Şimdi Ara

Hürriyet (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: sething

göremediğin için din savunuculuğu yaparken che nin sloganını imza olarak kullanabiliyorsun..
    Bence bu doğal bir olay yani sorun yok
  • Big Bos kullanıcısına yanıt
    Inamclarinizi dayatmadiginiz surece ozgursunyz. Ama bugun ornegin evrim teorisi okul kitaplarindan kaldiriliyor. Bunun bedelini odeyecegiz hepimiz grlecekte. Eger ozel okullarda bir miktar serbestlik olsaydi orada liselerde bilim ogretilebilirdi...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FarklıAkıl

Inamclarinizi dayatmadiginiz surece ozgursunyz. Ama bugun ornegin evrim teorisi okul kitaplarindan kaldiriliyor. Bunun bedelini odeyecegiz hepimiz grlecekte. Eger ozel okullarda bir miktar serbestlik olsaydi orada liselerde bilim ogretilebilirdi...
    Evrim teorisine inanıyormusunuz ? Olmayan birşey için niye bedel ödeyelim ?
    Hocam inanc varolmayan seye olur. Burada kanitlanmis veriler söz konusu. En te,elde hastaliklarla nasil mucadele edeceksiniz evrimi reddedip. En temel virusler bile cok hizli bir bicimde evrimlesip degisim gosteriyor.

Ayrica evrimin varligini gormek icin bilime dahi cok ihtiyac yok. Soyle bir etrafimiza bakmak yeterli o kadar acik bir gercek ki...

• quote:

Orijinalden alıntı: FarklıAkıl

Hocam inanc varolmayan seye olur. Burada kanitlanmis veriler söz konusu. En te,elde hastaliklarla nasil mucadele edeceksiniz evrimi reddedip. En temel virusler bile cok hizli bir bicimde evrimlesip degisim gosteriyor.

Ayrica evrimin varligini gormek icin bilime dahi cok ihtiyac yok. Soyle bir etrafimiza bakmak yeterli o kadar acik bir gercek ki...
    Size katılmıyorum kardeş hücreler, mikroplar ve virüsler evrimleşmezler Allah'ın bilgisi dahilinde hareket edip üreyip çoğalırlar
    Virusler bakteriler ayni sekilde uremiyor. Yani insan + insan = insan. Virus + Virus = bir sure sonra digerlerinden cok farkli bir virus ortaya cikiyor.

Bunun nedenj biz insanlarda bir nesil 70 yil surerken bakterilerin ve viruslerinin bazilirinin 5 10 dkda bir yeni nesli uretmesinden kaynaklaniyor.

Evrim defalarca kanitlandi. 150 yildir dunya capinda hicbir bilim adami evrimi curutemedi. Bugun her alanda evrimsel biyoloji gibi baska bilim dallarina ilham verip genislemelerini sagliyor ve tum buyuk universitelerde kabul edilmis bir gercek.

Bilimsel olarak dunyada evrimi inkar edebilmis bir insan bhlunmuyor.

Evrim secmeli ders haline getitilip isteyen insanlarin evrimi lisede gormesi saglanmali. Ozgurluk bunu gerektirir.

• bence bu forumda tartışmak için önce kavramlardan ne anladığımızı açıklamamız gerekir. konu sahibiyle bir alaksı yok. forumu aktif kullanan kişilerin geneli kavram karmaşası yapmaktan zevk alır bir görüntü vermekte

hürriyet her istediğini her istediğin zaman yapmak mıdır?
    evet deniliyorsa dünyada hür insan var mıdır?
  • FarklıAkıl F kullanıcısına yanıt
    çürük olan çürütülmediği için çürütülmedi.

evrim bir yalan ve yalanı ne kadar tekrarlarsan o kadar inananı olur bu kadar basit
    emperyalizmin yeni uyku ilacıdır evrim empoze ettiği beyinleri uyuşturuyor ki gerçekleri göremesin

başı bilmiyorum diyerek başlayan bir teori çürük teoridir. öğrenin de gelin demek yeterli aslında
  • mhmt042 M kullanıcısına yanıt
    Atıp tutacağınıza en azından bir türlerin kökeni okuyun.
    ben o kitabı 20 yıl önce gömdüm.
    sen atıp tutacağına bu adam bu kadar kesin nasıl konuşuyor demeliydin ama klasik dh forumunun evrimci kafası o kadar sorgulamayı kaldıramaz
  • mhmt042 M kullanıcısına yanıt
    Neyi sorgulamam gerekiyor ortaya bir argüman mı atıyorsunuz ? Ben bakteriler üzerinden bir örnek veriyorum. Siz zaten çürük çürük olan şey çürümez diye laf kalabalığı yapıyorsunuz.

Yani ortaya birşeyler koysanız bizde sorgularız ama hiçbirşey bulunmuyor.
    en az 10 tane evrim konusu açtım. onlara bak
    konuyu evrim konusuna çevirmek konu sahibine saygısızlık olur.
  • Özgürlük, başkasının özgürlüğünün sınırında biter. O yüzden kimse özgür değildir. Aslanlar bile alan, saha kavgası yapar.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.