Şimdi Ara

HYUNDAI ELANTRA ANA KONU (317. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.072
Cevap
68
Favori
811.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni kasa 2016 yılından sonrakilerde mevcut. DCT şanzıman sizi hem yakıtta üzmez hemde performans, konfor kombinasyonunda. Ama bütçe tabiki önemli.
  • bana da sedan araba lazım golfü satabLirsem aranıza katılıyorum dizel otomatik elantrayla :)
  • WebWhite W kullanıcısına yanıt
    aslinda accent blue'larda 2014 6. ayindan sonra cikan modellerde dct kullandi elantrada neden kullanmamis ilginc accent blue dct mode plus veya prime pakete yonlenecegim galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kronikyorgun kullanıcısına yanıt
    DCT olmayan blue almanızı önermem aman oraya dikkat edin. Yakıt tüketimi üzebilir sizi. Ama dct ise sorunsuz kullanabilirsiniz.

Bir Accent Blue kullanıcı yorumunu aktarayım size

" Araç 2014 Accent Blue 1.6 crdi Otomatik 80.000 km
    -Alpet'ten depoyu fulledim.Tek kişiydim.
    -6 saat 27 dakikada 620 km yolu tamamladım.
    -Hızım 80-140 arası değişti, ortalama 110 km/s
    -Ortalama yakıt tüketimim 4.6 lt / 100km
    -Kalan yakıt yol bilgisayarına göre 281 km
    -Lastikler yeni petlas kışlık lastik
    -Bagajda 2 bavul var ortalama 70 kg
    -Arac rampalarda inanılmaz, düz yolda beni gecen astra, focus, jetta, i30 falan rampalarda gecip gittim, hızları sanırım 90 lara falan düşmüştü rampada ben 110 120 devam ettim."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WebWhite -- 23 Mart 2017; 11:6:25 >

• WebWhite W kullanıcısına yanıt
    bu arkadasin araci tahminime gore 6 ileri 124 beygir olan sanzimanli galiba cunku 2014 model 6. aydan sonra dct kullanildi diyirlar lakin ben piyasada hic 2014 dct gormedim belkide arkadasin araci istisnadir

• enemy kullanıcısına yanıt
    İnşallah bekleriz :)

Merak edenlere bugün ki Antalya şehir içi yakıt tüketimi.

Şehirlerarası Yakıt tüketimi.
    Antalya - Denizli arasında yapıldı. Sabitleyici ile gidildi. Ortalama hız 90 km. Sabitleyici genelde 80'de. Hyundai çok yakan diyen arkadaşlara gelsin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WebWhite -- 23 Mart 2017; 11:25:43 >

• Arkadaşlar öncelikle herkeze iyi günler.2011 Elantra prime plus otomatik ve lpg.lim aracımın 75.000 bakımı gelmiştir.Servis garantisi bittiğinden yağ.polen ve hava filtresini servisten motor yağını net.ten alıp sanayide ustama yaptıracağım.Ancak kullanım klavuzunda 5w-30 tam sentetik yağ kullanın demesine rağmen servisler shell helix hx7 10w-30 yarı sentetik yağ kullanıyor.ben mobil 3000 5w-30 yada castrol magnetik 5w-30 almak istiyorum.birde shell hx8 5-30 var yorumlarınız ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ali ünlü -- 23 Mart 2017; 15:36:3 >
  • Ali ünlü A kullanıcısına yanıt
    Servis her zaman doğru şeyleri yapmıyor işine gelenleri yapanlar çok. Kitapçığa uygun yağ alıp herhangi bir ustayada yaptırabilirsiniz. Eski arabamda ben o şekil yapıyordum. Bununda garantisi bozulmayacağını bilsem aynı düzen giderim.
  • Teşekkürler hocam öyle yapacağım yağ konusunda ilk önceliğim ne olmalı ona karar veremedim.

Hyundai Shell öneriyor ancak castrol her daim sizi üzmez. Magnetic kullandım hep. Şu link belki işinize yarar. Siteye Git
  • arkadaşlar 2011 model benzinli elentram var triğeri zincirmi yoksa kayışmı cevap için şimdiden teşekkürler
    benimde 2011 lpg li elantram var bende yağı mobil 5w30 tam sentetil kullanıyorum. mayısta 3. değişimini yapacağım garantisi bittiğinden beri mobil 5w30 tam sentetik yağ kullandım memnunum. tüm filltreleride yağ dahil kendim değiştiriyorum
  • Tavsiyeniz için tşk.ler mobil 1 esp 5-30 biraz pahalı ben mobil 3000 fe x1 5-30 u düşünüyorum bu arada elantrada triger kayışı yok zincir var

• komador kullanıcısına yanıt
    Zincir var

• Merhaba, 1999-2001 arası 1.6 motor Elantra tavsiye eder misiniz? Alınır mı şu zamanda. Bütçem kısıtlı o yüzden f/p aracı olarak geliyor gözüme. Bir de bu modeldeki araçların kronik sorunu ve parça durumu nasıldır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Int32.Parse

Merhaba, 1999-2001 arası 1.6 motor Elantra tavsiye eder misiniz? Alınır mı şu zamanda. Bütçem kısıtlı o yüzden f/p aracı olarak geliyor gözüme. Bir de bu modeldeki araçların kronik sorunu ve parça durumu nasıldır acaba?

Hocam 99 model 2. nesile, 2000 ve 2001 3. nesle denk geliyor. Dayanıklı araçtır bunlar ve çok sorun çıkarmıyorlar genelde. Fiyatına göre konforu oldukça iyidir. Bütçene uygunsa aldığında pişman etemeyecektir.
  • aabidinnakka A kullanıcısına yanıt
    2000 model üstü 3. nesil daha mantıklı o zaman. Bu kadar donanımı aynı fiyatta başka bir araçta bulamam. Çok teşekkür ederim ilginize.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Int32.Parse

2000 model üstü 3. nesil daha mantıklı o zaman. Bu kadar donanımı aynı fiyatta başka bir araçta bulamam. Çok teşekkür ederim ilginize.

Rica ederim hocam.
  • Arkadaşlar merhaba 2015 1,6 crdi Manuel elite hakkında ne söylersiniz? Önerir misiniz? Fiyat olarak ne verilir donanım olarak cruze full + full ü aratır mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: awensis

Arkadaşlar merhaba 2015 1,6 crdi Manuel elite hakkında ne söylersiniz? Önerir misiniz? Fiyat olarak ne verilir donanım olarak cruze full + full ü aratır mi?

Hocam 2015 elit crdi ve benzinlide sadece otomatik, manueli yok. Manuelin en üst donanımı style design pack. Oneririm hocam. Fiyat aracın km ve genel durumuna göre değişiyor. Ama güzel konforlu ve güvenli araç. Kesinlikle öneririm.
  • 
Sayfa: önceki 315316317318319
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.