılıyor ancak bilmeniz gerekirki bu filmler kabarcık yapar kolayca cizilir ve yırtılır. eger böyle olmasaydılar kim giderdi orjınal amerıkan cızılmez fılmlere 200 300 lıra verırdi. bu filmler ilk yapıstırıldıgında kabarcık yapmaz hatta harika dersiniz sonra kabarcık kabarcık olur aracınızda rezil olur.. altınızda dogan sahın varsa alın yoksa tercih sizin. ayrıca ürün isminde yazan çizilmez amerikan laflarınada kanmayın aynen premier kamosonıc gıbı çin malı hoparlörlerın uzerınde yazan 2000 wat guc e benzer anlayana tabi..
    bu yazdıklarımı bu ürünü düşünen herkese yazdım

http://www.hepsiburada.com/amerikan-cizilmez-cam-renklendirici-film-siyah-551111/productDetails.aspx?CategoryId=272635&productId=otm551111

• quote:

Orijinalden alıntı: successfull

i20 style deki Sorunumu çözemediler geçenlerde ön takımdan metal sesi geldiğini söylemiştim bazı arkadaşlar sağolsun konuyla yakından ilgilendiler.
    istanbul mates servisine götürdüm. ustalarla 2 kez test ettik o sesi hemen yaptıramadık biraz denedik 10km sonra 2 yerde o sesi yaptı sorumu anladılar ama çözüm bulamadılar.

sanırım fabrikasyon bir hata var sizin araçta. ben böyle bir sese hiç rastlamadım yazınız üzerine özellikle bende dikkat ettim camları kapadım müziği kapadım 1 saat boyu şehir içi kasislerde denedim öyle bir ses yok bulunduğum yerde yollar fazla düzgün değil. fazlaca yaralı yollarda böyle bir ses duymadım. gözüme tek çarpan nokta aracı ilk çalıştırırken konsol 1sn kadar bir titreme oluyor o da ilk çalışırken motor bir parça yerinde oynuyor ondan kaynaklanıyor. ama bu titreme zırıltı tarzında birşey değil.

• ne tür kalitede olduğunu şahsen biliyorum beklentim süper ötesi ömürlük bir kalite değil. benim amacım arka döşemeleri güneşten korumak için bir çözüm arayışı. vantuzlu güneşlikler felan düşündüm cam açmak isteyince çıkar tak gibi sorunlar var. bu filmi en azından yaz aylarında kullanıp eğer deforme olursa kışın sökerim diye düşündüm. henüz karar vermedim.
    quote:

Orijinalden alıntı: djnone

yukarda bahsi geçen filmler ucuz olması yüzünden cok tercıh edılıyor ancak bilmeniz gerekirki bu filmler kabarcık yapar kolayca cizilir ve yırtılır. eger böyle olmasaydılar kim giderdi orjınal amerıkan cızılmez fılmlere 200 300 lıra verırdi. bu filmler ilk yapıstırıldıgında kabarcık yapmaz hatta harika dersiniz sonra kabarcık kabarcık olur aracınızda rezil olur.. altınızda dogan sahın varsa alın yoksa tercih sizin. ayrıca ürün isminde yazan çizilmez amerikan laflarınada kanmayın aynen premier kamosonıc gıbı çin malı hoparlörlerın uzerınde yazan 2000 wat guc e benzer anlayana tabi..
    bu yazdıklarımı bu ürünü düşünen herkese yazdım

• 15:30da tekirdağa yola çıkıyorum i20den yine ayrılma vakti geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

15:30da tekirdağa yola çıkıyorum i20den yine ayrılma vakti geldi

iyi yolculuklar olsun Allah kavuştursun
  • Arkadaşlar nihayet tatilden döndüm...

i20'm ile ilgli yol macerelarımı ve yaşadıklarımı 1-2 gün içinde paylaşmayı düşünüyorum

bu arada nette rastladığım şu başlık acaip hoşuma gitti

"Honda Jazz and Hyundai i20 are millitary tanks, literally ;-)"

haberin kaynağı ve diğer aynı sınıf ile karşılaştırmaları burada
    i20 tank haberi

• herkes uyuyor mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAMET/ -- 13 Ağustos 2009; 18:27:32 >
  • Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 13 ve 14 Ağustos günleri için akaryakıt tavan fiyatlarını belirledi. Buna göre, kurşunsuz benzinin litre fiyatı 1 kuruş artırıldı.

EPDK, söz konusu 2 gün için geçerli olmak üzere 95 oktan kurşunsuz benzinin dağıtım şirketi tavan fiyatını 3,17 liradan 3,19 liraya, bayi tavan fiyatını da 3,32 liradan 3,33 liraya yükseltti. Buna paralel olarak, akaryakıt bayileri, kurşunsuz benzinin fiyatını, yarından geçerli olmak üzere 3,32 liradan 3,33 liraya çıkardı.

