Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (110. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.966
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bugün Shellden benzin aldım. ışık yandıktan 20 km sonra aldım benzini...

pompa atınca 38 lt benzin almış oldum. adama ağzına kadar doldur dedim, ve tam 7.8 litre benzin daha aldı. yani toplamda 45.8 litre benzin aldı. bi ara pompacı eğilip arbanın altına baktı "abi heralde dokuluyo" diyerekten:)
  • ihg hayırlı uğurlu olsun yeni aracın kazasız belasız kullan,

Arkadaşlar bugün şu benim meşhur yakıt tüketimi testimi yaptım,
    önce depoyu fullettim çıktım e-5'e Maltepeden Kadıköye rotayı ayarladım,
    tüketim ekranını sıfırladım bastım....
    90 kmyi aşmadan 70'in altına inmeden Kadıköye kadar gittim
    tüketim değeri 5.7'ye kadar düştü sonra toparladı 6.1-6.5 arası gitti geldi sonra,
    otobandan çekmeköye arabayı aldığım yere kadar yine 90 civarı sabit hızla 5.7'yi gördüm,
    daha sonra yine toparladı şehir içi falan baya bi gezdim dur kalk 6.7 üzerine çıkmıyo,
    Roy ve diğer arkadaşlar haklıymışsınız.değerler düştü demekki yol bilgisayarı ile alakalı bir durum,
    dahada düşecek zannedersem, henüz 150 km deyim
    Arabasını yeni alacak arkadaşlara tavsiyem yol bilgisayarına aldanıp üzülmeyin....
    baya mutlu oldum...

• Suadiye mutlu olmana sevindim. Bir de aracın klimasını test edip, sonucu bize iletir misin?
  • Yakıt ile ilgili.
    En son depoyu emin olarak fullemiştim.Daha sonra yakıt performansını takip ettim....İzlenimler;
    3/4 çizgiye 214 Km'de (120 Km uzun yol diğerleri hep şehiriçi ) geldi. Tam yarım depoya 1/2 çizgisine geldiğinde 313 Km ve son olarak 1/4 çizgisinde 415 Km yaptı.(Tamamı şehiriçi kullanımda )
    Not: 415 Km'nin tamamında az yaksın diye aracı aşırı derece yumuşak kullandım.Vites boşta çok gittim.
    Sonuç itibariyle bu süreçte tam 8,3 Lt/100 Km yakmış(Yakıt ibresiyle en baştan beri hiç oynamadım ve İbre 8,1 'i gösterdi.).Tüm zorlamalara ve dikkat etmeme rağmen yine de çok yaktığını düşüyorum....
    En son fullediğimden beridir kendimi hiç kasmıyorum.Yüksek devirlerde kullanıyorum.
    Bu şekilde kullandığımda tüm depoyu baz alırsak en fazla 8-10 Ytl 'lik fark olur.Az yaksın diye strese gireceğime rahat rahat kullanırım, varsın 8-10 Ytl lik fark olsun...Haksız mıyım???
    Benim Getz 1.4 şu anda 2055 Km'de...

• Klimaya hiç bakmadım daha,
    fazla yakıyoya klima açık olunca bende hassas dönemdeyim ondan yani ama bakarım onada
  • Selam arkadaşlar.
    İhg70 hayırlı uğurlu olsun araban.. kazasız belasız kullanmak nasip olsun..
    Arkadaslar, ben arabayı yazın başında aldıgım için klima konusunda denemelerim oldu. baska klimali araçlarla mukayese etmenin dişında termometreyle kac dereceye kadar soğuttuğunu bile hesapladım zaman zaman. Bu denemeler sonucunda getzin klimasının soğutmasının vasat yani orta oldugunu söyleyebilirim. Daha fazla soğutan arabalar olmasina rağmen cok lüks bildiğimiz bazı markalarında getzin kliması kadar soğutmakta olduğunuda gördum. Ama kesinlikle soğutma olayı cok kısa sürede başlıyor yani arabayı calışıtırdiktan birkac dakika sonra.. ısıtma olayı klimayla ilgili değil zaten motorun ısınması gerekiyor. ısıtması da yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi birikim -- 2 Mart 2006; 22:52:00 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kdz.ereğli

... az yaksın diye aracı aşırı derece yumuşak kullandım.Vites boşta çok gittim.

