Şimdi Ara

Hyundai Grandeur (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
1
Favori
5.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • zaten yazıda da e segmenti denmiş yani a6 e ve 5 rakibi segment olarak. ama tasarım fazla sıradan bence.tr de kimse almaz bunu
  • Arkadaşlar bu araç Sonatanın da üstünde bir sınıfın aracı, yani E segmentinin. Sonata ise D sınıfı bir araçtır.
    Arkadaşlara katılıyorum kesinlikle bu araç Türkiyede satmaz. Şimdi bir işadamı düşünün bir makam otomobili alacak hiç hyundayiye bakar mı? Bakmaz tabiki, çünkü bizim millette marka kompleksi var araç güzel mi çirkin mi kimsenin umurunda olmaz işadamının da imajı yerle bir olur gider. Ne kadar para vermişsin arabanın yurt dışındaki imajı nedir kimsenin umurunda olmaz. Bizde makam arabası deyince bir tek Mercedes var başka da yok zaten. Ancak Fransa Cumhurbaşkanı kendi ülkesinin aracını tercih ediyor bir çok ülkedede artık makam araçları mercedes olmaktan çıkıyor. Ancak bizim ülkemizde kesinlikle bu değişmez gibi geliyor bana. Saygılarımla...
  • o senin görüşün!!!!!

benim param olsun gidip bmw vw gibi araba alacağıma hyundaı grandeur alırım.santafe alırım.önce binmek ve bilmek lazım o sözü söylemek için

sende alman dostu bir arkadaşımızsın heralde

quote:

Orjinalden alıntı: sarapci

gıtsın kendı alsın bu arabayı hyundaıye o kadar para verılırmı sımdı bunda 2.5 lt den buyuk motor vardır otv falan gırıcek ısın ıcıne 110 120.000 ytl ye gelır o paraya hyundaı alanı tımarhaneye kapatırlar herhalde
  • başbakanın altında şu an hyundaının makam arabası var.geçen sene alındı daha hala kullanılıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: alp___

Arkadaşlar bu araç Sonatanın da üstünde bir sınıfın aracı, yani E segmentinin. Sonata ise D sınıfı bir araçtır.
    Arkadaşlara katılıyorum kesinlikle bu araç Türkiyede satmaz. Şimdi bir işadamı düşünün bir makam otomobili alacak hiç hyundayiye bakar mı? Bakmaz tabiki, çünkü bizim millette marka kompleksi var araç güzel mi çirkin mi kimsenin umurunda olmaz işadamının da imajı yerle bir olur gider. Ne kadar para vermişsin arabanın yurt dışındaki imajı nedir kimsenin umurunda olmaz. Bizde makam arabası deyince bir tek Mercedes var başka da yok zaten. Ancak Fransa Cumhurbaşkanı kendi ülkesinin aracını tercih ediyor bir çok ülkedede artık makam araçları mercedes olmaktan çıkıyor. Ancak bizim ülkemizde kesinlikle bu değişmez gibi geliyor bana. Saygılarımla...

• Anca segment olarak rakip olurlar deme bence çünkü en az bmw 5 serisinin konforu var grandeurda......

quote:

Orjinalden alıntı: BassHunter.

quote:

Orjinalden alıntı: sakrileg

bu araç bmw 5 serisi mercedes e ve audi a6 rakibi sanırım

Anca segment olarak rakip olurlar
  • Güzel ama pahalı gibi. Bence de kimse almaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmet_0606

başbakanın altında şu an hyundaının makam arabası var.geçen sene alındı daha hala kullanılıyor.

quote:

Arkadaşlar bu araç Sonatanın da üstünde bir sınıfın aracı, yani E segmentinin. Sonata ise D sınıfı bir araçtır.

Başbakan hala Mercedes kullanıyor. Eşi farklı bir arabaya biniyor. Bizzat görmüşlüğüm şahit olmuşluğum var yani.

• mercedesi eşi kullanıyor başbakan hyundaı kullanıyor.
    kendim subayevlerinde ikamet ettiğim için aşağı yukarı hergün görüyorum .

bu arada atilla hoca nasıl?görüştünmü hiç?ben bu aralar hiç görüşmedim.

quote:

Orjinalden alıntı: ünal korkmaz

quote:

başbakanın altında şu an hyundaının makam arabası var.geçen sene alındı daha hala kullanılıyor.

quote:

Başbakan hala Mercedes kullanıyor. Eşi farklı bir arabaya biniyor. Bizzat görmüşlüğüm şahit olmuşluğum var yani.

