Şimdi Ara

hyundai getz 1.5 crdi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
0
Favori
61.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

sizinde deneyimlerinizi bekliyoruz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: xkut

astrayı ben de kullandım, megane ve astra ve hatta golf, bu kadar muhtesem viraj alıyorlardı da neden yeni kasalarında hepsi focusun 4 kollu süspansiyon sistemine gectiler birden, söylediklerin arasında twek doğru olan meganın biraz virajlarda yattığıdır hocam. mercedesten sonra opel dememelisin arada çok fazla model ve markayı atlıyorsun. astrada tek beğendiğim iç aksamın kaliteli, sımsıkı ve tok oluşuydu. hızlanma ve motor sessizliği konusunda ise focusa kesinlikle yetişemez.

quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

astra kütük gibi diyorsun, bizde bi önceki kasa var ben gayet memnunum, sen Audi TT ye bin birde sanki tarlada gidio mübarek spor süspansiyon sert olur adamların felsefesio o sert süspansiyon AStra klasiği, yani adam Doğan gibi yumuşak süspansiyon koyamazmıydı sonra her virajda megan gibi yatarsın, süspansiyonu Lotus yapıyor biliosun spor araç üreten bir firma malum, e şasisi sağlam , yol tutuşu sınıfında tek bakma sen Fordçulara Ford un yol tutuşu en iyi diyen Astraya binmemiştir, bana başka bi araç söyleyin milletin 100 le giremeyeceği viraja 160la girdim, fizik kurallarına aykırı olduğunun farkına vardığımda viraj içindeydim, dedim nasılsa takla attık bari fren yapiyim, viraj içinde fren yaptım başka arabayla deneyin bakalım kaç takla atıp bayırdan aşa gidiosunuz, yani belkide hayatımın hatasını yaptım o hızla viraja girdim üstüne fren yaptım , araba topladı kendini yani buna değmez mi
    Mercedes dışında başka araç olsa çıkamaz oradan, Mercedes yere yapışır frenledinmi, kapaklanır alır virajı sonra OPEller alır bu budur Otomobil lerde kanun dur bu herkes bilir yani

antiochos bu olay avcı hikayesine dönmüş.
    focus c segmentinde en sağlam yol tutuşu olan otomobildir.

• quote:

Orjinalden alıntı: m.C.k

quote:

Orjinalden alıntı: VEDAT_06

quote:

Orjinalden alıntı: _morbid__

quote:

Tabi ki Hyundai Getz Focusa göre daha tercih edilebilecek bir araç.

yok artık daha neler..

Yok yok çok ciddiyim. Hyundai Getz kesinlikle Focus'dan üstün.

yok abi tanıdıksın die laf etmiyom ama zor dayanıyorum

mck vedat ne güzel söylemiş
    yokluğumu aratmıyo
    bence focus satıp getz alınır ve sorunsuzca binilir
    zaten sorun çıksa bile çözerler
    fordun sorun çözdüğü görülmüşmü???????

• quote:

Orjinalden alıntı: xkut

focus beni deli etti bu yönden, 2004 collection 20000 km de, 10 yıllık sahin kadar dokuntu sesi veriyor araba inanın. gözüm korktu artık araba almaktan. yeni kasasına hemen kostum baktım, arabayı yolda denemedim ama kapı döşemelerini yumruklayınca, bir astra veya golf gibi tok ve sıkı olmadığını, aksesuar sesi verdiğini anlamamak mümkün değil. getz i de acıkcası hem tepki olarak kafaya taktım hem de alarm, sunroof vs. diğer markaların insanları enayi yerine koyarak cosmonot paketi, yok stil paketi (2 sis lambası+yol kompüteri= 1500 ytl) vs. diye sattıkları şeyleri direkt paketsiz maketsiz tek arabada sunuyor.

alın işte bir focus kullanıcısı getz'e terfi ediyor
    getz in hayırlı olsun
    kazasız belasız kullanasın
  • quote:

Orjinalden alıntı: m.C.k

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: _morbid__

quote:

Tabi ki Hyundai Getz Focusa göre daha tercih edilebilecek bir araç.

yok artık daha neler..

