Şimdi Ara

HYUNDAI ELANTRA FAN KULÜBÜ (124. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.696
Cevap
69
Favori
696.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BlackElantra

İyi akşamlar arkadaşlar..Birşey düşünüyorum sizlerede danışmak istedim..Acaba yeni bir elantra sayfasımı açsam? Siz ne dersiniz? Zaten bu elantra sayfasını açan arkadaş en 2009 da girmiş..Eğer başka sayfa açarsak en başa elantra kullanan arkadaşların nickleri,arabanın modelleri,rengini falan yazarım..Resimli imzada yaparım..Hem elantra ile ilgili bir sürü güzel resim var bende onlarıda eklerim yani çok güzel olur siz nedersiniz?..Bu arada arkadaşlar başka bir hesap açtım artık hep o hesaptan yazacağım buraya..
    Nicki:Cyhn54

Evet arkadaşlar bu artık benim yeni hesabım
    Beni yabancılamayın lütfen

• quote:

İyi akşamlar arkadaşlar..Birşey düşünüyorum sizlerede danışmak istedim..Acaba yeni bir elantra sayfasımı açsam? Siz ne dersiniz? Zaten bu elantra sayfasını açan arkadaş en 2009 da girmiş..Eğer başka sayfa açarsak en başa elantra kullanan arkadaşların nickleri,arabanın modelleri,rengini falan yazarım..Resimli imzada yaparım..Hem elantra ile ilgili bir sürü güzel resim var bende onlarıda eklerim yani çok güzel olur siz nedersiniz?..Bu arada arkadaşlar başka bir hesap açtım artık hep o hesaptan yazacağım buraya..

Evet arkadaşlar sizden cevap bekliyorum
  • olabilir aslında. zaten şuanki elantra forumu genel olarak 2004-2006 elantra forumu gibi. yeni elantranında içinde olduğu genel bir elantra sayfası açılabilir düşüncesindeyim. yeni elntrası olanlar genelde forum içinde başka bir yeni elantra sayfasında yazıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert HH 19

quote:

Orijinalden alıntı: LilyBurkitt

quote:

Arkadaslar 2004 Benzinli Hyundai Elantra 2.0i GLS almayi düsünüyorum.
    Arac 1. el 143PS, 5 vites ve 100bin km de
    91 binde triger kayisi degismis, pas, cizik veya kazasi yokmus.

haftasonu nasip olursa gidip almayi düsünüyorum, telefonla konustum beni bekleyecek.
    fiyati gayet uygun, japon veya almanlara göre.

1. bu özellikte bir araci tavsiye edermisiniz ?
    2. nerelere dikkat etmeliyim ?

HYUNDAI ELANTRA FAN KULÜBÜ

elantra tank gibi arabadır. benm araç da 97000 de 100000 e dayandı. çok sağlamdır, eğer sahibi arabaya ekstradan bir işkencede bulunmadıysa araba seni üzmez. sadece gerekli bakımlarını yaptır. keyfe keder sorunları varsa da hallettir. 2.0 motor çekiş olarak tatmin edecektir seni. 1.6 lar hantal çekiş konusunda.

yakıta acımaz elantra. yakıt konusundan emin ol kesinlikle. ama hakkını fazlasıyla verir çok konforludur, yola oturuşu harikadır, 100 km hız standarttır benim için. sol şeritten ayrılma ihtiyacı duymam bile. ama korkar mıyım, hayır. motoru cidden iyi, çekişi düşüktür ama 1.6 larının youtube da kadran sonuna geldiğini gösteren videoları mevcuttur.

amaaa Almanya da oldugun için yedek parça konusunu araştır. TR de yedek parçası çok ucuzdur elantra nın. ama Deutschland da durum nasıldır das weiß ich nicht.

klasik tabirdir "bir ustaya göster" gerçi ben ustaya göstermemiştim bile arabayı. tık demedi yine de.

son olarak standart donanımı 4 hava yastığı dijital klima 4 disk fren abs dir elantranın. baz modeli. yani o araçta bi de cruise control ya da esp vs. varsa tadından yenmez bile.

valla sizlere güvenerek almaya karar verdim, bir aksilik olursa karismam sonra

arabayi daha görmedim, telefonla konustum sahibiyle. anlattiklarina göre gayet bakimli ve temiz bir arac.
    sabirsizca cumartesini bekliyorum, gidip bakacagiz sürecegiz. dedigi gibi cikarsa aldim gitti, eski arabaya bile müsteri cikti bu arada, audi iste ölüsü bile para ediyor.

