Şimdi Ara

Hundai i20 1.0 t-gdı Hakkında (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
50
Cevap
0
Favori
30.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bendekı sportage da 8lt gosterıyor tuketımı, hesaplayınca 9lt cıkıyor. 8.2lt yol bılgısayarı mı, pompa olcumu mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

Tam şehiriçi motoru

Alıntıları Göster
    Uzun yolda da iyi olduğunu düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHIHAD

Uzun yolda da iyi olduğunu düşünüyorum

Alıntıları Göster
    1.0 hocam sonuçta ama gitmez değil, ama mesela Avrupa turu yapayım desen hacim yetersiz kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

1.0 hocam sonuçta ama gitmez değil, ama mesela Avrupa turu yapayım desen hacim yetersiz kalır.

Alıntıları Göster
    Türkiye şartlarında avrupa turu zor olur eskiden 60 beygirlik araçlarla binlerce km yol yapılıyordu. 200 ortalama gitmezsen yeterli olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHIHAD

Türkiye şartlarında avrupa turu zor olur eskiden 60 beygirlik araçlarla binlerce km yol yapılıyordu. 200 ortalama gitmezsen yeterli olur

Alıntıları Göster
  • masterap M kullanıcısına yanıt
    pompa ölçümü üstat. Ancak yıllardır otomatik kullandığım için aşırı nazik kullanıyorum, bunu da belirteyim.
  • Konnegeer27 kullanıcısına yanıt
    I20'nin arkası diz baş ve omuz mesafesi olarak cok kötü. Büyük diyerek yanlış bilgi vermeyelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: masterap

Bendekı sportage da 8lt gosterıyor tuketımı, hesaplayınca 9lt cıkıyor. 8.2lt yol bılgısayarı mı, pompa olcumu mu ?
    Bende Tucson kullanıyorum, yakıt tüketimi ekranı ile pompa verileri neredeyse %0 hatayla örtüşüyorlar Sportage da da aynı parçalar kullanılmıştır diye tahmin ediyorum.
    Gerek Tucson gerekse diğer araçlarımdan tecrübem; depo dolarken tabanca attıktan sonra ne kadar fazladan yakıt konursa ekran / pompa sapması o kadar artabiliyor, gene buna ilaveten 1 depo yakıt bitene kadar aşağı yukarı sabit bir kullanım tarzı gerekiyor mesela diğer aracımız Astra da sapma bazen 1 litreye yakınken bazen yarım litrenin biraz altında kalabiliyor kullanıma göre.
  • Birkaç hafta önce alıcı gözle inceleyip test etmiştim, i20 leri zaten beğeniyorum birkaç yakınıma da aldırmışlığım var, eşime de 1.0 turbo versiyonunu düşünmüştüm bu yüzden.
    Aracın genel intibası gayet yüksek, sessiz ve rahat bir sürüşü var, motor da oldukça canlı, ben beğendim.
  • esmerce kullanıcısına yanıt
    Pompa attıktan sonra hıc doldurtmam, prensıbımdır. Muthıs bır sapma var, zaten o aracın 8lt yakabılmesı mumkun degıl. 9lt bıle cok ıyı bı deger :) sehır dısında yakıt dusunce de sapma devam edıyor. Servıse sordum cevap veremedı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigo59

araştırdım i20 1.0 t-gdı 7 ileri vites tam otomatik donanım ve yakıt olarak daha iyi fiyat olarak da aynı sayılır
    Dct tam otomatik mi
  • SayınOzi kullanıcısına yanıt
    Bence siz arabaları karşılaştırmadan atlamayın. Gidin bir poloya ibizaya fabiaya binin ondan sonra yorum yapın.
  • tam otomatik 1.4 alir ve lpg kombinasyonu uygularsan tasarruflu bir b segment tam otomatik aracin olur.
  • anyhill kullanıcısına yanıt
    Hocam 8.2 24 km/s'ye göre fazla değil mi? 1.4 turbo ile millet daha düşük hızda 6 yakıyor.
    Boyum 1.88. Sürücü koltuğu 172 boyundaki birine göre ayarlıyken arkaya geçtim. Dizlerimi ve belimi büktüm otururken. Kendime gore ayarlasam nolurdu kim bilir. Polo ve ibiza'nin bu konuda kötü olması i20'yi iyi yapmaz. B segmenti bir arabaya iç mekani geniş diyecekseniz bu colt ya da jazz olur. I20 polo ibiza bunlar kutu gibi kalıyor karşılaştırınca.
  • SayınOzi kullanıcısına yanıt
    Sizin uzun olmanız vs. gibi subjektif olaylar aracı küçük yapmaz. Benim zaten jazz kadar geniş diye bir iddam olmadı; ancak bu aracın sınıf ortalamasına göre fazla iç hacim sunduğu gerçeğini değiştirmez. Yok bilmem kaç boymuş da bilmem kaça ayarlamış da...
    Ilk mesajda i20 sınıfının en geniş iç hacimli araçlarından birisidir demişssin. Bu segmentin en genişleri jazz ve colt'tur. Simdi de diyorsun ki ben zaten jazz ile karsilastirmadim. Ayrica boyum 2.30 falaj değil 1.88. Yani bana dar geliyorsa bircok kisiye dar gelir. Bence siz bu segmentte ya geniş araba görmemişsiniz ya da boyunuz 155 falan.
  • Çoğu markada motor olayı 1.0 lara doğru gidiyor, gitmesi çokta mantıklı, hem yakıtı makul hem performansı iyi hemde vergisi düşük
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

Hocam 8.2 24 km/s'ye göre fazla değil mi? 1.4 turbo ile millet daha düşük hızda 6 yakıyor.
    Diğer araçlara göre fazla ama i20 aşırı yakıyor diye bir söylem var, onun için yazdım. Evet fazla yakıyor , bu doğru ama belli bir gelir üstündeki insanlar için can sıkıcı bir rakam ve meblağ söz konusu değil.
  • i20 1.0 t-gdi otomatik ile hundai 1.4 ün piyasasını durdurmuştur, muhtemelen 1.4 üretimden kalkacaktır. Zaten avrupa ülkeleride dizel araçları kullanımdan kaldırdıkları için , günümüz otomobilleri benzinli ve elektrikli olacaktır. Bu fiyata donanım - performans ve hacim olarak alınabilecek B segmenti araçlar içerisinde en iyi araçtır, LPG ye de ihtiyaç yoktur, Araç orjinali ile kullanıma uygundur. MTV side düşüktür. Benim araçla ilgili, kullanıcılardan edindiğim bilgilerle ve test sürüşünden dolayı kanaatim bu oldu, yazdıklarıma KATILIRMISINIZ?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.