Yok yok çok ciddiyim. Hyundai Getz kesinlikle Focus'dan üstün.

yok abi tanıdıksın die laf etmiyom ama zor dayanıyorum

Kıymetli C. kardeşim tabi ki kızabilirsin ancak görünüş aldatmasın. Üstelik Getzin görüntüsü de fena değil.
    Bu bahsedilen Getz çok özel bir araç, yine aynı konuya değineceğim ancak gerçekler öyle. Getzin tek farkı aracı şişirmemiş olmaları. Ağırlığı aynı.
    Önceki Focuslar gerçekten güzeldi, 2005 Focus ise biraz garip, üst sınıfa yaklaştıracağız derken arabayı garipsetmişler.

• hyundai küçük dizel araçların ülkemizde talep gördüğü bir dönemde akıllıca bir hareketle getz i açılır tavan,mp3 çalar,alarm vb. standart donanımlarla piyasaya sürdü.

helal olsun korelilere çok akıllıca bir hareket.
    arkadaşın dediği gibi yok stil paket,yok extra donanım paketi saçma sapan eklentilerle diğer firmalar vatandaşı yoluyordu.

şu an gerçektende alınabilir bir araç oldu getz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mab2003

hyundai küçük dizel araçların ülkemizde talep gördüğü bir dönemde akıllıca bir hareketle getz i açılır tavan,mp3 çalar,alarm vb. standart donanımlarla piyasaya sürdü.

arkadaşın dediği gibi yok stil paket,yok extra donanım paketi saçma sapan eklentilerle diğer firmalar vatandaşı yoluyordu.

evet doğru diyosun ama bide arabanın tipi bişeye benzese hemen gidip bende alırım ama tipi çok itici geliyor bana.

• quote:

Orjinalden alıntı: morbid

quote:

hyundai küçük dizel araçların ülkemizde talep gördüğü bir dönemde akıllıca bir hareketle getz i açılır tavan,mp3 çalar,alarm vb. standart donanımlarla piyasaya sürdü.

evet doğru diyosun ama bide arabanın tipi bişeye benzese hemen gidip bende alırım ama tipi çok itici geliyor bana.

abi git bi içine bin Astra ya bindikten sonra at arabasına binmiş gibi oluyosun
    Tipi güzel olsada Hyundai gözün kapalı alır mıydın? İçinde bi acaba kalmaz mıydı benim kalır şahsen ...

• quote:

Orjinalden alıntı: chivi

son sorum cd/mp3 çalar la ilgili
    forumdan bi arkadaş 6 hoparlörlü sistemin yüksek basslarda kötü olduğunu söylemişti
    sence cd/mp3 lü sistem yeterlimidir?
    saygılar

fırsatunız varsa, alırken Cd çalar ı ekletmeyin, fiyat farkı kesinlikle vermeyin.
    Hiçbir şekilde otomobille gelen ses sistemleri güzel olmuyor.Ha lüks araç olursa BOSE geliyor ama sonuçta lüks araç almıyoruz genelde...
    Mesela Palio da galiba teypsiz alma var, genelde Türkiyede üretilen Megane vs. araçları bayiyle anlaşırsan Teypsiz alma durumu olabilir, bayiden öyle çıkanlar var mesela, standart olsa bile Abs siz çıkartan firmalar olabiliyor konuşmak lazım, veya mesela adamın teybi bozuluyor teyp arıyor orjinal , o nedenle bayide istersen 300-500 düşüyor neyse senden teyibi alıyor, öyle bir imkan olursa kaçırmayın derim, çünkü yetmiyor araçla gelenler...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: morbid

quote:

abi git bi içine bin Astra ya bindikten sonra at arabasına binmiş gibi oluyosun
    Tipi güzel olsada Hyundai gözün kapalı alır mıydın? İçinde bi acaba kalmaz mıydı benim kalır şahsen ...

tabiki gözüm kapalı almazdım bilmiyorum yani ..

