Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (842. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 840841842843844
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: JimBeam

Uzun yolda çok rüzgar ve lastik sesi geliyor arabadan. Kaç kere camları açık sanıp kontrol ettim.

lastik sesi yememek için kışlık lastikleri çıkarıp yazlıkları tak (kışlık takmış isen yani). lastiklerin havasını kontrol et, lastiklerin havası düşükse daha çok ses çıkarır.

arkadaşlar, bi de benim tecrübe ettiğim: rüzgar sesi en çok ön ızgaralar, aracın üstü ve sol ayna tarafından (sağ tarafta olmadığım için belki de sağdada aynıdır) geldiği..

araca ön alt ızgarabölümünde siyah plastik malzemeden olan 2 tane üst üste yatay açıklık olan yeri boydan boya kağıt yapışkanlı bantla (naylon bant iz bırakacağı için) veya elektrikkablosuizolasyon bantıyla kapatsak, (veya karton veya naylonla) sonra denesek arabayı, gene de aynı rüzgar sesi gelirmi acaba?

sol aynadan niye okadar geliyor peki? önden üstten aldığı rüzgarı yana niye atsın ki, bütün araçlar üste alır genelde değil mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

http://www.sahibinden.com/boyasiz_darbesiz_servis_bakimli_getz_1_3_gls_klimali-79WQQaXQQ13862213WQQpXQQdisplayitem&keyword=getz

mesela bu araba 15 diyor eğer trigeri değişmişse seninkine tercih ederim

ama yinede çok para 15

14 felan en ideali

benim araba 15 eder derken millet ne paralar istiyormuş yaw

JACK hala sözümdeyim. benim araba 18.5dan aşağı zırnık vermem. ne ötv indirimi de ne başka bişey... kullanırım daha iyi. bayiler 15.5a aldığı arabayı 21.5a veriyorlar utanmadan. 11e aldıklarını da 15ya.. edepsiz herifler önce ÖTV indirimi düşürdü fiyatları, yok 2.el gitmiyor, yok o fiyata sıfır alırız bilmem ne hikaye, bizde ekmek yiyeyim 500 lira falan. laf laf... hayatın gerçeği şu, 2.elde hiçbir bayi şu zamanda bir araçtan havada karada en aşağı %20 kar etmeyecekse o arabayı almıyor ve satmıyor.. pazarlığınızı ona göre yapın.

• quote:

Orjinalden alıntı: mr_luci

arkadaşlar ben 1 haftaya kadar anahtar ile kapıları otomatik kilitler açardım.1 haftadır bozuldu.tamiratını kendim yapabilirmiyim yoksa servisemi götürmeliyim?bir diğer hususta silecekleri değiştirmek istiyorum.silecek+alarm a servis ne kadar ücret ister?

dostum aynı şey benim başıma geldi. benimki eylül-ekim arasıydı, yani yağmurların başladığı zamanlar. araba 3-4 ay o şekilde gitti. alarm bile otomatik açıp kapatamadı benim merkezi kiliti çalıştıramadı. her kapıyı onca süre tek tek elimle kilitlemekten gına geliyordu.
    sonra;
    kış olmasına rağmen bir gün hava güneşliydi ısıtmıştı baya bi havayı.. akşama doğru yine alışkanlıkla ön sol kapıyı anahtarla açtım, ve bütün kapılar açıldı..TESADÜFEN YANİ..
    sonra şöyle tahmin ettim,ne kadar doğru bilemiyorum ama başka bişeye de ihtimal veremiyorum: benim alarm merkezi kilit ile bütün kapıları kilitlerken, sürücü koltuğunun olduğu kapının otomatiğinde nemlenmeden dolayı ve tozlanma ile sıkışma yaptı (yani çamurumsu hale geldi tuttu orayı). daha sonra manuel olarak anahtarla açıp kapattıkça ve hava da ısınıp nem kurudukça toz halinde uçup gitti ve normale döndü...yine söylüyorum tahminim bu.