Selamlar,

az yakmak istiyorsanız mümkün olduğu kadar vites boşta gitmekten kaçının. boşta iken (rölantide) normalin üzerinde yakıt sarfiyatı olur.

yokuş aşağı inerken viteste bırakıp ayağınızı gazdan çekerseniz ECU yakıt akışını keser. motora hemen hemen hiç yakıt gitmez. fakat araç aşağı doğru giderken sahip olduğu ve kazandığı kinetik enerjiyi tekerleklerden pistonlara aktarmaya devam eder. yani motor aynı devrini yakıtla değil tekerlekler vasıtasıyla akatarılan yerçekiminin kazandırdığı kinetik enerjiyle gerçekleştirir.
  • bunu bende duymutum o yüzden hiç boşa atmam öle bi alışkanlık olmuş
  • bunu bilmiyordum, ben de boşa alıyordum yokuş aşağı çoğunlukla, bilgi için teşekkürler.
  • 4. gün raporum: :)

192 km yapmışım.
    yol bilgi ekranı 4.8 l/100 km gösteriyor.
    ibre halen F harfi üstünde.
    kalan yapılabilecek yol miktarını 627 km olarak gösteriyor.

depoyu doldururken pompa attıktan sonra rakamı yuvarlatmak için yarım litre kadar daha doldurtmuştum. yani boğazından taşacak kadar değil.
  • ihg hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler diliyorum.arabanın fiyatı çok iyi gerçekten.ben aralıkta 22250 ye almıştım ve satış elemanı aman abi 2006 ya bırakma şöyle zam gelecek böyle olacak fiyatlar manyak fırlayacak felan... ama sen üzerine bide sis farı falan taktırmıssın çok iyi valla.
  • Arkadaşlar,öncelikle herkese selam.Forumu uzun süredir takip ediyorum.Yaklaşık 4 ay önce 2006 1.5 crdi tek hy bir getz aldım.Forumda gerçekten pek çok tartışmalar olmuş.Ama bunlar pek de gerekli değil bence.Yani corsa daha iyidir,getz daha iyidir falan filan çok gereksiz.Tamamen zevk meselesi ve araçtan ne beklediğine bağlı bence bu.Ben GETZ den son derece memnunum.İç hacmi sınıfındaki arabalara göre çok geniş.Ferah bi araba.Yakıtı çok az yakıyor.Atik bir motoru var. vs. vs.
    Yalnız benim viteslerle ilgili bir problemim var.Araç 3000 km de su an fakat hala geri vites, 1. ve hatta 2. vitese geçerken zorlanıyor gibi geliyor.Yani yağ gibi kayarak geçmesi gerekirken sanki dişlilerin birbirine sürttüğünü hissediyorum.Zorluyormuşum gibi geliyor.Debriyaj pedalına sonuna kadar basmama rağmen böyle.Acaba bende mi bir problem var yoksa benzer problemi yaşayan arkadaşlar da var mı? Yanıt verirseniz sevinirim, teşekkürler.

• merhaba arkadaşlar...

dün yakıtını ölçtüm... 1 ay önce 10 litre yakan aracım, şu anda 8.5 litre yakmış... Sanırım dahada düşecek. :)
    düştüğünü görmek gerçektende mutlu ediyo insanı.. 2005 model benzinli.daha 700 km oldu. ;) şu 7 litreleri bende görcem inşllah.
  • BENZER PROBLEMLERİM VAR ÖZELLİKLE 1. VE GERİ VİTESTE ZORLANMA OLUYO AMA BU OLAY SADECE ARABA SOĞUKKEN ÖZELLİKLEDE SABAH İLK ÇALIŞTIRDIĞIMDA OLUYOR...AMA ÇOK FAZLA TAKMIYORUM KAFAMA...
    quote:

Orjinalden alıntı: bebeleme

Arkadaşlar,öncelikle herkese selam.Forumu uzun süredir takip ediyorum.Yaklaşık 4 ay önce 2006 1.5 crdi tek hy bir getz aldım.Forumda gerçekten pek çok tartışmalar olmuş.Ama bunlar pek de gerekli değil bence.Yani corsa daha iyidir,getz daha iyidir falan filan çok gereksiz.Tamamen zevk meselesi ve araçtan ne beklediğine bağlı bence bu.Ben GETZ den son derece memnunum.İç hacmi sınıfındaki arabalara göre çok geniş.Ferah bi araba.Yakıtı çok az yakıyor.Atik bir motoru var. vs. vs.
    Yalnız benim viteslerle ilgili bir problemim var.Araç 3000 km de su an fakat hala geri vites, 1. ve hatta 2. vitese geçerken zorlanıyor gibi geliyor.Yani yağ gibi kayarak geçmesi gerekirken sanki dişlilerin birbirine sürttüğünü hissediyorum.Zorluyormuşum gibi geliyor.Debriyaj pedalına sonuna kadar basmama rağmen böyle.Acaba bende mi bir problem var yoksa benzer problemi yaşayan arkadaşlar da var mı? Yanıt verirseniz sevinirim, teşekkürler.

