Şimdi Ara

Hukuk hakkında merak ettikleriniz (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
8
Favori
2.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba.Yeditepe hukuk suan %100 tutuyor universite hankkinda bilgin var mi?yeditepe vs ankara gibi bir karsilastirmaya gitsek sence hangisi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba ben 7bin sıralama yaptım İstanbul veya Marmara gelecek gibi.Üniversiteye başlamadan önce hukukla alakalı tavsiye ettiğin çok ağır olmayacak bilgilendirecek kitaplar var mı?

• Hocam merhabalar ben basta eskisehir anadolu hukuk istiyordum.ama siralamam 8.6k geldi ki marmara olacak gibi gorunuyor. Eskisehirde yasiyorum sence bu iki hukuk arasinda cok cok fark var midir bir de yillardir burada oldugumdan dolayi cevrem genis.

• quote:

Orijinalden alıntı: Det.Harvey Bullock

Edit:Konuyu bundan sonra iki yönlü ele alacağım, hem Hukuk hem de Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Şimdiden uyarıyorum, Marmara Hukuk dışında İstanbul Hukuk, Anadolu Hukuk nasıldır ya da şurası tutar mı vs. tarzı soruları yanıtlamayacağım. Ancak genel olarak Hukuk fakültesine yönelik sorularınız varsa cevaplayabilirim. Ayrıca cevapladığım diğer soruları da okumanızı tavsiye ederim. Şimdiden tercih döneminiz hayırlı olsun.

Merhabalar arkadaşlar, öncelikle yoğun ve yorucu bir sürecin ardından öyle ya da böyle seneyi tamamladınız, geçmiş olsun. Hedeflerine ulaşanları tebrik ediyorum. Bu konuyu açmamdaki amaç, bir Hukuk öğrencisi olarak eğer Hukuk hakkında merak ettikleriniz varsa onları elimden geldiğince cevaplamak özellikle Marmara Hukuk düşünüyorsanız, sorularınızı yanıtlamak istiyorum. Bizim zamanımızda bu tür bir konu açılmamıştı, eksikliğini çok yaşamıştık, özellikle fark edeceksiniz tercih dönemi tercih trolleri ortaya çıkacak ve Hukukun adını ve itibarını karalamaya başlayacaklar, ben bu tür olumsuzluklara tercih dönemimde çok sık rastladım, elimden geldiğince bunlarında önüne geçmeyi hedefliyorum. Sorularınızı bekliyorum, iyi forumlar :)
    Not:PM'den gelenleri yanıtlamayacağım, sorularınızı buraya yazarsanız herkes faydalanmış olur. :)

Siralamam 2200 savci olmak istiyorum nerryi yazmaliyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: CeeıAL

Merhaba ben 7bin sıralama yaptım İstanbul veya Marmara gelecek gibi.Üniversiteye başlamadan önce hukukla alakalı tavsiye ettiğin çok ağır olmayacak bilgilendirecek kitaplar var mı?

Öncelikle genel kültürü geliştirmek adına Hukuk fakültesi öğrencilerine tavsiye edilen şu kitapları tavsiye edebilirim.

Hukuk hakkında merak ettikleriniz

Ders kitaplarına gelirsek, İstanbul Üniversitesinde tavsiye edilen kitapları bilmiyorum ama kendi okulum adına konuşursak Abdullah Dinçkol-Hukuka Giriş kitabını almanı ve Hukuk hakkındaki temel bilgileri öğrenmeni önerebilirim. Ayrıca Marmara kazanırsan sene içerisinde Hukuka Giriş dersinde bu kitabı kullanacaksın, bir ön çalışmanın sana yararı olacaktır. Diğer dersler için şimdilik birşey yapmana gerek yok, zaten ana derslerin kitapları ağır akademik dillerle yazılmış kitaplar, başlasan da şu aşamada birşey anlamazsın.

Son olarak kendini gazete okumaya, ayrıca arada sırada devletin yayınladığı resmi gazeteyi anlamasan dahi okumanı şiddetle öneriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Det.Harvey Bullock -- 19 Temmuz 2016; 2:56:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: portakallıördek

Merhaba.Yeditepe hukuk suan %100 tutuyor universite hankkinda bilgin var mi?yeditepe vs ankara gibi bir karsilastirmaya gitsek sence hangisi ?