ondan sonra sadece bir kere aynı mereti yaptı. onu da alarm kapalı iken çok hafif yağmurlu nemli bir günde 10 saat sonra alarmı normale çevirip merkezi kilit ile kapıları açamadım. aracın tekerini tekmeleyip alarmı bangır bangır bağırtım, sonra manuel olarak anahtarla kapıyı açtım, içeri girip alarmın kutusundan (alarmın beyni, takarken görmüştüm nereye koyduğunu) bütün kabloları söktüm, manuel olarak araç içinden bütün kapıların içten kapı açma-kilitleme mandallarını açıp kapattım bir kaç kere, sonra bir süre alarmı kullanmadan manuel açtım kapattım merkezi kiliti, havalar ısınınca tekrar taktım alarmı, başka problem yapmadı şuana kadar.
    mesela -35lere kadar soğuk olan şu anda yaşadığım yerde bile (hava çok kuru, nem hiç yok) sıkıntı yaşamadım kışın, araç dışarda kaldığı halde, motor soğuktan bütün antifirize rağmen donduğu halde.

• quote:

Orjinalden alıntı: mr_luci

arkadaşlar ben 1 haftaya kadar anahtar ile kapıları otomatik kilitler açardım.1 haftadır bozuldu.tamiratını kendim yapabilirmiyim yoksa servisemi götürmeliyim?bir diğer hususta silecekleri değiştirmek istiyorum.silecek+alarm a servis ne kadar ücret ister?

silecekleri kendin değiştir, 5 lira tanesi, en kaliteli silikon olanlar (tavsiye ederim ben kullanıyorum) 10 lira. servis çok para ister veişçilik ister, işçiliğin saati 45 lira artı kdv.

merkezi kilit için biraz bekle seni şaşırtabilir diyorum.
    alarm için de servise gitmeni tavsiye etmiyorum.
    dışardan kaliteli bir alarm taktır, zira alarm takarken bizim araçlara zarar verme gibi bişey olmuyor artık.. sadece dikkat edeceğin, alarmın garantili olup olmadığı, çünkü bizim araçlara alarm takıldıktan sonra genelde kalitesiz düşük amperde bir alarm hoparlörü taktıkları için alarm hoparlörü (yani bangır bangır bağıran zımbırtı) çalışa çalışa patlıyor alarm cızır cızır ötmeye başlıyor sonra. sebebi dizel getzler 68Amper akü kullanıyor, benzinli getzler daha düşük amper akü kullanıyor. bu adamlar da alışmışlar broadway'e şahin'e 45-50 amperlik akü var sanıyorlar, ona göre alarm hoparlörü (yani kutudan çıkan standart hoparlörü) takıyorlar, sonra 1 ay geçmeden tekrar gidiyorsun taktığın yere.. bu herkeste olacak diye bişey yok mesela, benim araç dizel ve serviste taktırdığım halde gene gittim yani.

ama alarmı kutusunda alıp da kutuyu açmadan servise götürüp taksan da 25-40 lira işçilik alıyorlar.. seçim senin. hoparlörü de değişmeyebilirler, kutuda ne çıkarsa taktıkları için.

senin aracın aküsünün amperine uygun kaldırabileceği bir alarm alırsan sıkıntı yaşamazsın diye düşünüyorum.

• Hayır Hy Klm altı modelde var, onun adı start, Hy klm üst model artık,
    quote:

Orjinalden alıntı: ffmsahin

quote:

Orjinalden alıntı: discrepancy

Birde Start modelinde olsa hadi anlarım,üst modeller de hy klm de de yoktu, sanırım sonra takıyorlarmış teybi ücretsiz olarak, ama ne takıyorlar bilmiyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: semb

quote:

Orjinalden alıntı: discrepancy

Teyp yok, yerinde sadece siyah bir kapak mevcut, hiçbirşey koymamışlar. Düşünün teyp yerine sadece siyah bir kapak mevcut :)

Yuh artık...

iyi de dostum, hy klm standart zaten bu araçlarda, yani senin baktığın araç START modeli. üst modeller ÇHY (çift hava yastığı) KLM diye başlıyor.

