Şimdi Ara

Hyundai Accent 1,5 CRDi Yakıt??? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
56.901
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.5 12valve 2006 model admire kasa şehir için de 730km şehir dışın da hesaplamadım ama baya devirli kullanmak gerek 100km de 5.4 şehir içinde bu değer +-3 değeşe bilmekte dir yol yük hava durumuna göre
  • arkadaşlar ben de 2006 crdi accent aldım, yalnız arabayı devirli kullanmalıyız az yakması için onu anladık da 2000'de mi vites değiştireceğiz 2500'de mi onu anlamadık. Ben 2000'de değiştiriyorum araba yığılıyor 2500'de değiştirince süper gidiyor. Az yakar mı peki 2500'de değiştirince yoksa 2000'de mi değiştireceğiz?
  • 2500 devirde vites değiştirmek en sağlıklısıdır.
  • Hep 2500--3000 Devir arası vites değiştiririm. Araç için de en sağlıklısı bu zaten...
  • aracı aldıktan beri 10 günde 2500 km yaptım, bunun neticesinde arabam 100km'de 5,7 yaktı. Yani eurodizel 2,87'den kilometrede 166 kuruş yakıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ice_crashed

aracı aldıktan beri 10 günde 2500 km yaptım, bunun neticesinde arabam 100km'de 5,7 yaktı. Yani eurodizel 2,87'den kilometrede 166 kuruş yakıyor.

Maaşallah iyi binmişsiniz ve iyi yakmış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ice_crashed

aracı aldıktan beri 10 günde 2500 km yaptım, bunun neticesinde arabam 100km'de 5,7 yaktı. Yani eurodizel 2,87'den kilometrede 166 kuruş yakıyor.

Sonuç bayağı iyi. Ben söylüyorum babama ama pek bakmıyo devire. 190 ykr filan yakıyo bizimde. Bu arada 1 yıl geçmiş aradan konuyu açalı.
  • 2005 model accent dizel şu anda 50 tl ile tam 250km yapıyorum, istanbul şehir içi. arabayı alana kadar hiç sevmezdim, yakıtı yüzünden çok hoşuma gitmeye başladı, hiç sürüşle ilgili takıntılarımda yok, devirli sürüyorum o kadar
  • peki arkadaşlar 1.5 crdi admire mi 1.3 admire mi??
  • euro dizelin 3.20 olduğu zamanlarda. konya antalya muğla denizli ısparta konya güzergahında toplam şehir içi de dahil 5 kişi bagaj full dolu toplamda 310tl yakmıştım.. çekişi mükemmel, torosların yokuşlarını 5. vites le çıktığım bile oldu.. 4 ten aşağı hiç düşmedim zaten.. iyi bir sürücüyüm, hem ekonomik hemde arabayı bayıltmadan sürerim.. sizce çok mu yaktım ? tahminen ortalama 1650km de 200 250km civarı şehir içinde yapılmıştır..
  • arkadaşlar benım aracım accent 2006 1.5 crdi.
    158bin km de.
    aracım cok fazla yakıyor.
    40 tl lik eurodiesel ile 130 km yol gittim bu normal mi ŞEHİR DIŞI
    şehir içi ise 20liralık yakıt ile yaklasık 70 km yol gidiyor..
  • çok fazla dostum temiz bir bakım gerekebilir filitreleri ve bujileri değiştirmeni öneririm.
  • arkadaşlar bir sorum olacak..2004 model 1.5 crdi admire sahibiyim ve aracımı 2. el olarak bir bayandan satın aldım.. bayan debriyaj ayarı kolay olsun diye rolanti devrini yükseltmiş.. ve hiç gaza basmasam bile sadece debriyaj ile arabayı düşük hızlarda kullanabiliyorum bu rölanti devri nedir?? nasıl ayarlanır?? yakıt tüketine etkisi nedir??
  • quote:

Orijinalden alıntı: acht und zwanzig

arkadaşlar bir sorum olacak..2004 model 1.5 crdi admire sahibiyim ve aracımı 2. el olarak bir bayandan satın aldım.. bayan debriyaj ayarı kolay olsun diye rolanti devrini yükseltmiş.. ve hiç gaza basmasam bile sadece debriyaj ile arabayı düşük hızlarda kullanabiliyorum bu rölanti devri nedir?? nasıl ayarlanır?? yakıt tüketine etkisi nedir??

rolanti devri gereğinden fazla olaması yakıt tüketimini artırır
  • quote:

Orijinalden alıntı: yerli79

quote:

Orijinalden alıntı: acht und zwanzig

arkadaşlar bir sorum olacak..2004 model 1.5 crdi admire sahibiyim ve aracımı 2. el olarak bir bayandan satın aldım.. bayan debriyaj ayarı kolay olsun diye rolanti devrini yükseltmiş.. ve hiç gaza basmasam bile sadece debriyaj ile arabayı düşük hızlarda kullanabiliyorum bu rölanti devri nedir?? nasıl ayarlanır?? yakıt tüketine etkisi nedir??

rolanti devri gereğinden fazla olaması yakıt tüketimini artırır

Hocam cevap için teşekkürler gerekli ayarı yaptırdım yakıt tüketimi normalleşti

• admire 1.5 crdi şu anda şehir içi yoğun trafikte 100km/5.7 lt aldığımda benden önceki sahibinde 7.4 lt yakıt tüketimi vardı ben yağını 10-40 castrol magnatec koyuyorum bunun dışında değişen hiç bişeyi yok hava filtresini çok sık değiştirin her 5000 kmde değişmesi gerek
  • bende 280 km yapıyorum 50 tl ye dahada aşağı inebilirsin
  • bende 2004 crdi admire var bu araçla otobanda 120 km ortalama ile 5 kişi gittiğimizde 100 km ye 6.75 lt yakıyor buda fazla gibi geliyor bana şehir içindede aşağı yukarı aynı yakıtı yakıyor. Bu yakıt normalmi daha ay yakması için ne yapmalıyım
  • baya zaman olmuş ama hala kullanan var mı?
  • Wallaha bızde hyundaı nın blue var 2015 az yakıyor perfonmans da ıyı az yakıyo derken clıolar gıbı degıl tabı 110 bandında 5 cıvarı gıbı yakıyor..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.