Şimdi Ara

HYUNDAI ELANTRA FAN KULÜBÜ (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.696
Cevap
69
Favori
696.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: hocabeygazi

arkadaşım anladım senı pekı bu havalandırmayı otomatiğr mi alıp kapatıyosun acaba bende de bu klımanın uzerındekı ışıkların bazıları yanmıyo gıdecem servıse bende 2005 beyaz aldım 42000 de 17000 ytl ye alldım arkadaşım bu arabalarımızın garantisi 5 yıl 100000km(hangisi once gelirse)yani garantisi devam ediyor onu serviste ucretsiz yaptırabilirsin diye bililiyorum paa almak isterlerse birz mücadele et yazık günah ok hayırlı olsun...

Tşkler dostum.Klima bugün kendiliğinden oldu.Ben de anlamadım.Bir durum olursa servise götüreceğim.Para mevzuna gelince hiçbir şekilde para talebi olamaz. Teşekkür ederim.Sen de araban iyi günlerde kullan.
  • tsekkur ederım arkadasım yardımcı olabıldıysek ne mutlu sen arabanın keyfını cıkar...bi durum olursa burdayızz:)
  • arkadaşlar yine ben. arkadaşlar benım bıldıgınız gıbı 2005 elanram var arkadaslar ben sorunsuz bır arac ıstedıgımden dolayı bıraz tıtızım aracımın garantısı bıtmedme butun sorunları gıdermek ıstıyorum. arkadaslar frene bastıgımda yerler kaygan olunca yada hafif cukur oldugunda abs ayagıma cok vuruyo yada bana oyle geliyo sızınkıler nasıl benı aydınlatırsanız sevınırım tesekkurler...
  • ben sıfır aldım aldğım günden beri öyle...
    normal bi durum yani...
  • quote:

arkadaşlar yine ben. arkadaşlar benım bıldıgınız gıbı 2005 elanram var arkadaslar ben sorunsuz bır arac ıstedıgımden dolayı bıraz tıtızım aracımın garantısı bıtmedme butun sorunları gıdermek ıstıyorum. arkadaslar frene bastıgımda yerler kaygan olunca yada hafif cukur oldugunda abs ayagıma cok vuruyo yada bana oyle geliyo sızınkıler nasıl benı aydınlatırsanız sevınırım tesekkurler...

Aynı durum bende'de mevcut 2004 Elantra var bizdede 0 almıştık ilk aldığımızda'da vuruyordu şimdide vuruyor onun neden yaptığınıda açıklayayim, Frene tamamen bastığınızda arabanın lastiklerinin kilitlenmemesini sağlayıp saniyeler içerisinde diske vurup vurup çekiyor dolayısı ile lastikler kitlenmeden güvenlice durmanızı sağlıyor, Ani olarak bastığınızda'da aynı durum söz konusu bu bütün abs olan araçlarda mevcut bu yüzden bi problem yok devam edin freninizi kullanmaya

• çok teşekkür ederim . ya bende bi problem mı var dıye sormustum daha önce abs olan araç hic surmedim de ama fazla vurup rahatsız ediyo gibi gerci alırken servise gosterdim problem olsaydı soylerlerdi tskkrler:D
  • valla bende önce bi şüphelendim ama arınç arkadaşımız çok gzel açıklamış absnin özelliği bu...
    zeminden ve basma şiddetinden hızdan vs kaynaklı bu vurma gerçekleşiyor...
    elantra her ne kdr ülkemizdeki otomobil bilimciler (!) tarafından beğenilmesede piyasadaki en sorunsuz araç belkide... forumları dolaşın diğer markaları da... elantra hakkında tek bir şikayet bulamazsınız...
  • Arkadaşlar arabasına hiç mod yapan,elantrasını güzelleştiren hiç yokmu burda?
    Mesela ben başliyim arabama sanayiden gittim 20ytl ye hava filtresi taktım gayet sağlam tok şekilde bağırıyor. Size sadece şöyle söyliyeyim arabaların yanından geçerken alarmlari çalan arabaları duyuyorum buda çok hoşuma gidiyo heleki 2.viteste yokuş çıkıyoken gaza köklediğinizde arabada motorun tok uğultusundan konustuğunuzu anlamıyosunuz buda süper bi olay ama direk motorun hava çıkışına takıyorum buda aracın aşırı ve aşırı derecede yakmasına neden oluyo birde yol bilgisayarında 100km'de ne kadar yaktığını gösteren bölümde 16-17, 20lt'ye falan çıktığını gördüm şok oldum, tabi ben canım istediğinde takıyorum o ayrı mesele... Yakındada Aracıma 38lik subwoofer takıcam aracın bassını kısacam teyp'den böylece aracın 6 hoparlörlerinden tiz ve vokal sesi alıp bagajdaki wooferdan bass'ı alıcam, Benim ses sistemi hastalığım varda arabada sürekli bass son açık derecede müzik dinleye dinleye arkadaki bassı patlattim pılak pılak vuruyo uyuz ediyo adamı