• Arkadaşlar bende aracımı çok sevmeme rağmen satmak durumundayım. Uzun süredir keyfe keder satma niyetindeydim. Bi ev almaya niyetlendik. Aracı satıp daha ucuz yollu birşeyler almayı düşünüyorum.

http://www.sahibinden.com/38_000_km_de_2006_model_1_4_doch_getz-88WQQaXQQ13371054WQQpXQQdisplayitem
  • arkadaşlar sorunumu tam olarak anlatamadım sanırım.alarmda sorun yok.sadece kapılar otomatik kitlenmiyor.anahtarla kilitliyorum.kapıları ise otomatik açıyorum.sileceklerimi değiştirmem lazım.birde bu paspaslar yırtırdı yeni paspas uygun nereden alabilirim.
  • quote:

Uzun yolda çok rüzgar ve lastik sesi geliyor arabadan. Kaç kere camları açık sanıp kontrol ettim.

Aynen öyle... Ben de camları kontrol edip durdum... Yol durumuna göre lastik sesi kesilebiliyor ama rüzgar sesine yapcak bişey yok...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: derebeyii

bence getz hala alınabilir bir araç, daha geçen ay benim arabamı bilen bir arkadaşım sıfır dizel aldı. aynalar gvde rengi değildi, ama getz i bildiğinden ve aynı fiyata bu sınıfta güvenilir bir dizel bulamayacağı için aldı.

nası yani gövde rengi ayna değildi. gemide gelirken taktılar aynaları gene o zaman. gövde renginde ayna bulamadıkları için gemide, başka renk aracınkini kaşkalladılar gene demek

Arkadaş da benim gibi start model almış anlaşılan. Benim de aynalar gövde rengi değil, siyah. Kırmızı- siyah uyumundan dolayı da çok hoşuma gidiyor. Başka renklerde gövde rengi iyi olabilir ama kırmızıda kesinlikle siyah ayna arabaya yakışıyor...

• quote:

Arkadaşlar bende aracımı çok sevmeme rağmen satmak durumundayım. Uzun süredir keyfe keder satma niyetindeydim. Bi ev almaya niyetlendik. Aracı satıp daha ucuz yollu birşeyler almayı düşünüyorum.

http://www.sahibinden.com/38_000_km_de_2006_model_1_4_doch_getz-88WQQaXQQ13371054WQQpXQQdisplayitem

Hayırlısı olsun...

• quote:

quote:

Arkadaşlar bende aracımı çok sevmeme rağmen satmak durumundayım. Uzun süredir keyfe keder satma niyetindeydim. Bi ev almaya niyetlendik. Aracı satıp daha ucuz yollu birşeyler almayı düşünüyorum.

Hayırlısı olsun...

Teşekkür ederim semb dostum.

• Arkadaşlar bir ara forumda kolçak mevzusu vardı.. Şu anda sonradan takılan cinslerden kullanan var mı acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafakilic

Arkadaşlar bir ara forumda kolçak mevzusu vardı.. Şu anda sonradan takılan cinslerden kullanan var mı acaba?

Malum, benim araba start olduğundan heçbir donanım yok. Aynı bağlamda kolçak da yok, ancak elinizle yokladığınızda koltuğun yan tarafındaki boşluğu hissedebiliyorsunuz. O yüzden takılabileceğini düşünüyorum.

Eski arabamdan kalma alışkanlık oduğu için ben de yolda giderken elimi koycak yer arıyorum. Bazen el frenini tutuyorum falan...
  • quote:

quote:

Aynen öyle... Ben de camları kontrol edip durdum... Yol durumuna göre lastik sesi kesilebiliyor ama rüzgar sesine yapcak bişey yok...

ilk aldığımda kapıdan rüzgar sesi geliyor demiştim servise

onlarda ısrar edince ön kapıların civatalarını faturalı civatayla değiştiler

şimdi benim ön kapılar 2-3 mm içerde

ses kesildimi derseniz kesildi gibi yada psikolojik

zaten unuttum bile olayı şimdi siz yazınca aklıma geldi

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: mustafakilic

Arkadaşlar bir ara forumda kolçak mevzusu vardı.. Şu anda sonradan takılan cinslerden kullanan var mı acaba?