Maalesef üniversite karşılaştırması yapmıyorum. Çünkü diğer okullar hakkında detaylı bir bilgi sahibi değilim, yanlış bilgi vermek istemem. Ancak şehir kıyaslaması yaparsak Ankara ve İstanbul ikisi de ülkemizin önemli şehirleri fakat İstanbul üniversite hayatında bir adım öndedir "bana göre.".

• Hocam bir de eskisehirden oraya gelirsem ne kadar masraf gider ortalaa yurt vs. Sigara bira vs icmeyen birisiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: svshatay26

Hocam merhabalar ben basta eskisehir anadolu hukuk istiyordum.ama siralamam 8.6k geldi ki marmara olacak gibi gorunuyor. Eskisehirde yasiyorum sence bu iki hukuk arasinda cok cok fark var midir bir de yillardir burada oldugumdan dolayi cevrem genis.

Daha önce de konuştuk, kendini bu fobiden kurtarmaya çalış, hayatın boyunca Eskişehir'de kalmayacaksın, hakim-savcı olduğunu varsayalım gene ildışına çıkmak zorunda kalacaksın kaçışı yok yani. O yüzden kendini şimdiden buna alıştırman kişisel gelişimin için yararlı olur. İstanbul'da yaşamanın zorlukları oldukça fazla, burada hayatı öğrenebilirsin ancak ben ailemin yanında olmazsam yapamam tarzı katı bir düşünceye sahipsen ikinci aydan pes edebilirsin. İki kere düşün, iki kere karar ver. Kıyaslama yaparsak Marmara ve Anadolu arasında aman aman bir fark olacağını zannetmiyorum. Anadolu Hukuk'ta önemli Hukuk fakültelerinden..

• quote:

Orijinalden alıntı: beatlequiet

quote:

Orijinalden alıntı: Det.Harvey Bullock

Edit:Konuyu bundan sonra iki yönlü ele alacağım, hem Hukuk hem de Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi hakkında merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Şimdiden uyarıyorum, Marmara Hukuk dışında İstanbul Hukuk, Anadolu Hukuk nasıldır ya da şurası tutar mı vs. tarzı soruları yanıtlamayacağım. Ancak genel olarak Hukuk fakültesine yönelik sorularınız varsa cevaplayabilirim. Ayrıca cevapladığım diğer soruları da okumanızı tavsiye ederim. Şimdiden tercih döneminiz hayırlı olsun.

Merhabalar arkadaşlar, öncelikle yoğun ve yorucu bir sürecin ardından öyle ya da böyle seneyi tamamladınız, geçmiş olsun. Hedeflerine ulaşanları tebrik ediyorum. Bu konuyu açmamdaki amaç, bir Hukuk öğrencisi olarak eğer Hukuk hakkında merak ettikleriniz varsa onları elimden geldiğince cevaplamak özellikle Marmara Hukuk düşünüyorsanız, sorularınızı yanıtlamak istiyorum. Bizim zamanımızda bu tür bir konu açılmamıştı, eksikliğini çok yaşamıştık, özellikle fark edeceksiniz tercih dönemi tercih trolleri ortaya çıkacak ve Hukukun adını ve itibarını karalamaya başlayacaklar, ben bu tür olumsuzluklara tercih dönemimde çok sık rastladım, elimden geldiğince bunlarında önüne geçmeyi hedefliyorum. Sorularınızı bekliyorum, iyi forumlar :)
    Not:PM'den gelenleri yanıtlamayacağım, sorularınızı buraya yazarsanız herkes faydalanmış olur. :)

Siralamam 2200 savci olmak istiyorum nerryi yazmaliyim

Özelden Savcı olmak çok zor. Özeli ilk etapta ele, devlete gelirsek, Hakim ve savcılıkta kim ne derse desin bu işin başını Ankara Üniversitesi çeker ancak İstanbul Üniversitesi de bu konuda geri kalmıyor. Geçtiğimiz yıl en çok Hakim-Savcı Marmara Üniversitesi çıkarttı diye duydum ancak sıralaman gayet iyi, bu istatistiğe bağlı kalarak sıralamanı heba etme. İstatistikler her yıl değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Det.Harvey Bullock -- 19 Temmuz 2016; 3:04:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rotter

http://www.hukukihaber.net/mesleki-hukuk/feyzioglu-ndan-cok-tartisilacak-avukatlik-sinavi-aciklamasi-avukatlarda-sinava-h73009.html

hocam şu haberi yorumlar mısınız?

