Şimdi Ara

Hukuk hakkında merak ettikleriniz (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
8
Favori
2.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Det.Harvey Bullock

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PARDON Emua yani ahaha -- 11 Ağustos 2016; 2:02:10 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: PARDON Emua yani ahaha

quote:

Son kez upluyorum arkadaşlar, sorunuz varsa bekliyorum.

Maltepe de kışla tahsis edilmemiş miydi marmara üniversitesine

Evet ama oranın inşa edilmesi 5-10 seneyi bulur. Hukuk şimdilik kesin olarak Göztepeye taşınacak.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PARDON Emua yani ahaha -- 11 Ağustos 2016; 2:02:01 >

• Det.Harvey Bullock kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PARDON Emua yani ahaha -- 11 Ağustos 2016; 2:01:58 >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PARDON Emua yani ahaha -- 11 Ağustos 2016; 2:01:56 >
  • Yatay geçiş hakkında ne düşünüyorsun ?*
    Çok mu zor ?

Nasıl bir çalışmayla olabilir ? /ılk yıl için
    Önerdiğin makale-deneme-ders kitabı tarzı hukuk hakkında baya bir bilgi edinmemi sağlıyacak Hukuk kültürü oluşturacak bildiğin okunması gereken kitaplar var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7styx7 -- 11 Ağustos 2016; 1:27:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vega

Aranızda mezun olmuş hukuçu yada Tüketici Konularına hakim biri var mı?Bir soru soracağım ?
    Kullandığım telefon markası ile ilgili bir sorunum var ciddi biçimde

Sorununuzu merak ettim pmden sorabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutkeke

Yatay geçiş hakkında ne düşünüyorsun ?*
    Çok mu zor ?

Ortalama mutlaka 3'ün üzerinde olmalı. Onun için de baya sıkı çalışmak gerekiyor.

• quote:

quote:

Çok mu zor ?

Ortalama mutlaka 3'ün üzerinde olmalı. Onun için de baya sıkı çalışmak gerekiyor.

389-390 felan yapmıstım geçen sene

392-400 civarı kapatan yerlere geçmek istiyorum

Afyon/Samsun/Kırıkkale IO/INONU/SAKARYA/ERZURUM/ERZINCAN gibi

3 yeterli mi bunun için ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7styx7

Önerdiğin makale-deneme-ders kitabı tarzı hukuk hakkında baya bir bilgi edinmemi sağlıyacak Hukuk kültürü oluşturacak bildiğin okunması gereken kitaplar var mıdır?

Hukuk hakkında merak ettikleriniz

Genel kültür için yukarıdakileri okuyabilirsin. Sokratesin Savunması, Suç ve Ceza okumadan fakülteye gitme. Mutlaka oku. Sokratesin Savunmasını internette bulabilirsin. Ders kitabı olarak Hukuka Giriş derslerinde çoğu okulun kullandığı Hukuk hakkında bilgi edinmeni sağlayacak Abdullah Dinçkol-Hukuka Giriş okuyabilirsin. Ayrıca kendini Resmi Gazete ve mahkeme içtihatları okumaya alıştır. Anlamasan bile oku. Bunları da internetten bulabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Det.Harvey Bullock -- 11 Ağustos 2016; 1:33:58 >

• quote:

quote:

quote:

Çok mu zor ?

389-390 felan yapmıstım geçen sene

392-400 civarı kapatan yerlere geçmek istiyorum

Afyon/Samsun/Kırıkkale IO/INONU/SAKARYA/ERZURUM/ERZINCAN gibi

3 yeterli mi bunun için ??

Valla okulların açacağı kontenjanlara da bağlı. Mesela yatay geçişten 10 kişilik açsa doğrudan ortalaması yüksek olanları alacak. O yüzden ortalama ne kadar yüksek olursa o kadar iyi. Bu konu hakkında çok fazla bilgim yok, bilen birilerinden daha sağlıklı bilgi edinebilirsin.

Böyle bir cevap gerçekten beklemiyordum :).Teşekkürler ilgilendiğiniz için.

• 7styx7 kullanıcısına yanıt
    Arkadaş güzel bir liste paylaşmış o listede göremediğim bazı kitaplar bar (dikkatimden kaçmış da olabilir😊)

)Albert camus-yabancı
    Kafka-dava
    Faruk Erem-bir ceza avukatının anıları
    Gabriel merquez-kırmızı pazartesi
    Marquez-yüzyıllık yalnızlık
    V.hugo-bir idam mahkumunun son günü

Bu kitapları da okursan gerçekten senin için çok yararlı olur hukuk nosyonunun geliştiğini hissedersin. Şimdiden başarılar

• OMYZ O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler size de.Kitap okuyan ve tavsiye eden insanları görmek bile güzel :).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7styx7 -- 11 Ağustos 2016; 2:19:09 >
  • Hocam merhaba ben 35 yaşındayım ve çalışıyorum 2013ygs de 82k oldmuştum daha sonra bıraktım kendi işimde çalışıyorum yoğun bir tempomuz var sizce hukuk fakültesine girdiğim takdirde günde iki üç saat çalışmayla fakülteyi bitirebilir miyim derslere devam etmem mümkün değil kendi çabamla çalışacağım bir de amacım sadece kendimi geliştirmek

• quote:

Orijinalden alıntı: ethyl alcohol

Hocam merhaba ben 35 yaşındayım ve çalışıyorum 2013ygs de 82k oldmuştum daha sonra bıraktım kendi işimde çalışıyorum yoğun bir tempomuz var sizce hukuk fakültesine girdiğim takdirde günde iki üç saat çalışmayla fakülteyi bitirebilir miyim derslere devam etmem mümkün değil kendi çabamla çalışacağım bir de amacım sadece kendimi geliştirmek

Bizim sınıfta 34 yaşında Matematik öğretmeni bir abi var, gayette iyi idare ediyor. Sınav dönemleri çalışıyor sadece. Bence yapabilirsiniz.

• Teşekkür ederim

• Hocam kazandığım okulda kitap parası toplamı max kaç tl tutar dedim burda fotokopi üzerinden gidiyoruz hocalar not veriyo ekstra bi masrafa gerek yok dedi sizce kitapsız yürür mü bu iş?

• quote:

Orijinalden alıntı: EldritchArrow

Hocam kazandığım okulda kitap parası toplamı max kaç tl tutar dedim burda fotokopi üzerinden gidiyoruz hocalar not veriyo ekstra bi masrafa gerek yok dedi sizce kitapsız yürür mü bu iş?

Yürümez. Tüm kitapları alacaksan 200 lirayı bulur.

Sağolasın hocam kitaplar için tavsiye edebileceğin hocalar,kitap isimleri,yayınevleri,internet siteleri var mı

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.