Kurul aynı dönem için motorinin fiyatında değişikliğe gitmedi. Kırsal motorinde ise dağıtım şirketi tavan fiyatını 2,38 liradan 2,39 liraya, bayi tavan fiyatını da 2,54 liradan 2,55 liraya yükseltti. Bayiler de buna paralel olarak, kırsal motorinin litre fiyatını yarından geçerli 2,54 liradan 2,55 liraya çıkardı.

Akaryakıtın perakende satış fiyatları, illere ve dağıtım şirketlerine göre küçük farklılıklar gösterebiliyor.

• teşekkürler türkiye
  • Arkadaşlar iyi günler bu hafta içinde,Kayseriye 165 Km mesafede Adana,Nigde sınırındaki Aladağlar mili parkı içindeki Doğa harikası
    Kapuzbaşı takım şelalerine geziye gittik ve çok zevkli bir yolculuk oldu.Daha önceleri bahsetmiştim buraya ben görev icabı defalarca
    gittim kullandığım araçlar genelde 4X4 dizel güçlü araçlardı,ilk defa kendi aracımla ve aile ile 4 kişi ve bagaj dolu,klima açık
    seyahat ettik,aynı zamanda yol güzergahı olarak Erciyes dağını kullandık ve yolu 30 km kısalttık ,güzergah tamamen arazi dağ ve
    orman yolu idi,geliş ve gidiş 300 KM yolyaptık ve 100 KM de 5.8 LT yakıt sarfiyatı oldu.Arabamın ferformansınıda test etmiş
    oldum,daha önce tırmandığım rampalarda bana herhangi bir sıkıntı yaşatmadı ve çok rahat bir yolculuk yaptık.

• KAPUZBAŞI HAKKINDA BİLGİ

Dünyanın en yüksek ikinci şelalesi durumunda olan Kapuzbaşı şelalesi, görenleri adeta büyülemektedir. İrtifa akışı itibari ile Uganda'da bulunan Victoria çağlayanı (100 mt.) hariç, ABD'de bulunan Niagara'dan 55 m., Finlandiya'da bulunan İmatra'dan 25 m., Erzurum'daki Tortum'dan 50 m., Antalya'daki Düdenden 25 m. ve Manavgat'tan 5. m. daha büyük olan Kapuz başı şelalesinin aktığı yerin rakımı ise 700 m. dir. Aladağ'ın zirvesinde bulunan kar ve buzullardan beslenmekte ve yeşilköye 3 km. uzaklıkta olup, ziyaretçilerini yazın sıcaklığında buz gibi çağlayan sularının serinliği ile karşılamaktadır. Zamantı ırmağının iki yanında ve ırmağın üzerini kapatan tabii bir köprünün baş kısmında yer alan biri 20 m. diğeri 10 m., yükselikte iki şelale vardır. Yine Kapuz Başı Köyü yakınında tepenin doğu ve güneyindeki derin vadi yamaçlarından irili ufaklı büyük bir gürültü ile akan ve görenleri hayrete düşüren vadinin yamacından, Voklüz ayna şeklinde çıkan sular büyük şelale halinde Suarisi deresine dökülerek oradan da Zamantı ırmağına karışmaktadır. Yörede 5 tanesi büyük, iki tanesi küçük olmak üzere yükseklikleri 40 ile 80 m'yi bulan ve her biri dereyi besleyecek güçte olan 7 şelale vardır. Ayrıca ilçeye 7 km. uzaklıkta Derebağ Kesteliç Şelalesi de görenleri büyüleyecek derecede bir görkeme sahip oluşuyla, görmek isteyenleri etkileyecek bir doğa harikasıdır.

Kayseri’nin Yahyalı İlçesi, halılarıyla olduğu kadar, Kapuzbaşı şelalesiyle de ünlüdür. Kayseri-Develi yoluyla Yahyalı’ya ulaşılıyor önce. Kayseri merkezinden 165 km olup, yaklaşık 1.45 - 2 Saatlik bir zamanda gidilmektedir. Yahyalı-Kapuzbaşı arasındaki 76 km’lik yol, stabilize, toprak, engebeli, dar ve virajlı. Yaklaşık 2 saat sürüyor. Ama büyük bölümü orman içinden geçen yolun manzarası keyif verici. Yorgunluğu alıp götürüyor.

Kapuzbaşı Şelaleleri, Aladağ Milli Parkı sınırları içerisindedir. Şelale, Aladağlar trekking parkurunun en güzel durak noktalarından biri. Adana-Kayseri arasındaki Aladağlar geçişini 5 günde tamamlayan gruplar, 4. gün Kapuzbaşı Şelaleleri’nin yanıbaşında çadır kurup konaklıyorlar. Denizden yüksekliği 2000 metre olan bölgeye, yaz aylarında gidilmeli.

Kapuzbaşı’da, 70 metre yükseklikten ve 7 ayrı noktadan dökülen Aladağ ve Aksu çayları, muhteşem bir görüntü oluşturuyor. Debinin çok yüksek olması nedeniyle, su zerrecikleri çok geniş bir alana yayılıyor ve yaz aylarında keyifli bir serinlik duygusu yaratıyor.

• doğa harikası yerler süper
  • Evet insan gidince dönmek istemiyor.

• 
Sayfa: önceki 127128129130131
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.