Çok iyi bir gelişme olarak buluyorum. Ülkemizde çok fazla Hukukçu var ve yüzde 90'ı avukat olmak istiyor. Avukatların sayısı da aşırı fazla. Böyle devam ederse 3-5 seneye Avukatlık prestij ve itibar olarak sıfırlanacak. Bu sınav nitelikli Hukukçuların önünü açacaktır.

• Up

• beatlequiet kullanıcısına yanıt
    Devlet kendi kurduğu fakülteler arasında fark gözetmez. Sen hangi devlet hukuk fakültesine girersen gir. Hakkıyla bitir hakimlik sınavını geç, mülakatı da atlatabilirsen hakim ve savcı olabilirsin buna bir engel yok. Ankara ve İstanbuldan çok hakim savcı olmasının sebebi bir dönem başka hukuk fakültesi yoktu, şu anda mezun sayısına göre hakimlik sınavını kazandırma oranı anadoludaki hukuk fakültelerinin de hayli yüksek.
  • Son kez upluyorum arkadaşlar, sorunuz varsa bekliyorum.

• Merhaba :) Sıralamam 6684 ve ilk sıraya Hacettepe hukuk yazdım. Ufak bir ihtimal de olsa gelebilir. Ancak yeni bir fakülte olması ve ilk mezunlarını daha bu sene vermiş olması beni biraz korkutuyor. Kadrosu da Marmara ve Gazi kadar donanımlı değil. Sizce ne yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.Lethe -- 2 Ağustos 2016; 19:32:43 >
  • Devlet hukuk fakülteleri farkeder mi akdeniz ile anadolu arasında bi fark olur mu ben 1 yıl anadoluda okudum bıraz zor zaman geçirdim devam zorunluluğuda olmadığı için okul koptum ve yalnız kaldım içine kapanık biride olduğumdan zor geçti okul dönemim akdenize geçmem isteniyor ben de mantıklı buldum devam zorunluluğu var elbet çevre olur hem de ailemin yanında kalmak konusunda sizce anadolu ve akdeniz farkeder mi ilerde hakimlik savcılık düşünen biri için
  • quote:

Orijinalden alıntı: kramuk

Devlet hukuk fakülteleri farkeder mi akdeniz ile anadolu arasında bi fark olur mu ben 1 yıl anadoluda okudum bıraz zor zaman geçirdim devam zorunluluğuda olmadığı için okul koptum ve yalnız kaldım içine kapanık biride olduğumdan zor geçti okul dönemim akdenize geçmem isteniyor ben de mantıklı buldum devam zorunluluğu var elbet çevre olur hem de ailemin yanında kalmak konusunda sizce anadolu ve akdeniz farkeder mi ilerde hakimlik savcılık düşünen biri için

Savcı-hakim olacaksanız fark etmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: m.Lethe

Merhaba :) Sıralamam 6684 ve ilk sıraya Hacettepe hukuk yazdım. Ufak bir ihtimal de olsa gelebilir. Ancak yeni bir fakülte olması ve ilk mezunlarını daha bu sene vermiş olması beni biraz korkutuyor. Kadrosu da Marmara ve Gazi kadar donanımlı değil. Sizce ne yapmalıyım?

Ben olsam imkanım varsa tercihimi değiştirirdim. Hacettepe Hukuk daha çok yeni, isminden dolayı ve Ankara'da olduğu için insanlar iyi zannediyor. Eğer Ankara takıntınız yoksa Marmarayı seçin, Ankara şartsa Gazi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Det.Harvey Bullock -- 2 Ağustos 2016; 22:39:50 >
  • Çok teşekkür ederiim :)
  • Merhaba, ben şuan Kocaeli hukuktayım.Ancak marmara iö ye de puanım tutuyordu tercih yaptığım zaman.Marmara iöye geçmeyi düşünüyorum ama kyk yurt kafamı kurcalıyor.Şuan kyk yurtlarında kayıtlıyım zaten ama tekrar başvurduğumda çıkmazsa beni ekonomik olarak çok zorlar özel yurtlar.O çevrede özel yurt fiyatları nasıldır bilgi verebilir misiniz.Son olarak da ileriki sınıflarda da ders saatleri çok geçi bulmuyor mu ?

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.