Malum, benim araba start olduğundan heçbir donanım yok. Aynı bağlamda kolçak da yok, ancak elinizle yokladığınızda koltuğun yan tarafındaki boşluğu hissedebiliyorsunuz. O yüzden takılabileceğini düşünüyorum.

Eski arabamdan kalma alışkanlık oduğu için ben de yolda giderken elimi koycak yer arıyorum. Bazen el frenini tutuyorum falan...

sonradan takma kolçak hoş olmuyor bide el frenini felan kapatıyor

ama bel destek koluna kolçak takmıştı sanırım eskilerde bi arkadaş

fena fikir gibi gelmedi açıkçası

uygulanabilir yani

aam biraz yüksek kalabilir belki

• Koltuğa monte kolçak konusunu döşemeci ile görüştüm yapıyorlarmış. Muhtelemelen yaptırıcınca fotoğraflarını koyarım.
  • Bizde fabrika çıkışı olduğundan tavsiye ederim, muhteşem hoş birşey :)
  • Evet fabrika çıkışı kolçak gerçekten çok kibar ve kullanışlı bişey.
  • kaza olalı çok olmuş ama yinede geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. bu kazada sol çamurluğu değiştirdiler mi yoksa düzelttiler mi merak ettim?
    quote:

seninki gene iyi sabretmiş. benimki 127.kmde nazar değdi sıfır aldığımda.. bu kasko olayı ayrı bir cumhuriyet zaten. ufacık bir eziklik için kaputu bile değiştirdiler 2006 yılında. allaha şükür başka bişey yok o zamandan beri.

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ  ██

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Niyet 0070

desene haybeye 790 lira ödedik arabanın hiçbir yerini de yaptıramıycaz . Allah vere de sözleşme bitene kadar arabanın başına bişey gelmesin.

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

aynen dediğin gibiymiş

euro sigortanın sitede yazmışlar

http://www.eurekosigorta.com.tr/Faq.Asp?ContentId=36&QuestionId=20

Mini hasar hizmetinin içeriği nedir?

Poliçe dönemi içerisinde azami 3 kez olmak üzere; kaporta göçük düzeltme (10 cm ye kadar kaporta göçükleri),cm y boya tamiri (30 e kadar kaporta sıyrık ve çizikleri, 20 cm çapa kadar tampon sıyrık ve çizikleri) ve plastik tampon tamiri (10 cm ye kadar göçükler, yırtıklar ve kopuklar) hizmetlerini kapsamaktadır.Bu mini hasar hizmetleri sadece “Eureko Sigorta” servislerinde verilecek olup, poliçenin şirketimizce yenilenmesi haline özgü olarak hasarsızlık durumunu etkilemeyecektir.

yani arabanı hasarlı gösteriyolar

yine bize yaptırırsanız etkilemeyecektir diyor

vay uyanıklar vaaay

iptal ettirip başka bir sigortadan yaptırma hakkın var dostum. gün hesabına göre geçen günlerin parasını alırlar ama zararın neresinden dönersen kardır. ben de ankara sigortadan yaptırmıştım zamanında %50 indirimli diye, arabayı çakınca fardan, attığım naralar fayda etmedi.. koskoca istanbulda anlaşmalı servis bulamadım, sen yaptır 45 gün sonra veririz paranın dediler. bi daha hatır gönül usülü ağız büküp vekalet verip yaptırdım.. dara düşmeyince paranın kıymetini anlamıyoruz malesef. ondan sonra %50 indirimini yerim senin dedim, başka yerden yaptırdım. geçen yıl %35, bu yıl %40 indirim, allah bozmasın.

2 farklı sigorta şirketiyle görüştüm. bu maddeye takılmamamı söylediler. her sigortada böyle yada buna benzer maddeler olacağını söylediler. "sigorta şirketi kendi cebinden sizin ufak hasarlarınızı karşılıyor bunun karşılığında da müşterinin kendisine bağlı kalmasını ister" dedi hatta. bir de arabayı 18000 değerle kasko yapmıştık şimdi değeri 16000'e düşecek diye de kendi haline bırakmaya karar verdik. bilgilendirmen için sağol.

• 
Sayfa: önceki 840841842843844
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.