Elantranin 1. el olmasi beni rahatlatiyor, uzun zaman kullan birisi arabada problem olunca mecbur aninda yaptiriyor.
    Cok el degistirmis bir arabadan süphelenmek lazim bence. Yakit konusunda 100km de 1,6 Motordan 1-1,5 litre fazla yakiyorsa hic sorun degil cünkü fazla yol yapmiyorum, yoksa 2.0 crdi Dizel alirdim
    Türkiyede bi defa fiat albea denen araba kiralamistim, motoru 1,2 mi neydi. Düz yolda iyi gidiyordu aslinda ama azicik yokusa geldimi iflas bayragini cekiyordu. 1.6 belki daha iyidir ilk zorda pes etmez ama riske girmeye gerek yok 2.0 ile isi garantiye alalim.
    Yedek parcalarina baktim fren diski ve balatalari, amortisör, stabilizatör ve filtre gibi standart parcalari yan sanayiden ucuza bulmak mümkün, daha özel parcalar hakkinda bir fikrim yok.

Üstadım 2.0 moturu tam modifıyelık

http://www.youtube.com/watch?v=-5eWL9bq9H0&feature=related

• quote:

açalım bence. 42 sayfa post var elantra hakkında ama çok kafa karıştırıcı aradığımızı bulmak zor. açarsan linki paylaş burada, oraya geçelim topluca.

• elantraya turbo taktırmak nasıl olurdu acaba?
  • selam arkadaşlar..foruma yeni katıldım.yorumlarınızı takip ederek elantra hakkında bilgi sahibi olmaya çalışıyorum. benim bir sorum olacak sizce 2006 1.6 gls 75000 km. masrafsız bir elantra için 17 bin tl fiyat uygunmudur? VE satarken sorun yaşarmıyım..(YALNIZ ARAÇ, ÜZERİNE DÖKÜLEN BİR MADDE SEBEBİYLE SERVİSİNDE ORJİNAL BOYA İLE KOMPLE BOYALI--KAZA DEĞİŞEN YOK)..cevap yazarsanız sevinirim....
  • Tamam arkadaşlar açıyorum hayırlısı ile..Beni yabancılamayın lütfen..Ben blackelantranın artık yeni hesabıyım..Linki buraya koyarım bir açayım
  • Bildiğiniz temiz bi elantra varmı yav 2004/05 otomatik 16/17 bin arası.
  • Evvet arkadaşlar yeni elantra sayfamız açıldı hayırlı uğurlu olsun..Link biraz düzenlemeden sonra geliyor
  • Ahanda link: http://resim.donanimhaber.com/m_55459771/mpage_1/f_/key_//tm.htm#55459771

Hadi arkadaşlar topluca yeni kulubumuze

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cyhn54 -- 10 Aralık 2011; 17:00:01 >
  • Arkdaşlar öbür hesabın mesajları şmdilik onaylandığı için linki buradan veriyorum..
    http://resim.donanimhaber.com/m_55459771/mpage_1/f_/key_//tm.htm#55459771
  • yav neden onay bekliyor bu konu ile mesajj
  • aldim elantrayi

yalniz araba 6 ay hic hareketsiz öyle kalmis, fren balatalari paslanmis bayagi. test sürüsünde sanki arka bilyalar bozukmus gibi ses geldi. bir iki fren sonra azaldi ama hala pas gözüküyor.
    olmadi ön arka frenleri degistirecegim, bununla beraber yaginida yenilerim. ön tekerler titreme yapiyor yine uzun zaman ayni yerde durmanin neticesi, insallah zamanla düzelir.