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: chivi

son sorum cd/mp3 çalar la ilgili
    forumdan bi arkadaş 6 hoparlörlü sistemin yüksek basslarda kötü olduğunu söylemişti
    sence cd/mp3 lü sistem yeterlimidir?
    saygılar

fırsatunız varsa, alırken Cd çalar ı ekletmeyin, fiyat farkı kesinlikle vermeyin.
    Hiçbir şekilde otomobille gelen ses sistemleri güzel olmuyor.Ha lüks araç olursa BOSE geliyor ama sonuçta lüks araç almıyoruz genelde...
    Mesela Palio da galiba teypsiz alma var, genelde Türkiyede üretilen Megane vs. araçları bayiyle anlaşırsan Teypsiz alma durumu olabilir, bayiden öyle çıkanlar var mesela, standart olsa bile Abs siz çıkartan firmalar olabiliyor konuşmak lazım, veya mesela adamın teybi bozuluyor teyp arıyor orjinal , o nedenle bayide istersen 300-500 düşüyor neyse senden teyibi alıyor, öyle bir imkan olursa kaçırmayın derim, çünkü yetmiyor araçla gelenler...

ama şu an araçların umumiyetinde göğüse özel üretim ses sistemleri var.daha sonra uygun adaptörle uydurulan sistemlerde belli ediyor kendini.

• nasıl yani?
    O ses sistemlerini sonuçta firmalar üretiyor bizimkide çıkıyor, sonuçta yerini yeniini takabiliyor sun, nasıl yani komple değilki o çıkar standart değil mi onun yuvası standarttır, sonuçta klimayı bile söküp yerine başka marka takabiliosun benim bildiğim sorun olmuo?
  • JBL, BOSE, Sony, Blaupunkt, Alpine gibi firmalar zaten bazı markaların bazı modellerine kendi teyplerini takıp ek masraftan kurtarıyor, misal: ford focus, pejo 407
  • işte o dediğin artık çoğu modelde sorun oluyor maalesef.

aslında eğer güzel bir ses sistemi varsa araçta iyi bir olay ama memnun olmazsan değişim böyle sorun oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: pakdil@mail.com

arkaşlar ben de uzun araştırmalarım sonunda getz 1.5 almaya karar verdim şuanna kadar kullananlarım tamamı memenun yakıt konusunda deginiz oranlar cok fazla sanırım 7 litre yaktıgını bahsedenler agır bir trafikte kullanıyorlar

son derece isabetli bir karar vermişsin.. Al güle güle kullan...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Janjan

JBL, BOSE, Sony, Blaupunkt, Alpine gibi firmalar zaten bazı markaların bazı modellerine kendi teyplerini takıp ek masraftan kurtarıyor, misal: ford focus, pejo 407

Ben arkadaşın araçtaki Pioneer da Exctasy yi dinledikten sonra artık bizim araçtaki Blaupunkt u açmıyorum bile o derece farklı yani, hemde Golf e sadece pioneer teyp taktı başka bişi yok ne amfi ne hoparlör...
  • selam ,
    arkadaşlar bende geçen cuma getz 1.5 crdi 4 havayastıklı sunrooflu modelini aldım. 26 milyara almayı kasarak başardık. nasıl satılıyor araba inanılmaz bir hızla biz ordayken 6 tane daha satıldı. araç çok güzel , yalnız rodaj süresince ( ilk 1000km ) çok yaktığını belirttiler. ölçtüm 100 km de sadece şehir içinde durkalkta 7.9 yakıyor. Normali sanıyorum 6.5 - 7.0 civarıdır. çünkü gerçekten sadece dur kalk. Arabanın sunroof çok güzel. klima çok iyi. müzik sistemide iyi. Sadece direksiyon yüksek hızda yumuşak kalıyor. sımsıkı tutmadıkmı allah muhafaza yalpalıyor. aracın yol tutuşuda beklediğimden iyi çıktı. bence getz gerçekten fiyatına göre büyük işler yapıyor. gerçektende sınıfna göre atak bir araba.