• Ben o arabayı genelde eşinde görüyodum ama neyse.
    Atilla hoca iyi. En son geçen hafta gördüm.
  • mehmet kardesım sen hyundaı yının hangı sengmette basarılı oldugunu gordunde bu segmenttede basarılı olabılecegını dusunuyorsun ama para senın para ıster ata bınersın ıster esege bunun alman taraftarlıgıyla alakası yok
  • erada şu anda başarılı,i30 da segmentinde başarılı olacak,yeni grand starexlede t 5 i ve vito yu ezip geçecek yeni santa fede cabası.
    era çıktı çıkalı segmentindeki clio albea gibi araçlardan daha çok satıldı ve tuttu....

bide şunu düşünün.pheton ankarada 1 adet var.ve grandeurun segmentinde bu araç...
    hyundaının bu segmentte nasıl başarılı olabileceğini düşünüyorsun diyorsun,vw nin phetonundan koca ankarada sadece 1 adet olduğuna göre vw de bu segmentte başarısız.
    birazda satış rakamına bakmayacaksın arabanın nasıl olduğuna bakacaksın.ve başarılı olup olmadığını öyle değerlendireceksin.

bence grandeur sınıfına göre phetondan aşağı kalır yanı yok.görünüş,motor,dizayn v.s yönünden.satış rakamı yönünden değil zaten öyle baksak hiç satmayan sadece resimleri görülen canlı olarak görülemeyen araçlar.
    o araçlara anca kodamanlar biner arkadaşım.biz burda boş boşuna tartışalım.

alman taraftarlığı demedim alman dostu dedim.yani sen o paraya hyundaı alınırmı bmw vw dururken dedinya bmw vw alman malı.gider aynı parayı hyundaı vermez vw e verirsin bmw ye verirsin ama bikaç sene sonra anlarsınki o araç sana hyundaıden 2 3 kat daha pahalıya geldiğini...nnedeni parça,bakım,yakıt......
    gerçi daha deminde dediğim gibi o araçları anca kodamanlar süper zenginler alırlar tabi alırlarsa.onlar içinde yakıt v.s söz konsu bile olmaz...

quote:

Orjinalden alıntı: sarapci

mehmet kardesım sen hyundaı yının hangı sengmette basarılı oldugunu gordunde bu segmenttede basarılı olabılecegını dusunuyorsun ama para senın para ıster ata bınersın ıster esege bunun alman taraftarlıgıyla alakası yok

• alman davasını dahada açmak gerekirse;
    çoğu arkadaşımız işte hyundaıye veya skodaya v.s o parayı vereceğime vw bmw subaru alırım diyorlar;yedek parçada bakımında güzelcene soyuluyorlar.
    yani,şu anda 30,000 ytl parası olan bir arkadaşımız,o paraya hyundaı almam diyor ve gidip jetta veya astra alıyor.hyundaı alsaydı ilk bakımı 150 ytl olacaktı jettanınki 400 ytl,hyundaı alsaydı ön farını 100 ytl ye değiştirecekti jettanın vaya astranınki 500 ytl,işte fark burada....

ama bazı arkadaşlarımızda bunun farkında oldukları için,parçası bakımı pahalı araçları tercih etmiyorlar.
  • Aynen tum soylediklerine katiliyorum.bazi arkadaslarda marka takintisi var ve markaya takilarak hicbir bilgisi olmamasina ragmen arac hakkinda yorum yapiyorlar.Boyle bir arac america gibi bir yerde bile tutuluyorsa herhalde bazi arti taraflarida vardi dimi

quote:

Arkadaşlar küçümsediğiniz bu araç sınıfında Amerikada en iyi araç seçilmiş. yazısı aşağıda; Arkadaşlar bugüne kadar okuduğum tüm yorumlarda ve araştırmalarımda Hyundainin Amerika'da ki imajı oldukça yüksek. Ama avrupada tabiki öyle değil. Doğal olarak Türkiyede de öyle. Hadi Avrupayı anlıyorum her ülkenin neredeyse dünyaca ünlü otomobil markaları var. Bizim neyimiz varda hala bu avrupa hayranlığı alıp başını gidiyor. Şurdaki yazılarınızı okudum hemen küçümsemeye sallamaya başlamışsınız hiç incelemeden nedir bu araba nasıldır falan demeden. Biz sanki bu yüzden kaybediyoruz peşin hükümlüyüz ve böyle oldukça hep kaybedeceğiz. Saygılar.

[size=1]Hyundai�nin E-segmentinde yer alan Grandeur modeli, Amerika�da başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Hyundai Grandeur, 2007 yılı içinde Strategic Vision, Kiplinger�s Personal Finance ve Edmunds.com�un ardından J.D. Power and Associates�in yaptığı 2007 APEAL (Automotive Performance, Execution And Layout � Otomotivde Performans, Uygulama ve Teknik) araştırmasında, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da �Segmentinin En İyi Aracı� seçildi.