araba gayet bakimli, ufak tefek seyler haric cok temiz sayilir, en iyiside sigara icilmemis hic. isitma sistemi biraz tuhaf sanki tam randiman calismiyor, 22° ayarladim ama bazen iyi isitiyor bazen iyice soguk oluyor. polen filtresi tikali olabilir bakmam lazim. Tüv bitmis onuda mecbur yaptirmaliyim.
    verdigim paraya karsilik cok iyi bir araba bana göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert HH 19 -- 10 Aralık 2011; 18:03:29 >
  • quote:

aldim elantrayi

yalniz araba 6 ay hic hareketsiz öyle kalmis, fren balatalari paslanmis bayagi. test sürüsünde sanki arka bilyalar bozukmus gibi ses geldi. bir iki fren sonra azaldi ama hala pas gözüküyor.
    olmadi ön arka frenleri degistirecegim, bununla beraber yaginida yenilerim. ön tekerler titreme yapiyor yine uzun zaman ayni yerde durmanin neticesi, insallah zamanla düzelir.

araba gayet bakimli, ufak tefek seyler haric cok temiz sayilir, en iyiside sigara icilmemis hic. isitma sistemi biraz tuhaf sanki tam randiman calismiyor, 22° ayarladim ama bazen iyi isitiyor bazen iyice soguk oluyor. polen filtresi tikali olabilir bakmam lazim. Tüv bitmis onuda mecbur yaptirmaliyim.

Hayırlı olsun güle güle kullan

• Arkadaşlar konu onaylanmış..Hepinizi tpluca bekliyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: rise of fall

quote:

aldim elantrayi

Hayırlı olsun güle güle kullan

eyvallah sagol

• quote:

Orijinalden alıntı: Cyhn54

Arkadaşlar konu onaylanmış..Hepinizi tpluca bekliyoruz

Hadi arkadaşlar..
  • Bu konunun devam etmesi lazım çünkü 42 sayfalık muazzam bir bilgi var.Yeni açtığınız konuyu da kocaman resimlerle doldurmuşsunuz ben kotalı kullanıyorum habire sorun yani.Ne gerek vardıki hali hazırda bu başlık var zaten ve elantra sahibi bir çok kişinin deneyimleri ve bilgileri bu başlıkta.Şimdi nerden toplayacaksınız onca adamı ve bilgiyi.Üstelik bu konu daha sade ve güzel ben burda kalmayı tercih ediyorum düzeni bozmamak lazım çünkü herkes buraya uğruyor.Aynı anda iki başlık olmaz bence konuyu kapatın ve buradan devam edin paylaşımlarınıza ama kocaman resimler yükleyerek değil.Bu başlıkta yeterince detaylı bilgi var ve kafası karışmıyor insanın herkes güzelce anlatmış.Saygılar kardeşler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selimkk -- 11 Aralık 2011; 19:43:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimkk

Bu konunun devam etmesi lazım çünkü 42 sayfalık muazzam bir bilgi var.Yeni açtığınız konuyu da kocaman resimlerle doldurmuşsunuz ben kotalı kullanıyorum habire sorun yani.Ne gerek vardıki hali hazırda bu başlık var zaten ve elantra sahibi bir çok kişinin deneyimleri ve bilgileri bu başlıkta.Şimdi nerden toplayacaksınız onca adamı ve bilgiyi.Üstelik bu konu daha sade ve güzel ben burda kalmayı tercih ediyorum düzeni bozmamak lazım çünkü herkes buraya uğruyor.Aynı anda iki başlık olmaz bence konuyu kapatın ve buradan devam edin paylaşımlarınıza ama kocaman resimler yükleyerek değil.Bu başlıkta yeterince detaylı bilgi var ve kafası karışmıyor insanın herkes güzelce anlatmış.Saygılar kardeşler

Saygı duyarım hocam görüşüne..Buradan bütün elantracılara sesleniyorum yeni konu devammı etsin yoksa kapatalımmı?

• 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.