• Yokuş aşağı inerken, salt emniyet gereği 1. viteste inerim.
    Ancak bu durumun minumum yakıt sarfiyatı olmadığı gözlemine sahibim.

Garajdan çıkar çıkmaz direkt olarak 200 mt.'lik biri inişi kullanmak zorundayım. Ve burayı 1. vitesle inerken araç 3000 devire çıkıyor (daha fazla çıkmasını frenle engelliyorum) ortalama yakıt tüketimim de 0.1 oranında artıyor.
    Bununla beraber 2500 deviri geçmeyecek kadar çok freni kullanırsam aynı tüketim olmuyor.
  • selam kardeş, bende de 2006 vgt hy klm var, viteslerde benzer sorunları yaşıyorum. 3ten 2ye, 2den 1e geçişlerde araba sarsılıyor biraz, viteste bir zorlanma yok ama arabanın torku yüksek olduğundan mıdır nedir ayağımı debriyajdan çekerken biraz sarsılıyor araba. o yüzden vites küçülteceksem 2000 devirin altına düşmesini bekliyorum. araba daha 500 kmde, ama artık ayağım alıştı gibi. ilk günlerdeki kadar sarsmıyorum arabayı. 3ten 2ye ve 2den 1e düşerken devri iyice düşürmeni ve ayağını debriyajdan biraz yavaş çekmeni öneririm. kazasız sürüşler...
    quote:

Orjinalden alıntı: bebeleme

Arkadaşlar,öncelikle herkese selam.Forumu uzun süredir takip ediyorum.Yaklaşık 4 ay önce 2006 1.5 crdi tek hy bir getz aldım.Forumda gerçekten pek çok tartışmalar olmuş.Ama bunlar pek de gerekli değil bence.Yani corsa daha iyidir,getz daha iyidir falan filan çok gereksiz.Tamamen zevk meselesi ve araçtan ne beklediğine bağlı bence bu.Ben GETZ den son derece memnunum.İç hacmi sınıfındaki arabalara göre çok geniş.Ferah bi araba.Yakıtı çok az yakıyor.Atik bir motoru var. vs. vs.

• hoş bir araba
  • quote:

Orjinalden alıntı: budoka

merhaba arkadaşlar...

dün yakıtını ölçtüm... 1 ay önce 10 litre yakan aracım, şu anda 8.5 litre yakmış... Sanırım dahada düşecek. :)
    düştüğünü görmek gerçektende mutlu ediyo insanı.. 2005 model benzinli.daha 700 km oldu. ;) şu 7 litreleri bende görcem inşllah.

ortalamam 6.6 şehir içi şu anda, 1.3 benzinli, 6720 km de, seninkide düşecektir. Zamanla

Bu arada, @ng@r@lı, ortalıkta yoksun ama sana bir sorum olacak, şimdi benim sigorta basak tı sanırım, neyse exper i aradım tanıdık olduğu için autoking servisi var ücretsiz kazasızlığı etkilemeden dedi, benim sağ kapıda araç siyah biliyorsun, beyaz beyaz çizikler olmuş aşırı belirgin, bunları autoking de hiç belli olmadan ücretsiz yapabiliyorlarmı sen yaptırmıştın sanırım autoking e birşeyler tecrübelisin diye sana soruyorum, bende gidip yaptırayım eğer gerçekten belli olmuyor ve garanti vs birşey olmuyorsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roy -- 3 Mart 2006; 14:01:25 >

• valla bildiğim autoking hizmeti 10cm altı çiziklere ve 2-3 çiziğe yapıyolar öyle her çiziği yapmıyolar

ben o iş için servisten rötuş boyası aldım ve suluboya fırçası ile çiziklere sürdüm
  • bu tam boya gitmemiş incecik incecik çizikler yani tırnakla bile zor hissedilir bir çizik... ama bir tane değil minik minik bir kaç tane.. yurdumun insanı yine yapmış yapacağını ne diim
  • 
Sayfa: önceki 108109110111112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.