Evet sizde yapan yokmu ses sistemi,mod vs. yapan

• malesef arkadaşım ben 21 yaşındayım arac benım benım uzerıme parasına babm oduyo amam olosun bende ses manyagıyım ama babam aracın orjinalliğini bozdurmaz...:( malesef cok isterım ama aracın kendı ses sıstemı coğu aracta yok bu da yetıyo bana ha yapmak ıstemezmısın desen ısterım tabıkı ama olmuyo ıste bıde maddıyat lazım
  • Bende 19 yaşındayım aynen benim babamda arabanın orjinalini bozdurmam diyor bende diyorumki orjinalini bozmuycam üzerine parça ekleyecem diyorum ama sonunda ikna oldu tabiki tabi hoparlörleri teybi değiştirirsem izin yok ama ek parça ( subwoofer anfi vs. koyucam buda orjinalliğini bozmuyor tabikide aracın filtre'dede alırsın bagajdaki yedek lastiğin oraya saklarsın benim gibi istediğin zaman geziyoken tak gez sök, ben alıştım artık 2dk'da söküp takıyorum filtreyi
  • sende haklısın yani ama yanı bi pınoeer olmadan da o ses sisteminin zevki çıkmıyoki...yani teybi degistirmezsen olmaz bide hırsız riski cok ayrca bagajda olan woofer dan ben ses alamam bide tabi çok titrettiği icin bagaj kapagını felan bozma riski de fazla vidaları felan gevşetiyo benım arabamda buna şahit oldum yani açıkcası ben kıyamam bu arabaya... :D
  • birde arkdaşlar başka bi durum olarak klima bizim araçları cok zorluyo diye düşünüyorum özellikle şehir içinde siz neler düşünüyosunuz...
  • quote:

birde arkdaşlar başka bi durum olarak klima bizim araçları cok zorluyo diye düşünüyorum özellikle şehir içinde siz neler düşünüyosunuz...

Doğru bir kanıya vardınız, Ben bizzat kendim inanadım yokuş cıkıyoken klima açıktı araba devirden düşüyordu yavaş yavaş,A/C'yi kapattım, hafif bir devir artışı gördüm araçta çok zorlamasada genede zorluyor tabiki bu her araçta olabilen bi mevzu
  • quote:

Orjinalden alıntı: arinc_3222

quote:

birde arkdaşlar başka bi durum olarak klima bizim araçları cok zorluyo diye düşünüyorum özellikle şehir içinde siz neler düşünüyosunuz...

Doğru bir kanıya vardınız, Ben bizzat kendim inanadım yokuş cıkıyoken klima açıktı araba devirden düşüyordu yavaş yavaş,A/C'yi kapattım, hafif bir devir artışı gördüm araçta çok zorlamasada genede zorluyor tabiki bu her araçta olabilen bi mevzu

Ben bizzat kendim mi? Tümünün tek anlamı var: "Ben"...

Arkadaşlarwww.minikotolar.com adresine de bakabilirsiniz. Kendi videonuzu bile ekleyebilirsiniz....www.minikotolar.com

• arkadaşlar klübe yeni katıldım.
    ben de 2006 elentra var.şehir içi yakıtı yol bilgisayarı 12.6 litre gösteriyor .
    bu bana fazla geldi.
    sizlerin yakıtı nasıl? ayrıca aracına lpg taktıran var mı?
    Varsa mem nun mu? bigilendirirseniz sevinirim
  • Hoşgeldin Kardeş.
    bendede 2006 var.şehir içinde yol bilgisayarı 9.5 ile 8.0lt gösterio kullanıma bağlı bu tabi.
    sen biraz aracı devirli kulanıyorsan bu normal yani.
    benim araçta lpg yok.taktırmayıda düşünmüyorum.
    aracı lpgli olan arkadaşlar sana gerekli bilgileri vereceklerdir
    tekrar hoşgeldin...
  • faruk teşekkürler
    devir olarak normal kullanıyorum yakıtı düşürmek için özellikle dikkat ediyorum
    ama bir türlü şehir içi 10 lt nin altına inemedim.
    12,6 ile 12,2 lt arasında değişiyor
    bu yüzden satmayı düşünüyorum.
  • arkadaşım sakın satma gıbı bı hataya dusme... neden dersen sen gıdeceksın bırsuru para vereceksın hem alacagın araba bu donanmıda olmayacak hemde aynı yakacak eger trafik lambaları varsa cok durup kalkıyosan yakıt normal bende 14 lt bile gosterdi ama 2000 ile 3000 devir arasında kullanırsan ve gaza da cok yuklenmezsen yakıtın 8.0 ile 9.5 arasında degısebılır. ayrıca arkadasım balatalarını da kontrol ettir istrsen buda cok yakmanın sebebi olabilir..... biliyosun ki klima da cok yaktırıyo bunları a goz onunde bulundur ama bana sorarsan bu kadar guzel bi arabayı sama derim ben olsam kıyamam...
  • arkadaşım birde bu yol bılgısayarındaki ortalama yakıt gostergesını sıfırlamalısın bunu da bılıyomusun aynen km sıfırlar gıbı tusa bıkac sn basılı tutup yola cıkıp bıraz gıtmelısın bu gosterge zamanla degiskenligini azaltıyor bu ortalama yakıt yerını km sıfırlar gıbı sıfırla eger nasıl yapacagını anlamadıysan ve daha once yapmadıysan tekrar anlatabılırım acıkca....
  • Hocabeygazi kardeşim sağolasın ama devir saati kolay kolay 3000i geçmez. çok ışık ta yok ama balata olayına baktıralım benim verdiğim rakam ortalama sıfırladıktan sonra1000 km gidilen bir rakam
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.