J.D. Power�ın bu yıl 12�ncisini düzenlediği APEAL araştırması, yeni araçların kullanıcılarını ne kadar memnun ettiğini ve araçlarının tasarımı, özellikleri, teknik altyapısı ve performansından ne kadar tatmin olduklarını ölçmek amacıyla yapılıyor. J.D. Power�ın, tüketicinin ilk 90 günlük kullanım sonundaki görüşlerini bildiren IQS (Initial Quality Survey � İlk Kalite Değerlendirmesi) çalışamısının devamı niteliğindeki APEAL araştırması, Şubat-Mayıs 2007 döneminde 2007 model araçlarını satın alan 91 bin müşteri üstünde yapıldı.

Hyundai Grandeur, 2006 yılında olduğu gibi 2007 yılındaki araştırmada da büyük sedan (Türkiye�de E-segmenti) kategorisinde birçok önemli rakibini geride bırakmayı başardı. Grandeur kullanıcıları, özellikle aracın kabin içi tasarımı ve özellikleri, gelişmiş müzik sistemi, koltukların rahatlığı ve fonksiyonları, ısıtma, havalandırma ve klima sistemleri, araçtaki tüm yolculara geniş görüş açısı sunması ve üstün sürüş güvenliği sayesinde rakiplerini geride bıraktığını açıkladılar.

Hyundai Motor Amerika Ulusal Satış Başkan Yardımcısı Dave Zuchowski, Grandeur�un kazandığı başarı ile ilgili şunları söyledi: �Grandeur kullanıcıları, araçlarının şıklığından ve lüks özelliklerinden etkilendiklerini ve hayli memnun olduklarını belirtiyorlar. Bu ödül, tüketicinin lüks sedan araçlara bakış açısı hakkında da marka felsefemizin ne kadar doğru ve güçlü olduğunu bir kez daha gösterdi. Grandeur, segmentindeki diğer araçların ulaşamadığı güvenlik, lüks ve değer unsurlarıyla çıtayı ne kadar yükselttiğini yine herkese ispatlamış oldu�. Hyundai yetkilileri, Grandeur�un yanı sıra Santa Fe�nin ve Entourage isimli van modelinin de kendi segmentlerinde başarılı sonuçlar elde ettiğini ve ilk 3 araç arasında yer aldığını belirttiler.

Türkiye�ye sipariş üzerine ithal edilen ve Hyundai�yi E-segmentinde temsil eden Grandeur�de, 235 PS maksimum güç ve 31 kgm maksimum tork üreten 3.3 litre V6 motor bulunuyor. Grandeur�un 54.600 Euro + 2.519 YTL�lik anahtar teslim satış fiyatı bulunuyor.

• quote:

alman davasını dahada açmak gerekirse;
    çoğu arkadaşımız işte hyundaıye veya skodaya v.s o parayı vereceğime vw bmw subaru alırım diyorlar;yedek parçada bakımında güzelcene soyuluyorlar.
    yani,şu anda 30,000 ytl parası olan bir arkadaşımız,o paraya hyundaı almam diyor ve gidip jetta veya astra alıyor.hyundaı alsaydı ilk bakımı 150 ytl olacaktı jettanınki 400 ytl,hyundaı alsaydı ön farını 100 ytl ye değiştirecekti jettanın vaya astranınki 500 ytl,işte fark burada....

ama bazı arkadaşlarımızda bunun farkında oldukları için,parçası bakımı pahalı araçları tercih etmiyorlar.

bende 5 sene garantili accent var..surekli bi yerleri bozuluyor ayrica ne hikmetse bu bozulan parcalar bi turlu garantiye girmiyor..araba 40000 de daha..5 sene garanti vermisler ama arac pek kaliteli degil bir daha hyundai almam heralde..
    bircok araba kullandim en cok sorun cikartan bu oldu..ama haklarini yemeyim 1000 km de aracin motorla ilgili birkac parcasini garantiden degistirdiler..saolsunlar ama utandilar heralde 1000 kmde de garanti disi olsun diyemediler..
    sonucta piyasaya girmek icin ucuz araba satmak sart bunu yaptilar vede piyasaya girdiler ardindan 5 sene garanti ile insanlara guven asiladilar..oyle yada boyle artik turkiye de hyundai diye bir marka var..
    simdi gun gectikce arabanin kalitesi vede fiyatlari artiyor..
    ama kimse kusura bakmasin kimse makam araci olarak hyundai almaz..parasi cok olanda almaz..belki on sene sonra olabilir..
    hyundainin yedek parcasi ucuz olabilir ama alman arabalarinada binenler parcalarinin hyundaiden pahali oldugunu inan biliyor..
    bende hyundai kullaniyorum..neden???sadece ucuz oldugu icin..kampanyasi vardi paramiz buna yetti bunu aldik..
    hyundai skodaya binecegime vw subaru bmw alirim demis arkadaslar..hyundai yerine hangi bmw aliniyosa benim arabayla takas etmek isterim..gecen bmw 1 fiyati sordum dizel 50000 euro dediler..bu parayi vereceksem ilk bakimina 1000 ytl veririm..20000 milyarlik hyundaininde 300 ytl olmasinin gayet dogal oldugu gibi bu fiyatta gayet dogal..
    neden bu kadar cok konustum bilmiyorum ama ilk once kendine sor bmw mercedes audi gibi araba almaya paran varsa hyundaiye binermiydin???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drserkarakus -- 17 Eylül 2007; 1:01:48 >