getz kullanan arkadaşlara bir sorum olucak bu eps denilen elektronik destekli hidrolik direksiyon zımbırtısı yüzünden mi bu arabanın direksiyonu böle kuş gibi ve 140 la giderken bile sertleşmiyor. yoksa benima raçtamı bir yamuk var , yada bende :)

• quote:

Orjinalden alıntı: düttürüleyla

selam ,
    arkadaşlar bende geçen cuma getz 1.5 crdi 4 havayastıklı sunrooflu modelini aldım. 26 milyara almayı kasarak başardık. nasıl satılıyor araba inanılmaz bir hızla biz ordayken 6 tane daha satıldı. araç çok güzel , yalnız rodaj süresince ( ilk 1000km ) çok yaktığını belirttiler. ölçtüm 100 km de sadece şehir içinde durkalkta 7.9 yakıyor. Normali sanıyorum 6.5 - 7.0 civarıdır. çünkü gerçekten sadece dur kalk. Arabanın sunroof çok güzel. klima çok iyi. müzik sistemide iyi. Sadece direksiyon yüksek hızda yumuşak kalıyor. sımsıkı tutmadıkmı allah muhafaza yalpalıyor. aracın yol tutuşuda beklediğimden iyi çıktı. bence getz gerçekten fiyatına göre büyük işler yapıyor. gerçektende sınıfna göre atak bir araba.

getz kullanan arkadaşlara bir sorum olucak bu eps denilen elektronik destekli hidrolik direksiyon zımbırtısı yüzünden mi bu arabanın direksiyonu böle kuş gibi ve 140 la giderken bile sertleşmiyor. yoksa benima raçtamı bir yamuk var , yada bende :)

abi 26 ya nasıl aldınız sen diyosun ben oradayken 6 tane daha satıldı diye..??

• fiyat 27.350 idi , pazarlığa başladık en son 26.500 verdi , biz dedikki 26 milyara maslak veriyor. ki gerçekten veriyordu. bayrampaşada 26 ya inmişti. kadın 26.250 indirdi. biz kalkıyorduk peki peki 26 dedi . verdik peşin aldık arabayı. araç stoku mevcuttu. şuanda sanırım 30 hazirana teslim edebilecek durumdalar baya bi stok. biz saat 11.00 de gittik kaporayı verdik. 2 getz satılmıştı. ( koskocaman bir tahta var satılanları oraya sırasıyla yazıyorlar.) sonra saat 3 gibi parayı çektik pankadan geri geldik hyundai ye verdik parayı bi baktım 6 tane daha satılmış , yuh dedim . bizim arabaya üstüne para vermnişler 300 milyon daha verelim demişler kadın mağlesef satıldı demiş. 3 full getz crdi vardı satıldı o gün geri kalanlar 24.650 ler ve 1.3 hy ler.
    araba yok değil var . pazarlığı sıkı tutun , bir çok yer gezin . birinin fiyatını diğeri kırıyor onunkinide diğeri . ben böle yaptım . 26 dan fazla vermeyin kesin iniyorlar haberiniz olsun. diğer getz de 23.500 - 23.000 civarları full olmayan crdi
    quote:

Orjinalden alıntı: eflatun

quote:

Orjinalden alıntı: düttürüleyla

selam ,

abi 26 ya nasıl aldınız sen diyosun ben oradayken 6 tane daha satıldı diye..??

• bende pek öyle değil ama deri direksiyon olması yüzünden adamın elinden çok kolay kaçıyo namuzsuz direksiyon sıkı tutmak gerekiyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.