• Seninde dedigin gibi Hyundai accent ucuz bir araba ama Grandeur ucuz bir araba degil ve kullanmasamda en azindan almanlara yakin bir kalitede oldugunu tahmin ediyorum (accent nasil parasinin karsiligini veriyorsa Grandeur da veriyordur )

quote:

Orjinalden alıntı: drserkarakus

quote:

alman davasını dahada açmak gerekirse;

bende 5 sene garantili accent var..surekli bi yerleri bozuluyor ayrica ne hikmetse bu bozulan parcalar bi turlu garantiye girmiyor..araba 40000 de daha..5 sene garanti vermisler ama arac pek kaliteli degil bir daha hyundai almam heralde..
    bircok araba kullandim en cok sorun cikartan bu oldu..ama haklarini yemeyim 1000 km de aracin motorla ilgili birkac parcasini garantiden degistirdiler..saolsunlar ama utandilar heralde 1000 kmde de garanti disi olsun diyemediler..
    sonucta piyasaya girmek icin ucuz araba satmak sart bunu yaptilar vede piyasaya girdiler ardindan 5 sene garanti ile insanlara guven asiladilar..oyle yada boyle artik turkiye de hyundai diye bir marka var..
    simdi gun gectikce arabanin kalitesi vede fiyatlari artiyor..
    ama kimse kusura bakmasin kimse makam araci olarak hyundai almaz..parasi cok olanda almaz..belki on sene sonra olabilir..
    hyundainin yedek parcasi ucuz olabilir ama alman arabalarinada binenler parcalarinin hyundaiden pahali oldugunu inan biliyor..
    bende hyundai kullaniyorum..neden???sadece ucuz oldugu icin..kampanyasi vardi paramiz buna yetti bunu aldik..
    hyundai skodaya binecegime vw subaru bmw alirim demis arkadaslar..hyundai yerine hangi bmw aliniyosa benim arabayla takas etmek isterim..gecen bmw 1 fiyati sordum dizel 50000 euro dediler..bu parayi vereceksem ilk bakimina 1000 ytl veririm..20000 milyarlik hyundaininde 300 ytl olmasinin gayet dogal oldugu gibi bu fiyatta gayet dogal..
    neden bu kadar cok konustum bilmiyorum ama ilk once kendine sor bmw mercedes audi gibi araba almaya paran varsa hyundaiye binermiydin???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZGSRĞL -- 17 Eylül 2007; 1:07:49 >

• 2002 Accentim vardı.Kapıya dokununca içeri göçüyodu.Sorunsuz bi araçtı.Ancak sacı çok inceydi.Teneke gibiydi.Bende 3 ay kullanıp sattım.Başka bi araç aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enoman -- 17 Eylül 2007; 1:22:53 >
  • Fena araç değil, zevk meselesi bu işler...

Ne kadar ekmek o kadar köfte araç E segmenti ise vardır bir hilesi, başeder rakipleriyle. Sonuçta parasıda ona göre.
  • Evet bu konuda haklısın ancak içine çökmesi o aracın kötü oldugunu göstermez. Aksine hafiflik sağlar. Önemli olan arabanın iskeletidir. Hiç hyundai ile kaza yaptıgı için vefat eden birini gördün mü? Ha şu var hızın 90+ ise hangi arabanın içinde olursan ol
    quote:

Orjinalden alıntı: enoman

2002 Accentim vardı.Kapıya dokununca içeri göçüyodu.Sorunsuz bi araçtı.Ancak sacı çok inceydi.Teneke gibiydi.Bende 3 ay kullanıp sattım.Başka bi araç aldım.

• 3 santa fe parasına 1 x5 alabılıyorsun cok normaldır santa fe nın cok satması kendının gelıstırmıs oldugu hıcbır yenılık yok ucuz fıyatlı oldugu ıcın cok satılıyor olay bu kadar basıt kıyasladıgın hıcbır araba kadar kalıtesı yok hyundaının vıtoyu ezıp decıcekmıs nasıl olucak o hersey guce deme kdegıl hala makas sıstemı kullanıyor starex bazı seylerı gormezden gelmeyelım
  • araba fotolarda göründüpü gibi albeniye sahip değil . birkaç tane gördüm ama pek iş yapcak araç değil fotolardaki çok klas gibi görünüyo ama gerçekte pek beğenmedim .
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.